صفحه 13 از 90 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

پیش فرض پاسخ : استاد اسمم رو پای مقاله ننوشته

رفتن پیش مدیر گروه و رئیس دانشکده ای که همه خودشون این کاره ان می تونه موثر باشه؟!!
    آخرش با همون مظلوم نمایی می فرمایند اشتباه شده و یادشون رفته حالا چیکار کنیم.
    فکر می کنم جناب افشین در پی جبران ضرر هستن تا ادب کردن این استاد. به هر حال مسالمت آمیز پیش برید شاید نتیجه بگیرید. و اگرم نشد پیشنهاد دوست عزیز که مقاله رو کنفرانس دیگه ای بدید و اگه مشکلی پیش اومد با مدارک ثابت کنید که تزتون بوده دو فایده داره بالاخره به حقتون رسیدید و این که تقلب اون استاد هم رو می شه و این حق شما بوده و اون استادم نمی تونه چیزی بگه.

راستی کتاب همایش که به این زودی چاپ نمیشه... می تونه استاد پیگیری کنه( البته اگه این کارو بکنه) و تو مقالات چاپ شده و خلاصه اونها اسمتون رو بیاره شما هم هر کجا ارائه بدی مدارک قابل قبولی ان فقط اون لوح یادبود رو نداری دیگه. من یه اشتباهی تو ثبت نام کوچیکم پیش اومد( به جای مرجان ثبت شده بود مریم) که تو خلاصه مقالات درست شد ولی تو لوح نه. هر جام می خوان مدرک خلاصه رو ارائه می دم و قبول می کنن.

Member Sky Guard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-IAU ESFAHAN

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    رفتن پیش مدیر گروه و رئیس دانشکده ای که همه خودشون این کاره ان می تونه موثر باشه؟!!
    آخرش با همون مظلوم نمایی می فرمایند اشتباه شده و یادشون رفته حالا چیکار کنیم.
    حداقلش اینه که 4 روز دیگه که ایشون خواستن ریکامند بگیرن نمیرن به اون استاد عوضی رو بزنن. من خودم اون زمان که این مشکل برام پیش اومد مساله رو با رییس دانشکده در میون گذاشتم و در جریانش گذاشتم. الان که واسه ریکامند گرفتن رفتم باهاش مشورت کنم خیلی مشتاقانه قبول کرد که خودش ریکامند کنه و حتی چند نفر دیگه رو معرفی کرد که اونام بهم ریکامند بدن.
    نیکی به پدر و مادر کلید رسیدن به گنج آرزوهاست

Junior Member

تو بیشتر دانشگاهها و دانشکده ها شکایت هیچ اثری نداره. من یک مورد مشابه شما دیدم که طرف حتی به رئیس معاونت آموزشی پردیس علوم دانشگاه تهران شکایت کرد و هیچ نتیجه ای هم نگرفت. البته خود طرف هم الان شده مشابه استاد راهنماش. کی این دور باطل تموم میشه خدا میدونه

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin_student نمایش پست ها
    سلام .من از تزم یه مقاله بیرون دادم .
    استادم برام ی کنفرانس تو ترکیه پیدا کرد و برام انجا فرستاد و قبول شد. بره ارااش هم خودش رفت. حالا که همه چی تموم شده و رفته و برگشته میگه یادم رفت اسمتو پاش بزارم.میگه سایت کنفرانس دیگه کار هم نمیکنه که ایمیل بده بگه درستش کنن.به کجا شکایت کنم .به نظر شما چه میتونم کنم ؟ میگه حالا ی جا دیگه هم میفرستم اینبار اسم تو هم پاش میزنم.این دیگه بیشتر ناراحتم میکنه .گفتم نمیخوام .لطفآ اگه میشه ی راه به من بگید
    ممنون.
    دوست عزیز نگران نباش ...شما چیز خاصی از دست ندادید..فقط جنس بعضی از آدمارو شناختید...این فقط یه مقاله کنفرانسیه و با کمی تلاش جبران میشه...شما مواظب باش که تو جورنال سرت کلاه نره و پیش دستی کن...شما فقط یه مقداری تو هزینه افتادی...میتونی مقالرو دوباره به یه کنفرانس دیگه بفرستی...البته باید کمی تغیرات توش بدی از جمله...اسم مقاله و ابسترکتش....البته این کار غیر اخلاقی حساب میشه..ولی اگر من به جای شما بودم این کار رو میکردم...چون دیگه چاره ای نیست...یه عده اساتید آدم دقل بازی هستن...یه نمونه که برا دوستم اتفاق افتاده: دوستم گفته استاد بیا مقاله بدیم و این مقاله رو به انگلیسی ترجمه کنیم...استاد برگشته و گفته : این مقاله اعتبار نداره...اینا "مقاله هک" هستش...ارزش نداره...بعد از اینکه مقاله ISI شد وچاپ شد و اساتید دیگه فهمیدن اسمش توش نیست...آقل عصبانی شده و شاکی و زنگ زده بود و گفته بود من شکایت میکنم...تو ایران دانشجو کار میکنه و استاد ترفیع میگیره...90 درصد استادا تنبل و اصلا مطالعه نمیکنن...به دانشجو هیچ کمکی نمیکنن و آخرش دانشجو رو هم بدهکار میکنن و اینجوریه که یه شبه تحصیلات تکمیلی در ایران دو برابر میشه ....چون استاد قرار نیست کاری انجام بده و باید بخوره بخابه...پیشنهاد میکنم با استاد درگیر نشید چون بعدا باید ازش رکمند بگیرید...امیدوارم روزی برسه که اساتید هم مثل دانشجو کار بکنن.....موفق باشی ان شالا

