صفحه 4 از 90 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض پاسخ : استاد اسم خودش رو اول نوشته، چی کار کنم؟

سلام
    اول خواستم اين خاطره رو ننويسم چون براي من ناراحت کننده بود و خيلي به ضررم شده بود (هر چند که در نهايت منجر به خير شد) اما ديدم خيلي مهمه که بچه ها اين نکته رو بدونن و مواظب باشن تا چنين مشکلي براشون پيش نياد.

منم روي مقالم توي دوران ليسانس خيلي زحمت کشيدم بيش از 6 ماه با کمترين امکانات و سروکله زدن با بي تجربگي هاي استاد و مشکلات دیگه و اگه بخوام به درصد بگم بيش از %95 کار مال من بود و حتی متن مقاله رو هم خودم نوشتم و تنها کاری که ایشون کرد ویرایش نهایی بود ولي استاد نامرد قبل از اينکه مقالم رو submit کنه برام ميل زد که اسم من رو اول نوشته, بعد اسم خودش رو و براي يکي از ژورنال داره submit ميکنه. اما بعد از تقريبا 4 ماه که من داشتم از پيگيري اين کار خسته ميشدم ديدم که براي يکي از کنفرانس ها !!! submit کرده و اسم خودش رو گذاشته اول, اسم من رو دومم و اسم دوتا استاد ديگه که حتي نمي شناختمشون رو هم اضافه کرده !!! دقيقا اون زماني که از يکي از استاداي Stanford جواب قطعی گرفته بودم و اين خيلي به ضررم شد. منم بعد از کلي مشورت به اين نتيجه رسيدم که از حق خودم بگذرم و با استاد درگير نشم تا حداقل يه recommendation خوب ازش بگيرم. اما چشمتون روز بد نبينه چون توصيه نامه ها که online بود و من يقين داشتم با اين همه کاري که براش انجام دادم و حتي کار غيراخلاقيش رو درمورد مقالم ناديده گرفته بودم حتماً برام عالي مينويسه چون حتی از اين استاد نمره پروژه هم 20 گرفته بودم اما بعد از اينکه براي چند تا دانشگاه top امريکا apply کردم و رفتم سر يکي از دانشگاههاي کانادا که توصيه نامه بصورت hard copy مي خواستند بهم الهام شد که نکنه بيش از حد به اين استاد اعتماد کردم و ... در نامه رو که باز کردم ديدم که ..... یه توصیه نامه فوق العاده ضعيف! که باعث شد من چند تا admission خوب رو از دست بدم و کلي ضرر کنم. (فقط همين رو بگم که يه گزينه هست توي توصيه نامه که ميگه آيا من ميتونم توي دانشگاه خودمون اونم با رنک مثلا 3000 ادامه تحصيل بدم و برام زده بود نه! ببينید چقدر admission office بهم خنديده که براي top 10 مدارکم رو فرستاده بودم!!!)
    اين رو هم بگم که اين استاد توي نظرسنجي هاي دانشکده از لحاظ علمي, خوش اخلاق بودن, جوان بودن و برخورد ظاهري با دانشجويان و دادن مقاله يکي از بهترين استادا شناخته شده بود!!! (امان از دروئی ...) و اين موضوع رو من به هرکي مي گفتم از تعجب شاخ در مياورد! البته باز هم سعي کردم عابروش رو حفظ کنم و فقط به چندتا از دانشجوهاش گفتم که مثل من ضرر نکنن. ولی بعد که بررسي کردم ديدم اين کار غير اخلاقي رو براي بچه هاي ديگه هم انجام داده بوده البته نه به اين شدت!
    زمان کنفرانس هم که مي خواستم برم با اينکه ثبت نام دانشجويي هزينش نصف بود به من گفت ما سه نفر که با هزينه دانشگاه داریم ميريم شما هم اگه خواستي بايد خودت هزينت رو بدي!!! جالب اين جاست که معمولا براي کاهش هزينه ها هميشه يه نفر ميره و مقاله خودش و دو سه تا مقاله استاداي ديگه دانشکده رو هم ارائه ميده اما چون مقاله من تو سوئیس ارائه شده بود وضعیت برعکس بود و دوست داشتن همه برن بجز من...
    البته با معاون آموزشي دانشکده و دانشگاه هم که صحبت کردم (البته اسم استاد رو نياوردم گفتم گناه داره عابروش میره) بهم گفتند اين کار توي دانشگاه ما طبق مصوبه .... غيرقانونيه و شما حتي ميتوني شکايت هم بکني اما من باز هم از حق خودم گذشتم و حتي به اون استاد نما هم چيزي نگفتم...

