صفحه 81 از 90 نخستنخست ... 317172737475767778798081828384858687888990 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 801 تا 810 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نكات مربوط به اسامي در مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط arezu20 نمایش پست ها
    درسته اما با توجه به اینکه بنده در گروه هستم تا حالا سوالا رو هم خودم پی گیر بودم بدون اینکه نویسنده مسئول باشم و به نظرم این درست نیست.
    همین تاپیک رو نگاهی بندازید در این مورد زیاد صحبت شده.
    به طور کلی در اکثر کشورها برای نویسنده‌ی مسئول بودن هیچ گونه اعتبار علمی قائل نیستند.
    علتش هم مشخصه. درسته که نویسنده‌ی مسئول بودن یعنی تسلط به محتوای مقاله که به این خاطر نویسنده می‌تونه پاسخ‌گوی سؤالات مربوطه باشه، ولی به این معنی نیست که بقیه‌ی نویسنده‌ها این قابلیت رو ندارن. در شرایط برابر کسی که این مسئولیت رو می‌پذیره دردسر بیشتر برای خودش خریده و حتی می‌تونه نشون بده وقت آزادش بیشتره مثلاً.
    در مورد شما هم بله این درست نیست که عنوان رو استاد داشته باشه ولی شما کار مربوطه رو انجام بدید. ولی باز اولاً نویسنده‌ی مسئول بودن در فرآیند سابمیت کردن مقاله خلاصه نمی‌شه، ثانیاً می‌شه از این دید هم نگاهش کرد که استاد شما داره مسئولیت کار شما رو به عهده می‌گیره. اعتبار شخص با مسئول بودن و نبودن تغییر نمی‌کنه ولی تا حد کمی ممکنه نگاه افراد به یک مقاله بسته به سطح علمی نویسنده‌ی مسئولش متفاوت باشه. به این شکل که ادیتور و داورها (اگه اطلاعات نویسنده‌ها رو داشته باشن) طبعاً نگاهشون مثبت‌تره وقتی بدونن پاسخ نظراتشون رو یک استاد می‌ده و نه یک دانشجو. به همین شکل کسی که بخواد در مورد مقاله مکاتبه‌ای داشته باشه نظر یک استاد رو معتبرتر از یک دانشجو می‌دونه احتمالاً.

باز ولی همه‌ی این‌ها فرعی و جزئیه. اصل ماجرا همون جمله‌ی اوله. اعتبار شما با نویسنده‌ی مسئول بودن و نبودن در این مقاله تغییری نمی‌کنه.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

پیش فرض پاسخ : استاد اسم خودش رو اول نوشته، چی کار کنم؟

محض اطلاع دوستانی که تبلیغ شدید میکنن که بدون استاد و اسم دانشگاه سوسکیم و غیره

(البته کتمان نمیکم که اسم موزن، وزن میده به مقاله)

یکی از دوستام دوتا مقاله تک اسم در دو مجله
    ISI , Q2
    داره تحت عنوان
    Freelance scholar

حالا Q3 هاش بماند
    با ادرس خونشون
    الانم فاند گرفته از اروپا برای دکترا بدون هیچ ریکامی
    هر کی شک داره پیام خصوصی بده بهش لینک بدم

