صفحه 2 از 90 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

پیش فرض پاسخ : استاد اسم خودش رو اول نوشته، چی کار کنم؟

اول این که اسم نفر اول و دوم خیلی با هم فرق نداره. در ثانی این درست نیست که شما اسم استادتون را حذف نمایید و اسم کس دیگه ای رو بذارید. در ایران که فکر نمی کنم اون استاد کاری بتونه بکنه اما برای آیندتون خیلی بد میشه از این جهت که گذر پوست به دباغ خونه می افته و شما یا برای ادامه ی درستون در همان دانشگاه یا دانشگاه خارج و یا کار کردن نیاز به توصیه و تایید استادتون دارید. توی رزومه تون همچین مساله ای خوب نیست.

حالا نکته مهم دیگه:

در خارج از کشور یا مثل بعضی از کشورهای اروپایی اسم ها را به ترتیب حروف الفبا می نویسند و یا مثل آمریکا اسم دانشجو را اول می نویسند تا responsibility اصلی به دانشجو برسه. اما در مورد corresponding author همیشه استاده. و در دانشگاهی ما (شریف) اساتید جلسه گذاشته اند و معاونت پژوهشی مقرر کرده است (به علت مشکلاتی که بوجود آمده) نویسنده ی مسئول استاد باشه.

اگه یکی از نویسندگان مقاله استاد نباشه در پذیرش مقاله قاعدتا با مشکل بیشتری مواجه می شوید. و باز هم دانشگاه ما مقرر کرده است فقط در صورتی می توانید از اسم دانشگاه استفاده کنید که یکی از نویسندگان یکی از اساتید باشه (مگر در صورت اجازه ی دانشکده) در غیر اینصورت شما متخلف هستید. احتمالا در دانشگاه های دیگر اگر تصویب هم نشده باشه یک امر اخلاقی به حساب می آید.

سخن آخر هم این که خیلی غصه نخورید. تقریبا همه ی دانشجویان با چنین مشکلاتی رو به رو بوده اند و اساتید با این که کار خاصی نکرده اند اسمشان همیشه جلوتر بوده است. مشکلی هم پیش نیومده و همه جاهای خوبی پذیرش گرفته اند.

Member azadeh25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran

منم از این قضیه خیلی ناراحتم، 2 ساله برای پایان نامه بیچاره شدم، استادم هم که ماشالا هیچ کمکی نکرد فقط باعث شد کارم طولانی تر بشه بسکه هر روز یه نظر میداد و مسیر کارم رو 180 درجه تغییر میداد، آخرشم با کمک یه استاد دیگه از یه دانشگاه دیگه تونستم به نتیجه برسم...خلاصه بعد از این همه سختی که پایان نامه رو تمومش کردم و یه نتیجه توپ گرفتم، میگه تا مقاله ندی ( هم فارسی و هم انگلیسی) نمیذاره دفاع کنم، توی هر دو تا مقاله هم باید اسم استاد و همچنین مشاور ها رو اول بنویسم و اسم خودم میره آخره همه، آخه این انصافه؟ > من چیکار کنم؟ استاده داره زبل بازی در میاره و میخواد کار منو بنام خودش بزنه. اینجوری هیچ امتیازی از مقاله ام نمی گیرم که به درد رزومه ام بخوره ... خیلی ناراحت و عصبانیم...واقعا موندم چیکار کنم؟ یه نظری بدین و کمکم کنین... من باید چیکار کنم؟ :-[

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    دقیقا" شما وقتی دانشجوی دکترا هستید و باید دو تا مقاله معتبر بدید تا اجازه دفاع پایان نامه به شما داده بشه در هر دو مقاله اول اسم استاد نوشته میشه بعد اسم دانشجو، و یه چیز مرسوم هستش و اصلا" نگران نباش.
    ضمنا" منم با حذف نام استادت مخالفم.خیلی از مقالاتی که در گرایش من جدیدا" نوشته میشه زیر شش نفر نیستند.

