صفحه 71 از 90 نخستنخست ... 21616263646566676869707172737475767778798081 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 701 تا 710 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : نكات مربوط به اسامي در مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedf92 نمایش پست ها
    سلام
    من یک مقاله انگلیسی نوشتم میخواستم اسممو وارد مقاله کنم . موندم اسممو کامل با پسوند طبق شناسنامه بنویسم یا پسوندم را ننویسم. من تا حالا مقاله نداشتم. اولین مقاله ام هست.
    حالا اسممو چطوری بنویسم؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنون
    دوست من
    فرض کنیم اسمتون هست:
    محسن محمدی علی ابادی
    Mohsen M. Ali Abadi این متداولترینه توی مقالات ایرانیو خارجی ای که دیدم (مخصوصا تو اسپانیا و مکزیک و برزیل و پرتغال).
    میتونین بنویسین:
    Mohsen Mohammadi A. Abadi
    یا
    Mohsen M. A. Abadi
    اینا رو برای مقاله عرض کردم.
    اما تو پاسپورت حتما باید اسمتون مطابق شناسنامتون باشه، یعنی:
    Mohsen Mohammadi Ali Abadi
    اگر مایل هستین اسمتون تو مقالات و کتابها و همه انتشارات در آینده مطابق پاسپورت باشه که همون نوشته کامل رو بنویسین، اگه نه که مخفف بذارین.
    موفق باشید

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedf92 نمایش پست ها
    سلام
    من یک مقاله انگلیسی نوشتم میخواستم اسممو وارد مقاله کنم . موندم اسممو کامل با پسوند طبق شناسنامه بنویسم یا پسوندم را ننویسم. من تا حالا مقاله نداشتم. اولین مقاله ام هست.
    حالا اسممو چطوری بنویسم؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنون
    سلام دوست عزیز. حتما قبل از گذاشتن پست جدید چندین صفحه از فروم رو بخونید، ممکنه جواب سوالتون رو پیدا کنید.
    پست 689# رو لطفا بخونید.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2326661

Junior Member

سلام.
    من رشته ي فوق ليسانسم روانشناسيه و براي مقطع دكترا قصد گرفتن پذيرش تحصيلي رو دارم. سوالم اينه كه تو مقالاتي كه الان دارم كار ميكنم و ميخوام به عنوان رزومه ارائه بدم براي گرفتن بورسيه يا فاند و... و همچنين پذيرش تو يه دانشگاه خوب مهمه كه اسم نويسنه ي اول اسم خودم باشه يا نه؟ چون اينجا اساتيد گير ميدن كه اسم خودشون اسم اول باشه.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط nargesngs نمایش پست ها
    سلام.
    من رشته ي فوق ليسانسم روانشناسيه و براي مقطع دكترا قصد گرفتن پذيرش تحصيلي رو دارم. سوالم اينه كه تو مقالاتي كه الان دارم كار ميكنم و ميخوام به عنوان رزومه ارائه بدم مهمه كه اسم نويسنه ي اول اسم خودم باشه يا نه؟ چون اينجا اساتيد گير ميدن كه اسم خودشون اسم اول باشه.
    اگر مقاله حاصل از تزتون هست که قطعا باید اسم اول باشید. در مورد سایر مقالات محل قرارگیری نام وابسته به میزان مشارکت شما در پروژه و نوشتن مقاله می باشد. مقاله حاصل از تز رو هیچوقت کوتاه نیاید . اساتید علاقه دارند اسم اول و کارسپاند باشند چون یک سری مزایا و امتیازات برای اعضا هیئت علمی در این زمینه در نظر گرفته شده.موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    اگر مقاله حاصل از تزتون هست که قطعا باید اسم اول باشید. در مورد سایر مقالات محل قرارگیری نام وابسته به میزان مشارکت شما در پروژه و نوشتن مقاله می باشد. مقاله حاصل از تز رو هیچوقت کوتاه نیاید . اساتید علاقه دارند اسم اول و کارسپاند باشند چون یک سری مزایا و امتیازات برای اعضا هیئت علمی در این زمینه در نظر گرفته شده.موفق باشید

ممنون از پاسخ خوبتون. مقاله حاصل از پايان نامه نيست. ميخوام بدونم اسم اول بودنم چه مزايايي ممكنه برام ايجاد كنه. اصلا مزيتي داره براي پذيرش دكترا؟

ApplyAbroad Veteran

ممنون از پاسخ خوبتون. مقاله حاصل از پايان نامه نيست. ميخوام بدونم اسم اول بودنم چه مزايايي ممكنه برام ايجاد كنه. اصلا مزيتي داره براي پذيرش دكترا؟
    اسم اول بودن در يک مقاله نشان دهنده interest اصلي و توان شما در کار تحقيقاتي و پيشبرد پرو‍ژه مي باشد. بله. البته دقت کنيد مقالاتي که اسم اول هستيد همسو باشند چون در غير اينصورت باعث تشتت cv شما خواهد شد (به طور کلي مقالات و پروژه ها و research interest هاي پراکنده باعث افت cv در نظر اساتيد خواهند شد).در ضمن مقاله اسم اول خيلي زياد داشته باشيد هم مشکل ساز هست. موفق باشيد

ApplyAbroad Guru

با تشكر. دوستان ديگه هم اگه نظري دارند لطفا ارايه بدن. چون من 70 صفحه خوندم كه عمده ي سوالات دعواي اسم اول و دومه اما منطقي به نظر نمياد اگه تنها مزيت اسم اول مشخص شدن اينترست باشه.