Junior Member

با سلام
    ببین دوست خوب، چیز خاصی رو از دست ندادی
    اخه مقاله ای که توی کنفرانس ارائه میشه هیچ ارزشی نداره
    و چون شما می تونید کاری که توی کنفرانس ارائه شده رو بفرستید برای یه جورنال
    و اگه چاپ شد، ارش پیدا می کنه
    دوست من توی 12 تا کنفرانس بین المللی مقاله داشت، ولی توی یه جورنال درست و حسابی مقاله نداشت
    آخرش هم نتونست جای خوبی پذیرش بگیره، رفته یا دانشگاه با رنک خیلی معمولی توی امریکا
    پس اصلا ناراحت نباشید
    ارادتمند
    مخمل
    نقل قول نوشته اصلی توسط afshin_student نمایش پست ها
    سلام .من از تزم یه مقاله بیرون دادم .
    استادم برام ی کنفرانس تو ترکیه پیدا کرد و برام انجا فرستاد و قبول شد. بره ارااش هم خودش رفت. حالا که همه چی تموم شده و رفته و برگشته میگه یادم رفت اسمتو پاش بزارم.میگه سایت کنفرانس دیگه کار هم نمیکنه که ایمیل بده بگه درستش کنن.به کجا شکایت کنم .به نظر شما چه میتونم کنم ؟ میگه حالا ی جا دیگه هم میفرستم اینبار اسم تو هم پاش میزنم.این دیگه بیشتر ناراحتم میکنه .گفتم نمیخوام .لطفآ اگه میشه ی راه به من بگید
    ممنون.

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

همونطور که سایر دوستان گفتند، فراموش کردن اسم شما از سوی استادتون غیر ممکنه و دروغه. به نظر من برای جبران این مساله دو کار میتونید انجام بدید:
    1- به استادتون بگید که قبول می کنید که توی یک کنفرانس دیگه اون مقاله رو ارائه بدید (با کمی تغییرات در عنوان و متن) و نام شما به عنوان نویسنده اول قرار بگیره (خودتون نامتون رو در اول بنویسید و مقاله آماده رو به استادتون بدید فقط در این حد که ویرایش نهایی رو انجام بده).
    2-همزمان 30 درصد به مطالب مقاله اضافه کنید و برای یک ژورنال بفرستید و باز هم اسم خودتون رو در اول قرار بدید.
    برای اینکه دیگه سوءاستفاده از طرف استادتون صورت نگیره، خودتون مقاله آماده شده رو که در اون نام خودتون و سایر توضیحات رو نوشتید به استاد بدید که نتونه دوباره بگه یادش رفته.
    اصلا به فکر دعوا و شکایت نباشید چون در اونصورت بازنده اصلی شما خواهید بود. باید با سیاست رفتار کنید یعنی حتی به روی خودتون نیارید که از استاد ناراحتید و با روی خوش به استادتون بگید که مقاله رو برای کنفرانس و ژورنال آماده کردید و ازش بخواید که لطف کنه و به عنوان نویسنده مسئول Corresponding Author باهاتون همکاری کنه و براتون مقاله رو بفرسته.
    اینکه بخواید مقاله رو بدون نام استاد به جایی بفرستید از اعتبار مقاله تون کم میکنه و براتون دردسر هم درست خواهد کرد، چون بخشی (یا تمام) هزینه پایان نامه از سوی دانشگاه و استاد شما تامین شده، قانونا باید نامش در مقاله باشه.
    موفق باشید
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

