صفحه 32 از 90 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637383940414282 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

Banned

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقالات بین المللی

نقل قول نوشته اصلی توسط austin نمایش پست ها
    این موضوع برای هر دپارتمان فرق دارد. این لینک که شما دادین ملزومات کلی دانشگاهه. من فک می کنم شما می تونی از استاد به اصطلاح راهنما توصیه نامه نداشته باشی. اگر تو کمیته پذیرش بخوان شما را قبول کنند و روی این مسأله حساس شوند از شما می خواهند که از استاد به اصطلاح راهنما هم توصیه نامه بیارید. که شما خیلی راحت می تونی بگی دسترسی به ایشون نداری به هر دلیلی. بعیده به این خاطر که مثلاً از استاد به اصطلاح راهنما توصیه نامه نداری بهت پدیرش ندن.

در ضمن میشه از یک استاد دیگه خواهش کرد که بنویسه advisor شما بوده
    در ضمن اونی که شما می گی major advisor هست دوست عزیزز!!!

ApplyAbroad Veteran

در ضمن اونی که شما می گی major advisor هست دوست عزیزز!!!
    دوستمون درست میگن، منظور همون استاد راهنمای شما است که بعضی از دانشگاه ها نیاز دارند که یکی از ریکام ها رو ایشون بدند، این رو نمیتونید پنهان کنید چون تو رزومه شما مینویسید که استاد راهنمای شما کی بوده و از اینجور داستان ها. ولی بازهم راههایی هست که این مورد رو یکجور هایی تغییرش داد، مثلا اسم استاد دیگه ای رو به عنوان راهنما بیارید و اصلا اسمی از استاد خودتون نباشه و از اینجور موارد.

Banned

این موضوع برای هر دپارتمان فرق دارد. این لینک که شما دادین ملزومات کلی دانشگاهه. من فک می کنم شما می تونی از استاد به اصطلاح راهنما توصیه نامه نداشته باشی. اگر تو کمیته پذیرش بخوان شما را قبول کنند و روی این مسأله حساس شوند از شما می خواهند که از استاد به اصطلاح راهنما هم توصیه نامه بیارید. که شما خیلی راحت می تونی بگی دسترسی به ایشون نداری به هر دلیلی. بعیده به این خاطر که مثلاً از استاد به اصطلاح راهنما توصیه نامه نداری بهت پدیرش ندن.

در ضمن میشه از یک استاد دیگه خواهش کرد که بنویسه advisor شما بوده
    ممکنه از یک دپارتمان به دپارتمان دیگه متفاوت باشه ولی همونطور که گفتم در اکثر جاها دیدم که این را به عنوان ملزومات دانشگاه نوشتن و معمولا هم ملزومات دپارتمان با کل دانشگاه زیاد فرقی نداره. اگه بخوان پذیرش بدن با همون مدارکی که فرستاده شده میدن نمیان بگن که دوباره واسه ما ریکام بفرست. توی متن هم should آورده یعنی بهتره و بنابراین اجباری نیست.
    نوشته که from your major professor پروفسور را جمع نبسته پس همون سوپروایزر منظورش بوده.
    من تو تز ارشدم روی قسمت های دیگه پروژه هم کار کرده بودم وقتی از استادم خواستم که در ریکام عنوان تز رو کمی تغییر بده تا بتونم ریسرچ اینترستم را گسترده تر کنم قبول نکرد.
    بستگی به استاد داره ولی اکثرشون قبول نمیکنن چون یک کار کاملا غیراخلاقی هست.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaafshari نمایش پست ها
    ممکنه از یک دپارتمان به دپارتمان دیگه متفاوت باشه ولی همونطور که گفتم در اکثر جاها دیدم که این را به عنوان ملزومات دانشگاه نوشتن و معمولا هم ملزومات دپارتمان با کل دانشگاه زیاد فرقی نداره. اگه بخوان پذیرش بدن با همون مدارکی که فرستاده شده میدن نمیان بگن که دوباره واسه ما ریکام بفرست. توی متن هم should آورده یعنی بهتره و بنابراین اجباری نیست.
    نوشته که from your major professor پروفسور را جمع نبسته پس همون سوپروایزر منظورش بوده.
    من تو تز ارشدم روی قسمت های دیگه پروژه هم کار کرده بودم وقتی از استادم خواستم که در ریکام عنوان تز رو کمی تغییر بده تا بتونم ریسرچ اینترستم را گسترده تر کنم قبول نکرد.

