صفحه 1043 از 1547 نخستنخست ... 43543943993103310341035103610371038103910401041104210431044104510461047104810491050105110521053109311431543 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 10,421 تا 10,430 , از مجموع 15468

موضوع: روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

نقل قول نوشته اصلی توسط deanstark نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سوال در مورد جدول روادید دانشجویی داشتم
    راستش میخواستم بدونم منظور از ستون job offer چی هست؟ یعنی پیش نهاد کار در کانادا و یا منظورش پیش نهاد کار در ایران هست؟
    و در ضمن میشه بگین چقدر اهمیت داره واسه گرفتن ویزا؟
    خیلی ممنون.
    منظور پیشنهاد کار در ایران است. اگر پیشنهاد کار در کانادا برای ویزای دانشجویی ارائه بدید که به منزله "درخواست رسمی برای ریجکت با قبول همه مسئولیتهای آن است"
    JobOffer قوی در ایران از نشانه های تقویت کننده وابستگی شما و بازگشت شما پس از تحصیل به کشور (Tie) است که اگر Job Offer مناسبی تو ایران (برای پس از تحصیلتان) دارید یا می توانید تامین کنید توصیه می شود حتما ارائه دهید.
    هرچند در تکمیل سوال شما برای JobOffer باید گفت که برای دریافت ویزای کار در کانادا این مفهوم به معنی عکس آن و دریافت پیشنهاد کاری از یک نهاد یا شرکت کانادایی است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام
    من ادمیشن مشروط (conditional admission) از دانشگاه دریافت کردم و شرط هاش تموم شدن دوره ارشد و کارشناسیم هست.
    من وسطای پروسه آزاد کردن مدرک هستم، خواستم بدونم اگه این مدارک ( کارشناسی و ارشد) رو برای سفارت بفرستم مشکلی در مورد پذیرش مشروطم پیش نمیاد دیگه؟

ارادت

سلام
    من مدارک مورد نیاز رو که از سایت سفارت می خوندم در مورد ترجمه نوشته شده:
    منبع: http://www.cic.gc.ca/English/informa...s/5269ETOC.asp

Translation of documents

Unless instructed otherwise by a CIC employee, all supporting documentation must be:

• in English or French; or

If it is not in English or French, it must be accompanied by:

• the English or French translation; and
    • an affidavit from the person who completed the translation; and
    • a certified photocopy of the original document.

و در مورد certified copy توضیح داده که یکی (محضردار) باید کپی برابر اصل کرده باشه!
    کسی راجع به این چیزی میدونه؟ تا جایی من دیدم اصل مدرک و ترجمش رو اسکن کنید باید کافی باشه دیگه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darkproc نمایش پست ها
    سؤالتون رو کاملا متوجه شدم. شما مشخص نیست انتقال دادی سند رو یا نه. اگه انتقال بدی چیز خوبی نیست. 100 بار هم علت این قضیه توضیح داده شده در فروم. شما زحمت بکش 10 20 صفحه آخر هر فروم رو بخون. به جای اینکه از بنده ایراد بگیری بهتره بگی اصلا برای چی همچین کاری میخوای انجام بدی. کسی که میخواد بره جایی درس بخونه چه نیازی داره بیاد قبل اقدام برای ویزا سند به اسمش بزنه؟ اگه جواب این سؤال رو تونستی بدی مشکلی نیست. بنده فاند نداشتم 1 قرون هم سر حسابم نبود و ویزا گرفتم. ویزای دانشجویی ربطی به مال و املاک فرد نداره و اکثرا اینجور حرکات عجیب غریب اثر منفی میزاره. حالا شما میخوای گوش به حرف کن یا اینکه اینجا بحث الکی راه بنداز و اعصاب خودتو خورد کن.
    دوست عزيز يه نفس عميق بكش، و سعي كن آرامشتو حفظ كني و هيجاني نشي
    من صفحات زيادي از فرومو خوندم، از سند به عنوان تاي استفاده ميكنم نه به عنوان توانايي مالي.
    شما دليل اينكه اين انتقال سند پوئن منفي حساب ميشه رو واسم توضيح ميدي؟
    به شرط اينكه خوش اخلاق باشيا
    ضمن اينكه ميخوام بگم هديه ازدواجم هست، بتازگي متعهل شدم.
    من براي تاي فقط يه جاب آفر تونستم تهيه كنم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sinohe1 نمایش پست ها
    سلام
    من مدارک مورد نیاز رو که از سایت سفارت می خوندم در مورد ترجمه نوشته شده:
    منبع: http://www.cic.gc.ca/English/informa...s/5269ETOC.asp

Translation of documents

Unless instructed otherwise by a CIC employee, all supporting documentation must be:

• in English or French; or

If it is not in English or French, it must be accompanied by:

• the English or French translation; and
    • an affidavit from the person who completed the translation; and
    • a certified photocopy of the original document.

