صفحه 63 از 90 نخستنخست ... 13535455565758596061626364656667686970717273 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نكات مربوط به اسامي در مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط siavashf نمایش پست ها
    تعداد نویسندگان مقاله تاثیری در اکسپت یا ریجکت شدن مقاله نداره. چیزی که مهم هست کیفیت و محتوای مقاله شماست. هرچند که حضور یک استاد شناخته شده و معتبر (یا حتی عضویت نویسنده در یک دانشگاه معتبر) میتونه بر روی نظر داورها تاثیر بگذاره و اون ها راحت تر مقاله رو اکسپت کنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Blue_Star نمایش پست ها
    سلام.
    دوست عزیز این چه حرفیه؟؟!!! مگه داورها اسامی رو میبینن که میگید روی نظر داورا اثر میداره. لطفا دقت بفرمایید

موفق باشید

**جواب من با جواب دوستان دیگه همزمان شد**

در ادامه نظر دوستان عرض میکنم:

اول اینکه: بعضی از ژورنال ها اسمهای رو مقاله رو حذف نمیکنن. بنابراین داور ها هم میتونن اسامی رو ببینن و اتفاقا یکی از اولین کارهایی که داورها میکنن اینه که اسامی رو چک میکنن تا درجه اعتبار نویسنده ها دستشون بیاد و بیخوذی مقاله ای رو از روی نا آگاه بودن خودشون در اون زمینه کاری ریجکت نکنن (این برای مواردیه که داورها (مثل خیلی از داورهای موجود) توی زمینه کاری نویسنده تخصص ندارن و فقط در یه محدوده ای اشنایی دارن. این اتفاق توی ژورنال های سطح پایین تر بیشتر بیفته)

دوم اینکه: به هر حال بهتر اینه که مقاله تیم ورک باشه و مطمئنا تاثیر بهتری در رزومه خودتون هم در آینده خواهد داشت. به هر حال حتی اگه داور ها نبینن ادیتور اصلی خواهد دید و تاثیر مثبت تری ممکنه توی ذهنش توی نگاه و داوری اولیه بذاره. کلا اگه اسم یه استاد هم پای مقاله باشه مطمئنا مقاله وزن بهتری پیدا میکنه. هرچند مقاله های تک اسمی هم کم نیستن. ولی به هر حال یه کار تیمی دید بهتری داره (نظر شخصیمه نه قانون!!!)

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بسته به سیاست مجله داره. اگر سیاست مجله double blind review باشه اسم نویسندگان رو پنهان میکنه و در غیر اینصورت نه. من خودم اکثریت مقاله هایی که از مجلات مختلف IEEE و الزیور در رشته خودم داوری کرده ام اسم نویسنده های مقاله هم بود و پنهان نشده بود.
    بله. همانطور که شما فرمودید، در اکثر مواقع در رشته برق نام نویسندگان دیده می شود. در برخی مجلات اشپلینگر blind هم وجود دارد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue_Star نمایش پست ها
    سلام.
    دوست عزیز این چه حرفیه؟؟!!! مگه داورها اسامی رو میبینن که میگید روی نظر داورا اثر میداره. لطفا دقت بفرمایید

موفق باشید
    دوست عزیز من نظرم رو بنا بر تجربه خودم به عنوان کسی که چندین پیپیر برای ژورنال و کنفرانس نوشته و یه عنوان reviewer برای IEEE هم فعال هستم گفتم. حتی اگر کنفرانس یا ژورنال به صورت Blind review باشه، ادیتور یا chair نظر نهایی رو میده که به اسم ها و institution دسترسی داره. بنابراین حضور یک استاد معتبر میتونه بر روی نتیجه نهایی تاثیر بگذاره.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

Junior Member

با سلام خدمت دوستان. من کارشناسیم رو تموم کردم و الان دارم یه مقاله سابمیت میکنم. شنیدم که توی مقطع کارشناسی اصلا اسم دانشجو نمیتونه نفر اول باشه. این درسته؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

