صفحه 16 از 90 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

Senior Member Simplex آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نكات مربوط به اسامي در مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    ممنون از اساتیدی که زحمت راهنمایی بقیه دوستان رو می کشن.

دارم یه مقاله کنفرانس آماده می کنم که هم با کمبود وقت مواجه شدم و هم مسئله مالیش مهمه که نسبتا زیاده . می خوام از کسی کمک بگیرم. ولی از خودم می پرسم که مقاله کنفرانسی مگه چقدر مهمه یا امتیاز داره که بخوام از کس دیگه ای هم کمک بگیرم. اینقدر که توی مقاله ها به خاطر رو در وایستی اسم اساتید رو اول زدم که آرزوی یه کار تنها یا این که اسم اول خودم باشه به دلم مونده!

هنوز نتونستم تصمیم گیری قطعی داشته باشم. دوست دارم نظر شما رو هم بدونم
    با سپاس

ببین در آینده چقدر به استادت نیاز خواهی داشت، تو ایران بحث اخلاق و حق مولف به فنا رفته، فقط ارتباطات و نیازها وجود داره. اگر فکر می کنی استادت ناراحت نمی شه، اسمش رو بگذار دوم یا اصلا نگذار، اگر فکر می کنی بعدا دلگیر می شه و کاری رو که بهش نیاز داری انجام نمی ده، خب اسمش رو بگذار.

اما در کل خیلی حساس نباش، چون اسم استاد راهنما از اهمیت اسم دانشجو کم نمی کنه، هر جایی هم بری، همینکه مقاله داری مهم تر از اینه که تک اسمه باشه یا نه.

Member heavenboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications and Computer Networks Engineering, POLITO

سلام
    راستش پارسال از استادم واسه مقالم که اولیش هست یه سری راهنمایی خواستم و اونم راه و چاه رو بهم نشون داد.
    با توجه با این که موضوعی که روش کار میکردم زبطی به حوزه ی کاریه اون نداشت خودم مقالمو به یه جایی رسوندم.
    دیروز که کار مقالم تموم شد گفتم براش بفرستم نظر بده .
    ولی گفت میخوام نویسنده اول خودم باشم و اینکه گفت اگه میخوای فقط راهنمایی جزئی میکنم و منو بذار دوم.
    حالا موندم چیکار کنم ؟
    با توجه به این که سابمیت کردن مقاله هم دردسرهای خودشو داره و من برای ریکام گرفتن هم بازم راهم میفته بهش باید چیکار کنم ؟
    بد میشه اگه بگم میخوام شما همون نویسنده دوم باشی ؟
    در ضمن اون دکتره و من قارغ التحصیل کارشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط heavenboy نمایش پست ها
    سلام
    راستش پارسال از استادم واسه مقالم که اولیش هست یه سری راهنمایی خواستم و اونم راه و چاه رو بهم نشون داد.
    با توجه با این که موضوعی که روش کار میکردم زبطی به حوزه ی کاریه اون نداشت خودم مقالمو به یه جایی رسوندم.
    دیروز که کار مقالم تموم شد گفتم براش بفرستم نظر بده .
    ولی گفت میخوام نویسنده اول خودم باشم و اینکه گفت اگه میخوای فقط راهنمایی جزئی میکنم و منو بذار دوم.
    حالا موندم چیکار کنم ؟
    با توجه به این که سابمیت کردن مقاله هم دردسرهای خودشو داره و من برای ریکام گرفتن هم بازم راهم میفته بهش باید چیکار کنم ؟
    بد میشه اگه بگم میخوام شما همون نویسنده دوم باشی ؟
    در ضمن اون دکتره و من قارغ التحصیل کارشناسی
    اصلا سخت نگیر، بگذار اسمت دوم باشه، هیچ مشکلی برات ایجاد نمی کنه. به هدفت فکر کن، می خواهی توی یک دانشگاه خوب پذیرش بگیری، برای این کار هم، داشتن مقاله مهم تر از ترتیب اسم هاست. برای پذیرش گرفتن خیلی چیزها دونه ای حساب می شه، یعنی مثلا همینکه مقاله داری باعث می شه شانست از کلی آدم دیگه بیشتر بشه، هر چی هم بیشتر داشته باشی باز بهتره. کسی به ترتیب اسامی برای دانشجوها نگاه نمی کنه، برای گرفتن دکترا مهمه که مقاله های خوب با اسم خودت داشته باشی، چون بعدش می خواهی دنبال کار بگردی و اون مهمه، اما در این سطح (قبل از ورود به دکترا) ترتیب اسامی رو فراموش کن و فقط به مقاله داشتن فکر کن.
    استاد هم گاهی حق داره، چون وقتی با شما چند دقیقه صحبت می کنه و راهنماییت می کنه، نتیجه چند سال کارش رو براتون می گه و تجربه ای منتقل می کنه که می تونه واقعا ارزشمند باشه، به این فکر کن که اگر ازش راهنمایی نمی گرفتی بهتر بود یا نه.
    به نظرم فقط روی داشتن مقاله کار کن، یعنی این مقاله رو سر و سامان بده و با اسم دوم، سابمیت کن و بعد، مقاله بعدی رو شروع کن و باز با همون اسم دوم تمومش کن و همینطور تا چند سال ادامه بده، هیچ اتفاق بدی نمی افته، بلکه این همراهی استاد باعث می شه بتونی تعداد بیشتری داشته باشی که مفید تره.