يه توصيه مهم:
    هيچگاه به استادتون براي recommendation اعتماد نکنيد (اين استادي که گفتم من از چشم خودم هم بيشتر بهش اعتماد داشتم و چه خوبي هايي که بهش نکردم و حتی یه مورد درگیری هم تا الان باهاش نداشتم و همیشه با احترام باهاش صحبت کردم) حتماً قبل از توصیه نامه online يه نسخه بصورت Hard Copy ازش بگيريد تا از کيفيتش کاملا مطمئن بشيد حتی از بهترین استادتون! چون خیلی از استادای ايرانی توی خارج شناخته شده نیستند و توصيه نامه ها درحد تکميل پرونده هست و همه بچه ها توصيه نامه هاي عالي ميگيرن حالا حتي اگه شما توصيه نامه خوب هم بگيريد ارزشي نداره.
    اين رو بگم که من در نهايت و با کمي ضرر توصيه نامه اين استادي که به نظر من نمره اخلاقی و علمیش از 100 زير صفر بود رو از دست دادم اما خدا رو شکر با يکي از بهترین و معروفترین استاداي امريکا آشنا شدم که بهم توصيه نامه داد اونم چه توصيه نامه اي فوق العاده عالي که اگه بخوام به ايشون نمره بدم از 100 نمره 100 هم کمه!

در هر حال توکلتون به خدا باشه چون همیشه و مخصوصا در لحضات حساس به آدم کمک ميکنه و مواظب باشيد هيچ کس از حسن نيت شما سوء استفاده نکنه.
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

هيچگاه به استادتون براي recommendation اعتماد نکنيد (اين استادي که گفتم من از چشم خودم هم بيشتر بهش اعتماد داشتم و چه خوبي هايي که بهش نکردم و حتی یه مورد درگیری هم تا الان باهاش نداشتم و همیشه با احترام باهاش صحبت کردم) حتماً قبل از توصیه نامه online يه نسخه بصورت Hard Copy ازش بگيريد تا از کيفيتش کاملا مطمئن بشيد حتی از بهترین استادتون! چون خیلی از استادای ايرانی توی خارج شناخته شده نیستند و توصيه نامه ها درحد تکميل پرونده هست و همه بچه ها توصيه نامه هاي عالي ميگيرن حالا حتي اگه شما توصيه نامه خوب هم بگيريد ارزشي نداره.
    کاملا با این موضوع موافقم و خودم تجربه اش را داشته ام (البته با عرض عذر خواهی که به تاپیک ربطی نداشت)

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra
    اما بعد از تقريبا 4 ماه که من داشتم از پيگيري اين کار خسته ميشدم ديدم که براي يکي از کنفرانس ها !!! submit کرده و اسم خودش رو گذاشته اول, اسم من رو دومم و اسم دوتا استاد ديگه که حتي نمي شناختمشون رو هم اضافه کرده !!!

اين موضوع رو من به هرکي مي گفتم از تعجب شاخ در مياورد! البته باز هم سعي کردم عابروش رو حفظ کنم و فقط به چندتا از دانشجوهاش گفتم که مثل من ضرر نکنن. ولی بعد که بررسي کردم ديدم اين کار غير اخلاقي رو براي بچه هاي ديگه هم انجام داده بوده البته نه به اين شدت!
    متاسفانه این کار خیلی بین استادای ایرانی رایج هست و یه جور بده بستون هست.یعنی اسم همدیگرو میزنن تو مقاله های همدیگه تا از مزایای مقاله های هم استفاده کنن. اینجوری هست که استادای ایرانی تیدیل میشن به مثلا associated واسه همین چیزا هست که طرف وقتی میره یه دانشگاه تو خارج و هیات علمی میشه با هر مقامی که داشته باشه assistant میکننش. چون میدونن کشکی این مقام رو اورده.

