صفحه 77 از 90 نخستنخست ... 27676869707172737475767778798081828384858687 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 761 تا 770 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

پیش فرض پاسخ : نكات مربوط به اسامي در مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط ALPARSLAN نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام

اگه میشه کسی منو راهنمایی کنه.
    من برای پایان نامه کارشناسی ارشدم تو دانشگاه صنعتی استانبول اول با یه استاد راهنما روی یه موضوع به مدت 9 ماه کار کردم و تقریبا نزدیک 85% کار تموم شده بود که استاده منو پیچوند و با یه بهانه مسخره ( که چرا به دوستت گفتی که موضوع پایان نامت چیه!!!!!!!!) و منو رد کرد و موضوع منو داد به یه دانشجوی ایرانیه دیگه. البته با کمی اضافه کردن آزمایشهای مختلف دیگه. و من مجبور شدم تا استادمو عوض کنم و با یه استاد دیگه یه موضوع دیگه کار کنم که بماند اون پروژه هم 2 سال طول کشید تا تموم بشه. بعد از ارشد من بخاطر مشکلات شخصی مجبور شدم برگردم ایران سال 93. الان بعد از گذشت تقریبا 3 سال میخوام مقاله بنویسم. با دیتاهایی که از اون پایان نامه اولی تو دستم دارم میشه یه مقاله آی اس آی نوشت و منم نزدیک 4 ماهه دارم روش کار میکنم و بالاخره مقاله رو نوشتم و تموم شده. منتها مونده اینکه یا به استادی اونو باید چاپ کنم که اسم یه استاد باشه که بعدا هم ریکامندیشن بده و به فکرم رسید تا با یه استاد ایرانی که قبلا استادم بود تو ایران اسم اونم باشه و اون ویرایشهاشو انجام بده. منتها موضوعی که هست اینه که میخوام اسم اون استاد نامرد رو هم بنویسم که شاید بتونم بعدا ازش ریکامن بگیرم ولی میترسم بهش بگم بگه که شما موضوع تزی رو که یه دانشجوی دیگه کار کرده رو دزدیدی در صورتی که اولا این موضع اول برای من بود و من 9 ماه براش زحمت کشیدم و ثانیا نتایج اون دانشجو با من تقریبا یکی نیست هر چند شبیه هم هست ولی دیتاها با هم متفاوتند. به نظر دوستان من اسم این استاد ترک رو بنویسم یا نه؟ کلا سردرگم شدم چون این استاد ترک یکم اخلاقهای خاصی داره و به قول معروف ازوناست که با پنبه سر میبره

ممنون میشم راهنمایی کنن دوستان
    سلام دوست عزیز. با اینکه دوتا از دوستان جواب دادن گفتم شاید نیاز به توضیحات بیشتر داشته باشید بنابراین نظر شخصی خودم رو میدم.
    به نظرم موضوع خیلی ساده هست. شما رو یه مطلبی کار کردی و نتیجش رو میخوای در قالب مقاله چاپ کنی، حالا اینکه قبلا این موضوع تز شما بوده و چندماه کار کردی روش و بعد شده تز یکی دیگه و اینا رو هم کلا فراموش کن چون به جز شما و نهایتا همون استاد و دانشجو کسی خبر نداره مثل موضوع همه دانشجوهای دیگه و خیلی چیز عجیب غریبی نیست(!) چون اینکه قرار بوده یه نفر رو چه موضوعی کار کنه مهم نیست، مهم اینه که یه نفر از موضوعی که روش کار کرده به چه نتایجی رسیده، ولی نکته اینجاست که شما میتونی بری اولا مقالات چاپ شده اخیر اون استاد و اون دانشجو رو بررسی کنی و ببینی تو همین موضوع مقاله چاپ کرده دارن یا نه؟ و اگر دارن چقدر مشابه مقاله فعلی خودت هست؟ دوما مقالات مشابه کار خودتون رو تو دیتابیس های معتبر باید دیده باشی (که حتما دیدی!) و طبیعتا بازم نباید کاری با درصد شباهت زیاد به مقاله شما وجود داشته باشه. پس طبیعتا وقتی موضوع مقاله شما و نتایجش توسط هیچ فردی (حالا اون استاد ترک باشه یا هر فرد دیگه ای) تا حالا چاپ نشده پس شما مجاز به چاپ مقاله هستید و مشکلی وجود نداره.
    به نظرم به خاطر یه ریکام ارزش نداره به چنین آدمی مجدد رجوع کنید! اولا از کجا معلوم بعدا بهتون ریکام بده. دوم اینکه ممکنه همینجا برای همین مقاله براتون دردسر درست کنه. سوم اینکه یه ریکام در بین چندین و چند موارد دیگه در پروسه اپلای اصلا به چشم نمیاد! چهارم اینکه شما خیلی ساده تر میتونید با یه استاد دیگه ای چه ایرانی چه از یه کشور دیگه این مقاله رو چاپ کنید و بعدا از همون فرد ریکام بگیرید و دیگه حتی مشکل اون یه دونه ریکام شما هم حل میشه!
    موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul Technical University

