صفحه 10 از 35 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 341

موضوع: فقط برندگان لاتاری 2013

پیش فرض پاسخ : فقط برندگان لاتاری 2013

سلام.
    یک سوال داشتم.
    تا چه زمانی برای ارسال فرم ها وقت داریم؟
    من قبول شدم ولی امکان ارسال فرم ها برام فعلا میسر نیست.(مشکل ویزا دارم)
    کسی اطلاع دقیق داره تا کی میشه فرم ها ارسال کرد؟( اگر لینک خاصی هم دارین ممنون میشم ارسال کنید)
    من در حال حاضر در آمریکا هستم.
    با تشکر از دوستان

Member babak1234 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University, Master in strategy

شما تا سپتامبر 2013 وقت داريد تا تمام وضعيت خود را مشخص كنيد . البته هر چقدر فرم ها را ديرتر بفرستيد امكان اين هست كه شماره شما كارنت بشود و نوبت شما به تاخير بيافتد اما به نظرم اگر تا آخر سپتامبر 2012 كه شروع اعلام فراخواني مصاحبه مي باشد فرم ها را بفرستيد امكان پيگيري سريعتر كارها فراهم مي شود . در هر صورت Deadline مشخصي براي فرم ها وجود ندارد اما هر چه سريعتر بفرستيد بهتر است اين مطلب نقل از خود KCC
    Interviews for the DV 2013 program will begin in October 2012 and conclude on September 30, 2013. KCC cannot provide information as to when an interview date may become available for your case. Appointments are scheduled numerically according to assigned case numbers. The Department of State designates how many interviews will be scheduled each month according to visa availability. After August 15, 2012, you may refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov for the list of current numbers being processed.
    Share your knowledge. It is a way to achieve immortality

Junior Member

سلام دوستان چند تا سوال خواهش می کنم هر کس میدونه جواب بده
    1) سوال اول اینکه کلا فرم های 122 و 230 رو می شه پرینت گرفت و دستی پر کرد یا اینکه حتما باید تایپی باشه؟
    2) فرم 230 سوال 10 و 11: دایی من امریکاست سوال 10 می خوام آدرس داییمو بنویسم در اینصورت سوال 11 رو باید N/A بزنم یا دوباره همون آدرس رو بنویسم؟
    3) فرم 230 سوال 33: جای کافی برای نوشتن همه مراحل تحصیلی نداره می خواستم بپرسم مراحل ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاه رو چطوری باید اینجا جا کنم؟! همچنین جمله آخر همین سوال که نوشته "Professional associations to which you belong" منظورش چیه؟ نمی دونم چی باید بنویسم.
    4) فرم 230 سوال 39: باید اسم و آدرس خودم (متقاضی اصلی) رو بنویسم یا N/A بزنم؟

[سلام دوستان . در فرم 230 سوال 39 چی باید بنویسیم ؟ اگر راهنمایی کنین ممنون میشم .

Senior Member Rarely آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kha نمایش پست ها
    سلام دوستان چند تا سوال خواهش می کنم هر کس میدونه جواب بده
    1) سوال اول اینکه کلا فرم های 122 و 230 رو می شه پرینت گرفت و دستی پر کرد یا اینکه حتما باید تایپی باشه؟
    2) فرم 230 سوال 10 و 11: دایی من امریکاست سوال 10 می خوام آدرس داییمو بنویسم در اینصورت سوال 11 رو باید N/A بزنم یا دوباره همون آدرس رو بنویسم؟
    3) فرم 230 سوال 33: جای کافی برای نوشتن همه مراحل تحصیلی نداره می خواستم بپرسم مراحل ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاه رو چطوری باید اینجا جا کنم؟! همچنین جمله آخر همین سوال که نوشته "Professional associations to which you belong" منظورش چیه؟ نمی دونم چی باید بنویسم.
    4) فرم 230 سوال 39: باید اسم و آدرس خودم (متقاضی اصلی) رو بنویسم یا N/A بزنم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan1188 نمایش پست ها
    [سلام دوستان . در فرم 230 سوال 39 چی باید بنویسیم ؟ اگر راهنمایی کنین ممنون میشم .

سلام دوست عزیز
    1- ببین دوست عزیز شاید بشه پرینت گرفت و بعد دستی پر کرد اما وقتی پی دی اف قابل تایپ گذاشتند احتمالا منظورشون این بوده تایپ کردن بهتر از دستی پر کردن است چون خواناتر از دست خط افراد است و تمیز تر است به خصوص که بالای فرم 122 یا 230 گفته که type and print. حالا اگر یک قسمتهایی رو نتونستید تایپ کنید مثلا نوشتن کیس نامبر گوشه و سمت راست همه کاغذها اگر با دستنویس باشه فکر نمیکنم اشکال داشته باشه.