والا من که اصلا تعجب نکردم. چون خودم 2 تا نمونه از این استادا رو به خوبی به یاد دارم و دقیقا همین بلا رو سر دانشجو اورده بودن. البته پسره چون توصیه نامه زیاد داشته به این استاده شک کرده بوده و قبل فرستادن یکی از توصیه نامه ها رو باز کرده و دیده آخرش نوشته من ایشون رو اصلا به شما توصیه نمیکنم. یعنی واقعا طرف شانس اورد
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

دوستان متاسفانه جو خیلی بدی از این بابت تو دانشگاههای ما حاکمه.روزی که من رفتم استاد راهنمامو انتخاب کنم بهش گفتم می خوام مقاله داشته باشم آیا موضوعی داره یا نه؟که اونم قبول کرد و گفت که موضوع داره .حالا بماند که من بعدا فهمیدم موضوع تکراریه و ما فقط تغییر کوچکی توش داده بودیم.تا تونست بمن دروغ گفت.شما فکر کنین از آبان ماه واسه کنفرانس ثبت نام کرده بود بدون اینکه بمن بگه اونوقت تو اردیبهشت بمن گفت اگه تا 15 خرداد نتایج رو بیاری می تونی یه مقاله به نام خودت داشته باشی وقتی من تازه 10 خرداد رفتم پیشش گفت من فردا دارم میرم کنفرانس.
    شما فکرشو بکنین ایشون آمده بود موضوع پایان نامه منو حل کرده بود برد.آخه من می خوام بدونم اگه قرار باشه که استاد خودش مساله ای رو حل کنه معلومه که خیلی زودتر از دانشجوش می تونه با تجربه و اطلاعاتی که داره.خلاصه رفت کنفرانس و اول اسم خودشو زد بعد اسم استاد خودشو بعد اسم دانشجوی دکترای استاد اسبق خودشو و در نهایت اسم منو. > :'(
    حالا تو مقاله یک کنفرانس اسم من نفر 4 است و من که می خوام اپلای کنم نمی دونم این ارزشی داره یا نه.فقط ایشون وقت و انرژی منو گرفت.تازه می گفت isi میشه بعدا دیدیم کنفرانس بوده.

Member azadeh25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran

پس اینطور که معلومه این مشکل همه بچه هاست...حالا با این توصیفات راه حل چیه؟ اصلاً میشه کاری کرد که حداقل به ضررمون نشه ؟ چجوری میشه مخ این استادا رو زد که کار به نام خودشون تموم نشه؟ یعنی اونا فکر می کنن کار ما رو با نمره خریده ان (البته اگه بعداً نمره ای هم بدن و شانس بیاریم زیرآبمونو نزنن) و صاحب امتیازش شدن؟ !!!!!!!! ???

من در مقابل استادم سکوت می کنم که تو دفاع و بعد توصیه نامه ها زیرآبمو نزنه.ولی با این تفاسیر شاید یه توصیه نامه خیلی بد بده.نمیشه توصیه نامه رو از استاد راهنما نگرفت؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط elna
    من در مقابل استادم سکوت می کنم که تو دفاع و بعد توصیه نامه ها زیرآبمو نزنه.ولی با این تفاسیر شاید یه توصیه نامه خیلی بد بده.نمیشه توصیه نامه رو از استاد راهنما نگرفت؟
    ببينيد به قول بچه ها توصيه نامه هاي استاداي ايراني چون شناخته شده نيستند عموما در بعضي موارد دقيقا در حكم كامل كردن مدارك هست. اما شما اگه دانشجوي فوق باشيد، اگه براي استادي كه شما توجهش رو جلب كردين نگاه كردن به توصيه نامه هاتون مهم باشه، ممكنه اين سوال رو از خودش بپرسه كه اين دانشجو چرا از استادي كه باهاش تز كار كرده recom نداره. بنابراين بهتره كلا بيخيال استاد راهنماتون نشيد و اول ايشون رو با اون روشي كه بچه ها گفتن تست كنيد.