دوست عزیز
    این نظر منه و شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

در تکمیل حرف دوستان عرض میکنم

اسم اول بودن توی بعضی از دانشگاه ها مزیت خاصی داره
    مثلا توی بعضی از دانشگاه های استرالیا و امریکا (کلمه بعضی رو ازینجهت میگم چون ممکنه خیلی جاها هم همچین داستانی نباشه) اسم اول بودن یه امتیاز خاصی داره و بعد بر اساس این امتیاز بندی ها تصمیم میگیرن که به شما اسکولارشیپ بدن یا ندن
    توی همون ایران هم خیلی مصاحبه های دکترا برای اسامی اول و دوم و ... امتیاز بندی های خاصی هست

ایده ال داستان اینه:

دانشجو اسم اول باشه و استاد اسم آخر و کارسپاند. معمولا استادها باید کارسپاند باشند چون تجربه بالاتری دارن و کار تحت نظر اونها انجام شده (حالا کار با واقعی بودن و نبودنش ندارم)
    و دانشجو به عنوان کننده کار باید اسم اول باشه
    استاد های دنیا هم معمولا همین کار رو انجام میدن
    اما هستند استادهایی که (توی ایران خیلی تعدادشون بیشتره) خودشون رو اسم اول میزنن همیشه. نمونه ی خارجیش هم اصلا کم نیست!
    یعنی این اتفاق به هر دلیلی همه جای دنیا میفته. ولی اکثر دنیا همون حالت ایده ال رو فالو میکنند

استاد های ایرانی هم به خاطر گرفتن یه سری امتیازهای خاص و یا شاید دلایل دیگه این شور و هیجان اسم اول رو دارند که اشتباهه

البته خیلی حاها (از جماه همون ایران در مواردی) اسم پشت اسم استاد رو برابر با همون اسم اول در نظر میگیرن (نمیدونم این قانون هنوز هست توی ایران یا نه! ولی یه زمانی بود)

به ظور خیلی کای هم صاحبان یه مقاله دو نفر حساب میشن:
    اسم اول
    و نویسنده کارسپاند مقاله

وقتی عرض میکنم صاحبان مقاله منظورم اینه که یه خواننده با این دو تا اسم بیشتر سرو کار پیدا میکنه و به نوعی مقاله به اونها وابسته ست

بنابراین در اینی که اسم اول بودن براتون یه امتیاز مهم و خوب حساب میشه شکی نیست
    و سعی کنید همین اتفاق هم بیفته
    اما بودند و هستند دوستانی که با اسم پشت استاد هم از بهترین جاهای دنیا افر گرفتن و به هدفشون رسیدن. منظورم اینه اسمتون اسم پشت استاد باشه زندگی نامه تون کن فیکون نمیشه ولی بهترش اینه که اسم اول باشید

موفق باشید
    ویرایش توسط ali728 : September 14th, 2016 در ساعت 01:03 PM

ApplyAbroad Guru

همونطور که دوستان گفتند اسم اول بودن یعنی عمده کار اصلی مقاله را شما انجام داده اید. اسم دوم و سوم بودن یعنی سهم شما در انجام کار مقاله کمتر و کمتر بوده. طبعا اگر مقاله تون جالب توجه باشه اسم اول بودن مزیت مهمی حساب میشه.

Junior Member

برای سمینارهای داخلی هم ترتیب مهمه؟منظورم اینه تو سمینار داخلی اسممون اسم دوم باشه ولی تو CV اسم خودمون رو به عنوان نویسنده اول بنویسیم؟

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط atiyeh1985 نمایش پست ها
    برای سمینارهای داخلی هم ترتیب مهمه؟منظورم اینه تو سمینار داخلی اسممون اسم دوم باشه ولی تو CV اسم خودمون رو به عنوان نویسنده اول بنویسیم؟
    سلام.
    بله تاحدودی مهمه، نویسنده اول یعنی فردی که کار اصلی مقاله رو انجام داده البته اگر مقاله کنفرانسی شما کلا دوتا نویسنده داشته باشه اسم دوم بودن هم بد نیست.
    ضمنا نمیشه شما تو مقاله اسمتون دوم باشه و تو CV اسمتون رو اول بذارید که !
    موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)