بنظر من، به كميته اخلاق در پ‍ژوهش يا معاونت پژوهشي دانشكده شكايت كتبي با دلايل منطقي انجام بدهيد و حتي تهديد كنيد اگه به حقتون نرسيد با كنگره در تركيه تماس خواهيد گرفت و خواهيد گفت كه اين مقاله كه اونجا ارايه شده دزدي بوده و بگوييد كه آبروي دانشگاه رو حتي در سطح وزارت خونه بخطر مي اندازيد كه يك دزدي علمي صورت گرفته.
    البته ديگه طرف اون استاد هم نرويد . توصيه نامه اش هم بخوره توي سرش. اگرم ديد ي كارت پيشش گيره جرات نميكنه اذيتت كنه . اجازه ندهيد حقتون ضايع بشه.
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Senior Member m_rond آواتار ها

با سلام مجدد
    کاملاً درسته که اینجا بحث احقاق حق هست و اگر من هم جای شما بودم در نظر اول می گفتم به هر قیمتی که شده باید حالش رو بگیرم اما به نظر من و به عنوان یه ناظر بیرونی که مث شما درگیر این قضیه نشده شما باید در قبال حرکت ناشایست ایشون سنجیده عمل کنید. در نگاه اول هر کسی دوست داره که حال یه همچین استادی رو بگیره اما این رو هم بدونین که اگه شما قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور رو دارید در نهایت به ریکام ایشون نیاز دارید. حالا ممکنه شما بگید ریکام شما پیشکش خودتون نخواستیم. از استادای دیگه ریکام می گیرم ولی همیشه این سوال واسه دانشگاه و استادی که دارید براش اپلای می کنید پیش میاد که چرا استاد راهنماش ریکامندش نکرده. البته بعید می دونم با شکایت و شکایت کشی مشکلتون حل بشه. فقط این سوال برام پیش اومده که چرا اسم شما رو تو مقاله نداده. چه اسم شما تو مقاله باشه چه نباشه چه اول بود یا دوم امتیازش برای اون استاد هیچ فرقی نمی کرد. مقاله ای که از یه تز درمیاد محصول مشترک دانشجو و استاد راهنماست. حالا درسته که خیلی از استادها هیچ کمک خاصی به دانشجو نمی کنن اما حتی اگر شما هم بعداً مقاله بدی و اسمش رو نیاری ایشون هم به عنوان استاد راهنما می تونه ایمیل بزنه و اعتبار شما رو زیر سوال ببره. کلاً این قبیل راه حلها برای کسایی خوبه که خرشون از پل گذشته باشه و مطمئن باشن که دیگه کارشون به استادشون گیر نمی کنه. شما می تونید اون مقاله کنفرانسی رو همونطور که دوستان گففتن بصورت کاملتر برای ژورنال بفرستین و اعتبار اون مقاله ژورنالی بسیار بیشتر از مقاله کنفرانسی خواهد بود. جز یه سری از کنفرانسهای معتبر که مقالات ارائه شده تو اونها بعداً به صورت کاملتر در ژورنالهای اینکس شده در ISI چاپ می شن اکثر کنفرانسها اعتبار چندانی ندارن. حالا ممکنه اگه اختلافتون با یه رقیبی واسه گرفتن پذیرش میلیمتری باشه یه همچین مقاله ی کنفرانسی به کمکتون میومد اما واقعیت اینه که اعتبار مقاله ژورنالی خیلی بیشتر از کنفرانسی هست. شما این حق رو دارید که اون مقاله رو به صورت کاملتر برای یه ژورنال بفرستید. احتمالاً استاد شما از اون تیپ استادای جوون هست که به هرقیمتی عطش زیادی برای ارتقا گرفتن داره و این اصلاً خوب نیست. چون باعث می شه استاد از نظر علمی رشد به هنجاری نداشته باشه. و عنوانی که یدک می کشه با چیزی که در چنته داره هماهنگی نداشته باشه.