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط azadeh25
    منم از این قضیه خیلی ناراحتم، 2 ساله برای پایان نامه بیچاره شدم، استادم هم که ماشالا هیچ کمکی نکرد فقط باعث شد کارم طولانی تر بشه بسکه هر روز یه نظر میداد و مسیر کارم رو 180 درجه تغییر میداد، آخرشم با کمک یه استاد دیگه از یه دانشگاه دیگه تونستم به نتیجه برسم...خلاصه بعد از این همه سختی که پایان نامه رو تمومش کردم و یه نتیجه توپ گرفتم، میگه تا مقاله ندی ( هم فارسی و هم انگلیسی) نمیذاره دفاع کنم، توی هر دو تا مقاله هم باید اسم استاد و همچنین مشاور ها رو اول بنویسم و اسم خودم میره آخره همه، آخه این انصافه؟ > من چیکار کنم؟ استاده داره زبل بازی در میاره و میخواد کار منو بنام خودش بزنه. اینجوری هیچ امتیازی از مقاله ام نمی گیرم که به درد رزومه ام بخوره ... خیلی ناراحت و عصبانیم...واقعا موندم چیکار کنم؟ یه نظری بدین و کمکم کنین... من باید چیکار کنم؟ :-[
    درود
    چرا نارحتید این کاملا" یه امر مرسومه و همه میدونن که کار اصلی رو همون نفر آخریه انجام داده.
    ضمنا" تمامی کسانی که مقاله میدن همه از یه امتیاز برخوردارن حتا اگه هشت نفر باشند.
    اینم که هیچ امتیازی در رزومه تون نیست اینم شوخیه

ترتیب نویسندگان خیلی خیلی خیلی . . . . مهم است. با توجه به همین موضوع خواهش می کنم تمام دوستانی که در این باره مشکل دارند این پیغام را با دقت مطالعه بفرمایند.

صلاح نیست شما اسم استادتان را حذف کنید. چون انتظار نمیرود یک دانشجو به تنهایی مقاله ارائه کند. یافتن موضوع – ارائه ایده جدید -نوشتن متن از جمله موارد اساسی نگارش مقاله به حساب می آید. همان طور که می بینید شما ایده جدید را ارائه کردید که نشان دهنده ذهن بالنده شما است اما موضوع را استاد به شما معرفی کرده که معمولا زمینه کاری او است. در ضمن محال است ( به این لغت خوب توجه کنید من نگفتم بعید) که یک دانشجو که زبان او غیر انگلیسی است اولین مقاله خود را به تنهایی بنویسد. با توجه به همین موضوع اگر دقت کنید خیلی کم مقالاتی می بینید که تک نویسنده باشند. در اینصورن معمولا فرد حداقل دارای مدرک دکترا است یا دانشجوی سال آخر این مقطع. علاوه بر این خیلی مقالات تک نویسنده در قالب Short Communication یا Technical note ظاهر می شوند.

نویسنده اول مقاله کسی است که بیشترین زحمت را برای مقاله میکشد. البته این زحمت زیاد منظور وقتی است. معمولا زحمت اصلی با دانشجو است . او ست که روی ایده موجود کار میکند و داده های بیتشر را بدست می آورد. سپس با توجه به دادههای بدست آمده معلوم می شود که ایده ارائه شده در مقاله کار ساز است یا خیر. در باره مورد بیان شده در اینجا حتما دانشجو نویسنده اصلی است چون علاوه برارائه ایده روی آن کار کرده است. در ضمن هنگامی که اسم استاد را می نویسید به این معنا است که یک نفر روی کار نظارت داشته است . البته این نظارت معمولا به معنی ارائه ایده و نحوه نگارش آن است. اگر دقت کنید در بسیاری از مقالات در زمینه کاری خودتان بعضی از مقالات تعداد زیادی نویسنده دارند( مثلا 8 تا) . می توانید حدس بزنید که در آن مقالات نفرات اول دانشجو و چند نفر آخر اساتید هستند. حال با توجه به میزان زحمت دانشجوها اسامی در ابتدا جابجا می شود. و اسامی اساتید هم در آخر.

Corresponding author کسی است که اگربعدا سوالی توسط خوانندگان مقاله پرسیده شود وقت , حوصله وتوانایی پاسخگویی به آن را داشته باشد. در ضمن در طول روند فرستادن مقاله تا قبولی پیگیر کار باشد . بهتر است این دو قسمت با توجه به تعریفی که در بالا ارائه گردیده است توسط یک نفر انجام شود.

در دانشگاههای کشور عزیزمان خیلی از اساتید حال و حوصله انجام کارهای قسمت دوم ( روند کار قبولی مقاله است ) را ندارند ولی در پایان دانشجو را وادار میکنند که اسم آنها را به عنوان Corresponding author بنویسند. آیا می دانید علت چیست. مسلما کسی که حوصله دنبال کردن روند قبولی مقاله را ندارد بعدا هم جواب سوالات خوانندگان علاقمند به موضوع را نخواهد داد. علت به این شرح است:بعضی مقالات بعدا ازچاپ شدن از حمایت مالی برخوردار میشوند. در اینگونه موارد ممکن است از طریق Email با آدرسی که در مقاله درج شده تماس بگیرند.

