صفحه 24 از 90 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333474 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

پیش فرض پاسخ : نكات مربوط به اسامي در مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط sarahoo نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمام دوستان عزیز، من به تازگی با این سایت آشنا شدم و از مطالب آن بسیار خوشم آمد.
    بسیار مایلم تجربه خود را با شما در میان بگذارم. من فارغ التحصیل ارشد معماری هستم و شاگرد اول کل ورودیمان هم بودم و با معدل 19.31 فارغ التحصیل شدم. در مدت تحصیل و بعد از آن به مدت 3 سال دستیار استادی بودم که هم استاد راهنمای کارشناسی من بود و هم ارشد. (در واقع حمال بدون حقوق ایشان بودم) بعد از اتمام ارشد، به مدت 2 سال، کاملاً به تنهایی بر روی یک مقاله علمی پژوهشی کار کردم که قرار است به همین زودی چاپ شود. جالب است بدانید استاد راهنمای من حتی در مورد محتوای مقاله هم چیزی نمی داند و قبل از نهایی شدن مقاله با من تماس گرفت که بهتر است از لحاظ علمی نام ایشان اول باشد و به من قول دادند که کل هزینه را تقبل می کنند و من هم به دلیل اینکه زحمات 3 ساله ام برای گرفتن توصیه نامه هدر نشود پذیرفتم.
    حالا که زمان پرداخت هزینه (800 هزار تومان) شده، به من پیشنهاد دادند که فعلاً خودم هزینه را پرداخت کنم تا بعد از 4 - 5 ماه که موفق به گرفتن آن از دانشگاه شدند، آن را به من برگردانند، نظر شما چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    احساس می کنم من را به شدت احمق فرض کرده است!!!!! از طرفی نگران recommend برای دکترا هستم ولی از طرف دیگر هم می خواهم حقم را بگیرم، شما بودید چه می کردید؟؟؟؟؟
    یعنی به نظر شما این انصاف است که به خاطر گرفتن recommend از استادی که 3-4 سال از عمرم را صرف بیگاری برایش کرده ام، هم اسمش را در مقاله ای که موضوع آن را نمی داند اول بزنم و هم کل هزینه را خودم بدهم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اصلاً recommend مگه قابل استعلامه؟
    این استاد شما چقدر شبیه استاد راهنمای بنده است . و همچنین بسیاری از استاد دیگر.

ناراحت نباشید متاسفانه موارد مشابه فراوونه. حالا شما از کجا مطمئنی که تا همین جاشم نمی تونید ازش توصیه نامه بگیرید. من که گرفتم پس شما هم می تونید.
    بنابراین پیشنهاد می کنم رو استادای دیگتونم هم حساب کنید. دانشجویی به شرایط شما استادای کمی نیستند که بخوان معرفش باشن.
    حالا قضیه این مقاله اخیر
    شما پولو خودتون بدید و فقط و فقط هم اسم خودتونو بزنید چون نه اخلاقی و نه قانونی به کسی بدهکار نیستید.
    هر وقت هم استاد پرسیدند که چی شد... شما هم یه جورایی به تعویق بیندازید این که مثلا پاره ای از اصلاحات نیاز است.... یا فصلنامه بعدی قولشو دادن.... خلاصه بعدشم می گید نمی دونید چی شد که تعلل کردن و مسئله هم بلکل منتفی شد. متاسفانه رو راست کار کردن با این انسانهای غیر شریف جو درنمیاد.
    من خودم همین کارو کردم.... چون خط به خط نوشته هاتون منطبق بر شرایط خودم بود.
    بعد سه سال هم استاد گفت راستی اون مقاله چی شد گفتم اینقدر امروز و فردا کردن که از چاپش در اون ژورنال منصرف شدم. و اینقدم موضوع از به روز بودن افتاد که دیگه ارسالش برای جای دیگه فایده نداره و اگر می خواید بفرستید برای این داخلی ها( که ارزشش واسه همینا خوبه).

خیلی خودتونو آزاد ندید. لازم نیست مو به مو توضیح بدید چی شد.... یه جایی که آدم می فهممه فقط داره.... بهتر خودش دست به کار بشه.
    گفتم شاید به دردتون بخوره تجربه مشابه بنده.

