صفحه 6 از 90 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

پیش فرض پاسخ : استاد اسم خودش رو اول نوشته، چی کار کنم؟

yaserb:
    من تا حالا 3 تا Journal Publication دارم که در یکی اسم اول و در 2 تای دیگر اسم دوم هستم. ولی خوشبختانه در مقاله سوم Mail to Corresponding author خودم هستم نه استاد. یعنی این مسئله نشان می دهد که حداقل جواب داورها را خودم دادم (البته بگم که استاده هیچ نقشی در این مقاله نداشت و چون می دانست که اگر نیاز به Revision باشد، همه کارها را من باید انجام دهم، قبول کرد که من Mail to Corresponding author باشم).
    البته بنظرم این مسئله کمی غیر عادی است. چون وقتی استاد اسمش اول است، باید Mail to Corresponding Author هم باشد!!

پاسخ:
    نویسنده اول ربطی به corresponding author ندارد و آنها تفسیر خاصی روی این موضوع نمیکنند چون کاملا عادی است.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

آخه مسئله اینجاست که ایمیل من(بعنوان corresponding Author ) تحت Gmail است یعنی مثلا yaserb@gmail.com ولی استاده ایمیل دانشگاه را داره.

پس وقتی اسم من دوم و اسم استاد اول هست، چرا Corresponding Author استاده نشده که تازه ایمیل رسمی داره؟

از دوستان خواهش میشود از ارسال پیغامهای غیر مرتبط خودداری فرمایند. موارد عیر مرتبط حذف گردیدند.

to yaserb:
    خیلی مهم ننسیت ایمیل شما آکادمیک باشد(اگرچه بهتره باشد). اما شاید در روند submission در سایت مجله نام شما به عنوان corresponding .. نشاندار شده و به همین دلیل با شما مکاتبه خواهند کرد.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض نكات مربوط به اسامي در مقاله

سلام
    در مورد اسامي در مقاله من موضوع شفاف و جامعي پيدا نكردم، اميدوار هستم كه اين موضوع كامل بشه در آينده.
    دو سوال دارم در مورد اسامي:
    1- امتيازات در اسامي مقاله چجوريه؟ نفر اول يا دوم هر كدوم چه اختلاف امتيازي دارن؟ اين امتيازها در ژورنال يا كنفرانس ( داخلي يا خارجي فرقي هم دارن؟) نفر سوم؟من شنيدم نفر دوم به بعد ديگه فرقي ندارن. آيا ارزش داره براي اينكه اسممون سوم يا چهارم باشه ، اعتراض كنيم؟
    2- اگه در زمان فارق التحصيلي يه مقاله كار كرده باشيم در قسمت دانشكاه چي بايد باشه؟ مثلا با اون دانشگاهي كار كرده باشين كه استاد مشاوره اونجا بوده يا دانشگاه دوره ليسانس. همون اسم آخرين مكان تحصيلي ( دانشگاه فوق ) بايد ذكر بشه؟ در يكي از مقالات كه من هم هستم، نويسنده اسم همون دانشگاه ليسانسمو زده در حاليكه زمانش مال امساله ( در sop هم نوشتم كه امسال كار كرديمش) بگم چي بزنه؟

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : نكات مربوط به اسامي در مقاله

۱. معمولا نفر اول کار اصلی رو انجام داده ولی همیشه لزوما این جوری نیست. ضمنا نمی‌شه گفت که امتیاز نفر اول با دوم چقدر فرق داره. در بعضی از پروژه‌ها واقعا ممکنه که دو، سه نفر تقریبا به یک اندازه کار کرده باشند و طبیعتا نمی‌شه اسم همه نفر اول باشه! به همین دلیل خیلی امتیازبندی خاصی وجود نداره، اما هر چقدر اسم شما جلوتر باشه، معمولا برداشت اینه که کار مهم‌تری انجام داده‌اید.

۲. معمولا مرسوم اینه که محل فعلی کار/تحصیل رو می‌نویسند.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    سلام
    در مورد اسامي در مقاله من موضوع شفاف و جامعي پيدا نكردم، اميدوار هستم كه اين موضوع كامل بشه در آينده.
    دو سوال دارم در مورد اسامي:
    1- امتيازات در اسامي مقاله چجوريه؟ نفر اول يا دوم هر كدوم چه اختلاف امتيازي دارن؟ اين امتيازها در ژورنال يا كنفرانس ( داخلي يا خارجي فرقي هم دارن؟) نفر سوم؟من شنيدم نفر دوم به بعد ديگه فرقي ندارن. آيا ارزش داره براي اينكه اسممون سوم يا چهارم باشه ، اعتراض كنيم؟
    2- اگه در زمان فارق التحصيلي يه مقاله كار كرده باشيم در قسمت دانشكاه چي بايد باشه؟ مثلا با اون دانشگاهي كار كرده باشين كه استاد مشاوره اونجا بوده يا دانشگاه دوره ليسانس. همون اسم آخرين مكان تحصيلي ( دانشگاه فوق ) بايد ذكر بشه؟ در يكي از مقالات كه من هم هستم، نويسنده اسم همون دانشگاه ليسانسمو زده در حاليكه زمانش مال امساله ( در sop هم نوشتم كه امسال كار كرديمش) بگم چي بزنه؟
    سلام مریم خانم

