صفحه 529 از 1547 نخستنخست ... 2942947951952052152252352452552652752852953053153253353453553653753853957962910291529 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,281 تا 5,290 , از مجموع 15468

موضوع: روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

نقل قول نوشته اصلی توسط heat نمایش پست ها
    سلام به همگی
    می خواستم ببینم چطوری میشه accommodation رو جور کرد هرچی گشتم راشو پیدا نکردم
    منظورتون برای ارسال به سفارت هست؟ اگر اینطوره :
    اگر دسترسی به credit card داری میتونی خیلی راحت بری سایت booking.com و یه هتل برای 1-2 هفته رزرو کنی و پرینتشو بفرستی. راه دیگه هم اینه که از دوستی یا کسی تو کانادا بخوای که یک نامه بنویسه و بگه که میزبان شما خواهد بود. برخی دوستان هم تونستند که خوابگاه تو دانشگاه رزرو کنند.

اگر هم دنبال محلی برای اقامت دائمتون هستید میتوندی به سایتهای real state سر بزنیدو در ضمن سایت kijiji هم منبع خوبی هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط heat نمایش پست ها
    سلام به همگی
    می خواستم ببینم چطوری میشه accommodation رو جور کرد هرچی گشتم راشو پیدا نکردم
    دوست عزیز،

برای تهیه Accommodation Arrangement می تونید از یکی از روش های زیر استفاده کنید:

1- تماس با دانشگاه محل تحصیل در کانادا و هماهنگی برای ارسال مدارکی که مویّد این حقیقت باشه که در ابتدای ورود شما تسهیلاتی برای اقامت در فضای خوابگاههای دانشجویی یا هتل های طرف قراردادش تدارک دیده شده. به علاوه اگر از اقامت در خوابگاه ها برای یک ترم اطمینان دارید می تونید اقدام به رزرو اتاق در خوابگاه مورد نظرتون کنید که دانشگاه تاییدیه ای در این مورد برای شما ارسال می کنه. (برای رزرو اتاق در خوابگاه اغلب موظّف به پرداخت یک Deposit هستید که غالبا غیر قابل برگشته. پس فقط وقتی این کار رو انجام بدید که مطمئنید)

2- از دوستان یا بستگانی که در کانادا دارید خواهش کنید که نامه ای با شکل و شمایل نسبتا رسمی تنظیم کنند دالّ بر این که شما در روزهای اول ورودتون و پیش از تدارک مکانی برای سکونت می تونید در منزل ایشون اقامت کنید. نامه تنظیم شده رو به انضمام اجاره نامه یا سند ملک محل سکونتشون اسکن کنند و برای شما بفرستند، شما هم از مدارک موجود پرینت بگیرید و ضمیمه ی سایر مدارکتون کنید.

3- می تونید توسط کارت اعتباری خودتون یا دوستانتون در یک هتل به مدت معقولی (مثلا یک هفته) رزرو یک اتاق رو انجام بدید و از صفحه ی تایید رزرو پرینت بگیرید و به عنوان Accommodation Arrangement به سفارت ارایه کنید. بدیهیه که بلافاصله بعد از گرفتن پرینت می تونید رزرو رو کنسل کنید تا محکوم به پرداختن هیچ جریمه ای نباشید. فقط دقت کنید که رزرو رو در هتل هایی انجام بدید که کنسل کردن اون تا یک بازه ی زمانی مشخص بدون جریمه باشه تا متحمّل هزینه ی اضافی نشید.

این ها راه هایی است که من می دونم و امیدوارم به شما کمک کنه. اگر راه دیگری وجود داره که سایرین مطلعند، لطف کنند و پیشنهاد بدن.

سلام
    چند تا سوال داشتم اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم

1- من ندیدم جایی نوشته باشه که از مدارک تحصیلی چی رو باید بفرستیم. مدرک یا کارنامه و اینکه هم لیسانس هم ارشد؟ در همین زمینه آیا با توجه به این که همه جا نوشته شده مهر دادگستری و امور خارجه لازم نیست باید به دارالترجمه بگم که این جمله که تو وبسایت سفارت نوشته رو اضافه کنه؟ :"“I certify that this is a true copy of the original document”" یا همون مهر و امضاش کافیه؟
    2- گردش مالی ضامن من که از بانک سامان یک شعبه شهرستان گرفته شده مهر برجسته نداره فقط مهر همون شعبه و امضای مدیر بانک رو داره. آیا باید ببرم شعبه اصلی تهران تایید کنه؟
    3- آیا کپی پاسپورت باید certify شده باشه؟
    4- فرم 5409 که به ما مربوط نیست؟
    5- من فوریه 2011 فارغ التحصیل شدم آیا باید cv ضمیمه کنم؟
    6- از چه مدارکی باید دو نسخه بفرستم؟

