صفحه 5 از 90 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

پیش فرض پاسخ : استاد اسم خودش رو اول نوشته، چی کار کنم؟

مقالات کنفرانس به طور معمول ارزش چندانی ندارند و شاید ده تا مقاله ی کنفرانس ارزش یک مقاله ی ژورنالی را هم نداشته باشه. چون اونقدر سر کنفرانس ها شلوغ هست که امکان داوری دقیق ندارند و ضمن این که در کنفرانس لزومی ندارد که بخش اعظم کار بکر باشه و می تونه فقط بخشی از اون کار جدید باشه در صورتی که ژورنال برعکسه. البته ژورنال داریم تا ژورنال!
    البته این را باید اضافه کرد که کنفرانس داریم تا کنفرانس. اگر مقاله کسی روی یک موضوع به روز باشد و در یک کنفرانس سطح بالا پذیرفته شود، شاید ارزش آن از یک مقاله ژورنال هم بالاتر باشد. ولی در حالت کلی، ارزش مقالات ژورنال خیلی بالاتر است.

البته بقول جناب davoudi ژورنال داریم تا ژورنال. مثلا ژورنال انجمن مهندسی شیمی ایران، انصافا بی ارزش است. خود استادهای ما بهش می خندیدند (قیمت آن فکر کنم 1000 تومان است!!!!).

Junior Member

من روی یک موضوعی با یک استادی کار کردم. استاد فقط موضوع را معرفی کرد و هیچ نقشی در نوشتن، ویرایش، ارائه مدل و جواب دادن به نظرات داورها .... نداشت. در این مقاله اسمش را اول نوشتم (مجبورم کرد). این مقاله در یک ژورنال پذیرفته شد. ولی در مقاله دومی که یجورایی به مقاله اولی وابسته بود، اصلا اسمش را ننوشتم و اصلا هم بهش نگفتم که مفاله دومی هم در کار است.

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

همون طور که میدونید همه جای دنیا دانشجو اسمش اوله اما متاسفانه توی بعضی دانشگاههای ما مثل تربیت مدرس تصویب کردن که استاد اسمش اول باشه که فکر می کنم چون تصویب شده دیگه کاریش نمیشه کرد و توی بعضی دانشگاههای دیگه هم که تصویب کردن اسم دانشجو باید اول باشه اما امتیاز مقاله برای رتبه بندی داخلی و مزایاش برای استاد محسوب میشه (این رو من از معاون کل آموزشی دانشگاهمون پرسیدم) متاسفانه باز هم بعضی استادا اسم خودشون رو اول می نویسند (همون بلایی که سر من هم اومد). منظورم این بود که اگه دانشگاهتون تصویب کرده باشه اسم استاد باید اول باشه فکر نمی کنم دیگه کاریش بشه کرد.
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

Junior Member

خوشبختانه من یک سالی هست که فارغ التحصیل شدم و دیگر با مولانا!!! استادم طرف نیستم. هرچند که چون کارم الان مرتبط با رشته ام نیست، مجبور شدم که affiliation خودم را همان دانشگاهی که ازش فارغ التحصیل شدم، ذکر کنم

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

از لحاظ امتیازی که به اساتید داده میشود و دیگر مزایا هیچ تفاوتی نمیکند که اسم استاد اول باشد و یا دوم چنانچه نویسنده اول مقاله دانشجو باشد.

بهتر است که اینگونه یک طرفه قضاوت نکنید و جز (%10-%50) را به کل تعمیم ندهید. من اساتید زیادی را میشناسم که هم از لحاظ علمی سرامد هستند و هم از لحاظ خصوصیات انسانی و هرگز دست به چنین اعمال زشتی که از لحاظ آکادمیک و اخلاقی هیچ جا پذیرفته نیست نمی زنند.
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

Member
    رشته و دانشگاه
    university of new brunswick

البته من یکم دیر اومدم اینجا و شاید خیلیا جواب منو نخونن. از لحاظ امتیاز استاد خبر ندارم اصلا هم واسم مهم نیست.
    از لحظ ارزش apply خیلی خیلی بستگی داره به جایی که مینویسید و کسی که میخونه من کسیو میشناختم که تو کارشناسی 4 تا مقاله تکی داشت اما یه استاد فوق العاده معتبر آمریکایی در جوابش فحش نوشته بود, یه استاد دیگه هم کلی باحاش حال کرده بود. یه استادی خودش میگفت که اگه تو یه مقاله اسم دانشجو اول باشه یعنی استاده فقط submit کرده و ارزشی نداره (شاید داشت سره منو قول میمالید که اسم خودشو اول بیاره) اما فرض کنید برا همچین استادی apply کنید. خوب طبیعتا واستون فحش مینویسه.
    بعضی استادا (اکثرا) چه ایرانی و چه خارجی میدونن که وقتی اسم دانشجو اول هست میدونن که همه کارش ماله اونه حالا ترتیب اسم دانشجو فرق میکنه.
    لطفا اسم و دانشگاه استادایه خبیث پلید پلشت(به فتح پ و ل) رو بگید که بقیه بچه ها زخم نخورن از این .................................................. ...................................... ها ببخشید آخه منم یه جورایی شکارم از دستشون.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط elna
    من در مقابل استادم سکوت می کنم که تو دفاع و بعد توصیه نامه ها زیرآبمو نزنه.ولی با این تفاسیر شاید یه توصیه نامه خیلی بد بده.نمیشه توصیه نامه رو از استاد راهنما نگرفت؟
    100% از استاد راهنماتون ریکام بگیرید

تا اونجايي كه من مي دونم ( بر اساس تجربياتم )
    ترتيب اسم توي مقاله، اونور توي cv مهم نيست
    من از چندتا مقاله اي كه داشتم فقط توي يكيش اسمم اول بود
    يه مقاله هم داشتم با يه استاد تو كانادا كه اسمم سوم بود و همين مقاله باعث شد كه يه استاد ديگه به هم پذيرش بده
    سايه اي نيست دراين سوي پريشاني ها
    تا رهــاي کند ازدســت زمستــاني ها
    اي که صد پنجره از صبح خدا سرشاري
    تو نجـــاتم بده از دست پريشــاني ها

بار ها این موضوع در فروم مطرح شده و من مجددا ذکر میکنم. ترتیب نویسندگان مقاله مهم است. اما اگر فکر میکنید به شما به خاطر مقاله ای پذیرش داده اند که شما نفر سوم بوده اید دو دلیل میتواند داشته باشد
    1- موضوع مورد علاقه استاد آینده شما است
    2- استادی که شما را در نوشتن مقاله یاری داده در آن مقاله آدم مهم و با نفوذی بوده است
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

من تا حالا 3 تا Journal Publication دارم که در یکی اسم اول و در 2 تای دیگر اسم دوم هستم. ولی خوشبختانه در مقاله سوم Mail to Corresponding author خودم هستم نه استاد. یعنی این مسئله نشان می دهد که حداقل جواب داورها را خودم دادم (البته بگم که استاده هیچ نقشی در این مقاله نداشت و چون می دانست که اگر نیاز به Revision باشد، همه کارها را من باید انجام دهم، قبول کرد که من Mail to Corresponding author باشم).
    البته بنظرم این مسئله کمی غیر عادی است. چون وقتی استاد اسمش اول است، باید Mail to Corresponding Author هم باشد!!

نظر شما چیه؟ اونوری ها چی تفسیرش می کنند؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)