صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: M.Eng و M.A.sc

Junior Member

پیش فرض M.Eng و M.A.sc

سلام.بچه ها من توي دانشگاههاي كانادا براي فوق M.Sc پيدا نمي كنم.همشون يا M.Eng هستن يا M.A.Sc.منم نمي دونم اينا دقيقا چين. مي شه منو راهنمايي كنين ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : M.Eng و M.A.sc

سلام
    منظور از M.A.Sc تا جاییکه من می دونم Master of Applied Science هست. میشه گفت همون Master of Science برای رشته های مهندسیه. فرقش با M.Eng هم در تعداد دروسی هست که باید بگذرونید. معمولا تعداد دروس یکی کمتره ولی آخرش research هم انجام میدید. اگه دنبال فاند هستید، باید برای اینجور رشته ها اپلای کنید. ولی حالا کدومشون درسش کمتره، باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید. چونکه تا جایی که من می دونم کشور با کشور فرق میکنه. مثلا من UAlberta رو دیدم که در M.A.Sc کمتر از M.Eng واحد پاس می کنن، ولی در دانشگاه های سنگاپور تعداد واحد های M.Eng کمتر از M.Sc هست.

Junior Member

سلام.ممنون از راهنماييتون.من در اصل مي خوام بدونم كدومشونو ميشه بعد ادامه داد براي PHD.چون بايد يه تعداد واحد خاصي رو پاس كرده باشي.من فقط يه دانشگاه پيدا كردم كه MSc داشتManitoba .اگر MASc همون MSc براي رشته هاي مهندسيه يعني اين استثناست؟توي ايران هم فوقهاي مهندسي MScهستن.من راستش MASc نديده بودم جايي.

Junior Member

مطمئن نیستم، چونکه اولین باره می شنوم باید یه تعداد واحد خاصی رو در دوره مستر پاس کرد تا بتونی PhD بخونی. ولی با توجه به اینکه برای PhD باید CV قوی داشته باشید، به نظر من دوره ای که تعداد دروس کمتری با research داره بهتره.

در كانادا دو جور فوق ليسانس هست كه هر كدوم براى هدف خاصى ايجاد شده:
    1-M.Scكه شما در اون 20-15 واحد پاس ميكنيد و بعد تز فوق ليسانس.
    2-M.Engكه شما 50-40 واحد پاس ميكنيد و بعد يك پروژه خواهيد داشت.
    M.Scبراى كسانى مناسب هست كه تصميم دارند براى ادامه تحصيل بدن و براى بازار كار مناسب نيست.
    M.Engبراى كسانى مناسب هست كه تصميم دارند بعد فوق وارد بازار كار بشن. با اين فوق نميشه ادامه تحصيل داد.

Junior Member

ممنون از توضيح كاملي كه دادين.در مورد M.A.Sc هم اطلاعاتي دارين؟چون راستش فقط يك دانشگاه بود كه M.Sc ,industrial eng داشت بقيه همه M.A.ScوM.Eng بودن.

پیش فرض تفاوت Master Of Science و Master Of Engineering

سلام دوستان، می خواستم بدونم فرق master of science و Master of Engineering چیه؟ اگه بخوایم در مقطع دکتری ادامه تحصیل بدیم، چه انتخاب یکی از این دوتا چه تاثیری در پذیرش گرفتن داره؟ اگه بخوایم به ایران برگردیم چطور؟ چه مزایا و معایب ( یا مشکلاتی) داره؟

پیش فرض پاسخ : تفاوت Master Of Science و Master Of Engineering

سلام

تا اونجایی که من میدونم M. Eng. تز و research نداره و همش course باید بگذرونید ولی MSc داره. ضمنا شنیدم که با MSc راحت تر میشه پذیرشه دکترا گرفت.

پیش فرض پاسخ : تفاوت Master Of Science و Master Of Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_hesabi_00 نمایش پست ها
    سلام دوستان، می خواستم بدونم فرق master of science و Master of Engineering چیه؟ اگه بخوایم در مقطع دکتری ادامه تحصیل بدیم، چه انتخاب یکی از این دوتا چه تاثیری در پذیرش گرفتن داره؟ اگه بخوایم به ایران برگردیم چطور؟ چه مزایا و معایب ( یا مشکلاتی) داره؟
    کافی بود فقط یه مقدار جستجو می کردید ... این موضوع به اندازه کافی در فروم بحث شده ... مثلا اینجا رو ملاحظه بفرمائید :
    http://applyabroad.org/forum/showthread.php?t=4212
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

سلام
    آيا براي M.Eng براي کسايي که PR کارت کانادا دارن باز هم فاند و کمک هزينه پرداخت نميکنن من شنيدم دولت کانادا واسه کسايي که اقمت دائم دارن کمک هزينه تحصيلي و کمک هزينه زندگي پرداخت ميکنه خصوصا واسه اونايي که زن و بچه دارن

همين سئوال رو واسه m.Sc هم دارو در خصوص اون چطور ؟؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)