صفحه 57 از 90 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

Senior Member EHSM آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نكات مربوط به اسامي در مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    با احترام به نظر دوستمون،
    اتفاقا خیلی خیلی مهمه که اسمتون کامل نوشته بشه (منظورم تمام کلمات و پیشوند و پسوند اسم و فامیلتونه) چون تمام تاریخ اکادمیکتون با همین اسم نوشته میشه در اینده

منم همین پیشنهاد ایشون رو قبول دارم
    S.M. Hosseini Esfahani

موفق باشید
    فک کنم جمله اولم به سبک GRE بود. منظور منم همین بود که اسم کامل نوشته بشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    The University of Queensland

دوست عزیز اسمتون رو کامل بنویسید. بعد از چاپ بر اساس اسم و فامیلتون خودشون مخفف می نویسند. اسمتون هم شبیه به همون چیزی باشه که توو پاسپورتتون هست.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_gh نمایش پست ها
    سلام دوستان

یه اسم طولانی مثل سید محمد حسینی اصفهانی رو چطور باید تو اسامی مقاله گذاشت؟ یا اگه باید مخفف کرد چی رو پیشنهاد میدین؟
    Seyed M. H. Esfahani
    Seyed MH Esfahani
    SMH Esfahani
    ...
    کلا برای یه اسم طولانی در مقاله پیشنهادتون چیه؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    The University of Queensland

پیش فرض پاسخ : پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

نه دوست من. اینجوری نیست. بعضی از دانشگاههای استرالیا خیلی اسم اول مهم هسن براشون. مثلا University of New South Wales توو روند اپلای ازتون مستقیما می پرسه که چندتا مقاله اسم اول دارید. یا دانشگاه Griffith University Gold Coast. کلا اسم اول مهمه. روی پذیرش تاثیر داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria007 نمایش پست ها
    اصولاً ترتیب واسه داخل کشور اهمیت داره و استادتون سنگ خودشو به سینه میزنه. شما اگه این مقالات رو واسه اپلای میخواید مهم نیست حتی اسم دوم باشید

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط emy نمایش پست ها
    بچه ها یه سوالی دارم نمی دونستم دقیقا کجا باید بپرسم
    یه مقاله از یه قسمت از پایان نامم دارم.. اسم اول خودمم و البته کامل خودمم نوشتمش.. و استاد کار زیادی نکرده
    حالا ایشون خواستن نویسنده مسئول باشن.. یعنی من اسم اول و اون نویسنده مسئول و اسم دوم
    بهم گفت تو که اسم اولی امتیاز کامل و میگیری و لازم نیست نویسنده مسئول باشی
    درسته؟
    دوست عزیزم،
    درسته که زیاد مهم نیست تو سیستم خارج از ایران، اینکه اسم نویسنده اول و دوم باشه... اما باز هم مهمه! و به همون اندازه نویسنده مسئول بودن هم مهمه! دیدین تو بعضی از وکنسی ها مینویسن دانشجوی مورد نظر باید توانایی حل مسئله و قدرت مدیریت پروژه و... رو داشته باشه. خیلی فاکتورای دیگه مینویسن، همین نویسنده مسئول شدن خودش یه امتیازه. شما وقتی نویسنده مسئول هستین، نشون میدین که توانایی نوشتن و سابمیت کردن و پیگیری تمام مکاتبات و انجام اونها رو دارین و این خودش یه امتیاز مثبته. نمیگم مهم ترین امتیاز نه. بعد از موضوع پروژه تون، فیلد کاریتون و معدلتون، قطعا نویسنده مسئول بودن هم خودش یه امتیاز محسوب میشه.
    ضمنا وقتی تو مقاله اسم چند نفر به عنوان نویسنده ذکر میشه، یعنی همشون مشارکت داشتن و همشون سهم دارن. اینطوری نیست که شما امتیاز کامل بگیرین و ایشون صفر! اول اینکه به اون صورت بحث امتیاز کامل و غیر کامل مطرح نمیشه و خب اگه شما امتیاز کامل رو میگیرین به عنوان نویسنده اول، دیگه چرا استادتون اصرار داره اسم خودشو به عنوان نویسنده دوم و مسئول بنویسه؟! بین دو تا نویسنده، نویسنده دوم هم سهم زیادی داره اگه بخواین امتیازی و سهمی صحبت کنین! مثلا شما هفتاد و ایشون سی. اینطوریه.
    موفق باشید!

