صفحه 68 از 90 نخستنخست ... 18585960616263646566676869707172737475767778 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 671 تا 680 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نكات مربوط به اسامي در مقاله

سلام دوستان. ممنون میشم راهنماییم کنین. من الان سه ساله فارغ التحصیلم. مقاله پایاناممو همسرم داره مینویسه که تو کارای ازمایشگاهیشم کلا باهام بود چون همکلاس بودیم. به استاد راهنما ایمیل زدم اجازه خاستم گفت همسرت بنویسه ولی اسم اخر باشه. حالا به نظر شما مشکلی هست اگه همسرم اسم اخر باشه ولی نویسنده مسول باشه؟ اخه خودش داره مینویسه و میخاد مکاتبات رو انجام بده . چون اگه بدیم استاد که بفرسته واسه ژورنال بازم خودشو میزاره اسم اول و نویسنده مسیول و همه کاره. در کل اگه اسم خودم اول باشه اسم استاد دوم و اسم همسرم نویسنده مسیول و سوم باشه مشکلی نیس؟ و من یه استاد راهنما دوم و یه مشاور داشتم که اصلا هیچ کاری نکردن و نمیخام اسمشون رو بنویسم.
    و اینکه این استاده خیلی بد قلقه و سه سال پیش تو مقاله پایان نامه همسرم استادمون اسم خودشو اول گذاشت و اسم راهنما دوم رو دوم و اسم همسرم که اون همه زحمت کشیده بود سوم .
    لطفا راهنماییم کین موندم چکار کنم

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shmehr نمایش پست ها
    سلام دوستان. ممنون میشم راهنماییم کنین. من الان سه ساله فارغ التحصیلم. مقاله پایاناممو همسرم داره مینویسه که تو کارای ازمایشگاهیشم کلا باهام بود چون همکلاس بودیم. به استاد راهنما ایمیل زدم اجازه خاستم گفت همسرت بنویسه ولی اسم اخر باشه. حالا به نظر شما مشکلی هست اگه همسرم اسم اخر باشه ولی نویسنده مسول باشه؟ اخه خودش داره مینویسه و میخاد مکاتبات رو انجام بده . چون اگه بدیم استاد که بفرسته واسه ژورنال بازم خودشو میزاره اسم اول و نویسنده مسیول و همه کاره. در کل اگه اسم خودم اول باشه اسم استاد دوم و اسم همسرم نویسنده مسیول و سوم باشه مشکلی نیس؟ و من یه استاد راهنما دوم و یه مشاور داشتم که اصلا هیچ کاری نکردن و نمیخام اسمشون رو بنویسم.
    و اینکه این استاده خیلی بد قلقه و سه سال پیش تو مقاله پایان نامه همسرم استادمون اسم خودشو اول گذاشت و اسم راهنما دوم رو دوم و اسم همسرم که اون همه زحمت کشیده بود سوم .
    لطفا راهنماییم کین موندم چکار کنم
    ببینید نویسنده‌ی مسئول مقاله بودن مستقیماً ارتباطی با میزان سهیم بودن در کار مقاله نداره و ملاک اصلی ترتیب اسامیه. عملاً کسی که نویسنده‌ی مسئوله کارهای مربوط به ارتباطات (Correspondence) مقاله رو انجام می‌ده.
    با این حال، به طور غیرمستقیم، مسئول بودن این رو می‌رسونه که به حدی بر مقاله تسلط داره شخص که این مسئولیت رو بر عهده گرفته.
    ولی در نهایت، در Cite کردن و این‌ها چنین چیزی اصلاً ذکر نمی‌شه و ترتیب اسامیه که مشخص خواهد بود.