ببینید بعضی وقتا استاد راهنما باز نشسته میشه یا فوت می کنه یا بیمار میشه. در این موارد نمیشه ازش توصیه نامه گرفت. بعضی وقتا با دانشجو لج میکنه.
    متاسفانه استاد به اصطلاح راهنما رو تو ایران خیلی گندش کردند. تنها تفاوت استاد راهنما این است که ممکن است چون بیشتر با شما در تماس بوده شناخت بهتری از شما داشته باشد و توصیه نامه دقیق تری بدهد.
    اما این گونه نیست چون می دانیم اکثر توصیه نامه ها رو خود بچه ها می نویسند.

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaafshari نمایش پست ها
    این طور نیست.
    حتی در مورد دانشگاهی که مثال زدی مثلاً برید دپارتمان عم ران رو ببینید چنین چیزی نداره.
    اما دپارتمان مکانیکش مثل ملزومات کلی دانشگاست.
    بنابراین باید ملزومات هر دپارتمان رو ببینید.

ببینید دوستان علاوه بر موارد بالا خیلی از بچه ها با لیسانس اپلای می کنند. خیلی ها نیز فوق بدون تز خوانده اند و اپلای می کنند.
    بنابراین نداشتن توصیه نامه از استاد به اصطلاح راهنما اصلاً مهم نیست.

سه توصیه نامه لازم دارید. از هر استادی شد. حتی می توانید از مدیران شرکت هایی که کار کرده اید نیز توصیه نامه بخواهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    دوستمون درست میگن، منظور همون استاد راهنمای شما است که بعضی از دانشگاه ها نیاز دارند که یکی از ریکام ها رو ایشون بدند، این رو نمیتونید پنهان کنید چون تو رزومه شما مینویسید که استاد راهنمای شما کی بوده و از اینجور داستان ها. ولی بازهم راههایی هست که این مورد رو یکجور هایی تغییرش داد، مثلا اسم استاد دیگه ای رو به عنوان راهنما بیارید و اصلا اسمی از استاد خودتون نباشه و از اینجور موارد.
    نوشتن اسم راهنما در cv الزامی نیست.
    ویرایش توسط studentz : June 26th, 2013 در ساعت 06:17 PM دلیل: ترکیب پست ها

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : به نظرتون اسم استاد تو مقاله نباشه مشکل برام درست میشه؟

دوست گرامی بنظر من بهتره اسم استاد راهنما را در مقاله پایاننامه ذکر کنید اولا نمره پایاننامه در ارشد و دکتری غالبا توسط یا بهتره بگم با نفوذ استاد راهنما تعیین می شود ثانیا برای توصیه نامه می تونید از استاد راهنما بگیرید و ایشان در توصیه نامه هم می تونه به مقاله که در واقع چکیده تز شماست اشاره کند ثالثا ممکنه استاد راهنما به شما توصیه نامه ندهد بگوید چون اسم من را نزدین .... رابعا ممکنه اثر منفی در ذهن استاد راهنمای آتی شما بگذارد که دانشجویی خواهید بود که همه چی را به اسم خودش تنها می زنه و ....
    ویرایش توسط studentz : June 26th, 2013 در ساعت 06:26 PM دلیل: حذف نقل قول به علت حذف پست نقل قول شده
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    دوست گرامی بنظر من بهتره اسم استاد راهنما را در مقاله پایاننامه ذکر کنید اولا نمره پایاننامه در ارشد و دکتری غالبا توسط یا بهتره بگم با نفوذ استاد راهنما تعیین می شود ثانیا برای دریافت توصیه نامه می تونید از استاد راهنما بگیرید و ایشان در توصیه نامه هم می تونه به مقاله که در واقع چکیده تز شماست اشاره کند ثالثا ممکنه استاد راهنما به شما توصیه نامه ندهد بگوید چون اسم من را نزدین .... رابعا ممکنه اثر منفی در ذهن استاد راهنمای آتی شما بگذارد که دانشجویی خواهید بود که همه چی را به اسم خودش تنها می زنه و ....
    دوست عزیز به نظر من هم بهتره اسم راهنما باشد در مقالات
    اما گرفتن یا نگرفتن توصیه نامه از راهنما مهم نیست. به دلایل مختلف مثل بیماری یا فوت یا در دسترس نبودن یا لج کردن با دانشجو و غیره
    خیلی از اساتید ایران توصیه نامه خوب نمی دهند. یا اصلا نمی دهند
    ویرایش توسط studentz : June 26th, 2013 در ساعت 06:24 PM

