صفحه 31 از 90 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404181 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

Banned

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقالات بین المللی

نقل قول نوشته اصلی توسط austin نمایش پست ها
    دوستان نظری ندارین؟ راهنمایی کنین! چکار کنم در این شرایط؟
    عجب استاد راهنمای خوبی دارین. واسه ما که اینطور بود هیچ کاری نمیکرد بعد میگفت اسمم را هم باید اول بزنین
    به نظر من بهتره راضیش کنین که اسمش بیاد به خاطر اینکه در ریکامی که استاد راهنمات میده میتونه مقاله را ذکر کنه و ممکنه تاثیری مثبتی رو استادت داشته باشه تا ریکام بهتری بده. از طرفی وقتی تنها اسمت روی مقاله بخوره و مقاله در راستای تز شما بوده باشه ممکنه این شبهه را واسه استادای اونور به وجود بیاره که شاید استاد راهنمات را پیچوندی چون هیچ کس بدش نمیاد اسمش روی یک مقاله وزین بخوره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی فرآوری مواد معدنی، دانشگاه بین المللی امام خمین

دوستان نظری ندارین؟ راهنمایی کنین! چکار کنم در این شرایط؟
    دوست عزیز ما هم با چنین مشکلی مواجه شدیم ولی در حقیقت این موضوع اصلا مساله ساز نیست. برای اینکه وقتی شما مقاله ای هم توی رزومه تون می ذارید طرف مقابل که داره رزومه شما رو می خونه می دونه که در اصل مقاله مال کسی هست که کارهای عملی و آزمایشگاهی و ... را انجام داده یا به اصلاح خودمون بیشترین زحمت رو در قبال اون کار تحقیقاتی متحمل شده. حالا در این میان دو دسته استاد هستن. بعضی ها متاسفانه می گن که اسم من باید اول باشه! که این موضوع یه کم برای خود استاد هم بی کلاسی محسوب میشه! یعنی خود استاد بر فرض رفته تو آزمایشگاه وایستاده کارهای آزمایشگاهی رو انجام داده؟!!! مسلما نه و اونا هم این رو می دونن و در مورد مقالات معمولا بدون در نظر گرفتن اسم اساتید بررسی می کنند.
    دسته دوم اساتید اون هایی هستند که اسمشون بعد از اسم دانشجو میاد. این مدل مقاله ها بهترین شکل هستند که خوب هم اسم استاد(اگر چهره شاخص و مهمی باشه که چه بهتر) اعتباری میشه برای مقاله شما و به نوعی امضای مقاله شماست.
    یه دسته از بچه ها هم هستند که چون از سمت استاد راهنماشون راهنمایی زیادی دریافت نکردن یه مقدار زیادی دل چرکین میشن و اسم استاد رو نمی نویسن. این موضوع هم یه مقدار از اخلاق به دوره که با اعتبار (مادی یا معنوی) یک فرد کار تحقیقاتی انجام بدید و در نهایت به هر دلیلی اسمشو ننویسید اما به هر حال باز هم برای اون ور مساله ساز نمیشه. چون اون ها به دنبال این هستند که توان شما رو بسنجند و ببینند در کارهای تحقیقاتی چقدر مصمم هستید. اما ممکنه استاد خودتون از دستتون دلخور بشه و ریکام نده بهتون یا ریکام خوبی نده.
    اما در مورد شما که استادتون خودش گفته اسم منو ننویس. زیاد حساس نشید و پروسه کارهاتون رو پیش ببرید. برای ریکام هم نگران نباشید. مهم اینه که ریکام بگیرید حالا از هرکی! اونا که شناختی از اساتید ایرانی ندارن! مگر اینکه اون فرد خیلی چهره شاخص و مهمی باشه و وجهه جهانی داشته باشه و ریکام خوبی بده که در این صورت خیلی می تونه تاثیرگذار باشه. مثلا یکی از دوستای من با استادش افتاد سر لج و لج بازی و مجبور شد از استادهای دانشگاه پیام نور ریکام بگیره. خوب اونا که شناخت ندارن از دانشگاه پیام نور فقط تو سمت می بینن مثلا طرف رئیس فلان دپارتمان دانشگاه پیام نور هست!
    پس اصلا نگران نباشید و کارهاتون رو پیش ببرید!