نقل قول نوشته اصلی توسط hipax نمایش پست ها
    سلام، اگه می خوای برای خودت دردسر درست بکنی اسمش رو بنویس. خیلی راحت می تونی با اساتید دیگه ای از کشورهای دیگه لینک بشی و در ازای ویرایش یا یه contribute جزئی اسمشون رو بزنی و ازشون ریکام بگیری. به آدمی که سر یه چیز مسخره پیچوندتت اعتماد نکن چون بازم می پیچونتت. البته اینا نظر شخصی من بود.
    ممنونم دوست من. واقعيتش اينه كه من پاييز واسه دانشگاه پلي تكنيك لوزان اپلي كردم و تو قسمت رفرنس اسم اين استادو نوشتم والبته استاد راهنماي ارشدم كه يه خانم مهربون و خوبيه و اسم يه استاد ايراني كه تو ايران استادم بود. اين استاد ايراني و اون استاد راهنمام سريع فرم ريكامني كه دانشگاه لينكشو فرستاده بود پر كرده بودن بجز اين استاد نامرد.فرداش بهش اي ميل زد كه من اسم شما رو بعنوان رفرنس نوشتم( چون خودش قبلا گفته بود هر وقت رفرنس بخواي بهت ميدم!!!!!!!) ولي يك هفته تمام اي ميل منو جواب نداد و وقتي بهش تلفن كردم رد تماس زد و بالاخره بعد از دو هفته تلاشهاي من تو واتس اب نوشت كه چرا بدون اجازه من اسم منو تو رفرنس نوشتي و هزار تا منت كه منم كلا پشيمون شدم كه چرا اسم اينو نوشتم وبدبختانه فرم اپلي قابل ويرايش نبود تا بتونم اسم يه استاد ديگه رو بنويسم. و مطمئنم اين انسان تو فرم چيزايي خوبي ننوشته بود و تقاضاي من از طرف دانشگاه رد شد.

حالا به گفته شما اين آدم به هيچ عنوان قابل اعتماد نيست و از كجا معلوم با بيان اسم مقاله واسه من دردسر درست نكنه. بهتره با دو تا استاد ديگه ايراني اينو بنويسم تا ريسكش كمتر باشه و از خير يه دونه ريكامنديشني كه معلومم نيست چي توش بنويسه بگذرم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechanics20 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    چقد قضیه تون پیچیده ست باید همه جوانب رو سنجید
    من نظر خودم رو میدم خودتون هم بسنجید و باز هم مشورت بگیرید از بقیه دوستان
    من جای شما بودم از همون تز خودم مقاله استخراج میکردم، ولی حالا که دیگه شما زمان گذاشتید و روی اون موضوع اول کار کردید به نظر من بهترین کار اینه که به اون استاد ترک ایمیل بزنید و بپرسید که ایا با اون نتایجی که حاصل چندین ماه تلاش شما در اون زمینه هست، حاضرن توی مقاله همکاری کنن و اسمشون تو مقاله بیاد؟ ببینید نظر ایشون چیه، چون شاید اگه با یه استاد ایرانی هم کار کنید و بعد این استاد ترک بفهمه براتون دردسر ایجاد بشه چون داره با یه دانشجوی دیگه این موضوع رو کار میکنه
    پس از اون اول نگید که روی نتایج کار کردید و دارید مقاله میدید، فقط نظر اولیه ایشون رو برای همکاری بگیرید، من فکر میکنم اینطوری موافقت کنه که اسمش تو مقاله بیاد
    در مورد ذکر نام یک استاد دیگه هم ایده ی خوبیه ولی بازم به این استاد ترک بگید که یک استاد دیگه هم کمک کردن در اماده سازی مقاله ( البته بعد از اینکه هماهنگی های اولیه انجام شد و ایشون موافقت خودش رو اعلام کرد )
    پاینده باشید