2- اگر کسی رو دارید در آمریکا و در گزینه 10 نام او را نوشته اید اگر در گزینه 11 که مربوط به آدرس برای ارسال گرین کارد است N/A بگذارید یعنی اینکه گرین کارد به همان آدرس شماره 10 برود. این در صورتی که شما بخواهید گرین کارد رو هم در همان ادرس 10 دریافت کنید. اگر نه و میخواهید گرین کارد رو در ادرس دیگری دریافت کنید باید در سوال 11 آن آدرس دیگر رو وارد کنید. ببین دوست عزیز خود سوال 11 واضح گفته که اگر آدرسی که میخواهید گرین کارد رو دریافت کنید با آدرس محل اقامت در سوال 10 فرق میکنه اینجا بنویس اگر فرق نمیکنه همان N/A رو بگذار درسته.

Address in the United States where you want your Permanent
    Resident Card (Green Card) mailed, if different from address in item #10

3- در این مورد یک تعدادی از دوستان میگویند فقط دبیرستان و پیش دانشگاهی و دانشگاهها یا مراکز آموزش عالی یا حرفه ای رو بنویسید اما بعضی از دوستان میگویند باید از ابتدایی شروع کرد چون گفته همه مراکز آموزشی که شما رفتید. حالا اگر شما میخواهید از ابتدایی شروع کنید و جا کم می آورید یک ورقه کاغذ سفید اضافه کنید و بالای آن اسمتان را بنویسید و شماره سوال رو هم بنوسید و باقی مراکز تحصیلی رو توی اون بنویسید. دقت کنید که در این سوال از جدیدترین مرکز آموزشی شروع کنید و پایین بروید مثلا اول دکتری بعد فوق بعد لیسانس بعد دیپلم و همینطور به پایین، این جوری مدارک مهم شما توی خود فرم جا میشه.

در مورد اون قسمت هم منظورش سازمانهای تخصصی است که شما به صورت رسمی عضوش بودید مثلا نظام پزشکی یا نظام مهندسی یا نظام پرستاری و ... اگر رسما عضو سازمانی نبودید یا عضویت شما در آن سازمان خیلی مهم نبوده یا کلا سازمان مهمی نبوده ننویسید مثلا عضویت در "گروه تحقیقاتی دانش آموزان علوم تجربی منطقه دو" این چیز خیلی مهمی نیست.

4- اگر منظور شما آن سوالی است که نوشته name of petitioner بله این منظور همان شخص برنده یا به عبارتی متقاضی اصلی است و هم خود برنده و هم افرادی که در پرونده او هستند باید در این قسمت نام و آدرس و شماره تلفن و ایمیل فرد برنده را بنویسند.
    دوستان توجه کنید اگر برای سوالی جوابی ندارید یعنی اون سوال مربوط به شما نیست حتما N/A بگذارید ها!
    ویرایش توسط Rarely : May 27th, 2012 در ساعت 02:08 PM
    کد:3111 ارسال: 26 جون 2011 رسیدن به سنترال آفیس: 30 جون 2011 فایل نامبر: 2 سپتامبر 2011 اینپراسس: 2013 Feb 5 دریافت مدیکال از آنکارا: 8 مارچ 2013 اضافه شدن لاین مدیکال: 5 آپریل 2013پاس ریکویست: 29 نوامبر 2013 خدایا شکرت

آقا دمت گرم خیلی حال دادی

سلام دوستان

در مورد واکسیناسیون:

انستیتو پاستور شعبه تجریش در تهران واکسنهایی که واقعا لازم باشند رو میزنه.
    خیلی شلوغ نیست و کارها سریع راه میافته. تازه ساختمانش هم خیلی قشنگه موقوفه فرمانفرمایان هست.
    آدرسش هم که تا حالا دوستان زحمت کشیدند و چندین بار گذاشتند:
    خیابان شریعتی، کمی پایینتر از میدان قدس (میدون دربند)، سمت چپ کنار بانک صادرات، یعنی مابین بانک صادرات و نان سحر است و چون اتوبوسها جلوی درش می ایستند امکان داره تابلویش رو نبینید.