Junior Member

ممنونم از پاسخ خوبتون. مسئله اینه که من می تونم حداقل از 4-5 تا استاد دیگه توصیه نامه بگیرم ولی من 3 سال از عمرمو فقط و فقط صرف کولی دادن به این استاد کردم و ایشون تنها استادیه که می تونه در توصیه نامه این موضوع رو ذکر کنه که من 3 سال دستیار دانشگاهیش بودم (هر چند که الان خودم استاد مدعو هستم، در یک دانشگاه دیگه) ولی اینکه شما برای پذیرش دکترا یک توصیه نامه داشته باشید مبنی بر اینکه قبلاً هم دستیار یک عضو هیآت علمی بودید خیلی با اهمیته و باعث می شه اونا بتونن روی شما به عنوان این پوزیشن حساب کنند (یعنی استادی که ببینه شما قبلاً هم RA یا TA بودید، راحت تر برای پذیرش شما به عنوان دانشجوی دکتری حساب باز می کنه)
    حالا موضوع اینه که این استاد رو متأسفانه، بر خلاف استاد شما، نمی شه پیچوند!!!! چون از بدشانسی من فصلنامه ای که قراره مقالم رو چاپ کنه، به جای تماس با من (به عنوان نویسنده مسئول) با استادم تماس گرفته و گفته که این مقاله می خواد در شماره بعدی چاپ بشه و حالا اونم هر روز پی گیر می شه (کاش همین پی گیری رو حداقل در مورد ویرایش مقاله به خرج می داد یا حداقل یک بار می خوندش)
    برام خیلی جالبه که انقدر در ایران این تجربه مشابه داره تکرار می شه! بهتره استادها یکم به خودشون بیان و خجالت بکشن و به خاطر یک مقاله انقدر حق دانشجوها رو پایمال نکنن...
    حالا به نظرتون اگر من اسم خودم رو اول بزنم و اسم اون رو دوم و کل پول رو هم خودم بدم و بهش بگم ترجیح دادم به خاطر پذیرش، این حالت رو در نظر بگیرم، بهم توصیه نامه میده؟؟؟؟؟ و یک سوال دیگه هم که ذهنمو مشغول کرده اینه که من این روزا خیلی از دوستهامو می بینم که از دانشگاه های معنبر و خوب برای PhD پذیرش می گیرن و اکثراً خودشون توصیه نامه را درست می کنند و ارسال می کنند و می گن استاد ما نمی تونه با کامپیوتر کار کنه!!!!! پس دانشگاه های معتبر چه جوری یک توصیه نامه را استعلام می کنند؟؟؟

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

در مورد پیشنهادی که گفتید من اشکالی نمی بینم بازم هر جور صلاح خودتونه. توصیه نامه هم با این همه کاری که براش انجام دادید حتما می ده، نگران نباشید دیگه خیلی خیلی سیاه هم نگاه نکنید( این استاد نهایتا رنگش خاکستریه دیگه اگه سفیدم نیست).
    در مورد استعلام:
    اولا دیگه ارسال توصیه نامه به صورت پستی در دانشگاهها مرسوم نیست و اکثرا لینکی رو می فرستن به آدرس ایمیل استاد که اوستاد به اون لینک وارد میشه و توصیه نامه رو آنلاین پر می کنه یا یه فرمی رو می زارن روی سایت و می گن استاد پر کنه و از ایمیل آکادمیک خوش که مربوط به دانشگاهشه بفرسته . خوب حالا مسئله استعلام این جور که می گن یه در صد خیلی خیلی کمی در مورد اون دسته از مواردی پستی پیش اومده که اتفاق افتاده ولی دو مورد اخیر رو کسی چیزی نشنیده( دوستان اگه تجربه دارن در میون بگذارند لطفا). مگه استاد شما یه استاد بسیار بسیار برجسته ای یاشه که اونا شخصا آرزو داشته باشن یه بارم شده به این بهانه گپ و گفتگویی با اون داشته باشن!
    این ترس های ما تا وقیته که باهاش روبرو نشدیم. خود منم مثل شما اضطراب داشتم که بالاخره توصیه نامه ازش بگیرم نگییرم اصلا می نویسه یا نه. ازشون سوال کردم و ایشون در کمال ناباوری بنده خیلی راحت پذیرفتن( در حالی که من دانشجوی دکتری ایشونم و همش می گفتم الان بفهمه خیلی بد میشه و فکر می کنه می خوام در برم در صورتی که این طور نشد چون منو کاملا می شناسن) حالا شما هم اول یه سوالی بکنید بعد انرژیتونو واسه این افکار و پیدا کردن راهاشون هدر بدید.

Junior Member

دوست عزیز، از پاسخ شما که بسیار دلگرم کننده و کاملاً هم منطقی بود بسیار بسیار سپاسگزارم. حتماً به پیشنهاد شما عمل خواهم کرد. باز هم ممنون. و اما نکته ی جالبی را دیروز در آیین نامه ی مربوط به وزارت علوم در مورد نحوه محاسبه ی امتیاز نفرات در ارائه یک مقاله علمی پژوهشی مشاهده کردم که خالی از لطف نیست آن را با شما و دیگر دوستان مطرح کنم (زیرا استاد راهنمای اینجانب به من گفته بودند امتیاز نفر اول و دوم هیچ تفاوتی نمی کند!!!!!)