و در مورد certified copy توضیح داده که یکی (محضردار) باید کپی برابر اصل کرده باشه!
    کسی راجع به این چیزی میدونه؟ تا جایی من دیدم اصل مدرک و ترجمش رو اسکن کنید باید کافی باشه دیگه.
    تاپیک اقدام برای ویزای آنلای دانشجویی کانادا حدود صفخات 950 اینجا را ببینید در این مورد بحث زیادی شده است.
    خلاصه اش اینستکه همون سایت CIC که اشاره فرمودید Certifed Translator را به گونه دیگری از تعریف شما برای مترجم رسمی (محضردار) تعریف کرده است که اگر این تعریف را بخواهید ملاک قرار دهید بایستی تشریف ببیرید یک سفرکانادا و مدارکتان را بدهید یکی! ترجمه وبرابر اصل نماید و برگردید برای ویزای دانشجویی کانادا با داشتن این مدارک Certified اقدام کنید. ولی بحث برسر این مطلب و اثبات آن به جمع بندی توسط دوستان منتهی گردید که در همان قسمتها میبینید. ضمنا تکلیف آفیسر سفارت در اینگونه موارد (رسیدن مدارک غیر انگلیسی ترجمه شده و طبعا بدون امکان تایید ترجمه مدارک طبق تعریف کانادایی آن)به شرح زیر است که توصیه شد به دلایلی که در همان پستها بحث شد، این اقدام از طریق تاییدیه دادگستری(حداقل) و وزارت خارجه(درصورت حساسیت بالاتر) در مورد حداقل مدارک مهم تکمیل گردد:
    For overseas applications

Procedure for staff at the CIC mission outside Canada

Upon receipt of the translated English or French documents, an embassy official must:

• thoroughly review the translation to verify that its content conforms to the original document upon which the translation was based;
    • affix a stamp (or write) “VERIFIED – TRUE TRANSLATION” and the Embassy wet seal on the document; and
    • initial the document
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام میخواستم بدونم پدر یا مادر یکیشون میتونه به عنوان همراه با من که ویزای دانشجویی میخوام بگیرم بیاد؟ یا همرا فقط شامل همسر یا بچه میشه؟

Member sarahshams آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Railway Eng.IUST/Busi Management. Allameh

دوستان گلم دوباره سلام!
    1- در فرم 1294 در جواب سوال 8 where you applying? میشه همون ایران عزیز خودمون یا میشه ترکیه؟ من میخوام استانبول بایومتریک بدم
    2- در بخش هزینه ها، هزینه های تحصیل رو سالانه بزنیم؟ فاند را نیز؟ من فاند رو تقسیم بردو کردم (مستر) هزینه شهریه رو نوشتم و هزینه زندگی هم از سایت دانشگاه نوشتم مقدار مینیمم ذکر شده رو. گفته کی تامین میکنه من و همسرم یه حساب مشترک داریم با 40000$ موجودی مامان و بابا هم ساپورتر با 31000$، حالا بزنم خودم یا اونا؟
    !It's nice to be important, But it's important to be Nice

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_physic نمایش پست ها
    سلام میخواستم بدونم پدر یا مادر یکیشون میتونه به عنوان همراه با من که ویزای دانشجویی میخوام بگیرم بیاد؟ یا همرا فقط شامل همسر یا بچه میشه؟
    میشه ولی من اگر جای شما بودم این کار رو نمی کنم. مگه این که خانواده ی درجه ی یک مادرتون الان در کانادا باشند و بخوان همزمان با شما به دعوت اون ها بیان اما همین طوری فقط احتمال رد شدنشون وجود داره، در حالی که اگه شما سفر کنید و بعد از مدتی ایشون رو دعوت کنید خیلی راحت می تونن ویزا بگیرند.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sarahshams نمایش پست ها
    دوستان گلم دوباره سلام!
    1- در فرم 1294 در جواب سوال 8 where you applying? میشه همون ایران عزیز خودمون یا میشه ترکیه؟ من میخوام استانبول بایومتریک بدم
    2- در بخش هزینه ها، هزینه های تحصیل رو سالانه بزنیم؟ فاند را نیز؟ من فاند رو تقسیم بردو کردم (مستر) هزینه شهریه رو نوشتم و هزینه زندگی هم از سایت دانشگاه نوشتم مقدار مینیمم ذکر شده رو. گفته کی تامین میکنه من و همسرم یه حساب مشترک داریم با 40000$ موجودی مامان و بابا هم ساپورتر با 31000$، حالا بزنم خودم یا اونا؟
    سلام دوست عزیز

1. ایران
    2. یا سالانه یا برای کل دوره، هر کدوم رو انتخاب می کنید واسه همه اش بر همون اساس بنویسید. توصیه ی راهنمای CIC اینه که برای کل دوره بنویسید اما من به نظرم یک سال جالب تر میاد!
    3. فاند + اسپانسر + خودتون

من از دقیقَن سه سال پیش دارم عین این سه پرسش رو توی این انجمن می بینم... شما که 254 تا پست دارید که دیگه باید شیوه ی جست و جو در این سایت رو بدونید!
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

سلام دوستان
    یک سوالی واسم پیش اومده که نگرانم کرده.
    راستش من پذیرش از دانشگاه های کانادا برای مستر دارم. روزی که برای دانشگاه اقدام کردم از تاریخ تافلم هنوز 2سال نگذشته بود و دانشگاه بهم پذیرش داد اما الان که میخوام مدارک ببرم برای سفارت از تاریخ تافلم بیش از دو سال و نیم گذشته و قانونا بی اعتبار شده. به نظرتون باید از اول تافل بدم یا اینکه همون تافل قبلی کفایت میکنه.
    در ضمن چطور باید نمره تافل را بهشون ارایه کرد؟ باید اصل را بدم یا کپی؟