صفحه 1498 از 1547 نخستنخست ... 49899813981448148814891490149114921493149414951496149714981499150015011502150315041505150615071508 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 14,971 تا 14,980 , از مجموع 15468

موضوع: روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

عزیزان میشه به سوالات من جواب بدید لطفا
    1- UCI چی هست؟ از کجا بیارم؟

2- country or territory where applying میشه همون same as country of residence? یا میشه مثلا ترکیه؟ چون ما مدارکمون از انکارا انجام میشه؟

3- من و همسرم 2 ماه پیش برا تفریحی فرانسه اقدام کردیم(چون ماه عسل نرفته بودیم) اما ریجکت شدیم. با توجه به اینکع دیگه ریجکتها توی پاس ثبت نمیشه بنظرتئن من توی قسمت سابقه ویزا و ریجکتی yes بزنم؟ چه توضیحی بدک که تاثیر منفی نداشته باشه؟

4- فرم 5713 (use of a family member representative for online application) رو ایا من پر بکنم یا نه؟ توی تاپیک ها اطلاعات متنوعی راجع بهش بعضیا گفتن اگر وکیل داشته باشیم باید پرش کنیم بعضیام گفتن کلا باید امضا بشه. حالا با توجه به اینکه ما وکیل نداریم و اپلیکنت اصلی منم که پذیرش دارم و برای شوهرم هم دارم درخواست ویزای ویزیتوری میدیم (بعدا درخواست اپن ورک پرمیت میدیم براش) ایا این فرم رو شوهرم باید پر بکنه و من رو بعنوان معرف خودش تایید کنه؟

5- توی فرم 5645 که مربوط به اطلاعات خانوادگی هست نوشته که اسمها رو هم انگلیسی بنویس هم به زبان کشورت (English and your native language) اما جایی نداره که من فارسی رو وارد کنم چه باید کرد؟و همچنین با توجه به اینکه من مادرم سالهاست فوت شده چطوری مطرح کنم؟

6- برای همسرم توی فرم درخواست ویزای ویزیتوریش توی قسمت details of visit to Canada بخش 2 پرسیده how long you plan to stay? و تاریخ ابتدا و انتها رو خواسته بهترین جواب برای این قسمت چی میتونه باشه با توجه به اینکه خوب ویزای ویزیتوری 6 ماهه هست و ایشوم همراه من هستن و من قراره اونجا برم دانشگاه(پذیرشم برای سپتامبر 2019 هست). البته شوهرم بخاطر مسایل کاریش توی ایران مجبوره زودتر برگرده اما کلا برای پرکردن این قسمت چه جوابی بدیم بهتره؟

7-توی فرم schedule 1 قسمت 3 فرم برای همسرم UCI خواسته که من برای خودم هم نمیدونم برای شوهرم هم نمیدونم لطفا بگید از کجا بیارم؟

8-توی فرم schedule 1 قسمت 4 فرم برای همسرم راجه به military service پرسیذه منظورش همون سزبازیه که همه پسرها میرن یا اینکه استخدام ارتش و...؟yes? or no با توجه به اینکه همسر من سالها پیش سربازیش رو خریده و کارت پایان خدمت داره اینجا رو چه جوابی بدم؟

خیلی شرمنده که سوالام انقدر زیاد شد واقعا همیشه دعاتون میکنم که هستید من واقعا کسی رو ندارم ازش بپرسم با توجه به مشغله کاریم هم تا جایی که میتونم هر شب دارم این سایت رو مطالعه میکنم.

Junior Member

سلام به همگی،

*********** من با یه مشکلی برخوردم که واقعاً بعید میدونم واسه کس دیگه ای به وجود اومده باشه و نمیدونم چیکار کنم!!!!!****************

بعد از اینکه پسورد اکانت CIC رو عوض کردم هر چقدر پسورد رو زدم گفت اشتباهه! بعدش پیغام اومد که برای 24 ساعت به صورت تعلیق دراومده بعد از اینکه اپلیکیشن دانشجویی خودم و همسرم رو هم از طریق سایت های پرداختی پرداخت کردم و از طریق آنها اوکی شد مثلاً خواستم پسورد رو عوض کنم که اینجوری شد!!!! الان نمیدونم اصلاً نامه بایو برامون اومده یا نه!!!

الان من باید چیکار کنم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of System Science - University of Ottawa

سلام دوستان
    من از دانشگاه اوتاوا واسه فال 2019 پذیرش دارم (مستر مجدد) و در حال تکمیل مدارک واسه سفارت هستم. میخواستم بدونم آیا نیاز به مهر دادگستری روی ترجمه ها هست یا نه؟
    مدارکی مثل شناسنامه ها، اسناد ملکی، تعهد محضری، سند ازدواج و ...؟
    مطالب فروم رو مطالعه کردم ولی چون قدیمی بود گفتم دوباره بپرسم. ببخشید اگر تکراری هست.

