صفحه 1037 از 1547 نخستنخست ... 37537937987102710281029103010311032103310341035103610371038103910401041104210431044104510461047108711371537 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 10,361 تا 10,370 , از مجموع 15468

موضوع: روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.kalamy نمایش پست ها
    برداشت من اینه که شما و خانواده همه می خواین برید کانادا بمونید ، بهتره این بار پرونده تون را تقویت کنید دوباره همون pr اقدام کنید، مخصوصا الان که یک قانون به نام express entry امده است
    البته منظور من از این سوال از ایشون مطالعه دقیق فرم IMM1294B و مشاهده بخش 2 سکشن Background Information بود. به هرحال چه چیزی میخواند اونجا بنویسند غیر این!
    ولی از پاسخ شما نیز به هرحال متشکرم!
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyartf نمایش پست ها
    من وضعیت تحصیلم مثل شما پیوسته هست, هنوز submit نکردم ولی اینجوری پر کردم.

5) فقط همون ردیف اول رو من پر کردم و در قسمت اصلی نوشتم که من بدون gap از 7 سالگی( یا 10 سال گذشته) داشتم درس می خوندم!
    مرسی
    من بازم متوجه نشدم وقتی کار نکردم چطوری باید قسمت employment رو پر کنم. تاریخ ها رو الکی بذارم یعنی؟! کس دیگه ای راجع به این تجربه ای نداشته؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sarahshams نمایش پست ها
    آقا عجب برداشت عجیبی دارید شما. من واقعا اون پرونده مهاجرت رو 70-80 درصد به خاطر همین ماجرای تحصیل و اینا باز کردم. الان هم که برم 50-50 هستیم که برگردیم واقعا چون همسرم دکتری خوندن اینجا و موقعیت شغلی هیات علمی دانشگاه خوب دارند.... هدف از رفتن تجربه زندگی هست بیشتر واقعا. شما اینجوری برداشت می کنید پس آفیسر دیگه چی فکر میکنه پس، کلا ناامید شدم ... :/
    به هیچ وجه ناامید نباشید. مهم اینه که شفاف مساله را بیان کنید. توضیح اضافی هم ندید و فقط خلاصه و صریح وضعیت را هرجا لازم بود میگید. خیلیا با شرایط مشابه تونستند ویزا بگیرند و شما هم باید بتونید دیگه بقیش هم قدری شانس و تقدیر است. اینکه همسرتان هیات علمی اینجا هستند و مدتی قابل ملاحظه هم از فایل مهاجرت گذشته و تو این مدت شما اقدامی دیگه نداشتید مثبته
    ضمنا اصلا مساله اخذ PR برای مساله شهریه و استفاده از مزایای دولتی را مطرح نکنید وفق توضیحات قبلی
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.kalamy نمایش پست ها
    برداشت من اینه که شما و خانواده همه می خواین برید کانادا بمونید ، بهتره این بار پرونده تون را تقویت کنید دوباره همون pr اقدام کنید، مخصوصا الان که یک قانون به نام express entry امده است
    با احترام به نظرشما توصیه من البته به ایشون اینه که الان که پذیرش بافاند گرفتند این شانس رو از دست ندند و حتما اقدام کنند. مساله Express Entry هم مشکلات خاص خودش را داره و زمان و هزینه خودش را داره ضمن اینکه خیلی از رشته های مورد نظر که احتمالا تو زمان اپلای ایشون تو Demand List بوده الان نیست دیگه و احتمالا شانس کمی باشه دیگه براشون.
    مطمینا راهی که رفتند ایشئن خیلیا هم رفتند و این نگرانی و استرسها هم همه حتی افراد عادی دارند و بهتره حالا که لقدامشون با زحمات زیاد برای پذیرش جواب داده مرحله ویزا را هم با تلاش و پیگیری طی کنند و بتونند برای آینده برنامه ریزی بهتری داشته باشند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sinohe1 نمایش پست ها
    مرسی
    من بازم متوجه نشدم وقتی کار نکردم چطوری باید قسمت employment رو پر کنم. تاریخ ها رو الکی بذارم یعنی؟! کس دیگه ای راجع به این تجربه ای نداشته؟
    به قول توصیه دوستمون اگر فقط مشغول به تحصیل بودید تو این ده سال اخیر همین رو ذکر میکنید و اگر مثلا شش سالش بیکار بودید و 4سال درس خوندید اون شش سال را Unemployed ذکر میکنید و اگر هم کار میکردید ذکر میکنید با تاریخهای مربوطش. تاریخ الکی نیاز نیست پرکنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sinohe1 نمایش پست ها
    مرسی
    خواهش، همون ردیف اول که می نویسین که B.sc. student یا M.sc student و بعد مختصر همون توضیح که گفتم را می دید. تاریخ هم از اول شروع لیسانس (یا ارشد اگه msc student نوشتین) تا تاریخ تقریبی فارغ التحصیلیتون که مال من میشد july 2015.

