صفحه 75 از 90 نخستنخست ... 25656667686970717273747576777879808182838485 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : نكات مربوط به اسامي در مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط aminm0 نمایش پست ها
    ژورنال یک نویسنده مسئول بیشتر نداره که اونم خودم هستم.ایمپکت ژورنال 4.2 هستش.ینی چی استاد از گرنت خودش استفاده کرده؟! امکان تغییر نویسنده مسئول وجود داره.میخوام بدونم چه سودی واسش داره که این مسئله رو مطرح کرده؟! و آیا سود یا ضرری به حال من داره نویسنده مسئول بودن یا نبودن؟!(من الان هم نویسنده اولم و هم نویسنده مسئول و خودمم با ژورنال در ارتباط بودم) ... ممنون.
    مقالات میتونند بیشتر از یک نویسنده مسوول داشته باشند. یعنی آیا مقاله شما حاصل از یک پروپزال تصویب شده هست؟آیا استادتون بودجه از گرنت خودشون اختصاص دادند یا بودجه دانشگاه بوده یا بودجه ای در کار نبوده؟ اگر از امکانات آزمایشگاهی یا مواد یا دستگاه یا دیتاهای مربوط به مراکز/اشخاص یا هر گونه facility استفاه کردید شما در بهترین حالت نمیتونید به تنهایی نویسنده مسوول باشید.سود استاد رو در پست قبلی ذکر کردم. برای شما هم سود داره ( شما هدایت یک پروژه به عهده داشتید و از a تا z پروژه موردنظر رو مسلط هستید کار رو به پایان رسوندید مقاله نوشتید و سابمیت و سایر مکاتبات رو انجام دادید و این یک پوینت مثبت در رزومه هست ) ولی معمولا دانشجوی مستر نویسنده مسوول نمیتونه باشه چون احاطه کامل به مطلب نداره و نمیتونه پروژه رو هدایت کنه مگر پروژه ساده و کوچکی باشه یا حالت تئوری و اثباتی داشته باشه. از نظرات سایر دوستان استفاده کنید.موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط aminm0 نمایش پست ها
    ژورنال یک نویسنده مسئول بیشتر نداره که اونم خودم هستم.ایمپکت ژورنال 4.2 هستش.ینی چی استاد از گرنت خودش استفاده کرده؟! امکان تغییر نویسنده مسئول وجود داره.میخوام بدونم چه سودی واسش داره که این مسئله رو مطرح کرده؟! و آیا سود یا ضرری به حال من داره نویسنده مسئول بودن یا نبودن؟!(من الان هم نویسنده اولم و هم نویسنده مسئول و خودمم با ژورنال در ارتباط بودم) ... ممنون.
    سلام.. دوست عزیز این اطلاعات من هست..من به تازگی مقاله ام اکسپت شده و مثل شما در مرحله ریوایز امکان تغییر نویسنده مسئول مکاتبات رو داشت ..کافی بود تیک ان را عوض کنی... تو برخی ژورنالها ممکن هست و حرفتون درسته... ببنیدنویسنده مسئول یعنی مکاتبه کننده با ژورنال .. مهم اینه اسم اول مقاله باشی که هستی و این برای اپلای عالیه..... یک چیزی بگم راحت باشی..زمانی استادی تاکید میکنه من نویسنده باشم که خودش بخواد هزینه چاپ و غیره رو بده و از یک طرفی توی ایران هیچ قانونی تصویب نشده کی نویسنده مسئول باشه قانون و اخلاق علمی بر مبنای ترتیب اسامی و ذکر نام اساتید و افراد همکار هست..یعنی مهم اینه شما اسم استاد راهنماتو بیاری و اصولا نفر دوم میزارند..همین قانونه... اما چرا اکثرا میگن استاد راهنما مسئول مکاتبات باشه؟ چون ژورنالها توقع دارند با یک دکتر و استاد مکاتبه کنند نه همه بیشتری ها..یه جورایی اعتبار میده به مقاله ..منتها الان مال شما ریوایزه یعنی یک مرحله قبل اکسپت...پس نیازی به تغییر نویسنده مسئول مکاتبات نداری چرا که حتی ممکنه ژورنال خوششم نیاد چرا فرد مکاتبه کننده تغییر کرد؟ از طرفی استادتون بر اساس اینکه مقاله شما مستخرج از پایان نامه بوده و اسمش هست پولشو میگیره و فرقی براش نمیکنه ..چرا یک وقتایی استاده میگه ژورنال پولیه من خودم میخوام از گرنتم پولشو بدم پس خودمم میشم نویسنده مسئول که خودم حساب کتابشو بکنم... اما من جای شما باشم اصلا دست نمیزنم...چون اگر اگر ریوایز دوم بخوره میتونه اون فرد مسئول حتی توی ترتیب اسامی افراد هم دست ببره...عمدتا برای استاد فرقی نمیکنه از نظر امتیاز..... الان وقت دلسوزی نیست...به استادتون نگید که امکان تغییر بوده... یک جورایی بگین استاد دیدم سرتون شلوغ بوده وگرنه میخواستم خودتون ارسال کنید و ... اگر بهش گفتید بگین من چند بار تو سیستم اقدام کردم نشد... دیدم ممکنه از سیستم مقاله خارج بشه...با شیرین زبانی تمامش کنید.. اما اینم بگم وقتی نویسنده مسئول خودت باشی میگن زبانش هم خوب بوده و دانشجوی پشتکار داری هست که خودش فرستاده ... برای شما خوبه و برای استادتون اصلا بد نیست.
    ویرایش توسط nadia65 : January 24th, 2017 در ساعت 11:22 PM
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