یک سوال دیگه هم دارم. من سابقه ی ریجکتی ویزای تحصیلی از سفارت استرالیا رو دارم. آیا لازمه که این موضوع رو به سفارت کانادا اطلاع بدم؟
    ممنون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein20000 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از دانشگاه اوتاوا واسه فال 2019 پذیرش دارم (مستر مجدد) و در حال تکمیل مدارک واسه سفارت هستم. میخواستم بدونم آیا نیاز به مهر دادگستری روی ترجمه ها هست یا نه؟
    مدارکی مثل شناسنامه ها، اسناد ملکی، تعهد محضری، سند ازدواج و ...؟
    مطالب فروم رو مطالعه کردم ولی چون قدیمی بود گفتم دوباره بپرسم. ببخشید اگر تکراری هست.

یک سوال دیگه هم دارم. من سابقه ی ریجکتی ویزای تحصیلی از سفارت استرالیا رو دارم. آیا لازمه که این موضوع رو به سفارت کانادا اطلاع بدم؟
    ممنون.

سلام
    پاسخ سوال اولتون خیر هست من هم دیروز همین سوال رو مطرح کردم و دوستان توی فوروم گفتن که مهر دارالترجمه کافیه

سوال دومتون رو بهتره دوستان با تجربه راهنماییتون کنن ولی توی فرم ویزا قسمتی هست مربوط به ریجکتی های گذشته چه از کانادا چه کشورهای دیگه که باید در صورت داشتن ریجکتی با توضیح ذکر بشه
    منم بالاتر توی سوالم پرسیدم همین سوال رو (البته منو همسرم دو ماه پیش برای توریستی فرانسه اقدام کردیم که ریجکت شدیم)

سلام دوستان. نامه پذیرش من برای دکترا بتازگی اومده و استاد بمن گفتن که پذیرش فول فاند هست ولی الان که نامه فاند اومده RA رو برای دو سال زده در حالیکه TA برای چهارسال هست. بنظرتون این موضوع برای ویزا مشکل ایجاد میکنه؟

Junior Member

سلام دوستان. خواهش میکنم منو راهنمایی کنین. من مدرک ارشد و لیسانسم تا اخر تیر ممکنه طول بکشه ازاد بشه. من تو چک لیست انکارا خوندم که ریز نمرات و proof of graduation رو میخواد که مدرک موقت هم نشون میده ما فارغ التحصیل شدیم و من حتی با همون اپلای کردم. البته نامه پذیرش کاندیشناله و میگه باید خودمون مدارک افیشیال رو دستی ببریم. حالا اگه با مدرک موقت و ریز نمرات غیر رسمی اقدام کنم و بعد ازم این مدارک رو اسک کردن بگم تا اخر تیر طول میکشه و من براتون ایمیل میکنم دلیلشم طول کشیدن مراحل ازادسازی در ایران بگم بازم ممکنه به خاطر این ریجکتم کنن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط poouneh نمایش پست ها
    سلام دوستان. خواهش میکنم منو راهنمایی کنین. من مدرک ارشد و لیسانسم تا اخر تیر ممکنه طول بکشه ازاد بشه. من تو چک لیست انکارا خوندم که ریز نمرات و proof of graduation رو میخواد که مدرک موقت هم نشون میده ما فارغ التحصیل شدیم و من حتی با همون اپلای کردم. البته نامه پذیرش کاندیشناله و میگه باید خودمون مدارک افیشیال رو دستی ببریم. حالا اگه با مدرک موقت و ریز نمرات غیر رسمی اقدام کنم و بعد ازم این مدارک رو اسک کردن بگم تا اخر تیر طول میکشه و من براتون ایمیل میکنم دلیلشم طول کشیدن مراحل ازادسازی در ایران بگم بازم ممکنه به خاطر این ریجکتم کنن؟
    سلام منم مشابه همین سوالو دارم.
    من ترم هشتم و دارم برای ویزا اقدام میکنم، ریز نمره رسمی تا آخر ترم هفت هم دارم. پذیرشمم آنکاندیشناله. چیکار میشه کرد الان؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Bournemouth University - Hospitality and tourism management

سلام خدمت دوستان

بنده به همراه همسرم برای ترم پاییز 2019 میخوایم اقدام کنیم. 2 تا سوال دارم ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره راهنماییم کنه.
    1- به نظر شما اگه شروع دوره من اوایل شهریور باشه و من اوایل خرداد برای بایومتریک برم (یعنی 3 ماه فرصت برای گرفتن حواب از سفارت) زمان کافی هست یا اینکه بهتره کلا برای ترم ژانویه 2020 اقدام کنم؟
    2- آیا سفارت کانادا به اصل ترجمه ها احتیاج داره یا صرفا اسکن مدارک در سایت کفایت میکنه؟ میخوام بدونم که لازمه اصل مدارک رو برای سفارت کنار بزارم یا احتیاجی نیست؟