وارد حیاط میشوید تا انتهای حیاط میروید سمت چپ میپیچید، یک راهروی کوچک هست که به یک زیر زمین میرود، همه جا فلش داره و راهنمایی میشوید نترسید گم نمیشد. بعد توی اتاقی که دو تا آقا پشت یک کانتر بلند نشستند منظر میشید تا نوبت شما بشه. (توی این مدتی که منتظر میشوید میتونید نوشته های روی دیوار ها رو بخونید به خصوص بالای همه درها نوشته مراقب باشید ارتفاع درها از حد معمولی کوتاهتر است. حس دوره قاجار شما رو فرا میگیره). بعد که نوبتتون شد از در اتاق نوبت دهی که بیرون رفتید بالافاصله سمت چپ اتاق پزشک هست. سرکار خانم دکتر مهربان و با حوصله ای هستند که با آرامش تمام از شما سوال میکنند و به سوالات شما هم به خوبی جواب و توضیح میدهند.

توجه کنید اگر میخواهید کارت بین امللی واکسیناسیون (کارت زرد رنگ) داشته باشید حتما پاسپورتتون رو ببرید. اگر الان پاسپورت ندارید و یا پاسپورتتون داره تاریخش تمام میشه اشکال نداره واکسنهای لازم رو واستون میزنند بعد توی یک کارت صورتی وارد میکنند وقتی آمدید تا مرحله بعدی واکسنها رو بزنید میتونید پاسپورتتون رو بیارید تا کارت بین المللی رو صادر کنند فقط یادتون باشه کارت صورتی رو گم نکنید. (همه کارتهای واکسیناسیون مربوط به خودتون و همسرتون و بچه ها رو ببرید حتما، همه کسانی هم که باید برای مصاحبه بروند باید برای واکسیناسیون هم بروند).

واکسن آنفولانزا رو در صورتیکه فاصله شما تا زمان مصاحبه تان بیشتر از 3 یا 4 ماه باشه نمیزنند میگویند زود است و اگر خدای نکرده پزشک ترکیه گیر بده باید در ترکیه دوباره بزنید و پول اضافه بدهید چون به زور تا 5 یا 6 ماه مصونیت ومی آورد. می گویند 1.5 تا 2 ماه قبل از مصاحبه زمان خوبی واسه تزریق واکسن آنفلوانزا است.

سیاه سرفه رو به بزرگسالان نمی زنند.

مننژیت فقط برای بچه های 11 تا 18 سال تزریق میشه. اگر برای سفر حج قبلا تزریق داشتید توجه کنید که برای 2 سال ایمنی میاورد پس اگر کمتر 2 سال پیش تزریق کردید کارتتون رو ببرید تا واستون توی کارت بین المللی واردش کنند.

يبق دستور سفارت، واکسن MMR رو (سرخک سرخچه اوریون) امسال (2012-2013) برای متولدین 1957 به بعد میزنند. اگر شما متولد این سال یا بعد از آن هستید اما در بچگی بیماریهای سرخک سرخجه یا اوریون را گرفته اید حتما به دکتر بگویید، در این صورت ایشان قبل از تزریق واکسن برای شما یک تست آنتی بادی مینویسه که خود انستیتو پاستور تجریش اون رو نمیگیره ولی باید به آزمایشگاه معتمد اونها در خیابان جمهوری بروید چون جواب آزمایشگاه های متفرقه رو قبول ندارند. جوابش هم 8 روز طول میکشه تا آماده بشه.

دکتر از شما میپرسه که آیا در بچگی آبله مرغان گرفتید یا نه؟ چه جواب شما مثبت باشه چه منفی برای شما باز هم تست نوشته میشه که این یکی رو انستیتو پاستور تجریش انجام میده و جوابش هم روزهای شنبه و سه شنبه داده میشود.

واکسن هپاتیت ب برایه همه زده میشود. فقط اگر قبلا تزریق کرده اید کارتش رو حتما ببرید احتمالا براتون نمیزنند یا فقط یک یاداوری میزنند.

واکسن دیفتری و کزاز هم واسه همه تزریق میشه البته اگر از 50 سال به بالا هستید در 3 مرحله تزریق میشود و در غیر این صورت در 2 مرحله تزریق میشود.

پس بطور ثابت واکسنهای هپاتیت ب، دیفتری_ کزاز، آنفولانزا واسه همه تزریق میشه، بقیه واکسنها بستگی به شرایط افراد دارد.

بعد از تزریق هم به شما گفته میشه یک استامینوفن بخورید و اگر جای واکسن ورم کرد رویش کمپرس سرد بگذارید.

