صفحه 1545 از 1547 نخستنخست ... 5451045144514951535153615371538153915401541154215431544154515461547 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 15,441 تا 15,450 , از مجموع 15468

موضوع: روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

سلام دوستان. یه سوال داشتم در مورد کیس خودم.

من ویزای دانشجویی آمریکا م رد شد و برای کانادا اقدام کردم. ویزا ی کانادا ی من با تاخیر خیلی زیاد (حدود 10 ماه) اومد و بعد هم خورد به کرونا و آفرم رو از دست دادم. الان از یه دانشگاه دیگه آفر دارم و اونطور که متوجه شدم باید برای ویزا از نو اقدام کنم. میخواستم ببینم آیا این دفعه هم ویزا ی من طول خواهد کشید یا سریعتر پروسس میشه یا حتی شانس ریجکتی داره؟

اگر به هر نحوی بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم.

یک سوال داشتم خلاصش می کنم احتتره
    در حال اپلای ام
    یه تریک داشنم میزدم به خدمت سربازی
    این که وثیقه توریستی بزارم بعد اکسپت یکی از سبد دانشگاهایی که انتخاب کردم
    و بعد اولین بار برای سفارت با ویزا توریستی که بیام تررکیه بمونم تا پاس بیاد چون الان می نونم پاس بگیرم بیام ترکیه بمونم
    سوالم اینه کنسولگری کانادا واس کسی که خدمت نرفته و مدرک پایان خدمت نداره که کاری نداره درسته ؟
    می خوام بدونم یه سری که نامه وثیقه نظام وظیه میبرن ایرانیها
    یسری که کارت پایان خدمت
    ایا الزامه

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mgsliferoad نمایش پست ها
    در حال اپلای ام
    و بعد اولین بار برای سفارت با ویزا توریستی که بیام تررکیه بمونم تا پاس بیاد چون الان می نونم پاس بگیرم بیام ترکیه بمونم
    سوالم اینه کنسولگری کانادا واس کسی که خدمت نرفته و مدرک پایان خدمت نداره که کاری نداره درسته ؟
    یسری که کارت پایان خدمت
    ایا الزامه
    سلام

تا جایی که اطلاع دارم برای کانادا قبلا الزامی نبود، اگه خبر جدیدی نشده باشه.
    به نظرم سری به این تاپیک بزنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    کارت پایان خدمت که جز مدارک درخواستی سفارت کانادا نبود ولی شما فرستادین و اونها هم پیگیر شدن، کلا من همیشه توصیه می کنم هیچ چیز اضافه ای به سفارت ندین حتی اگه فکر می کنید که مدرک برای محکم کاری هست باید بدونید فقط کیس شما رو متفاوت می کنه برای کسی که مدارک شما رو بررسی می کنه و باعث میشه که بررسی های بیشتری صورت بپذیره.
    من خودم کاملا معاف از سربازی شده بودم و در این مورد چیزی هم برای سفارت نفرستادم و اونها هم چیزی از من نخواستن. حتی نپرسیدن که تو سربازی رو چه کار کردی؟ من هم نگفتم که سربازی معاف بودم.
    من تا الان نشنیدم که برای کسی این جدول رو فرستاده باشند، ای کاش اون کارت سربازی رو آپلود نمی کردین. الان هم اون چیزی که توی جدول خالی و مشخص شده رو جواب بدین، بیشتر جواب ندین، کلا دادن اطلاعات بیشتر، مدارک بیشتر به سفارتها کار خوبی نیست. اگه توی جدول محل خدمت و ...به صراحت مشخص شده که جواب بدین، براشون بنویسید، اگه به صراحت مشخص نشده جواب ندین

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mgsliferoad نمایش پست ها
    در حال اپلای ام
    یسری که کارت پایان خدمت
    ایا الزامه
    سلام.
    اگر سربازی نرفتین هیچ مدرکی مربوط به وضعیت نظام وظیفه شما برای ویزا نیاز نیست. فقط توی فرم مربوط به ویزا (فرم 5257) یک سوال داره در مورد این که آیا توی نهاد نظامی، یا امنیتی خدمت کردین یا نه. شاید بعضی ها برای این مورد کارت پایان خدمتت ارائه کنن ( که اون هم جزو مدارک درخواستی نیست).