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط emy نمایش پست ها
    بچه ها یه سوالی دارم نمی دونستم دقیقا کجا باید بپرسم
    یه مقاله از یه قسمت از پایان نامم دارم.. اسم اول خودمم و البته کامل خودمم نوشتمش.. و استاد کار زیادی نکرده
    حالا ایشون خواستن نویسنده مسیول باشن.. یعنی من اسم اول و اون نویسنده مسیول و اسم دوم
    بهم گفت تو که اسم اولی امتیاز کامل و میگیری و لازم نیست نویسنده مسیول باشی
    درسته؟
    اصولا ترتیب اسامی باید به میزان مشارکت باشد و نویسنده مسئول عرفا با تجربه ترین عضو گروه تحقیقاتی هست. بر این اساس نظر استادتان کاملا صحیح هست.
    در عرف آکادمیک همانقدر نامتعارف هست که یک فول پروفسور نویسنده اول باشد (مگر اینکه خودش واقعا تخقیقات را انجام داده باشد و یا نظریه ای داده باشد) که یک دانشجو کارشناسی ارشد نویسنده مسئول.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    دوست عزیزم،
    درسته که زیاد مهم نیست تو سیستم خارج از ایران، اینکه اسم نویسنده اول و دوم باشه... اما باز هم مهمه!
    چرا اتفاقا خارج هم ترتیب اسامی مهمه. نویسنده اول همیشه نویسنده اصلی مقاله حساب میشه که بیشترین نقش را داشته.

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط halcyon نمایش پست ها
    اصولا ترتیب اسامی باید به میزان مشارکت باشد و نویسنده مسئول عرفا با تجربه ترین عضو گروه تحقیقاتی هست. بر این اساس نظر استادتان کاملا صحیح هست.
    در عرف آکادمیک همانقدر نامتعارف هست که یک فول پروفسور نویسنده اول باشد (مگر اینکه خودش واقعا تخقیقات را انجام داده باشد و یا نظریه ای داده باشد) که یک دانشجو کارشناسی ارشد نویسنده مسئول.
    من با یه استاد نروژی از راه دور روی یه مقاله کار کردم. 90 درصد کارها رو هم خودم کردم و اون فقط پیگیری و راهنمایی کرد.
    امروز هم گفت: از اون جایی که تو نویسنده ی اول خواهی بود .....

عجیب بود! آخه انقدر این استادای ایرانی از بچه ها کار می کشند و اسم خودشون رو اول می زنن و دانشجویان رو استثمار می کنند. من هم این ذهنیت رو داشتم که به خاطر تجربه ی این استاد اصولا باید اسم اون اول باشه.
    استاده 25 سال سابقه ی رواندرمانی و 4 مقاله ی آی اس آی داره.
    من: هیچی

بنابرین قاعده ی کلی و اصولی اینه که کسی که بیشترین کار رو کرده میشه نویسنده ی اول. اگه کسی خواست خلافش رو با شما بکنه استثمار هست و بس!
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

بچه ها اسمم رو توی مقاله چی بفرستم و چی بزنن؟
    حبیب نوبخت نیارق رو چه طوری توی مقاله درج کنند که بعدا اگه کسی خواست اسنتاد کنه قر و قاتی نشه و فقط "نوبخت" ذکر بشه؟
    Habib Nobakht N
    Habib Nobakht Niyaraq
    Habib N. Nobakht
    کدوم؟
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Senior Member pouya4 آواتار ها

هر جوری می نویسی همیشه همون طور بنویس، منطقی ترین اینه که کامل بنویسی مثل پاسپورت، اما اگه احیانا می خوای فقط نوبخت رو بنویسی، تا آخر همیشه همون طور بنویس
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering-azad & tehran

سلام.دوستان من تازگی یک مقاله آی اس آی به اتمام رسوندم.استاد که هیچ کاری نکرده که هیچ تازه خبر هم نداشته که همچین چیزی ارسال شده. اما مسئله این جاست که گفته اسم من رو باید به عنوان corresponding author بزنی. و این که این ژورنال فقط ایمیل corresponding author رو نمایش می ده. ولی من دوست دارم ایمیل خودم هم توی مقاله ای که برای منه باشه. یا این که اگر فردا روزی برای جایی شبیه به بنیاد نخبگان یا هر پوزیشن دانشگاهی اقدام کردم می خوام دیده بشم. الان به نظرتون چی کار کنم؟ می ترسم طرف ناز کنه بگه اصلا اسم منو از مقاله بکش بیرون. یا فردا روزی بهم ریکام نده. نظرشما چیه؟؟ ممنون از راهنمایی تون.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)