درضمن اگر دانشجویی خواست اسم خودش را به عنوان Corresponding author بنویسد بعد از خواندن توضیح فوق به این نکته توجه کند که آدرس پستی را بنویسد که بعد از مدتی از بین نرود . خیلی وقتها دانشگاه از شما Email را بعد از فراغت از تحصیل خواهد گرفت به این نکته لطفا توجه داشته باشید.

در ضمن درباره مورد پرسیده شده شما حتما نویسنده اول مقاله هستید اما درباره Corresponding author
    به توضیح فوق توجه فرمایید. در ضمن اگر مقاله شما بعد از داوری باید بعد از اعمال اصلاحات فرستاده شود می توانید در آن مرحله تغییراتی بدهید. در غیر اینصورت همین الان این کار را بکنید و شک نکنید. از لحاظ آکادمیک کار شما بدون مشکل است.

در ضمن حق گرفتنی است .
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط PINK FLOYD
    درود
    دقیقا" شما وقتی دانشجوی دکترا هستید و باید دو تا مقاله معتبر بدید تا اجازه دفاع پایان نامه به شما داده بشه در هر دو مقاله اول اسم استاد نوشته میشه بعد اسم دانشجو، و یه چیز مرسوم هستش و اصلا" نگران نباش.
    ضمنا" منم با حذف نام استادت مخالفم.خیلی از مقالاتی که در گرایش من جدیدا" نوشته میشه زیر شش نفر نیستند.
    من با حرف شما موافق نیستم
    تا جایی که من میدونم این اداها مال اساتید ایران هست و استادا بخاطر اینکه پول بیشتری بگیرن و دلایل دیگه میان اسم خودشون رو اول میذارن. ضمنا این بستگی به خود دانشجو داره. استاد من تو ایران تمام دانشجوهاش رو مجبور کرد که اسمش رو تو مقاله اول بذارن ولی من از همون اول رک بهش گفتم من اسم خودم رو اول میذارم چون این حق من هست.
    تو آمریکا محال هست کار اصلی رو شما انجام بدی ولی استاد ازت بخواد اسمش رو اول بذاری
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    نقل قول نوشته اصلی توسط PINK FLOYD
    درود
    من با حرف شما موافق نیستم
    تا جایی که من میدونم این اداها مال اساتید ایران هست و استادا بخاطر اینکه پول بیشتری بگیرن و دلایل دیگه میان اسم خودشون رو اول میذارن. ضمنا این بستگی به خود دانشجو داره. استاد من تو ایران تمام دانشجوهاش رو مجبور کرد که اسمش رو تو مقاله اول بذارن ولی من از همون اول رک بهش گفتم من اسم خودم رو اول میذارم چون این حق من هست.
    تو آمریکا محال هست کار اصلی رو شما انجام بدی ولی استاد ازت بخواد اسمش رو اول بذاری
    وحید جان ما هم در مورد ایران بحث میکردیم.وقتی انشا... رفتی اونجا اسم منو اول مقاله ت بنویس. ;D

اغلب این گونه است که کسانی که استادیار یا دانشیار هستند، اسم خودشان را اول می گذارند (چه دانشگاه داخل و چه دانشگاههای خارجی) چون از نظر معاونت پژوهشی دانشگاه که مسوول ارتفای اعضاء هیئت علمی هست (از استادیاری به دانشیاری یا از دانشیاری به استادی)، اسم اول امتیاز بیشتری نسبت به اسم دوم دارد. پس خیلی نگران اسم اول و دوم نباشید (محصوصا اگر استادتان، استادیار یا دانشیار است). هرچند که اگر استان اول بود، مسلما بهتر بود.

البته این فرق هم وجود دارد که معمولا (اما نه همیشه) استادهای ایرانی تنبل (کلمه مودبانه برای واژه "مفت خور") تشریف دارند ولی استادان آمریکایی با کانادایی معمولا (اما نه همیشه) ساعی هستند و نقش مهمی در فرآیند مقاله دارند.

اما حذف نام استاد کازی زشت تر از کار زشت خود استاد است و به لحاظ اخلاقی کار درستی نیست.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط yaserb
    اغلب این گونه است که کسانی که استادیار یا دانشیار هستند، اسم خودشان را اول می گذارند
    آقا جان کی این حرف رو زده؟ استاده تو آمریکا فول پروفسور هست یک مقاله ندیدم ازش اسم خودش اول باشه. همش اسم دانشجوهاش اول هستن. مگراینکه شخصا کار کرده باشه یا نفر اصلی بوده باشه که اسم خودش رو اول بنویسه
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

To pink floyd,

در تمام مقالاتی که در دوره دکترا مینویسید باید اسم استد به عنوان corresponding author باشد و نه ویسنده اول. لطفا به این موضوع توجه بفرمایید.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)