سلام به دوستان...

من سال 2009 جهت مهاجرت به کانادا از طریق نیرو متخصص 38 رشته اقدام کرده بودم و هم اکنون منتظر دریافت ویزام هستم که ممکن است در چند ماه آینده ویزایم آماده شود .حتی لندینگ رو هم ازم خواستن

از انجایی که در سایت لاتاری ذکر شده است که برنده شدن در لاتاری به معنی گرفتن 100 % ویزا نیست ، و نمی خوام که از اینور رونده و از اونور مونده بشم سوالاتی برایم مطرح شده است که در زیر مطرح می کنم

1-شنیده ام که نمی شود اقامت دایم2 کشور امریکا و کانادا رو با هم داشت (گرین گارت و کارت پی آر کانادا) ؟؟آیا درسته؟
2-آیا این قضیه در روند پرونده لاتاری من تاثیر گذار خواهد بود یا نه ؟
3-در صورت گرفتن ویزا مهاجرت به کانادا قبل زمان مصاحبه لاتاری آیا مشکلی در روند پرونده امریکا من پیش خواهد آمد؟چون تا اون زمان کانادا خبر دار نمیشه...
4-آیا اگر ابتدا ویزای امریکا به من داده شود و بعد من بخوام ویزای مهاجرت به کانادا بگیرم هم مشکلی از نظر دولت امریکا پیش خواهد آمد؟یا از نظر کانادا؟

من این 3 سوال هم از کی سی سی پرسیدم..
1- Would the application for a Canadian visa have any negative effect on my Lottery case?

2- Would it cause any delays or problems to the processing of my Lottery case if I receive my Canadian Visa prior to my interview date for the Lottery?

3- If I get my American visa first and then I receive my Canadian Visa, would it be acceptable with the American government?

که اونا اینو گفتن

Thank you for your inquiry.

Participation in the DV program does not affect any other type of visa you currently have or are pursuing. If you have already applied for a different type of visa, you can process both at the same time.

This does not affect the processing of your case.

KCC is not authorized to assist you with this issue. Please contact the American Embassy/Consulate with jurisdiction over your area for further information.

بسیار ممنون میشم که اگه کسی تجربه مشابهی داره (از فامیلی دوستی همسایه ای)یا اطلاعات موثقی داره یا حتی نظری داره به من بگه و منو از این دغدغه بیرون بکشه....

بسیار ممنون میشم اگه که با ذکر شماره جواب بدید

ممنون