نقل قول نوشته اصلی توسط ipod نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان. من کارشناسیم رو تموم کردم و الان دارم یه مقاله سابمیت میکنم. شنیدم که توی مقطع کارشناسی اصلا اسم دانشجو نمیتونه نفر اول باشه. این درسته؟
    خير. از لحاظ ژورنال ها و كنفرانس ها كه اين موضوع صحيح نيست و هر اسمي ميتونه به عنوان نفر اول بياد.
    بعضي از دانشگاه هاي ايران خودشون قانوني براي استادها و دانشجوها وضع كردند كه البته اهميتي هم نداره، چون دانشگاه شما درباره پيپر شما تصميم گيرنده نيست.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.m نمایش پست ها
    اگه يه مقاله رو خودمون كار كنيم و اصلا اسم استاد رو ذكر نكنيم، چقدر ممكنه از اعتبار مقاله و رزومه كم شه؟!!
    از اعتبار کار به هیچ وجه کم نمیشه. اما خب اگه با استاد به مشکل بر نمی خورید در آینده به عنوان مثال برای دفاع یا توصیه نامه اصلا نیازی نیست ذکر کنید. اخلاق علمی مشخصا ذکر کرده اسم چه کسانی باید در یک کار علمی ذکر بشه و شما می تونید بر این اساس اسم ها رو در مقاله بیارید. ژورنال ها معمولا به این مسئله ها توجه ندارن و به کیفیت کار علمی توجه میکنن. من مثال های زیادی دارم، مثلا من و دوستم با هم نویسنده مسئول مقاله ای بودیم که جای خوبی اکسپت شده یا یک دوست دیگه ما که وقتی دانشجو بود خودش نویسنده مسئول بود و مقاله ش چاپ شد و اتفاقا Hot paper هم شد.
    پس این رو شک نداشته باشید اعتبار یک مقاله به خود مقاله، و در دید بعدی به ژورنالی که در اون چاپ میشه و اسم استاد تاثیری در اون نداره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط ipod نمایش پست ها
    این چیزای عجیب فک کنم فقط تو ایران شنیده بشن!!
    اسم افراد در مقاله بر اساس نقش اون ها میاد. اگه شما بیشترین کار رو کردید و البته نویسنده مسئول نیستید یقینا باید اسم شما اول باش.

Junior Member

با سلام

دوستان در ارتباط با تعداد نویسندگان مقاله و امتیاز آن برای اپلای دانشجو سوالی داشتم.
    در حال حاضر مشغول نوشتن پایان نامه ام هستم و برای پیشبرد بهتر آن نیاز به همکاری دو نفر از اساتید (منظورم اساتید آموزشگاه های خصوصی هست نه دانشگاهی) دارم. برای همکاری پیشنهادی دادند و بنظر خودم مشکلی نداره اما یکی از دوستانم از من سوالی رو پرسید که دو دلم کرد و لازم دیدم از شما بزرگان جهت اطمینان اون رو بپرسم. این عزیزان پیشنهاد دادند که در کنار همکاری ، توصیه هایی برای بهبود فصل ها و روند کلی پایان نامه داشته باشند اما اسمشان به عنوان نفر سوم و چهارم در مقالات درج شود. نظر شخصی من این هست که این موضوع علاوه بر بهبود کیفیت و محتوای مقالات ، نشان دهنده اهمیتی بوده که برای آن قائل بودیم و بصورت کلی با این موضوع مشکلی ندارم اما :

مقطع من ارشد هست و قصد دارم از مقالات پایان نامه ام برای اپلای دکترا استفاده کنم. حالا سوال اینجاست ، درج فرضا 4 اسم (اسم خودم نفر اول یا دوم ، دقیق نمیدونم از نظر علمی باید اسم استاد اول باشه یا دانشجو) ، باعث نمیشه امتیاز کمتری برای اپلای دکترا بگیرم ؟ (سوال دوستم این بود که فرضا اگر مقاله 20 امتیاز داره ، حضور چندین نفر باعث کسر امتیاز کلی آن برای من نمی شود ؟) ، برخی جاها دیدم که داشتن مقاله ای که اسم اول باشیم امتیاز بیشتری برای اپلای داره و گفتم شاید اینچنین مواردی هم تاثیراتی داشته باشه