بنابراین، از نظر تکنیکی مشکلی نداره که نفر سوم بخواد مسئول باشه. ولی خب بستگی به رویکرد استاد شما داره. بعضی اساتید اجبار می‌کنن عملاً که اسمشون اول باشه و نویسنده‌ی مسئول هم باشن.
    به طور کلی، مهم‌ترین مورد اسم اوله. بعد از اون، اسم دوم هم کمی نسبت به بعدی‌ها شاید برتری داشته باشه ولی بیشتر از این تفاوتی بین ترتیب اسم و مسئول بودن و نبودن نیست.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط imanprs نمایش پست ها
    ببینید نویسنده‌ی مسئول مقاله بودن مستقیماً ارتباطی با میزان سهیم بودن در کار مقاله نداره و ملاک اصلی ترتیب اسامیه. عملاً کسی که نویسنده‌ی مسئوله کارهای مربوط به ارتباطات (Correspondence) مقاله رو انجام می‌ده.
    با این حال، به طور غیرمستقیم، مسئول بودن این رو می‌رسونه که به حدی بر مقاله تسلط داره شخص که این مسئولیت رو بر عهده گرفته.
    ولی در نهایت، در Cite کردن و این‌ها چنین چیزی اصلاً ذکر نمی‌شه و ترتیب اسامیه که مشخص خواهد بود.

بنابراین، از نظر تکنیکی مشکلی نداره که نفر سوم بخواد مسئول باشه. ولی خب بستگی به رویکرد استاد شما داره. بعضی اساتید اجبار می‌کنن عملاً که اسمشون اول باشه و نویسنده‌ی مسئول هم باشن.
    به طور کلی، مهم‌ترین مورد اسم اوله. بعد از اون، اسم دوم هم کمی نسبت به بعدی‌ها شاید برتری داشته باشه ولی بیشتر از این تفاوتی بین ترتیب اسم و مسئول بودن و نبودن نیست.
    الان سوال من اینه که ایا من میتونم اسم خودم رو اول بزنم و استادم رو دوم و اسم راهنمای دوم و مشاور رو ننویسم . منظورم اینه اگه اسم خودم رو اول بنویسم استاد میتونه واسم مشکل ایجاد کنه؟

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

الان سوال من اینه که ایا من میتونم اسم خودم رو اول بزنم و استادم رو دوم و اسم راهنمای دوم و مشاور رو ننویسم . منظورم اینه اگه اسم خودم رو اول بنویسم استاد میتونه واسم مشکل ایجاد کنه؟
    تونستنش که می‌تونید! معمول هم هست چنین ترتیبی.
    ولی برخورد استاد رو خودتون بهتر می‌تونید پیش‌بینی کنید! اگه بشه با دانشجویان سابقشون تماس برقرار کنید شاید دید بهتری به دست بیارید.
    مشکل خاصی که نمی‌تونه به هر حال ایجاد کنه، چون شما فارغ‌التحصیلید. مثلاً مشکل می‌تونه این باشه که اگه توصیه‌نامه بخواید بهتون نده.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla64 نمایش پست ها
    سلام ايا بعد از اكسپت مقاله در ژورنال ميشه اسامي نويسندگان رو تغيير داد؟ ( ژورنال از انتشارات الزوير هست و مقاله در حالت ريويژن هست در صورت اكسپت ايا ميشه تغيير در اسامي ايجاد كرد؟
    دوست عزیز
    بعد از اکسپت اولیه از طرف ادیتور و داورها شما تا مرحله Proof میتونید تغییراتتون رو انجام بدین ولی بعد از اون و وقتی که مقاله نهایتا انلاین میشه دیگه نمیتونید چیزی رو تغییر بدید

موفق باشید

سلام دوستان

آقا یه سوالی داشتم که ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

من یه مقاله میخوام ارسال کنم و قراره اسم اول باشم و دو تا استاد راهنمای دیگه به ترتیب نفرات بعدی. استاد راهنمای اول میگه منو به عنوان کارسپاندینگ معرفی کن. نکته جالب اینه که، طبق تجربه کار قبلی که با ایشون انجام دادم، جواب داورها رو هم خودم باید بدم! یعنی ایشون ایمیل که براش میاد برای من Forwardــش میکنه و من جواب میدم!
    من کاری به هیچی ندارم ولی این از نظر آکادمیک مسخره نیست!!؟
    چرا این استادا اینجورین!!؟ آیا همه استادا که کارسپاندنس میشن همین کار رو میکنن!!؟

ممنون

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط federico نمایش پست ها
    سلام دوستان