پیشاپیش ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط Lindo نمایش پست ها
    عزیزان میشه به سوالات من جواب بدید لطفا
    1- UCI چی هست؟ از کجا بیارم؟

2- country or territory where applying میشه همون same as country of residence? یا میشه مثلا ترکیه؟ چون ما مدارکمون از انکارا انجام میشه؟

3- من و همسرم 2 ماه پیش برا تفریحی فرانسه اقدام کردیم(چون ماه عسل نرفته بودیم) اما ریجکت شدیم. با توجه به اینکع دیگه ریجکتها توی پاس ثبت نمیشه بنظرتئن من توی قسمت سابقه ویزا و ریجکتی yes بزنم؟ چه توضیحی بدک که تاثیر منفی نداشته باشه؟

4- فرم 5713 (use of a family member representative for online application) رو ایا من پر بکنم یا نه؟ توی تاپیک ها اطلاعات متنوعی راجع بهش بعضیا گفتن اگر وکیل داشته باشیم باید پرش کنیم بعضیام گفتن کلا باید امضا بشه. حالا با توجه به اینکه ما وکیل نداریم و اپلیکنت اصلی منم که پذیرش دارم و برای شوهرم هم دارم درخواست ویزای ویزیتوری میدیم (بعدا درخواست اپن ورک پرمیت میدیم براش) ایا این فرم رو شوهرم باید پر بکنه و من رو بعنوان معرف خودش تایید کنه؟

5- توی فرم 5645 که مربوط به اطلاعات خانوادگی هست نوشته که اسمها رو هم انگلیسی بنویس هم به زبان کشورت (English and your native language) اما جایی نداره که من فارسی رو وارد کنم چه باید کرد؟و همچنین با توجه به اینکه من مادرم سالهاست فوت شده چطوری مطرح کنم؟

6- برای همسرم توی فرم درخواست ویزای ویزیتوریش توی قسمت details of visit to Canada بخش 2 پرسیده how long you plan to stay? و تاریخ ابتدا و انتها رو خواسته بهترین جواب برای این قسمت چی میتونه باشه با توجه به اینکه خوب ویزای ویزیتوری 6 ماهه هست و ایشوم همراه من هستن و من قراره اونجا برم دانشگاه(پذیرشم برای سپتامبر 2019 هست). البته شوهرم بخاطر مسایل کاریش توی ایران مجبوره زودتر برگرده اما کلا برای پرکردن این قسمت چه جوابی بدیم بهتره؟

7-توی فرم schedule 1 قسمت 3 فرم برای همسرم UCI خواسته که من برای خودم هم نمیدونم برای شوهرم هم نمیدونم لطفا بگید از کجا بیارم؟

8-توی فرم schedule 1 قسمت 4 فرم برای همسرم راجه به military service پرسیذه منظورش همون سزبازیه که همه پسرها میرن یا اینکه استخدام ارتش و...؟yes? or no با توجه به اینکه همسر من سالها پیش سربازیش رو خریده و کارت پایان خدمت داره اینجا رو چه جوابی بدم؟

خیلی شرمنده که سوالام انقدر زیاد شد واقعا همیشه دعاتون میکنم که هستید من واقعا کسی رو ندارم ازش بپرسم با توجه به مشغله کاریم هم تا جایی که میتونم هر شب دارم این سایت رو مطالعه میکنم.
    ١ و ٧ اگر اولین بار هست اقدام میکنید این شماره رو ندارید و باید خالی بزارید

٢ اگر ایران زندگی میکنید ایران

٣ ببینید دقیقا سوال چی هست، سابقه ریجکت ویزای کانادا است یا سابقه ریجکت ویزا از کشورهای دیگه در هر صورت پاسخ درست باید بدید

۴ اگر خودتون اقدام میکنید این فرم لازم نیست

۵ متن فارسی رو از هرجایی میتونید کپی پست کنید، جلوی شخص فوت شده بنویسید deceased به همراه تاریخ فوت

۶ شش ماه

٨ exempted from service بهمراه ترجمه کارت معافیت

Junior Member

دوستان ممنون از جواب
    یک سوال پیش پا افتاده دارم ببخشید:
    برای اسکن مدارک باید اسکن اصل مدرک هم بذارم به همراه اسکن کوپی برابر اصل دارالترجمه و خود ترجمه؟
    مثلا عقدنامم رو فقط ترجمه +اون کوپی هایی که بهش ضمیمه هست و مهر برابر اصل از طرف دارالترجمه داره کافیه؟ یا باید خود عقدنامه رنگی رو هم اسکن کنم؟
    در باره سایر مدارک همچنین؟