ببینید در مقاله به جز نویسنده اول (منظور از نویسنده اول همان نویسنده مسئول) همه بقیه به یک اندازه امتیاز می گیرند بعد اینکه اول یا آخر اسمتان ذکر بشه اصلا مهم نیست شما امتیاز آن مقاله رو می گیرید در ایران مرسومه که نویسنده مسئول اسمشو اول مقاله می زنه، در حالی که خیلی از اساتید خارجی، نویسنده مسئول اسمشو آخر و حتی وسط اسامی میارن، این رو هم بگم هیچکس از شما سوال نمیکنه اسمتان کجای اسامی هست.

پیش فرض درخواست یه جوای فوری از محضر اساتید مقاله نویس

با سلام

یه سوال از محضر اساتید مقاله نویس:

تو مقاله های که به ژورنالها می فرستیم corresponding author بودن می تونه یه مزیت تلقی شه یا فرقی نمی کنه؟
    (با درنظر داشتن اینکه متاسفانه استاد من به موضوع اشراف کامل نداره و اسمش هم حتما باید اول نوشته بشه)

ممنون

Junior Member

تا اونجایی که من اطلاع دارم نفر اول مهمترین نقش رو در کار تحقیقاتی داشته و Corresponding Author بعنوان راهنما و مسوول اصلی مکاتبات تلقی میشود. در مورد اهمیت ترتیب اسامی: در ایران به جنگ خونی بین علما تبدیل میشود. من در مورد اهمیت ترتیب اسامی، از یکی از اساتید دانشگاه McGill سوال کردم (من دو مقاله ISI از پایان نامه فوقم دارم که در هر دو اسم دوم هستم،... چون جونمو بیشتر دوست داشتم!) ایشان گفتند که "برای گرفتن Scholarship نفر اول بودن خیلی اهمیت داره و با توجه به این شرایط بهتر است که در CV توضیح بدی که تو مقاله ها رو نوشتی. " یکی از اساتید دانشگاه Newfoundland هم (که سر دبیر چندین ژورنال ISI هستند) به من گفتند که "برای ما هیچ اهمیتی نداره و ترتیب نفرات یک مساله توافقی است ولی بهتر است که استاد راهنما بعنوان Corresponding Author قید شود".

نقل قول نوشته اصلی توسط Naim_edu
    تا اونجایی که من اطلاع دارم نفر اول مهمترین نقش رو در کار تحقیقاتی داشته و Corresponding Author بعنوان راهنما و مسوول اصلی مکاتبات تلقی میشود. در مورد اهمیت ترتیب اسامی: در ایران به جنگ خونی بین علما تبدیل میشود. من در مورد اهمیت ترتیب اسامی، از یکی از اساتید دانشگاه McGill سوال کردم (من دو مقاله ISI از پایان نامه فوقم دارم که در هر دو اسم دوم هستم،... چون جونمو بیشتر دوست داشتم!) ایشان گفتند که "برای گرفتن Scholarship نفر اول بودن خیلی اهمیت داره و با توجه به این شرایط بهتر است که در CV توضیح بدی که تو مقاله ها رو نوشتی. " یکی از اساتید دانشگاه Newfoundland هم (که سر دبیر چندین ژورنال ISI هستند) به من گفتند که "برای ما هیچ اهمیتی نداره و ترتیب نفرات یک مساله توافقی است ولی بهتر است که استاد راهنما بعنوان Corresponding Author قید شود".
    یعنی نظر شما اینه که از اول بودن اسم به خاطر فرار از جنگ خونین بگذریم و از Corresponding Author بودن هم بخاطر این قانون

ولی بهتر است که استاد راهنما بعنوان Corresponding Author قید شود.

بگذریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member

در مجموع بهتره که استاد راهنمات Corresponding Author باشه ولی در مورد ترتیب اسامی به راحتی نگذر. شرایط من کمی خاص بود. و تا حدی به ضررم شد چرا که استادم کلی پول برای ارایه مقاله ها گرفت و همه اون رو بعنوان نویسنده میشناسند (البته غیر از خودش!). این تلاش خونین بعضی اساتید، گاهی بخاطر موارد فوق و بیشتر بخاطر استفاده از امتیاز نفر اول برای ارتفای علمی آنها بوده (که البته شنیدم این قانون که نفر اول بیشترین امتیاز رو میگیره برداشته شده). اینم میدونم که در بعضی دانشگاههای ایران استاد راهنما اجازه ندارد، در مقالاتی که دانشجو از پایان نامه استخراج میکند، نفر اول باشه و دانشگاه به شدت سخت میگیره.

در ضمن Corresponding Author میتواند نفر دوم یا حتی نفر آخر باشد! ;D

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)