صفحه 45 از 90 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

Banned

پیش فرض پاسخ : نكات مربوط به اسامي در مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط bikas نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال فوری دارم ممنون می شم پاسخ بدید
    می خوام مقالم رو برای یه ژورنال بفرستم و فقط ایمیل خودم رو بذارم. توی متن ژورنال ایمیل نویسنده دوم رو نگذاشتم ولی نگا کردم برای ثبت نام توی سایت ژورناله باید ایمیل نویسنده دوم رو هم بذارم . می خوام ببینم اگه بذارم براش ایمیلی می ره که یه مقاله به فلان ژورنال ارسال کردید یا نه ؟ چون نمی خواستم تا پذیرش مقاله بهشون چیزی بگم.
    تو الزویر من تا حالا چند بار که سابمیت کردم به همه رفته. بستگی به ژورنالش داره!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مخابرات-سیستم

نقل قول نوشته اصلی توسط halcyon نمایش پست ها
    دوست من،
    همانطور که دوستمان اشاره کردند در انتشارات معروف اغلب فقط برای نویسنده ی مسئول می فرستند، اما من ژورنال های زیادی را دیده ام که برای تمام نویسنده ها می فرستند. می توانید از یک ایمیل مخدوش استفاده کنید، هرچند اینکار حرفه ای و اخلاقی نیست و در عرف آکادمیک باید تمامی نویسنده ها در جریان اوضاع مقاله باشند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما موظفید برای ارسال مقاله موافقت همه نویسندگان را بگیرید. درغیر اینصورت نویسنده دیگر مقاله اگر موافق نباشد کاملا محق است به مجله نامه بنویسد و تقاضای حذف مقاله را بکند.
    ممنون. ایمیل خودشونو زدم و فرستادم.
    حالا یه سوال دیگه اگه یه مقاله رو بگن سرقت علمی هست بعد کل نویسنده هاشو میذارن تو بلک لیست؟
    آخه ایده اصلیش مال یه مقاله دیگه بود من با ماتریس های دیگه اون کار رو انجام دادم و یه مقدار کم الگوریتمشو تغییر دادم برای همین می ترسم یه وقت بگن سرقت علمی بوده ! ( برای turkish journal of electrical engineering & computer science فرستادم)

ApplyAbroad Senior Veteran

حالا یه سوال دیگه اگه یه مقاله رو بگن سرقت علمی هست بعد کل نویسنده هاشو میذارن تو بلک لیست؟
    آخه ایده اصلیش مال یه مقاله دیگه بود من با ماتریس های دیگه اون کار رو انجام دادم و یه مقدار کم الگوریتمشو تغییر دادم برای همین می ترسم یه وقت بگن سرقت علمی بوده ! ( برای turkish journal of electrical engineering & computer science فرستادم)
    این مقاله رو Withdraw بکنید و روی آن بیشتر کار کرده و مجددا بفرستین. حتی اگه الان مشکلی پیش نیاد و مقاله تون چاپ بشه در آینده حتما به مشکل بر می خورید.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

جدای از نتایج، متن مقاله شما نباید خطی از خطهاش کپی مستقیم از یک مقاله دیگه باشه
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    امشب فقط هدفم ازین پست در میون گذاشتن یه تجربه ی مشابه هستش که فکر میکنم برای بقیه هم مفید باشه. دوستان من یه مقاله ی عالی میخواستم تو یه ژورنال معتبر چاپ کنم. وقتی میگم عالی ینی اینکه یه روزه اکسپت شد واسه چاپ! شاید باورتون نشه اما واقعا این اتفاق عجیب افتاد و استادم گفت وقتی مقاله خوب باشه زود اکسپت میگیره. اما مشکلات از همونجا شروع شد چون اونها متوجه کار خوب من شدند و تمام سعی خودشون رو کردند که نذارند اسم من نفر اول باشه! کار به جایی کشید که میخواستن اسم استاد مشاور رو که حتی نمیدونست مقالم در مورد چی هست رو بیارن ( این مقاله برگرفته از پایان نامم بود). اما من که تمام هزینه ها و زحمات رو خودم کشیده بودم با قاطعیت نذاشتم این امر مححقق بشه! به این ترتیب که با چاپلوسی و چرب زبانی تمام بهشون فهموندم که من کار علمیمو برای فاند اون طرف لازم دارم و حتی حاضر شدم یک نمره ی مقاله رو هم نگیرم اما اسمم نفر اول بمونه!!!!!!! (که البته اون یه نمره رو بابت چاپ بهم دادن)
    خلاصه ی کلام اینکه دوستان اصلااااا از حق خودتون نگذرین. وقتی دیگران ببینن شما به اندازه ی کافی مصمم نیستین متاسفانه سو استفاده میکنن. الان کاملا خرسندم از کاری که کردم و ناراحتم از اون چاپلوسی ها اما مجبور بودم بخاطر رکام و نمره ی پایان نامم!!!
    شااااد باشید