مرسی که وقت میذارید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdokht1364 نمایش پست ها
    سلام
    چند تا سوال داشتم اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم

1- من ندیدم جایی نوشته باشه که از مدارک تحصیلی چی رو باید بفرستیم. مدرک یا کارنامه و اینکه هم لیسانس هم ارشد؟ در همین زمینه آیا با توجه به این که همه جا نوشته شده مهر دادگستری و امور خارجه لازم نیست باید به دارالترجمه بگم که این جمله که تو وبسایت سفارت نوشته رو اضافه کنه؟ :"“I certify that this is a true copy of the original document”" یا همون مهر و امضاش کافیه؟
    2- گردش مالی ضامن من که از بانک سامان یک شعبه شهرستان گرفته شده مهر برجسته نداره فقط مهر همون شعبه و امضای مدیر بانک رو داره. آیا باید ببرم شعبه اصلی تهران تایید کنه؟
    3- آیا کپی پاسپورت باید certify شده باشه؟
    5- من فوریه 2011 فارغ التحصیل شدم آیا باید cv ضمیمه کنم؟
    6- از چه مدارکی باید دو نسخه بفرستم؟

مرسی که وقت میذارید.
    درود
    1. به صورت پیش فرض لازم نیست چیزی. ماهایی که میفرستیم تو پذیرشمون اومده باید مدارک پایان تحصیلت رو ارایه بدی / اگر بگید بزنه بد نیست ولی نزدنشم موردی نداره
    2. خیر نیاز نیست
    3. خیر لازم نیست
    4. اگر مجردید خیر
    5. در هر صورت CV گذاشتن بهتره، سعی کنید این دوسال فاصله توش مشخص باشه چی کردید
    6. هیچکدام از مدارک! البته عکس دو قطعه هست
    شاد باشید
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Senior Member pafj آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdokht1364 نمایش پست ها

.
    من نامه ای که گرفته بودم از بانک ملت بود و با همین ویژگی هایی که می گید، ولی بعدش متوجه شدم که قابل قبول نیست...
    حتما حتما ببرید شعبه مرکزی یه نامه رسمی با مهر خارجی و برجسته بگیرید با سر برگ (رنگی)
    Just find your dream and teach it how to fly

سلام
    من فوق لیسانس مکانیکم با 35 سال سن میخواستم بدونم با توجه به سنم میتونم ویزای تحصیلی بگیرم توی دکتری
    اگه بخوام فوق بخونم چی برای ویزای اون اصلا شانسی دارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون میشم اگه جوابمو بدید..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط thereafter نمایش پست ها
    سلام
    من فوق لیسانس مکانیکم با 35 سال سن میخواستم بدونم با توجه به سنم میتونم ویزای تحصیلی بگیرم توی دکتری
    اگه بخوام فوق بخونم چی برای ویزای اون اصلا شانسی دارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون میشم اگه جوابمو بدید..
    سلام دوست گرامی

به نظر من مسلما شانستون برای دکتری به مراتب بالاتر خواهد بود. در ضمن باید بتونید این gap تحصیلیتون رو توجیح کنید. مثلا سابقه تدریس و ارائه مقالات علمی راه خوبی هست. و یا حتی سابقه کار مرتبط با رشتتون واینکه برای مثال عنوان کنید که گرفتن این دکتری میتونه در آینده شغلی و پیشرفت شما نقش بسزایی داشته باشه. خلاصه اینکه راه های رسیدن به خدا بسیار است ! اصلا نا امید نباشید و اقدام کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها

. اگر مجردید خیر
    من متاهلم ولی همسرم با من نمیاد. باید پر کنم؟

دوستان کسی‌ میدون که نیاز به مدرک آیلتس هست برای گرفتن ویزا؟چون من مدرک تحصیلی قبلیم به زبان انگلیسی‌ بود دانشگاه آیلتس نخواست به نظرتون سفارت می‌خواد؟

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط baharlife70 نمایش پست ها
    دوستان کسی‌ میدون که نیاز به مدرک آیلتس هست برای گرفتن ویزا؟چون من مدرک تحصیلی قبلیم به زبان انگلیسی‌ بود دانشگاه آیلتس نخواست به نظرتون سفارت می‌خواد؟
    جز چک لیست سفارت نیست و معمولا سفارت نمیخواد. ولی در موارد کمی در صورت لزوم سفارت ممکنه بخواد که واسشون بفرستین. اما چون مدرک قبلی شما زبان انگلیسی بوده سفارت احتمال زیاد گیر نده ، اگرم بده توضیح میدین که دانشگاه نخواسته.