Member heavenboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications and Computer Networks Engineering, POLITO

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    اصلا سخت نگیر، بگذار اسمت دوم باشه، هیچ مشکلی برات ایجاد نمی کنه. به هدفت فکر کن، می خواهی توی یک دانشگاه خوب پذیرش بگیری، برای این کار هم، داشتن مقاله مهم تر از ترتیب اسم هاست. برای پذیرش گرفتن خیلی چیزها دونه ای حساب می شه، یعنی مثلا همینکه مقاله داری باعث می شه شانست از کلی آدم دیگه بیشتر بشه، هر چی هم بیشتر داشته باشی باز بهتره. کسی به ترتیب اسامی برای دانشجوها نگاه نمی کنه، برای گرفتن دکترا مهمه که مقاله های خوب با اسم خودت داشته باشی، چون بعدش می خواهی دنبال کار بگردی و اون مهمه، اما در این سطح (قبل از ورود به دکترا) ترتیب اسامی رو فراموش کن و فقط به مقاله داشتن فکر کن.
    استاد هم گاهی حق داره، چون وقتی با شما چند دقیقه صحبت می کنه و راهنماییت می کنه، نتیجه چند سال کارش رو براتون می گه و تجربه ای منتقل می کنه که می تونه واقعا ارزشمند باشه، به این فکر کن که اگر ازش راهنمایی نمی گرفتی بهتر بود یا نه.
    به نظرم فقط روی داشتن مقاله کار کن، یعنی این مقاله رو سر و سامان بده و با اسم دوم، سابمیت کن و بعد، مقاله بعدی رو شروع کن و باز با همون اسم دوم تمومش کن و همینطور تا چند سال ادامه بده، هیچ اتفاق بدی نمی افته، بلکه این همراهی استاد باعث می شه بتونی تعداد بیشتری داشته باشی که مفید تره.
    ممنون دوست عزیز
    یه سوال دیگه میشه دو نفر نویسنده اول باشن ؟
    یعنی اندیس بالای اسمشون هر دو یک باشه ؟

ممنون دوست عزیز
    نویسنده اول همون نویسنده اوله، اون علامت ها برای اینه که مشخص کنی هر کس از کدوم دانشگاهه، یا اطلاعات بیشتری درباره اش بنویسی، ربطی به ترتیب اسم نداره.

Junior Member

سلام به همگی
    ببخشید کسی میدونه اینکه تو مقاله اسمت نفر چندم باشه واسه پذیرش گرفتن یا مبلغ فاند تاثیری داره؟
    یا نه!؟
    فقط اسمت تو اسامی باشه کافیه؟!!؟!

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

ممنون دوست عزیز
    متاسفانه از این قبیل اساتید زیاد هست تو ایران. البته اخیرا این موضوعات کم رنگ تر شده چون معیار وزارت علوم برای تشویق اساتید و ارتقا عوض شده و مسائل فرهنگی خیلی با اهمیت تر شدند. شما میتونی به استادت بگی اول باشه ولی نویسنده مسئول شما بشی. اون موقع تازه بهتر خواهد بود چون مسئول بودن امتیازات خاصی داره. اما اگه اونم قبول نکرد اصرار بخرج نده...ارزش نداره...

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط farahman نمایش پست ها
    سلام به همگی
    ببخشید کسی میدونه اینکه تو مقاله اسمت نفر چندم باشه واسه پذیرش گرفتن یا مبلغ فاند تاثیری داره؟
    یا نه!؟
    شما خودت چی فکر میکنی؟؟؟؟ قکر میکنی مثلا کسی که 2 تا مقاله با اسم اول داره با کسی که دو تا مقاله با اسم آخر داره یه امتیاز میگیرن؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط farahman نمایش پست ها
    سلام به همگی
    یا نه!؟
    طبیعتا هر چه اسم شما زود تر بیاد نشان دهنده ی اینه که شما حق السهم بیشتری در پیشبرد مقاله داشته اید...
    اما به این نکته هم حواستون باشه که بعضی کنفرانس یا ژورنال ها، اسم ها رو به ترتیب الفبا میزنند.. مثل کنفرانس رمز در ایران (که کنفرانس کاملا معتبری هم هستش)
    کلا حواستون باشه که استاد سرتون کلاه نذاره، از این استادای ... همه جای دنیا هستند.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    طبیعتا هر چه اسم شما زود تر بیاد نشان دهنده ی اینه که شما حق السهم بیشتری در پیشبرد مقاله داشته اید...
    اما به این نکته هم حواستون باشه که بعضی کنفرانس یا ژورنال ها، اسم ها رو به ترتیب الفبا میزنند.. مثل کنفرانس رمز در ایران (که کنفرانس کاملا معتبری هم هستش)
    کلا حواستون باشه که استاد سرتون کلاه نذاره، از این استادای ... همه جای دنیا هستند.
    همه جای دنیا هستند رو میشه توضیح بدید؟؟میشه یه استاد رو تو دنیا به جز ایران مثال بزنید که حق دانشجوشو خورده باشه؟ممنون میشم اگه توضیح بدید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)