سلام.
    قوانین مربوط به اسامی مندرج در مقالات مستخرج از پایان نامه رو از کجا میشه پیدا کرد؟

پس یعنی قوانین مدونی وجود نداره؟ یا به عبارتی اساتید هیچ حق قانونی از پایان نامه ما ندارن؟(منظورم از قانون حکمیه که حق شکایت قانونی برا فرد به ارمغان میاره).

Junior Member

سلام
    من یه مقاله علمی- پژوهشی داخلی نوشتم که برداشتی از پایان نامه من بوده و در مقاله این مورد ذکر شده که برداشتی از پایان نامه است. ترتیب اسامی رو به این صورت نوشتم که اول استاد راهنما بعد استاد مشاور و بعد خودم. استاد راهنمایم میگه چون برداشت از پایان نامه است و ذکر شده امتیاز اسامی یکی است و تفاوتی ندارد. میخواهم بدانم حرفش درست است یانه؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food science and Technology

دوست عزیز اگر برداشت از پایان نامه است چرا ترتیب اسامی رو اینجوری زدی. باید اول اسم خودت بعد اسم استاد راهنما و بعد اسم مشاورت باشه. شما باید ببینی که نویسنده مسیول کیه که چون پایان نامست تو ایران تو هرچقدرم پایان نامتو خودت نوشته باشی و مقاله هم خودت نوشته باشی نویسنده مسیول را استاد راهنما ذکر میکنند. به نظرمن شما باید اسم خودتو اول مینوشتی بعد استاد راهنما و بعد مشاور به این روند مینوشتی امتیاز بیشتر میرسه به مجری طرح که شما باشی . اینم در نظر داشته باشید که بیشترین امتیاز را اول نویسنده مسیول و بعد مجری طرح که شما باشی داره. من تو خیلی مقالاتی که تا حالا دیدم مربوط به مقالات پایان نامه بوده اول اسم دانشجو که کاررو انجام داده میارن بعد اساتید راهنما و مشاور مورد شما یکم عجیبه. اینم در نظر داشته باش من موردهایی دیدم که اینجوری هستند مثل کاری که شما انجام دادین اینکار را انجام دادند ولی دقت کن که اگر مقالت تو اون زورنال امتیاز بیاره و یا دعوت بشه به سخنرانی در کنفرانسی استاد راهنمات احتمالا بره چون نفر اوله. حرف استادت درسته که امتیازها یکسانه ولی عزیزم در اصل تو استاد راهنماتو همه کاره کردی. بعدشم بخوای جایی اپلای کنی مقالتو برای رفتن مثلا به خارج ازکشور نمیان ببینن برداشت از پایان نامت بوده یا نه میبینند تو نفر چندمی. من باشم به شخصه نمیزارم اینجوری باشه میرم اسامی رو ویرایش میکنم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط maliheeee نمایش پست ها
    سلام
    من یه مقاله علمی- پژوهشی داخلی نوشتم که برداشتی از پایان نامه من بوده و در مقاله این مورد ذکر شده که برداشتی از پایان نامه است. ترتیب اسامی رو به این صورت نوشتم که اول استاد راهنما بعد استاد مشاور و بعد خودم. استاد راهنمایم میگه چون برداشت از پایان نامه است و ذکر شده امتیاز اسامی یکی است و تفاوتی ندارد. میخواهم بدانم حرفش درست است یانه؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط mazandaran71 نمایش پست ها
    پس یعنی قوانین مدونی وجود نداره؟ یا به عبارتی اساتید هیچ حق قانونی از پایان نامه ما ندارن؟(منظورم از قانون حکمیه که حق شکایت قانونی برا فرد به ارمغان میاره).
    دوست عزیز هیچ قانون نوشته شده ای وجود نداره،(((علی الخصوص برای فرد فارغ التحصیل شده)))) برای همینه که خیلی استادای دانشگاه ازاد برای اینکه طرف مقاله بهشون بده نمره دفاع رو نگهمیدارند مثلا از 18 حساب میشه و دو نمره برای مقاله است و یا در دانشگاه های دولتی گاهی بعد تحویل مقاله اجازه دفاع استاد میده...
    تنها قانون مدون برای یک فرد در مقاطع تحصیلات تکمیلی....قانون پروپوزال هست..یعنی هرچی در ان نوشتی باید اجرا کنی و باید در پایان نامه افرادی که در پروپوزال اسمشان را اوردی بیاوری اما اینا هیچ ربطی به مقالات مستخرج نداره...
    یعنی پروپوزال یک قرارداد توافقی بین دانشجو و اساتید تیم هست که میان ذکر میکنند که فرد راهنما کیه، مشاور کیه، و چه کاری بر چه هدفی قراره انجام بشه..این پروپوزال در پرونده تحصیلی شما ثبت میشه