بذارین چند تجربه از خودم بگم و نتیجه گیری را به خودتان واگذار می کنم:

1. یکبار یک استادی از Illinois Institute of TEchnology (با رنک خیلی بد)به دانشگاه شریف آمده بود. ایشان مدارک بچه هایی را که برای ایشان ایمیل زده بودند (برای گرفتن پذیرش) را بررسی می کردند (در رشته مهندسی شیمی). من خودم در آن زمان (6 ماه پیش) دو تا مقاله ژورنالی داشتم که در هر دو مقاله 4 تا نویسنده بودیم. اسم من در یکی اولی و در دیگری، دومی بود. جالب اینجا بود که ایشان گفتند چون 4 تا نویسنده هستید، پس احتمال دارد این مقالات، مخصوصا دومی، کار تو نباشد!!!! البته این را اضافه کنم که ایشان ضمینه کاریش Process بود (بچه های مهندسی شیمی خوب می دانند که اصولا، فلید پروسس مقاله ساز نیست و یک فیلد کاملا صنعتی است. استادان این فیلد، بنا به طبیعت کارشان، معمولا مقاله ندارند و در نتیجه خیلی مقاله برایشان مهم نیست و اگر هم داشته باشند، بصورت Industrial Report هست.). لازم به ذکر است که ایشان فقط قسمت ریاضی GRE و مخصوصا نمره تافل را نگاه می کردند. در صورتیکه من n نفر را میشناسم که استاد بخاطر نمره کم Verbal و writing انها را رد کرده اند (نظرم اینکه ایشان احتمالا نمونه خوبی نیست).

2. یکبار به یکی از استادهای Rensaellar Polyetchnic Institute شرایطم را (داشتن دو مقاله) را گفتم. ایشان از من پزسیدند که اسم من اول هست یا دوم؟

اما در نقض موارد بالا:
    3. یکی از استادان کانادایی وفتی داشتن دو مقاله ام را دید، حیلی خوشش آمد و گفت سریع مدارکم را برای آفیس ایشان بفرستم که خودش بقیه کارهای مرا پیگری کند. ایشان گفتند دانشجویان زیادی با معدل بالا هستند ولی دانشجوی با مقاله ژورنال و نه کنفرانس (روی این مسئله تاکید کرده بود) خیلی کمه
    اصلا هم در مورد اسم اول و دوم هم نپرسید.

4. دقیقا همین مسئله 3 برای من در دو دانشگاه آمریکایی هم پیش آمده بود. اصلا هم بحث اسم اول و دوم را هم پیش نکشیده بودند. این دو استاد کسانی بودند که اسمشان همیشه آخر بود.

5. اگر وب سایت استادانی که استاد یار هستند (در کانادا و آمریکا) را چک کنید و مقالات آنها را چک کنید، می بینید که معمولا (حداقل آنچه که من دیدم) اسم آنها اول هست (حالا بهردلیل). البته باز هم میگم که استادان انور مثل استادنمایان اینور، مفت خور نیستند و واقعا زحمتکشند.

.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط yaserb
    اگر وب سایت استادانی که استاد یار هستند (در کانادا و آمریکا) را چک کنید و مقالات آنها را چک کنید، می بینید که معمولا (حداقل آنچه که من دیدم) اسم آنها اول هست (حالا بهردلیل).
    یه دلیل مهمش این هست که واقعا فعال هستن و خودشون حتی به صورت تکی تحقیق میکنن. چون دانشجو کمتر دارن و مثل استادای مشهور خیلی سرشون شلوغ نیست فعالیتشونم بیشتر هست
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

نقل قول نوشته اصلی توسط yaserb

3. یکی از استادان کانادایی وفتی داشتن دو مقاله ام را دید، حیلی خوشش آمد و گفت سریع مدارکم را برای آفیس ایشان بفرستم که خودش بقیه کارهای مرا پیگری کند. ایشان گفتند دانشجویان زیادی با معدل بالا هستند ولی دانشجوی با مقاله ژورنال و نه کنفرانس (روی این مسئله تاکید کرده بود) خیلی کمه
    اصلا هم در مورد اسم اول و دوم هم نپرسید.
    مقالات کنفرانس به طور معمول ارزش چندانی ندارند و شاید ده تا مقاله ی کنفرانس ارزش یک مقاله ی ژورنالی را هم نداشته باشه. چون اونقدر سر کنفرانس ها شلوغ هست که امکان داوری دقیق ندارند و ضمن این که در کنفرانس لزومی ندارد که بخش اعظم کار بکر باشه و می تونه فقط بخشی از اون کار جدید باشه در صورتی که ژورنال برعکسه. البته ژورنال داریم تا ژورنال!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)