البته من از پايان نامه خودم هم ميتونم مقاله در بيارم منتها ارنو گذاشتم بعنوان يه موضوع جداگانه تا تعداد مقالاتم بيشتر بشه. بنظرم بهتره كلا دور اين استاد ترك خط بكشم چون همون طور كه بعضي دوستان فرمودن اين آدم اصلا قابل اعتماد نيست و هيچ تضميني وجود نداره كه با شنيدن اين موضوع براي من دردسر درست نكنه و يا ريكانديشن خوب بده. با اوجه به سوابق اخلاقي و رفتاري ايشون بنظر من بهتره خيره اين يه ريكامنديشن رو بزنم و به گفته دوستمون جناب applyie ميشه با استاداي ديگه تو كشورهاي ديگه هم مكاتبه كرد و اسم اونارو نوشت تا مشكل اون يه دونه ريكامنديشن هم حل بشه. ولي به هر حال باز هم ممنونم از اينكه وقت گذاشتيد و جواب داديد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. با اینکه دوتا از دوستان جواب دادن گفتم شاید نیاز به توضیحات بیشتر داشته باشید بنابراین نظر شخصی خودم رو میدم.
    به نظرم موضوع خیلی ساده هست. شما رو یه مطلبی کار کردی و نتیجش رو میخوای در قالب مقاله چاپ کنی، حالا اینکه قبلا این موضوع تز شما بوده و چندماه کار کردی روش و بعد شده تز یکی دیگه و اینا رو هم کلا فراموش کن چون به جز شما و نهایتا همون استاد و دانشجو کسی خبر نداره مثل موضوع همه دانشجوهای دیگه و خیلی چیز عجیب غریبی نیست(!) چون اینکه قرار بوده یه نفر رو چه موضوعی کار کنه مهم نیست، مهم اینه که یه نفر از موضوعی که روش کار کرده به چه نتایجی رسیده، ولی نکته اینجاست که شما میتونی بری اولا مقالات چاپ شده اخیر اون استاد و اون دانشجو رو بررسی کنی و ببینی تو همین موضوع مقاله چاپ کرده دارن یا نه؟ و اگر دارن چقدر مشابه مقاله فعلی خودت هست؟ دوما مقالات مشابه کار خودتون رو تو دیتابیس های معتبر باید دیده باشی (که حتما دیدی!) و طبیعتا بازم نباید کاری با درصد شباهت زیاد به مقاله شما وجود داشته باشه. پس طبیعتا وقتی موضوع مقاله شما و نتایجش توسط هیچ فردی (حالا اون استاد ترک باشه یا هر فرد دیگه ای) تا حالا چاپ نشده پس شما مجاز به چاپ مقاله هستید و مشکلی وجود نداره.
    به نظرم به خاطر یه ریکام ارزش نداره به چنین آدمی مجدد رجوع کنید! اولا از کجا معلوم بعدا بهتون ریکام بده. دوم اینکه ممکنه همینجا برای همین مقاله براتون دردسر درست کنه. سوم اینکه یه ریکام در بین چندین و چند موارد دیگه در پروسه اپلای اصلا به چشم نمیاد! چهارم اینکه شما خیلی ساده تر میتونید با یه استاد دیگه ای چه ایرانی چه از یه کشور دیگه این مقاله رو چاپ کنید و بعدا از همون فرد ریکام بگیرید و دیگه حتی مشکل اون یه دونه ریکام شما هم حل میشه!
    موفق باشید
    ممنونم از نظر خوبت دوست عزيز.
    در مورد اينكه اين داشجو و اين استاد در مورد موضوع پايان نامه مقاله دادن يا نه من بررسي كردم و جايي اسم اين داشجو بعنوان نويسنده مقاله با اين مضمون نديدم البته اينكه در كنفرانس ژئوتكنيك داخلي در تركيه اينو داده يا نه اطلاعي ندارم. به هر حال جايي من اسم اين آقارو بعنوان نويسنده مقاله ژورنالي و كنفرانس نديدم.