پس نتیجه کار در قالب پایان نامه باید ارائه بشه که افراد همان پروپوزال در پایان نامه میان
    استاد راهنما و مشاور بر اساس میزان مشارکت در کار از سوی دانشگاه دستمزد میگیرند
    اما اینکه بعد دفاع چرا سر اسامی و این چیزا بحثه بیشتر به جهت رعایت حقوق علمیه و هم اینکه دانشجو میترسه استاد بهش توصیه نامه نده وگرنه دو طرف هم دانشجو و هم استاد به وفور دیدم حق همو ضایع کردند و طرف مقابل فقط دلخور شده و هیچ قانونی وجود نداره که حقوقی بشه دفاع کرد
    گاها استاد از سمت خود سواستفاده میکنه و اسم خودشو نفر اول میزاره و گاهی هم دانشجو اسم استاد رو حذف میکنه و هزاران دلیل این چنینی
    اینکه نفر اول یا نویسنده مسئول کی باشه اصلا و ابدا هیچ جایی اعلام نشده و کاملا توافقیه..کسی بدروغ شما رو نترسونه. شما بعد از فارغ التحصیلی دیگه متعهد به هیچ قانون دانشگاه نیستی و این اخلاق علمی و حفظ ارتباط با استاد و داتن تعامل با دانشگاه و کمک در اینده از انها و گرفتن توصیه نامه خوب فرد رو تشویق میکنه که اساتیدشو از مقالات حذف نکنه ...ضمن اینکه اعتبار مقاله میتونه با حضوراساتید بیشتر هم باشه
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط maliheeee نمایش پست ها
    سلام
    ممنون
    سلام
    نویسنده ی اول بودن در همه جای دنیا به معنای کسی هست که بیشترین کار را برای مقاله انجام داده است و نویسنده ی دوم هم یعنی دومین فردی که در مقاله بالاترین میزان مشارکت را داشته است و..حتی برای پذیرش گرفتن وقتی شرایط میان متقاضیان یکسان است و رقابت تنگاتنگ است این نکته مورد اهمیت قرار می گیرد.

Junior Member odesa1988 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای عمران گرایش سازه دانشگاه ایالتی آریزونا (ASU)

دوستان سلام، من 3 تا مقاله دادم که یک زورنال بسیار معتبر بوده و 2 تای دیگه کنفرانس بین المللی، توی مقاله ژورنالم اسامی 2 استاد راهنمای خودم رو طبق روال دانشگاه و بدون اینکه اون بزرگواران کاری انجام داده باشند مجبور شدم اول بنویسم و اسم خودم رو سوم نوشتم میخواستم ببینم که در بررسی اپلیکیشن من مسیولین ادمیشن این مطلب رو متوجه میشوند یا خیر من بعنوان نفر سوم در نظر گرفته میشم؟

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

نقل قول نوشته اصلی توسط odesa1988 نمایش پست ها
    دوستان سلام، من 3 تا مقاله دادم که یک زورنال بسیار معتبر بوده و 2 تای دیگه کنفرانس بین المللی، توی مقاله ژورنالم اسامی 2 استاد راهنمای خودم رو طبق روال دانشگاه و بدون اینکه اون بزرگواران کاری انجام داده باشند مجبور شدم اول بنویسم و اسم خودم رو سوم نوشتم میخواستم ببینم که در بررسی اپلیکیشن من مسیولین ادمیشن این مطلب رو متوجه میشوند یا خیر من بعنوان نفر سوم در نظر گرفته میشم؟
    بعید می دونم که متوجه بشن چون اونها همچین قانون استعمارگرایانه ای رو ندارن. شما باید یا انتخاب کنید که نمره پایان نامه رو کامل بگیرید یا باید انتخاب کنید که رزومه تون رو قوی کنید. البته بهتره که رشته تون رو هم بگین تا دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)