ممنون میشم در این خصوص راهنمایی فرمایید.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط saman2016 نمایش پست ها
    با سلام

دوستان در ارتباط با تعداد نویسندگان مقاله و امتیاز آن برای اپلای دانشجو سوالی داشتم.
    در حال حاضر مشغول نوشتن پایان نامه ام هستم و برای پیشبرد بهتر آن نیاز به همکاری دو نفر از اساتید (منظورم اساتید آموزشگاه های خصوصی هست نه دانشگاهی) دارم. برای همکاری پیشنهادی دادند و بنظر خودم مشکلی نداره اما یکی از دوستانم از من سوالی رو پرسید که دو دلم کرد و لازم دیدم از شما بزرگان جهت اطمینان اون رو بپرسم. این عزیزان پیشنهاد دادند که در کنار همکاری ، توصیه هایی برای بهبود فصل ها و روند کلی پایان نامه داشته باشند اما اسمشان به عنوان نفر سوم و چهارم در مقالات درج شود. نظر شخصی من این هست که این موضوع علاوه بر بهبود کیفیت و محتوای مقالات ، نشان دهنده اهمیتی بوده که برای آن قائل بودیم و بصورت کلی با این موضوع مشکلی ندارم اما :

مقطع من ارشد هست و قصد دارم از مقالات پایان نامه ام برای اپلای دکترا استفاده کنم. حالا سوال اینجاست ، درج فرضا 4 اسم (اسم خودم نفر اول یا دوم ، دقیق نمیدونم از نظر علمی باید اسم استاد اول باشه یا دانشجو) ، باعث نمیشه امتیاز کمتری برای اپلای دکترا بگیرم ؟ (سوال دوستم این بود که فرضا اگر مقاله 20 امتیاز داره ، حضور چندین نفر باعث کسر امتیاز کلی آن برای من نمی شود ؟) ، برخی جاها دیدم که داشتن مقاله ای که اسم اول باشیم امتیاز بیشتری برای اپلای داره و گفتم شاید اینچنین مواردی هم تاثیراتی داشته باشه

سلام دوست من،
    من اول اینو عرض کنم:
    کسی که بیشترین کار رو انجام داده، اسمش اول میاد در اغلب موارد.
    و چون به جز ایده اولیه که مال استاده (که تو سیستم دانشگاهی داخل کشور عزیز ما اون ایده اولیه هم گاهی توسط دانشجو داده میشه) مابقی کارها همه به عهده دانشجو هست، پس نتیجه گیری میکنیم که اسم دانشجو باید اول بیاد. پس تا اینجا دانشجو باید نویسنده اول باشه.
    اگر به مقالات چینی و آمریکایی و اروپا هم نگاهی بندازید خواهید دید که اسم استاد آخر از همه میاد.
    دقت کنید که برخی از اساتید محترم اجبار میکنن که اسم دانشجو رو بعد از خودشون بنویسن و اصلا نظری هم نمیپرسن! همینطوری مینویسن. این که این عزیزان چنین عملی رو مرتکب میشن به معنای درست بودن اون نیست.
    درباره بیش از دو نویسنده بودن مقاله:
    من فقط یه بار شنیدم که (همین فروم، فکر کنم پنج شش صفحه قبل تر باشه)، اینکه بیش از دو نویسنده داشته باشه یه مقاله، از اعتبار نویسنده اون (منظورم اون نویسنده ایه که داره از اسم این مقاله استفاده میکنه) در مجامع علمی امریکایی (و موقع اپلای) کم میکنه نسبت به وقتی که فقط دو نویسنده داره مقاله. امیدوارم اونطوری که مد نظرمه توضیح داده باشم! منظورم این نیست که مقاله بی اعتبار میشه ها! نه! میگم سهم نویسنده مورد نظر (که شما باش یو داری اپلای میکنی) کم میشه!
    به جز اون یه بار، من هرگز و هرگز چنین توضیحی ندیدم. مابقی اصلا اشاره ای نکردن که دو نویسنده بودن و چند نویسنده بودن چه فرقی دارن.
    درباره نویسنده اول و دوم بودن، اینو هم تو همین فروم توسط دوستان بسیار باتجربه خوندم (بیش از دو عزیز اشاره کردن)، که موقع اپلای برای دانشگاههای استرالیا اینکه شما نویسنده اول باشی، به شدت بهت کمک میکنه برای گرفتن اسکولارشیپ و برنده شدن جوایز. برای مابقی کشورها مثل اینکه به اندازه استرالیا زیاد مهم نیست ولی اگه نویسنده اول باشید چه بهتر.
    اگه برداشتهای من غلطه، من خواهش میکنم دوستان باتجربه لطف کنن تصحیح کنن که بنده هم استفاده کنم از توضیحات دوستان.
    موفق باشید