در مورد اين استاد ترك هم حرف خوبي زديد. اينكه اين آقا اصلا قابل اعتماد تيست و بعيد نيست حتي دردسر درست كنه براي من. پس بهتره بي سر و صدا اين موضوع رو با دو تا استاد ديگه كار كنم و از خير يه ريكامي كه اين استاد ميخواد بده و اصلا معلوم نيست بعدا بده و اينكه اگرم بده چيز خوبي بنويسه بگذرم و مقالمو هر چه سريع تر بفرستم. البته اين حرف خودشه كه دنياي علم همون قدر كه ساده بنظر مياد دنياي مافياييه خاصيه كه كسي به كسي رحم نميكنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    موفق باشید
    دوست عزيز من جستجو كردم. اين آقا با موضوع مشابه تو يه كنفرانس بين المللي در سال ٢٠١٤ تو تركيه يه مقاله داده تو همين مضمون. و البته يه پوستر هم تو يه كنفرانس تو امريكا البته همين موضوع با آزمايش روي مواد ديگه. حالا بنظر شما اين موضوع براي چاپ تو يه ژورنال براي من مشكلي ايجاد ميكنه يا نه؟

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

ممنونم از نظر خوبت دوست عزيز.
    در مورد اينكه اين داشجو و اين استاد در مورد موضوع پايان نامه مقاله دادن يا نه من بررسي كردم و جايي اسم اين داشجو بعنوان نويسنده مقاله با اين مضمون نديدم البته اينكه در كنفرانس ژئوتكنيك داخلي در تركيه اينو داده يا نه اطلاعي ندارم. به هر حال جايي من اسم اين آقارو بعنوان نويسنده مقاله ژورنالي و كنفرانس نديدم.

در مورد اين استاد ترك هم حرف خوبي زديد. اينكه اين آقا اصلا قابل اعتماد تيست و بعيد نيست حتي دردسر درست كنه براي من. پس بهتره بي سر و صدا اين موضوع رو با دو تا استاد ديگه كار كنم و از خير يه ريكامي كه اين استاد ميخواد بده و اصلا معلوم نيست بعدا بده و اينكه اگرم بده چيز خوبي بنويسه بگذرم و مقالمو هر چه سريع تر بفرستم. البته اين حرف خودشه كه دنياي علم همون قدر كه ساده بنظر مياد دنياي مافياييه خاصيه كه كسي به كسي رحم نميكنه.
    خواهش میکنم، شما لطف دارید.
    بله، دنیای علم هم مثل بقیه موارد زندگی همینطوره. حتی بعضی از ژورنال ها و بعضی ارتباطات و بعضی از داورها و ادیتورهای ژورنال ها هم با دید ضعیف و مافیا گونه به مقالات نگاه میکنن تا کیفیت مقاله. اگرچه شاید تعدادشون کم باشه ولی همون تعداد کم هم جای تاسف داره.

دوست عزيز من جستجو كردم. اين آقا با موضوع مشابه تو يه كنفرانس بين المللي در سال ٢٠١٤ تو تركيه يه مقاله داده تو همين مضمون. و البته يه پوستر هم تو يه كنفرانس تو امريكا البته همين موضوع با آزمايش روي مواد ديگه. حالا بنظر شما اين موضوع براي چاپ تو يه ژورنال براي من مشكلي ايجاد ميكنه يا نه؟
    به نظرم مشکل خاصی نداره چون اولا کارشون دقیق مثل شما نیست و تفاوت داره (همون آزمایش روی مواد)؛ البته بازم شما بهتر میتونید تشخیص بدید چقدر تفاوت داره کارتون یا contribution کارتون در مقابل این دو کار چقدره و اینکه هر دو مقاله در سطح بالایی نیستن و کنفرانسی هستن و البته یکی هم که مال حدود 3 سال پیشه. به نظرم هرچی زودتر کارتون رو به نتیجه برسونید و ارسال کنید برای ژورنال.
    موفق باشید