Junior Member

با سلام
    یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
    جهت در خواست ویزای تحصیلی ایا مدارکی مثل فیش حقوقی و گواهی اشتغال به کار نیاز به مهر دادگستری داره یا اینکه مهر دارالترجمه کافیه ؟

Junior Member simahmt آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    wood science & technology

نقل قول نوشته اصلی توسط pooooooya نمایش پست ها
    با سلام
    جهت در خواست ویزای تحصیلی ایا مدارکی مثل فیش حقوقی و گواهی اشتغال به کار نیاز به مهر دادگستری داره یا اینکه مهر دارالترجمه کافیه ؟
    سلام روزتون بخیر. مهر مترجم کافیه. تا اونجایی که من میدونم. در مورد خودم اگه برگردم به یک ماه پیش که مدارکمو دادم برای ترجمه، دیگه درخواست مهر دادگستری نمیکردم. هر مهر دادگستری جدا از هزینه ترجمه، فقط خودش 60 هزارتومنه.

Senior Member

سلام، ببخشید اگه سوالاتم کمی ابتدایی هست ولی ممنون می شم اگه جواب بدید.
    آیا یک راهنمای کلی برای چگونگی اقدام برای ویزای تحصیلی رو می شه جایی پیدا کرد؟
    گرفتن ویزای تحصیلی کانادا تقریبا چقدر طول می کشه؟
    برای گرفتن ویزای تحصیلی اول باید در دانشگاه ثبت نام کرد درسته؟ در اون صورت چطور می شه تنظیم زمانی انجام داد که تا قبل از شروع ترم ویزا صادر بشه؟
    Culture lives in everything we do

نقل قول نوشته اصلی توسط mina7 نمایش پست ها
    سلام، ببخشید اگه سوالاتم کمی ابتدایی هست ولی ممنون می شم اگه جواب بدید.
    آیا یک راهنمای کلی برای چگونگی اقدام برای ویزای تحصیلی رو می شه جایی پیدا کرد؟
    گرفتن ویزای تحصیلی کانادا تقریبا چقدر طول می کشه؟
    برای گرفتن ویزای تحصیلی اول باید در دانشگاه ثبت نام کرد درسته؟ در اون صورت چطور می شه تنظیم زمانی انجام داد که تا قبل از شروع ترم ویزا صادر بشه؟
    سلام ،
    اولین مطلبی که باید توجه کنید اینه که دانشگاهی که دوست دارید اپلای کنید رو پیدا کنید. این خودش کلی شرایط داره ، اول اینکه ایران چه رشته اید خوندید و اونجا چه رشته میخواین بخونید، دوم اینکه بر اساس نمرات ایران ، شانس پذیرش در چی دانشگاهی بیشتر میشه ( رنک دانشگاه مهمه ) . سوم اینکه چقدر میتونید شهریه بدید ؟ و چهارم اینکه بعد از اتمام تحصیل از طریق چه برنامه ای میخواین اقامت بگیرید . این مهمترین قسمت کاره ، برای همه این چهار سوال باید جواب واضح و درستی داشته باشید تا بشه یک یا دو دانشگاه انتخاب کرد.
    بعد باید برید سایت دانشگاه و ببینید برای چه ترم هایی ورودی میگیره ، بعضی دانشگاه ها فقط ترم پاییز (شهریور) ورودی جدید دارن و بعضی همه ترم ها.
    بعد باید سرچ کنید ببینید معمولا چند وقته دانشگاه جواب میده و در خواست شمارو بررسی میکنه.
    به این هم توجه داشته باشید که روز اولی که سایت دانشکاه باز میشه برای اپلای کردن همون روز اپلای کنید و منتظر بمونید تا جواب اکسپت بیاد و بقیه کارهای ویزا.
    کاری نداشته باشید که ویزا چقدر طول میکشه تا صادر بشه ، این قضیه فقط در صورتی مهمه که شما دیر اقدام به اپلای دانشگاه کرده باشید که خود به خود شانس پذیرش هم کمتر میشه ولی وقتی روز اولی که سایت دانشگاه باز میشه برای پذیرش ، اپلای کنید امکان نداره وقت کم بیارید.
    من خرداد اپلای کردم برای ترم زمستان. 30 روزه اکسپتم اومد و 3 ماه هم کشید تا ویزام بیاد.اواسط مهر ماه بود که من ویزا داشتم دستم و ترمم هم آذر ماه شروع میشد. بار هر کمکی خواستید من در خدمتم

پی نوشت : پول به وکیل ندید ، همه کاراتونو خودتون بکنید و مطمین باشید به بهترین شکل انجام خواهید داد. منم همه این راهو تنهایی و با مطالعه رفتم و اولش هیچی بلد نبودم و موفق هم شدم . سیستم برای شما طراحی شده که تازه میخوایید بیایید کانادا نه برای وکیل ها.

نقل قول نوشته اصلی توسط pooooooya نمایش پست ها
    با سلام
    فقط دارالترجمه کافیه.

Junior Member

سلام ذوستان من 2ماهی میشه برای 5تا دانشگاه اپلای کردم یکیش ریجکت شدم بقیه اش خبری نیست کسی می دونه کی شروع به پاسخگویی می کنن؟ ممنون