ستون (1) ستون (2) ستون (3)
    تعداد همکاران (نفر) ضریب مربوط به نفرات سهم هر نفر از امتیاز بر مبنای امتیاز اولیه
    اول دوم سوم چهارم پنجم
    1 1/00 85%
    2 1/20 80% 40%
    3 1/35 65% 35% 35%
    4 1/45 55% 30% 30% 30%
    5 1/50 50% 25% 25% 25% 25%
    بیشتر از 5 نفر 1/50 50% نفر دوم به بعد امتیاز به نسبت مساوی

این جدول را برای آگاهی تمام دوستان عزیز گذاشتم تا دیگر به حرف های بی پایه و اساس مبنی بر مساوی بودن امتیاز نویسندگان توجه کامل داشته باشند، گول این صحبت ها را نخورند و اگر خودشان تمام زحمت مقاله شان را کشیده اند از حقشان بعنوان نویسنده اول کوتاه نیایند.
    با سپاس از همگی دوستان
    ویرایش توسط sarahoo : November 16th, 2012 در ساعت 08:39 AM

دوستان این امکان هست در مقاله ای که پذیرفته شده، قبل از رجیستر کردن یکی از اسامی رو تغییر داد؟ آیا مشکلی پیش نمی آید؟
    ممنون

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maleksadat نمایش پست ها
    دوستان این امکان هست در مقاله ای که پذیرفته شده، قبل از رجیستر کردن یکی از اسامی رو تغییر داد؟ آیا مشکلی پیش نمی آید؟
    ممنون
    مقاله پذیرفته شده در ژورنال؟ یا کنفرانس؟
    معمولا در کنفرانس ها خیلی راحت می شه اسامی رو تغییر داد، مخصوصا اگر زود اقدام کنید، چون اگر نزدیک کنفرانس شده باشه، دیگه شاید بعضی چیزها رو چاپ کرده باشند، یا اطلاعات رو توی فایل ها و پیش آدم های مختلف باشه و تغییر اسامی چندان براشون ساده نباشه، یا اگر هم عوض کنند، بعضی جاها هنوز اسامی قبلی وجود داشته باشه و ناهماهنگی پیش بیاد.

ژورنال ها هم می توانند اسامی رو عوض کنند و اگر قبل از اکسپت شدن باشه که خیلی راحته، بعد از اکسپت، باید به ادیتور نامه بنویسی و توضیح بدی که اسامی رو تغییر داده ای، شاید ادیتور بخواهد به نویسنده های دیگه ایمیل بزنه و ازشون بپرسه که از تغییر اسامی اطلاع دارند یا نه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    مقاله پذیرفته شده در ژورنال؟ یا کنفرانس؟
    معمولا در کنفرانس ها خیلی راحت می شه اسامی رو تغییر داد، مخصوصا اگر زود اقدام کنید، چون اگر نزدیک کنفرانس شده باشه، دیگه شاید بعضی چیزها رو چاپ کرده باشند، یا اطلاعات رو توی فایل ها و پیش آدم های مختلف باشه و تغییر اسامی چندان براشون ساده نباشه، یا اگر هم عوض کنند، بعضی جاها هنوز اسامی قبلی وجود داشته باشه و ناهماهنگی پیش بیاد.

ژورنال ها هم می توانند اسامی رو عوض کنند و اگر قبل از اکسپت شدن باشه که خیلی راحته، بعد از اکسپت، باید به ادیتور نامه بنویسی و توضیح بدی که اسامی رو تغییر داده ای، شاید ادیتور بخواهد به نویسنده های دیگه ایمیل بزنه و ازشون بپرسه که از تغییر اسامی اطلاع دارند یا نه.

ممنون از راهنماییتون. مقاله پذیرفته شده در کنفرانس هست. یعنی قبل از رجیستر کردن فرصت دارم که Edit کنم؟

Senior Member Simplex آواتار ها

ممنون از راهنماییتون. مقاله پذیرفته شده در کنفرانس هست. یعنی قبل از رجیستر کردن فرصت دارم که Edit کنم؟
    خب به نظرم اصلا به جای اینکه اینجا بنویسی، برو بهشون ایمیل بزن ببین چی می گن

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    خب به نظرم اصلا به جای اینکه اینجا بنویسی، برو بهشون ایمیل بزن ببین چی می گن
    آخه تابلوی که. میفهمن مشکل داره. من مقاله ام امریکا پذیرفته شده دنباله اینم یکی رو اونجا پیدا کنم بره دفاع کنه. واسه همین می خوام یه تغییراتی در اسامی بدم

ApplyAbroad Guru

آخه تابلوی که. میفهمن مشکل داره. من مقاله ام امریکا پذیرفته شده دنباله اینم یکی رو اونجا پیدا کنم بره دفاع کنه. واسه همین می خوام یه تغییراتی در اسامی بدم
    حتما لازم نیست ارائه دهنده حتما یکی از نویسندگان مقاله باشد. فقط باید نویسنده مقاله آن را رجیستر کند ولی موقع ارائه یکنفر دیگر هم میتواند ارائه بدهد. میتوانید به رییس جلسه تان اطلاع بدهید که یک نفر دیگر مقاله شما را ارائه خواهد کرد و بخصوص چون شما خارج از آن کشور هستید عذر قابل قبولی میشود آورد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)