در شهرستانها هم به هلال احمر شهر خودتون مراجعه کنید و بگویید که کارت بین المللی واکسیناسیون برای سفارت (مصاحبه) می خواهید، خودشون واکسنهای لازم رو میدونند و براتون تزریق میکنند.

امیدوارم کمک کرده باشم، موفق باشید.
    کد:3111 ارسال: 26 جون 2011 رسیدن به سنترال آفیس: 30 جون 2011 فایل نامبر: 2 سپتامبر 2011 اینپراسس: 2013 Feb 5 دریافت مدیکال از آنکارا: 8 مارچ 2013 اضافه شدن لاین مدیکال: 5 آپریل 2013پاس ریکویست: 29 نوامبر 2013 خدایا شکرت

سلام دوستان
    من و مادرم باهم برنده شدیم. اما من الان کانادا هستم. نمیدونم باید چیکار کنم. باید همه کارمو برم ایران انجام بدم؟؟ یا نه از اینجا هم میشه. و میتونم برای اینترویو کانادا رو بجای ترکیه انتخاب کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط amirazimi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من و مادرم باهم برنده شدیم. اما من الان کانادا هستم. نمیدونم باید چیکار کنم. باید همه کارمو برم ایران انجام بدم؟؟ یا نه از اینجا هم میشه. و میتونم برای اینترویو کانادا رو بجای ترکیه انتخاب کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
    دوست عزیز به شما و مادر محترم تبریک میگم. خیلی مبارک باشه.

شما یک تماس با KCC بگیر. اول یک ایمیل به اونها بفرست و بگو که کجا میتونی واسه مصاحبه برید . هر سوال دیگری هم که دارید بنویسید جواب کتبی اونها میتونه سند باشه. اما چون طول میکشه که جواب ایمیل بیاد بعد از فرستادن ایمیل تماس تلفنی هم بگیر که به صورت شفاهی هم راهنماییتان کنند، خوب و شمرده راهنمایی میکنند.
    بعدش شما این نکته رو در نظر داشته باش که اولا در یک سری از ویزا افبسها همونجور که تو سایتشون گفتند دفتر رسیدگی به امور مهاجرتی ندارند. پس اونجایی رو انتخاب کن که دفتر رسیدگی به این امور رو داره. دوم اینکه ویزا آفیسهایی مثل آنکارا و ابوظبی هم مصاحبه گر فارسی زبان دارند و هم به شرایط ایرانیها وارد تر هستند، اگر برنده اصلی مادر باشند اگرچه که شما هم در روز مصاحبه با ایشون در یک اتاق و همزمان مصاحبه میشوید اما در چنین شرایطی شاید انتخاب مصاحبه فارسی هم به شما و هم به مادر کمک کننده باشه.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Rarely نمایش پست ها
    دوست عزیز به شما و مادر محترم تبریک میگم. خیلی مبارک باشه.

شما یک تماس با KCC بگیر. اول یک ایمیل به اونها بفرست و بگو که کجا میتونی واسه مصاحبه برید . هر سوال دیگری هم که دارید بنویسید جواب کتبی اونها میتونه سند باشه. اما چون طول میکشه که جواب ایمیل بیاد بعد از فرستادن ایمیل تماس تلفنی هم بگیر که به صورت شفاهی هم راهنماییتان کنند، خوب و شمرده راهنمایی میکنند.
    بعدش شما این نکته رو در نظر داشته باش که اولا در یک سری از ویزا افبسها همونجور که تو سایتشون گفتند دفتر رسیدگی به امور مهاجرتی ندارند. پس اونجایی رو انتخاب کن که دفتر رسیدگی به این امور رو داره. دوم اینکه ویزا آفیسهایی مثل آنکارا و ابوظبی هم مصاحبه گر فارسی زبان دارند و هم به شرایط ایرانیها وارد تر هستند، اگر برنده اصلی مادر باشند اگرچه که شما هم در روز مصاحبه با ایشون در یک اتاق و همزمان مصاحبه میشوید اما در چنین شرایطی شاید انتخاب مصاحبه فارسی هم به شما و هم به مادر کمک کننده باشه.
    موفق باشید.
    دوست عزیز ممنون از جوابتون. لازمه بگم که من و مادرم جدا برنده شدیم. بازم باید هنگام مصاحبه مادرم منم باشم. من الان دارم کانادا فوق لیسانس میخونم. و اینکه مدارک پزشکی و مالی رو باید الان پست کنیم یا موقع مصاحبه؟ سوء پیشینه چی؟