ApplyAbroad Veteran

نمی دانم. الان چکار کنم؟
    این سوال رو برای این پرسیدم که اگه ایشون با شما مشکل داشته باشه به هر دلیلی در آینده هم به شما ریکام نمیده، پس برید و مقاله رو چاپ کنید. همینجوری استادی نمیگه اسمش رو حذف کنید از مقاله!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    این سوال رو برای این پرسیدم که اگه ایشون با شما مشکل داشته باشه به هر دلیلی در آینده هم به شما ریکام نمیده، پس برید و مقاله رو چاپ کنید. همینجوری استادی نمیگه اسمش رو حذف کنید از مقاله!
    ممنون از راهنماییتون.
    ایشان با من مشکل دارند. احتمالاً توصیه نامه هم ندهند. حالا سوال این است که اگر از استاد راهنما توصیه نامه ای نگیرم که مشکلی به وجود نمی آید؟

Banned

ممنون از راهنماییتون.
    ایشان با من مشکل دارند. احتمالاً توصیه نامه هم ندهند. حالا سوال این است که اگر از استاد راهنما توصیه نامه ای نگیرم که مشکلی به وجود نمی آید؟
    واسه ادامه تحصیل در مقطع دکترا بعضی از دانشگاه ها تاکید میکنن که از 3 تا ریکام یکیش باید از استاد راهنما باشه. البته اینم راه داره چون میتونی کسی دیگه رو جای استاد راهنمات معرفی کنی به شرطی که کسی که ریکام میده راضی باشه این کار را واست انجام بده. ولی به نظر من بهتره که بازهم با این استادت کنار بیای و تحملش کنی ایشالا وقتی رفتی اونور حسابی تلافی میکنی

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaafshari نمایش پست ها
    واسه ادامه تحصیل در مقطع دکترا بعضی از دانشگاه ها تاکید میکنن که از 3 تا ریکام یکیش باید از استاد راهنما باشه. البته اینم راه داره چون میتونی کسی دیگه رو جای استاد راهنمات معرفی کنی به شرطی که کسی که ریکام میده راضی باشه این کار را واست انجام بده. ولی به نظر من بهتره که بازهم با این استادت کنار بیای و تحملش کنی ایشالا وقتی رفتی اونور حسابی تلافی میکنی
    واقعاً؟؟!!
    کدام دانشگاه ها میگن حتماً باید از استاد راهنما توصیه نامه بگیری؟

Banned

واقعاً؟؟!!
    کدام دانشگاه ها میگن حتماً باید از استاد راهنما توصیه نامه بگیری؟
    من خیلی از دانشگاه های آمریکا و کانادا را دیدم که در قسمت admission این را نوشتن، ولی الان حضور ذهن ندارم. امروز که Oregon State University را چک میکردم دیدم این نوشته بود. البته اصلا سمت Texas at Austin که دوسش داری نرفتم

Banned

من خیلی از دانشگاه های آمریکا و کانادا را دیدم که در قسمت admission این را نوشتن، ولی الان حضور ذهن ندارم. امروز که Oregon State University را چک میکردم دیدم این نوشته بود. البته اصلا سمت Texas at Austin که دوسش داری نرفتم
    تو سایت این دانشگاه که چیزی نبود. فقط نوشته سه تا توصیه نامه. ننوشته از کی.
    در ضمن من علاقه ای به Texas Austin ندارم.

Banned

تو سایت این دانشگاه که چیزی نبود. فقط نوشته سه تا توصیه نامه. ننوشته از کی.
    در ضمن من علاقه ای به Texas Austin ندارم.
    من تصحیح میکنم should آورده ولی با توجه به رقابتی که هست عملا should را بهتره must تعبیر کنیم:

• Letters of Recommendation
      • Three letters of professional reference written on official letterhead, in sealed envelopes, and addressed to the Graduate School unless the proposed major department directs you to send letters to the department. If you have a master’s degree, one of the three letters should be from your major professor.
      • لینک

• البته فکر میکنم که منظور از major سوپروایزر باشه اگه اشتباه میگم دوستان تصحیح کنن

Banned

من تصحیح میکنم should آورده ولی با توجه به رقابتی که هست عملا should را بهتره must تعبیر کنیم:

• Letters of Recommendation
      • Three letters of professional reference written on official letterhead, in sealed envelopes, and addressed to the Graduate School unless the proposed major department directs you to send letters to the department. If you have a master’s degree, one of the three letters should be from your major professor.
      • لینک

• البته فکر میکنم که منظور از major سوپروایزر باشه اگه اشتباه میگم دوستان تصحیح کنن
    این موضوع برای هر دپارتمان فرق دارد. این لینک که شما دادین ملزومات کلی دانشگاهه. من فک می کنم شما می تونی از استاد به اصطلاح راهنما توصیه نامه نداشته باشی. اگر تو کمیته پذیرش بخوان شما را قبول کنند و روی این مسأله حساس شوند از شما می خواهند که از استاد به اصطلاح راهنما هم توصیه نامه بیارید. که شما خیلی راحت می تونی بگی دسترسی به ایشون نداری به هر دلیلی. بعیده به این خاطر که مثلاً از استاد به اصطلاح راهنما توصیه نامه نداری بهت پدیرش ندن.

در ضمن میشه از یک استاد دیگه خواهش کرد که بنویسه advisor شما بوده

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)