صفحه 3 از 90 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

Junior Member

پیش فرض پاسخ : استاد اسم خودش رو اول نوشته، چی کار کنم؟

مرسی از جواباتون
    مشکل اینجاست که این استاد من کاملا آدم غیرمنطقی هست وامکان داره بعد از ارسال مقاله اگه بفهمه اسمش اول نیست حتی ممکنه منو اخراج کنه چون از این سوابق درخشان!! داشته این استاد.
    حالا می خوام بدونم اگه من توی Camera ready مقاله جای اسم ها رو عوض کنم و تاریخ کنفرانس هم بعد از دفاع من باشه آیا تا قبل از برگزاری کنفرانس امکان ایندکس کردن مقالات در اینترنت وجود داره یا نه؟ یعنی آیا همه کنفرانس ها بعد از برگزاری کنفرانس ایندکس می شن یا ممکنه قبل اون هم باشند؟
    از طرفی اگه بعد از فارغ التحصیلی بخوام اونو برای ژورنال بفرستم هنوز هم باید اسم اون اول باشه یا می شه تغییر داد یا توی ژورنال اسمش رو حذف کرد؟ (وقتی اونا نامردی می کنن چرا ما جواب ندیم >)
    درضمن من ایده ام اینقدر ناب هست که مطمئنم اگه اسم استاد هم توی مقالم نباشه قبول می شه اینو مطمئنم .
    من هم دانشجوی فوق هستم نه دکترا
    باز هم مرسی از جواباتون

ترتیب نویسندگان در ژورنال و کنفرانس می تواند متفاوت باشد و ربطی به هم ندارد. از دید فردی که دلسوزی برای شما می کند می گویم که حذف اسم استاد به ضرر شماست . لطفا پیغام قبلی بنده ر ا بخوانید.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Member AmirCS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Stanford

اسم استادرو که اصلا حذف نکن، چون درست نیست.
    برای من دقیقا یه همچین مشکلی پیش اومد.
    بهتره صادقانه باهش صحبت کنی، بگو من می خوام پذیرش بگیرم و نیاز دارم که اسمم اول باشه، تمام هزینه هارو هم می دم .
    من که این مطالبو گفتم و قبول کرد. انشالله کار شما هم درست میشه.
    When you first dont succeed, google- google again
    AmirCS

نقل قول نوشته اصلی توسط yaserb
    اغلب این گونه است که کسانی که استادیار یا دانشیار هستند، اسم خودشان را اول می گذارند (چه دانشگاه داخل و چه دانشگاههای خارجی) چون از نظر معاونت پژوهشی دانشگاه که مسوول ارتفای اعضاء هیئت علمی هست (از استادیاری به دانشیاری یا از دانشیاری به استادی)، اسم اول امتیاز بیشتری نسبت به اسم دوم دارد. پس خیلی نگران اسم اول و دوم نباشید (محصوصا اگر استادتان، استادیار یا دانشیار است). هرچند که اگر استان اول بود، مسلما بهتر بود.

البته این فرق هم وجود دارد که معمولا (اما نه همیشه) استادهای ایرانی تنبل (کلمه مودبانه برای واژه "مفت خور") تشریف دارند ولی استادان آمریکایی با کانادایی معمولا (اما نه همیشه) ساعی هستند و نقش مهمی در فرآیند مقاله دارند.

اما حذف نام استاد کازی زشت تر از کار زشت خود استاد است و به لحاظ اخلاقی کار درستی نیست.
    اطلاعات شما نادرست است از حدود دو سال پیش وزارت علوم بخش نامه کرد که اسم استاد هرجایی که باشد برای ارتقاء و ترفیع و ... نفر اول به حساب میاد.

در مورد corresponding author هم تشویقات احتمالی که فقط برای مقالات ژورنالی در نظر گرفته می شود به او تعلق می گیرد و او وظیفه دارد به نسبتی که دانشگاه یا آن موسسه می گوید پول را تقسیم نماید.