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamideht نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    امشب فقط هدفم ازین پست در میون گذاشتن یه تجربه ی مشابه هستش که فکر میکنم برای بقیه هم مفید باشه. دوستان من یه مقاله ی عالی میخواستم تو یه ژورنال معتبر چاپ کنم. وقتی میگم عالی ینی اینکه یه روزه اکسپت شد واسه چاپ! شاید باورتون نشه اما واقعا این اتفاق عجیب افتاد و استادم گفت وقتی مقاله خوب باشه زود اکسپت میگیره. اما مشکلات از همونجا شروع شد چون اونها متوجه کار خوب من شدند و تمام سعی خودشون رو کردند که نذارند اسم من نفر اول باشه! کار به جایی کشید که میخواستن اسم استاد مشاور رو که حتی نمیدونست مقالم در مورد چی هست رو بیارن ( این مقاله برگرفته از پایان نامم بود). اما من که تمام هزینه ها و زحمات رو خودم کشیده بودم با قاطعیت نذاشتم این امر مححقق بشه! به این ترتیب که با چاپلوسی و چرب زبانی تمام بهشون فهموندم که من کار علمیمو برای فاند اون طرف لازم دارم و حتی حاضر شدم یک نمره ی مقاله رو هم نگیرم اما اسمم نفر اول بمونه!!!!!!! (که البته اون یه نمره رو بابت چاپ بهم دادن)
    خلاصه ی کلام اینکه دوستان اصلااااا از حق خودتون نگذرین. وقتی دیگران ببینن شما به اندازه ی کافی مصمم نیستین متاسفانه سو استفاده میکنن. الان کاملا خرسندم از کاری که کردم و ناراحتم از اون چاپلوسی ها اما مجبور بودم بخاطر رکام و نمره ی پایان نامم!!!
    شااااد باشید
    بله ترتیب اسامی همیشه باید به ترتیب میزان کار انجام شده باشه. کسی کاری نکرده باشه نباید اسمش در مقاله ذکر بشه
    در ضمن ریکام از یک استاد نشد میشه از یکی دیگه گرفت پس از این بابت نباید زیر بار رفت که کسی را بی علت داخل مقاله اسمش را گنجاند یا ترتیب اسامی را دستکاری کرد.
    از بابت نمره پایان نامه هم نهایت نهایتش اینه که یک نمره اضافه مقاله را نمیگیرید که اینم ایرادی نداره بنظرم، باز نباید زیر بار رفت.
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    بله ترتیب اسامی همیشه باید به ترتیب میزان کار انجام شده باشه. کسی کاری نکرده باشه نباید اسمش در مقاله ذکر بشه
    در ضمن ریکام از یک استاد نشد میشه از یکی دیگه گرفت پس از این بابت نباید زیر بار رفت که کسی را بی علت داخل مقاله اسمش را گنجاند یا ترتیب اسامی را دستکاری کرد.
    از بابت نمره پایان نامه هم نهایت نهایتش اینه که یک نمره اضافه مقاله را نمیگیرید که اینم ایرادی نداره بنظرم، باز نباید زیر بار رفت.
    خوش به حالتون.... چقدر مقاله من نوشتم و کار کردم یا اسم حذف شد یکی دوتاش... بقیه اش هم اسم دوم و سوم.... اساتید برای ارتقا درجه علمی شون تمام تلاششون می کنند اسمشون اول باشه...
    ولی بعدش یاد گرفتم دیتا که واقعا کار خودم هست و کار اساتید نیست را خودم بنویسم و اساتید خارجی برام ادیت کنن و سابمیت کنم که حتی اکسپت و چاپ یک ماهه را دارم (ولی متاسفانه یک روزه نداشتم!)
    و کار با اساتید هم انجام بدم همان اسم دوم و سوم راضی ام!!