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

اما گرفتن یا نگرفتن توصیه نامه از راهنما مهم نیست. به دلایل مختلف مثل بیماری یا فوت یا در دسترس نبودن یا لج کردن با دانشجو و غیره
    من قبلا هم گفتم دیگه شما بحث رو ادامه دادین
    اون استاد شما ظاهرا ناراحت هستش از شما که مقاله میخواین چاپ کنین و متاسفانه اکثر استادا هم همینطوری که شما میگین هستن
    پ.ن: شما اگه میبینی استاد راهنمات ناجوره خوب واجب نیست که رکام بگیری ازش...اگه اون کمکی نکرده چرا باید اسمش تو مقاله بیاد؟ من که به هیچ وجه نمینویسم حتی اگه انیشتین باشه؟ ممکنه به نفعتون باشه این کار که بنویسی اسمش رو تو مقاله ولی به نظر من خیانت علیه بشریت هستش!
    فقط یه توصیه:شما راه این استادا رو نرین!

سربلند باشی
    ویرایش توسط studentz : June 26th, 2013 در ساعت 06:25 PM دلیل: نقل قول

نمی دانم. الان چکار کنم؟
    سلام دوست عزیز
    من نظر خودم رو می گم. من استاد شما رو نمشناسم و تبعا خصوصیات اخلاقی ایشون رو نمی دونم. اما نظر خودم رو می گم شاید درست نباشه.
    یک حالت به این دلیل است که چون ایشون آدم معقول و منطقی هست به دلیل این که کار چندانی برای مقاله شما انجام نداده اصلا راضی نبوده که اسمش باشه که کار منطقی و درستی هم هست زمانی که کسی کاری انجام نداده چرا باید اسمش باشه؟ ( البته خیلی از اساتید این طوری نیستن تا بگی اسمشو می زنی ..... !!!!! یا اینکه کمتر از 5 درصد کار مقاله رو انجام داده می گه اسمش اول باشه که این برخلاف اخلاقیات هست اما....)
    حالت دوم این هست که ایشون نمی خواد تو اون ژرنال پابلیش داشته باشه که این کمتر محتمل است.

اما اگه اسمش نباشه هیچ اشکالی نداره اصلا نگران نباش و با استادت به نظرم اصلا در رابطه با اون مقاله دیگه صحبت نکنی بهتره و وقتی خواستی بری توصیه نامه بگیری اصلا حرفی از مقاله نزن و فقط بگو که توصیه نامه می خوای این حرفا.!!!!!

ApplyAbroad Guru

سلام دوستان

من پس از فارغ التحصیلی یه مقاله ژورنالی نوشتم و رفتم نشان استاد به اصطلاح راهنما دادم ایشون گفت من وقت ندارم بخونم خودت هر کار می خای بکن. منم ارسالش کردم و الان پذیرفته شده. به استاد خبر دادم پذیرفته شده. گفت اسم منو نزن. حالا با توجه به این که می خام اپلای کنم و از این استاد توصیه نامه میخام چکار کنم؟ اگه اسمش نباشه مشکلی نیست؟ (در این صورت خودم تنها نویسنده مقاله هستم)

ممنونم
    اگر خودش گفته نزنید خوب نزنید. طبعا بودنش بهتر می بود ولی نبودنش هم مشکلی پیش نمیاد. فقط حتما این گفته شو بصورت مکتوب (مثلا ایمیل) داشته باشید که بعدا حرفش رو عوض نکنه. مثلا یک ایمیل بزنید که طبق فرمایش شما مقاله رو فقط به اسم خودم ارسال کردم و اسم شما را نزدم.

ApplyAbroad Veteran

شما چه اصراری داری که این مورد رو به نفع خودت ترجمه کنی! سوال پرسیدید و ما هم جواب سوال شما رو دادیم که معنی اون جمله یعنی استادی که راهنمایی شما رو بر عهده داشته در دوران ارشد! همونطور که گفتم میتونید استاد دیگه ای رو معرفی کنید ولی حواستون باشه که استادتون اگه بفهمه ممکنه اگه آدم پیگیری باشه شما رو از لحاظ قانونی دنبال کنه و به دانشگاه ایمیل بزنه و بگه که شما دانشجوی ایشون بودید و از این موارد، البته اگه در جریان نباشند و اونقدر ها هم از شما کینه نداشته باشند معمولا انجور کارها رو اساتید ایرانی نمی کنند!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)