و اما راهکارهای احتمالی و پیش بینی نتایج احتمالی:

راهکار اول: شما با استادتون درگیر می شید و آبرو و حیثیتش رو همه جا می برید و به کنفرانس ایمیل می زنید که درستش کنن اما اونا می گن نمی شه دیگه دیر شده. نتیجه: رابطه تون با استادتون برای ریکامندیشن احتمالی و مقالات دیگه بهم خورده و به نتیجه مورد نظرتون هم نرسیدید. می شید از اینجا مونده و از اونجا رونده.
    راهکار دوم: : شما با استادتون درگیر می شید و آبرو و حیثیتش رو همه جا می برید و به کنفرانس ایمیل می زنید که درستش کنن و اونا می گن هنوز این امکان وجود داره که اسامی رو تغییر بدیم (هر چند که بعید می دونم اینکار رو بکنن چون در اون صورت منم می تونم بهشون ایمیل بزنم بگم منم تو مقاله شما سهیم بودن و حقم رو خوردن اسم منم بدین و اون بیچاره ها از کجا می تونن بفهمن کی راست می گه؟ مگر اینکه خود استاد که اسمش تو مقاله هست ایمیل بزنه و بگه). در این حالت که احتمالش ضعیفه شما به خواستتون می رسین اما رابطه تون با استادتون برای مقالات بعد و ریکامندیش یه مقدار ناجور می شه.
    راهکار سوم: قید این مقاله رو بزنیین و واسه مقاله ژورنالی که از همین کار درخواهید آورد اسم خودتون و استادتون رو بدید. در این صورت می تونید بعداً ریکامندیشن بگیرید ولی تا یه مدتی (مثلاً وقتی که پذیرش نهایی از یه جا بگیرید و غرق خوشحالی بشید) از اینکه حقتون خورده شده و واکنش جدی نشون ندادین عذاب وجدان بگیرین.
    راهکار چهارم: برید یه جور ایمیلی که در پست اولم گفتم رو پیدا کنید (از اونجاییکه سایت کنفرانس دیگه بسته شده می تونید عنوان و مشخصات کنفرانس رو اینجا هم بذارید تا دوستان هم در پیدا کردن ایمیل و برقراری ارتباط بهتون کمک کنن) بعد یه ایمیل بدون اینکه بگید چی شده و استادتون هم بفهمه فقط در همین حد که امکان افزودن اسم هنوز وجود داره یا نه بزنید و بپرسید و وقتی طرف گفت بله. اونو به استادتون نشون بدین و بگید سریع پیگیری کنه. نتیجه: دو حالت پیش میاد یا اینکه از کارش پشیمون می شه و اینکار رو می کنه و مشکل ختم به خیر می شه یا بازم یه جورایی وقت کشی می کنه تا شما به خواستت نرسی. در این حالت برای مقالات و کارهای مشترک بعدیتون باید خیلی حواستونو جمع کنین.

موفق باشید
    Never Say Never

Senior Member

سلام
    با احترام به دوستانی که کمی احساساتی شدند ولی متوجه نیستند اینجا ایران هست و استاد یعنی همه چیز . یکی از اساتید معمولی ما نمره یکی از دوستان رو به اشتباه رد کرد طوری که دوست ما درس رو افتاد. فکر میکنید چی شد. هیچی. مجبور شد دوباره درس رو بگیره و یک نمره fail تو کارنامش درج شد.
    من هم توصیه دوستانی رو میکنم که شما رو به خویشتن داری و ارائه مقاله به یک مجله رو به شما پیشنهاد داده اند. بطور کلی در کنفرانسها بعد از چاپ حلاصه مقاله و در مجله ها بعد از تایید proof کاری نمیشه کرد پس وقت تلف نکنید.
    پس خودتون شخصا مقاله رو تنظیم و شخصا ارسال کنید. نه وقتتون رو برای شکایت تلف کنید و نه اعصابتون رو بهرصورت این از موارد اخلاقیات خوب ما ایرانیان است.(اگر وارد بازار کار بشید این مورد انگشت کوچیکه اوضاع موجود است)
    ویرایش توسط daniel_b : September 26th, 2011 در ساعت 10:20 PM

اگر مقاله کنفرانسی قبلی‌ در جائی‌ ایندکس نشده، با خیال راحت بفرست به یک کنفرانس جدید. قضیه خیلی ساده هست و هیچ پیچیدگی‌ نداره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)