معمولا بعد کنفرانس یه دو سه ماهی طول میکشه که تو اینترنت index بشه ولی من اگه جات بودم اسمشو حذف نمی کردم جا به جا می کردم

Member AmirCS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Stanford

نقل قول نوشته اصلی توسط smart_lucky_man
    معمولا بعد کنفرانس یه دو سه ماهی طول میکشه که تو اینترنت index بشه ولی من اگه جات بودم اسمشو حذف نمی کردم جا به جا می کردم
    شما فقط تا یه زمان مشخص Deadline می تونی مقالرو برای آخرین بار ویرایش کنی، که همیشه قبل از برگزاری کنفرانسه. از اون به بعد بهیچ وجه نمی تونی تغییرش بدی.
    When you first dont succeed, google- google again
    AmirCS

Member azadeh25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran

ممنون از راهنماییهاتون دوستان خوب .....
    to : Pink floyd پس یعنی من از اینکه کارام به نام استاد تموم میشه ناراحت نباشم؟ یعنی همه دنیا این مسئله رو میدونن؟ و موقعی که بخوام پذیرش بگیرم برای phd، مشکلی واسه رزومه ام پیش نمیاد؟
    to artopala یعنی من فعلاً بذارم اسم استادا باشه و موقع اصلاحات (|اگه اصلاحیه بخوره) اسما رو جا به جا کنم؟
    در ضمن راجع به
    "در دانشگاههای کشور عزیزمان خیلی از اساتید حال و حوصله انجام کارهای قسمت دوم ( روند کار قبولی مقاله است ) را ندارند ولی در پایان دانشجو را وادار میکنند که اسم آنها را به عنوان Corresponding author بنویسند. آیا می دانید علت چیست. مسلما کسی که حوصله دنبال کردن روند قبولی مقاله را ندارد بعدا هم جواب سوالات خوانندگان علاقمند به موضوع را نخواهد داد. علت به این شرح است:بعضی مقالات بعدا ازچاپ شدن از حمایت مالی برخوردار میشوند. در اینگونه موارد ممکن است از طریق Email با آدرسی که در مقاله درج شده تماس بگیرند." با این حساب بدتر میشه که!! همه چی بنام استاد میشه ؟ !!!!!!!!!!حتی حمایت مالی اش؟!!!!!!! این دیگه چه وضعشه ؟!

اگه میتونستم نمره مقاله رو بیخیال میشدم واسه نمره پایان نامه ام. :.. ولی متاسفانه استاد محترم اینجانب دندون تیز کرده واسه مقاله و کاری که من انجام داده ام و کوتاه نمیاد ......

Senior Member

بعضي استادا از اين اداها در ميارن كه ميگن اسم ما بايد اول باشه چون پول registration رو ميديم. تنها دليلش همينه. ببين اگه پول ثبت نام رو نداد موقع ارسال camera ready اسم خودتو اول بذار ولي حذف نكن اسمشو. براي submit مقاله ژورنال اصلا اسم اونو اول نذار، چون ديگه هزينه ثبت نامي در كار نيست.

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط azadeh25
    ممنون از راهنماییهاتون دوستان خوب .....
    to : Pink floyd پس یعنی من از اینکه کارام به نام استاد تموم میشه ناراحت نباشم؟ یعنی همه دنیا این مسئله رو میدونن؟ و موقعی که بخوام پذیرش بگیرم برای phd، مشکلی واسه رزومه ام پیش نمیاد؟
    درود
    بازم میگم ناراحت نباش چون اونایی که تو ایران هستند همه میدونند که اونی که اسمش از همه پایین تره کار اصلی رو همون انجام داده.ضمنا" شما می تونی دقیقا" همین مطلب رو به استادای اونجا هم بگی.بازم میگم که بنظر من اسمت کجای مقاله باشه مهم نیست چون من مقاله دیدم که ده نفر یا کار تیمی نوشته اند که حتا بر اساس حروف الفبا اسما نوشته شده بود.خیلی سخت نگیر مهم اینه که مقاله داری.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

to davoudi,

وزارت علوم گفته اساتید اسمشان به عنوان corresponsindg author باشد. برای اثبات این موضوع من میتوانم اسم استادی که در دانشگاه شریف است و وجدان کاری دارد را بنویسم . در ضمن این استاد شالیانه تعداد زیادی مقاله چاپ میکندو با توجه به اینکه این استاد جزء جلسه تصمیم گیرنده دانشگاه است بهتر از بنده و شما به این مصوب آگاه است.

لطفا به استاد محترمتان این موضوع را با احترام کامل اعلام و اسم او را از مکان اول تغییر دهید در حالیکه Corresponding author است . با کمی صحبت می توانید هم نمره نوشتن مقاله را بگیرید و هم اعتبار کار برای شما حفظ شود.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)