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط saman2016 نمایش پست ها
    با سلام

سلام دوست عزیز. با آرزوی موفقیت در طی نوشتن پایان نامه و مقاله.
    راجب اسم اول بودن یا نبودن بر اساس اخلاق علمی حتما اسم شما باید اول مقاله باشد اگه شما بیشترین قسمت های اون رو انجام داده باشید. اگه خود شما ایده داده باشید و مسئولیت کل کار برعهده شما بوده علاوه بر اسم اول می تونید نویسنده مسئول هم باشید. طبق عرف علمی دانشجویی که کار رو انجام میده اسم اول و نویسنده مسئول اسم آخر هستش. استادایی که اسم خودشون رو اول میزنن اگه بیشترین قسمت کار رو خودشون انجام نداده باشند فاقد اخلاق علمی هستند.
    راجب تعداد اسم ها در کل باید بگم خیلی اهمیتی نداره. اما میشه راجبش به صورت جزئی حرف زد، به عنوان مثال اگه مقاله جای خوبی چاپ بشه طبیعی هستش تعداد اسم ها زیاد باش چون معمولا توی مقاله های خوب کارهای زیادی انجام میشه ولی اگه توی یک مقاله مثلا با IF=1 دیدید اسم 10 یا 15 نفر هستش یک جوری مناسب به نظر نمیاد.
    راجب اسم اول بودن به نظرم خیلی مهم به خصوص تو مقاله های خوب. من 3 تا مقاله داشتم که تو همه Co-first author بودم با دوستم ولی توی مقاله خوب که IF=4.6 داشت اسم اول دوستم بود و مصاحبه های بهتری پیدا کرد. مقاله چهارم که چاپ شد و IF=3.83 داشت من اسم اول بودم و میزان جوابا و مصاحبه هایی که کردم به صورت قابل ملاحظه ای زیاد شد!! من و دوستم به نظرمون تاثیر اسم اول بود که تو بازه زمانی کوتاه تغییر زیادی ایجاد کرد.
    راجب امتیاز دهی به مقاله در کل به این نحوه هستش که هرچی تعداد نویسنده ها زیاد میشه یعنی کار بین افراد بیشتری تقیسیم شده و عملا شما همه کار رو نکردید ولی شما اصلا نگران نباشیدچون 4 اسم تعداد زیادی نیست و البته اسم اول خیلی خیلی اهمیت داره. معمولا سیستم امتیاز دهی رو من تو ایران برای انتقال از استادیار به دانشیار و از دانشیار به استاد تمام دیدم که اون اگه اشتباه نکنم هم نویسنده اول امتیاز کامل یه قسمت اعظمی از امتیاز رو می گیره.
    موفق باشید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)