Junior Member Mechanics20 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering, applied design

البته من از پايان نامه خودم هم ميتونم مقاله در بيارم منتها ارنو گذاشتم بعنوان يه موضوع جداگانه تا تعداد مقالاتم بيشتر بشه. بنظرم بهتره كلا دور اين استاد ترك خط بكشم چون همون طور كه بعضي دوستان فرمودن اين آدم اصلا قابل اعتماد نيست و هيچ تضميني وجود نداره كه با شنيدن اين موضوع براي من دردسر درست نكنه و يا ريكانديشن خوب بده. با اوجه به سوابق اخلاقي و رفتاري ايشون بنظر من بهتره خيره اين يه ريكامنديشن رو بزنم و به گفته دوستمون جناب applyie ميشه با استاداي ديگه تو كشورهاي ديگه هم مكاتبه كرد و اسم اونارو نوشت تا مشكل اون يه دونه ريكامنديشن هم حل بشه. ولي به هر حال باز هم ممنونم از اينكه وقت گذاشتيد و جواب داديد.
    خواهش میکنم، راستش با این توصیفاتی که در مورد نوشتن اسمشون برای ریکام ذکر کردید واقعا از نظر شخصیتی ایشون مشکل دارن و اصلا ارزش اینکه باهاشون همکاری کنید رو ندارن، چون دیگه ذکر نام یه استاد و درخواست ارسال ریکام یه چیز متداول هست که با اون همه زحمتی که شما کشیده بودید ایشون واقعا برخورد غیراخلاقی و غیراکادمیک کرده
    ایشالا بتونید یه استاد خیلی بهتر پیدا کنید
    موفق باشید
    شروع راه‌های جدید سخت است، اما نه به‌ سختی تحمل شرایط نامناسب و از دست‌رفته.

سلام دوستان

یه سوالی داشتم که ممنون میشم راهنمایی کنید.

من اسمم شهاب الدین هست و در اولین مقاله ای که نوشتم و چاپ شد، میانوند "الدین" را قرار ندادم (به خیال خودم گفتم که بعد میرم از شناسنامم حذفش میکنم که نرفتم و تافلمو کل زندگیم الان توش این میانوند هنوز هست!).

حالا دارم مقاله دومم را سابمیت میکنم و الان موندم این میانوند را وارد کنم یا نه! (به صورت .E به جای Eddin). به نظر شما چیکار کنم؟ اگه وارد کنم، آیا بعد برای مقاله اولی مشکلی پیش نمیاد!؟ مثلا نمیگن این مقاله تو نیست!؟

ممنون

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط federico نمایش پست ها
    سلام دوستان

یه سوالی داشتم که ممنون میشم راهنمایی کنید.

من اسمم شهاب الدین هست و در اولین مقاله ای که نوشتم و چاپ شد، میانوند "الدین" را قرار ندادم (به خیال خودم گفتم که بعد میرم از شناسنامم حذفش میکنم که نرفتم و تافلمو کل زندگیم الان توش این میانوند هنوز هست!).

حالا دارم مقاله دومم را سابمیت میکنم و الان موندم این میانوند را وارد کنم یا نه! (به صورت .E به جای Eddin). به نظر شما چیکار کنم؟ اگه وارد کنم، آیا بعد برای مقاله اولی مشکلی پیش نمیاد!؟ مثلا نمیگن این مقاله تو نیست!؟

ممنون
    سلام دوست عزیز
    خوب طبیعتا بهتره که اسمتون رو همیشه کامل بنویسید و به نظرم اون E رو بذارید بهتره ولی کلا خیلی مشکل خاصی ایجاد نمیکنه چون این مورد برای خیلیا اتفاق افتاده و میوفته. ضمنا لطفا قبل از سوال پرسیدن کامنت های چند صفحه قبل رو بخونید ممکنه جوابتون اونجا باشه! برای توضیحات بیشتر لینک زیر رو بخونید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2326661
    موفق باشید

Junior Member

یک سوال داشتم

توی رشته های فنی و مهندسی اگه یک مقاله بدیم که فقط اسم خودمون توش باشه شانس اکسپت پایین میاد?

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)