موفق باشید

سلام دوستان
    در مورد اینکه میگن حتما استاد باید corresponding author باشه دلیلش چیه؟
    من یک مقاله به یک ژورنال خیلی معتبر تو گرایش خودم (IEEE) فرستادم. که همه کارای مقاله از ایده تا نتایج عملی هزینه ها پای خودم بود. البته اخر کار برای تکمیل یک بخش مقاله از استاد کمک علمی گرفتم. و همچنین برای ادیت مقاله. البته استادم همون اولش گفت ادیت زیادی نمیخواد خوبه مقاله (اینم بگم که به نظرم زیاد حوصله کارای اکادمیک رو نداره استادم!)
    خلاصه اخر کار من اسممو اول زدم و به عنوان نویسنده مسئول و استاد رو دوم. استاد هم چیزی نگفت. (اینم بگم که من هیچوقت با استادم مشکل ترتیب اسم نداشتم تو مقالات کنفرانس، خودمو اول میزدم و اونو دوم و استادم چیزی نمیگفت) فکنم استادم یک فرشه هست من خبر ندارم :-)
    تو دانشگاهمون دیدم که اساتید اسم خودشون رو به عنوان نویسنده مسئول میزنن. نمیدونم حالا استاد ما چرا اسراری نداشت (فکنم چون حوصله پیگیری و کارای قبل و بعد اکسپت رو نداره)
    از نظر من استادم منطقی عمل کرد با توجه به شناختی که ازش دارم.
    حالا میخوام ببینم اینکه میگین حتما استاد باید نویسنده مسئول باشه قضیه چیه؟!
    تو مقالات خارجی دیدم که دانشجو ها نویسنده مسئول هستن. من خودم دانشجوی دکترایی رو میشناسم خارج از کشور که تو دوره دکتراش بیش ار 10 تا مقاله داده تو همشون هم اسم اول بوده و نویسنده مسئول.
    دلیل اینکه که یک ادیتور ژورنال ترجیح میده که استاد نویسنده مسئول باشه اینکه که تصور اونه که بعدا بهتر میتونه پاسخ گو باشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط LIMITED نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در مورد اینکه میگن حتما استاد باید corresponding author باشه دلیلش چیه؟
    چه کسی گفته استاد باید نویسنده مسئول باشه؟ چنین رسمی نیست. مقاله ای که شما نوشته اید شما باید نویسنده اول باشید و خودتان هم میتوانید نویسنده مسئول باشید. البته همه مکاتبات با مجله را برای استادتان فوروارد کنید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط LIMITED نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. من یک سری پست های قدیمی این موضوع رو خوندم، همش بحث این بود که استاد باید نویسنده مسئول باشه! شک کردم که اگه خود دانشجو باشه شاید چیزی به ضررش تموم شه!
    معمولا وقتی اسم استاد رو اول میزنن که شناخته شده باشه و واقعا نوشتن دانشجو به عنوان اسم اول یه جورایی مفهوم خودش رو از دست بده. وگرنه اینطوری نیست که اسم استاد همیشه اول بیاد.
    علت اینکه بعضیها هم همه کار رو خودشون میکنن اسم استاد رو اول میزنن اینه که
    1- یا احتمال پذیرفته شدن مقاله رو بالا ببرن!
    2- یا استاد وادار کرده!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)