Junior Member

با عرض سلام خدمت همه عزیزان من یک پذیرش phd از دانشگاه unb گرفتم تو پذیرش ذکر شده که شهریه را دانشگاه اسکولارشیپ داده در مورد فاند هم استادش بهم گفته باید 6 ماه اول پرفورمنست ببینم تا بهت اختصاص بدم تو قسمتی از مدارک درخواستی ذکر شده که باید فاند دانشگاه رو نشون بدی ایا من فقط bank statement رو نشون بدم کافیه؟ متشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک حالت جامد- دانشگاه بین المللی امام خمینی

سلام دوستان من يك سوال فوري دارم،‌دارم فرم رو مي فرستم، دژميشه يه راهنمايي كنيد اين قسمت My occupation in Canada -job title -Duties رو چي بنويسيم توي OWP؟ اونايي كه ويزا گرفتيد، چي نوشتيد؟ زمانش چي؟ چه تاريخي زدين؟ مرسي ، چند روز پيش اون فروم پرسيده بودما كسي جواب نداد.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sarahshams نمایش پست ها
    سلام. لطفا دوستانی که اطلاعات موثق دارند جواب بدن:
    من یک پرونده مهاجرت باز کردم 7-8 ماه پیش که البته به دلایل نامعلومی ریجکت شد در همون ابتدا، یعنی پول نقد نشد و فایل نامبری هم اختصاص داده نشد و مدارک من برگشت خورد، هیچی به هیچی. حالا من چه کنم. بنویسم اینو یه جا یا ننویسم؟ در حال حاضر و هیچوقت یعنی من پرونده مهاجرتی نداشتم، اما به هر حال اپلای کردم و میخوام بدونم بعدا نگن صادق نبودی و اینها. چه کنم؟ مورد مشابهی داشتیم؟
    برای تکمیل نظرات دوستان این رو می نویسم، امیدوارم کمکی در تصمیم گیریتون بکنه.

خلاصه ی پرسش:
    متقاضی ویزای دانشجویی هستید.
    در گذشته برای اقامت دایم در کانادا درخواست کرده بودید.
    پرونده ی کاغذی شما برگشت خورده به همراه یک نامه ی توضیح.
    می خواید بدونید این موضوع رو آیا باید عنوان کنید، و اگه آره، چطور باید عنوان کنید.

پاسخ: بله عنوان کنید. در فرم 1294 در پاسخ به این سوال که آیا ویزای کانادا تا حالا رد شدید یا نه پاسخ مثبت بدید. در توضیح، چیزی شبیه این جمله رو بنویسید:
    I applied for a permanent resident visa under the [NAME of program e.g. Federal Skilled Worker] program to CIO-Sydney in [MO/Year]. My application was returned as incomplete.
    در متنی که برای برنامه ی تحصیلیتون می نویسید می تونید عنوان کنید که قصد زندگی در کانادا رو داشتید اما پس از برگشت خوردن مدارکتون تصمیمتون عوض شد و دیگه تصمیم نگرفتید دوباره اپلای کنید، چون مثلن همسرتون موقعیت شغلی مناسب در ایران پیدا کرده بود و یا هر دلیل دیگه ای که برای مردد شدنتون وجود داشته.

توضیح بیشتر: زمانی که برای PR اپلای کردید، هرچند که شماره ی پرونده به شما اختصاص داده نشده، نام شما و این که پرونده اتون برگشت خورده در GCMS ثبت شده. زمانی که برای ویزای دانشجویی اپلای می کنید، یکی از نخستین مراحل کارشون این خواهد بود که نام شما رو در GCMS جست و جو کنند. در نتیجه اعلام نکردن این موضوع بسیار بیشتر از اعلام کردنش خطرناکه.

پرسش: آیا اعلام کردنش تأثیر منفی خواهد داشت؟
    پاسخ: بله بی تردید تأثیر منفی خواهد داشت ولی صرف درخواست مهاجرت در گذشته سبب رد شدن ویزای اقامت موقت نمیشه.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

سلام، ببخشید کسی میدونه که برای ریز نمرات که سفارت میخواد، اگر خود دانشگاه لاتین میده بازهم نیازی به تایید وزارت علوم داره؟