صفحه 7 از 90 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

Senior Member

پیش فرض پاسخ : نكات مربوط به اسامي در مقاله

امروزه خیلی از ژورنالهای سطح بالا هنگام ثبت مقاله از طبق فرمی می پرسند که هر نویسنده چقدر و چگونه Contribution داشته تو مقاله. اما معمول کار اینه که نویسنده اول در واقع بار علمی مقاله رو به دوش می کشه. گاهی افراد برای کسب اعتبار اسم نویسنده اول رو اسم استاد یا فردی می ذارند که در اون زمینه علمی معروف و صاحب نظر هست حتی اگر نقش کمی داشته تو مقاله. این کار باعث می شه شانس پذیرش مقاله و اعتبارش بالاتر بره. از نظر ethics فردی می تونه نویسنده اول باشه که بیشترین contribution رو داشته. این موضوع در بسیاری از جاها رعایت نمی شه (از جمله ایران) . دوست من با ایده خودش و وقتی که گذاشت یه مقاله در یه ژورنال معتبر چاپ کرد . برای ثبت مقاله از یکی از اساتید راهنمایی خواست . استاد محترم هم اسامی رو این شکلی تغییر داد: اول اسم خودش- دوم اسم زنش (که اونم پزشک بود) - سوم اسم دوستش که تو یه دانشگاه دیگه بود- چهارم اسم دوست من که همه کارها رو کرده بود.
    اما من تا اونجا که دیدم در خیلی از جاهای دنیا مثل اروپا و آمریکا به ethics توجه می کنند و حق کسی ضایع نمی شه.

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

برادران و خواهران گرامی
    برای مشاهده روال قانونی ترتیب اسامی میتوانید به تصویر زیر رجوع فرمایید.

تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    امروزه خیلی از ژورنالهای سطح بالا هنگام ثبت مقاله از طبق فرمی می پرسند که هر نویسنده چقدر و چگونه Contribution داشته تو مقاله.
    این کار که شرایط ما ایرانیا رو که باید نظر دیکتاتورمابانه اساتید رو به دیده منت قبول کنیم بدتر می کنه اگه اینجوری باشه ممکنه استاد سهم خودشو 80 و سهم دانشجو رو 1 بقیه شو سهم زنش (البته اگه پزشک باشه ;D) بدونه.

همین اسم مارو آخر بزنن صد مرتبه شکر

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط blackrose2196
    این کار که شرایط ما ایرانیا رو که باید نظر دیکتاتورمابانه اساتید رو به دیده منت قبول کنیم بدتر می کنه اگه اینجوری باشه ممکنه استاد سهم خودشو 80 و سهم دانشجو رو 1 بقیه شو سهم زنش (البته اگه پزشک باشه ;D) بدونه.

همین اسم مارو آخر بزنن صد مرتبه شکر
    موقع چاپ مقاله نمی نویسند فلانی چند درصد کار کرده و............. اینا مال مرحله submit مقاله هست. ژورنالها با این کار می خوان از نظر قانونی و ethic کسی اسمهای الکی به نویسندگان اضافه نکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    موقع چاپ مقاله نمی نویسند فلانی چند درصد کار کرده و............. اینا مال مرحله submit مقاله هست. ژورنالها با این کار می خوان از نظر قانونی و ethic کسی اسمهای الکی به نویسندگان اضافه نکنه.
    => نتیجه گیری:
    اگه تونستیم زورمونو برا اول بودن اسممون بزنیم. و اگه به این مهم دست نیافتیم نویسنده مسئول بودن توفیری نمی کنه.
    ok?

Amir Khaan
    Guest

پیش فرض آیا مقاله تک نفری( بدون نام استاد) در کنفرانس/جورنال پذیرفته است؟

1. من فارغ التحصیل ارشد مدیریت هستم. بدون همکاری استاد یا کس دسگه ای یه مقاله نوشتم و در یک کنفرانس داخلی معتبر هم ارایه کردم و پذیرفته شده. کلاً اون ور نظرشون درباره مقالاتی که یک نفر نویسنده داره چیه؟ خوب یا بد؟ اصولاً این مسأله در پذیرش مقاله مؤثره یا نه؟

2. البته من این مقاله رو برای یک جورنال خیلی معتبر (معتبرترین جورنال در این حوزه کاری خودم) فرستادم سال 2007 که بهم گفتن توسعه ش بده... که دیگه بعدش بی خیالش شدم، این مسأله که نمی تونه مشکل ساز بشه برای فرستادن به کنفرانس ها یا جورنال های دیگه که؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : آیا مقاله تک نفری در کنفرانس/جورنال پذیرفته است؟

سلام

1- البته مقاله یه نفری اونور خیلی عرف نیست مگر invited paper باشه یعنی از شما به دلیل سابقه تون خواسته بشه که مقاله بنویسین. مسئله Team Work براشون مهم تره.
    نهایتش اینه که شما میری پیش یکی از استادای خوش نامت و بعد از اینکه پرسیدی می خواد مقاله رو بخونه یا نه باهاش هماهنگ می کنی و اسمشو میزاری که این هم بهتره و هم چیزی از امتیاز خودت کم نمیکنه.

2- توسعش بده یعنی همون که تو مورد 1 گفتم. رد شدن از یه ژورنال نمیتونه تاثیر منفی بزاره چون هر از کنفرانسا یا ژورنالا متخصص یه زمینه های مشخصی هستن که شاید مجبور بشی چند تا شونو امتحان کنی تا پذیرفته بشه.

Amir Khaan
    Guest

ممنون

1. (به غیر از دو نفری کردنش) توسعه دادن مقاله دقیقاً یعنی چی؟ آیا فرمت خاصی داره یا اینکه هر کی بخواد بگه مقاله تو غنی تر یا بهتر کن اینو می گه؟
    آخه من مقاله مو کاملاً با فرمت همون مجله درست کردم و فرستادم.

2. بنابراین طبیعیه که آدم مقاله شو برای چند جا بفرسته و رد بشه و برای جورنال ها یا کنفرانس های دیگه هم بفرستدش؟ این با اون قانون جورنال ها تضادی نداره؟

Senior Member

سلام

1- به فرمت مجله که ربطی نداره چون در نهایت این مجلات یه editor دارن که خودش درست میکنه. فکر می کنم چون شما یه نفری فرستادی و بعد از اینکه
    اسم شما رو تو دیتابیس چک کردن دیدن مقاله بین المللی نداشتی اینو بهت گفتن.

2- شما کلا میتونید مقاله رو همزمان برای یک ژورنال و یک کنفرانس بفرستین ولی نه دو تا ژورنال یا دو تا کنفرانس به طور همزمان. اگر هم رد شد دوباره میتونید برای جای دیگه یا همون جا دوباره بفرستین. فقط با حفظ شرط قرمز رنگی که گفتم. موفق باشید

با سلام
    این که:
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad.ra
    ...
    2- شما کلا میتونید مقاله رو همزمان برای یک ژورنال و یک کنفرانس بفرستین...
    ...
    یعنی در صورت پذیرش هم در ژورنال و هم در کنفرانس, میشه یه مقاله رو تو هر دوش چاپ کرد؟ ( خوب مسلما اعتبار ژورنال بیشتره ولی فرض کنید اول در کنفرانس چاپ شده بعد از یه ژورنال پذیرشش اومده).

لطفا دوستان نظر یدن

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)