آقا یه سوالی داشتم که ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

من یه مقاله میخوام ارسال کنم و قراره اسم اول باشم و دو تا استاد راهنمای دیگه به ترتیب نفرات بعدی. استاد راهنمای اول میگه منو به عنوان کارسپاندینگ معرفی کن. نکته جالب اینه که، طبق تجربه کار قبلی که با ایشون انجام دادم، جواب داورها رو هم خودم باید بدم! یعنی ایشون ایمیل که براش میاد برای من Forwardــش میکنه و من جواب میدم!
    من کاری به هیچی ندارم ولی این از نظر آکادمیک مسخره نیست!!؟
    چرا این استادا اینجورین!!؟ آیا همه استادا که کارسپاندنس میشن همین کار رو میکنن!!؟

ممنون
    همه که نه ولی خب هستن این چنین مواردی بدیهی هم هست که درست نیست. اساساً اگه شما قراره مکاتبات رو انجام بدید و پاسخگو باشید شما Corresponding باید باشید.
    بالا هم توضیح دادم در جواب دوست دیگری، خیلی مورد مهمی نیست. همین که اسم شما اوله مهم‌ترین موضوع باید باشه براتون که خواهد بود خوشبختانه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط imanprs نمایش پست ها
    تونستنش که می‌تونید! معمول هم هست چنین ترتیبی.
    ولی برخورد استاد رو خودتون بهتر می‌تونید پیش‌بینی کنید! اگه بشه با دانشجویان سابقشون تماس برقرار کنید شاید دید بهتری به دست بیارید.
    مشکل خاصی که نمی‌تونه به هر حال ایجاد کنه، چون شما فارغ‌التحصیلید. مثلاً مشکل می‌تونه این باشه که اگه توصیه‌نامه بخواید بهتون نده.
    دوست عزیز ضمن تشکر از راهنماییتون. من قید توصیه نامه از استاد راهنما مو خیلی وقته زدم چون زیاد باهاش سر ترتیب اسامی تو کار همسرم کشمکش داشتیم که اخرشم ما بازنده بودیم. حالا اگه من از اساتید دیگه ای توصیه نامه بگیرم و از استاد راهنمام نگیرم مشکلی پیش میاد؟

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

دوست عزیز ضمن تشکر از راهنماییتون. من قید توصیه نامه از استاد راهنما مو خیلی وقته زدم چون زیاد باهاش سر ترتیب اسامی تو کار همسرم کشمکش داشتیم که اخرشم ما بازنده بودیم. حالا اگه من از اساتید دیگه ای توصیه نامه بگیرم و از استاد راهنمام نگیرم مشکلی پیش میاد؟
    بعضاً ممکنه بخوان که یکی از توصیه‌نامه‌ها از استاد راهنما باشه. نگن هم به هر حال وزن و اهمیت بالاتری داره توصیه‌نامه‌ی استاد راهنما نسبت به دیگران.
    ولی اگه بتونید از استاد دیگری که توی مقاله‌هاتون همکاری داره بگیرید می‌تونه توجیهی برای بهانه‌ی در دسترس نبودن استاد راهنما باشه. و به هر حال باز هم کسی که با شما سابقه‌ی همکاری آکادمیک داره توصیه‌نامه‌اش ارزشمندتر خواهد بود.

با عرض سلامما یک گروه سه نفره داریم که با هم مقاله میدیم.الان 6 تا مقاله داریم که همه رو من نوشتم و نویسنده مسئول منم.ولی به دلایلی نمیتونم برم کنگره و دو تا همکارام ثبت نام کردن حالا من تو دوتا از مقالات اسم اولم و در چهار تای دیگه همکارام اولن.دو تا سوال دارم:1 حالا که من ثبت نام نکردم اون مقاله هایی که اسم اولم و همکارم اسم دوم و ارائه دهنده مقاله اس ریجکت نمیشه ینی ثبت نام نکردم و اسم اولم مشکل پیش نمیاد؟2 محدودیتی واسه اینکه تو هر 6تا مقاله نویسنده مسئولم پیش نمیاد با توجه به اینکه تو کنگره چیزی در مورد محدودیت تعدادمقالات چیزی نگفته بود.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)