Junior Member

سلام.
    متاسفانه راهنمای دوم و مشاور من به دلیل بی احترامی هایی که به من کردن و مشکلاتی که برای من بوجود اوردن، نمی خوام اسمشون رو توی مقاله بذارم. البته مقاله استخراج از پایان نامه نیست بلکه دنباله پایان نامه مه و جزو پیشنهادات برای کارهای آتی بود که خودم انجامش دادم و کمکی هم از اون اساتید نگرفتم.
    به نظر شما قرار ندادن اسم اون ها می تونه در روند پذیرش گرفتن برای من مشکلی ایجاد کنه؟ راهنمای اولم منو خیلی قبول داره و ریکامندیشن خوبی میده. اما دو استاد دیگه احتمالا ریکامندیشن خوبی نخواهند داد. به همین خاطر نمی خوام اسمشون رو توی مقاله بذارم که احتمال اینکه بهشون ایمیل زده شه کمتر شه.
    نظر شما چیه؟ البته اینو بگم که اسمشون توی پایان نامه هست و از اونجا می تونن پیداشون کنن. ولی می خوام اگه بشه کسی از اونا ریکامندیشن نگیره. مقطع کنونیم کارشناسی ارشده که می خوام ان شالله برای دکترا به کانادا اقدام کنم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fate01 نمایش پست ها
    سلام.
    متاسفانه راهنمای دوم و مشاور من به دلیل بی احترامی هایی که به من کردن و مشکلاتی که برای من بوجود اوردن، نمی خوام اسمشون رو توی مقاله بذارم. البته مقاله استخراج از پایان نامه نیست بلکه دنباله پایان نامه مه و جزو پیشنهادات برای کارهای آتی بود که خودم انجامش دادم و کمکی هم از اون اساتید نگرفتم.
    به نظر شما قرار ندادن اسم اون ها می تونه در روند پذیرش گرفتن برای من مشکلی ایجاد کنه؟ راهنمای اولم منو خیلی قبول داره و ریکامندیشن خوبی میده. اما دو استاد دیگه احتمالا ریکامندیشن خوبی نخواهند داد. به همین خاطر نمی خوام اسمشون رو توی مقاله بذارم که احتمال اینکه بهشون ایمیل زده شه کمتر شه.
    نظر شما چیه؟ البته اینو بگم که اسمشون توی پایان نامه هست و از اونجا می تونن پیداشون کنن. ولی می خوام اگه بشه کسی از اونا ریکامندیشن نگیره. مقطع کنونیم کارشناسی ارشده که می خوام ان شالله برای دکترا به کانادا اقدام کنم.
    با استاد راهنماتون در این مورد مشورت کنید. اگر آنها در پژوهش سهمی داشته اند باید اسمشون باشه وگرنه نیازی نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق کنترل غیرانتفاعی پیام گلپایگان

سلام وقت بخیر
    سوالی داشتم ممنون میشم از دوستان راهنماییم کنند
    من از پایان نامه یک مقاله در آوردم و قرار هست برای یک مجله isi ارسال کنیم به این دلیل که من تجربه کمتری در نگارش مقاله و ارسال آن دارم استاد راهنمای من ازم خواست تمام مقاله را بنویسم و ایشان کارم را ببرسی کنند و نظر بدهند، در ویرایش آخر پیش نویس مقاله من متوجه شدم استادم اسم خودشان را اول نوشته اند و اسم من دوم است.مقاله دوم هم در دست نگارش هست. اصولا در ایران اسم استاد را اول می نویسند به نظر شما بعدا میتوانم در رزومه توضیح بدهم که روال مقاله در ایران چنین است چون بیشترین امتیاز برای نفر اول است و متاسفانه اسم من به عنوان نفر دوم نوشته شده.چه راهکاری پیشنهاد میکنین؟چطور این موضوع را بعدا در رزومه توضیح بدهم؟
    من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم

نقل قول نوشته اصلی توسط rana1370 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    من از پایان نامه یک مقاله در آوردم و قرار هست برای یک مجله isi ارسال کنیم به این دلیل که من تجربه کمتری در نگارش مقاله و ارسال آن دارم استاد راهنمای من ازم خواست تمام مقاله را بنویسم و ایشان کارم را ببرسی کنند و نظر بدهند، در ویرایش آخر پیش نویس مقاله من متوجه شدم استادم اسم خودشان را اول نوشته اند و اسم من دوم است.مقاله دوم هم در دست نگارش هست. اصولا در ایران اسم استاد را اول می نویسند به نظر شما بعدا میتوانم در رزومه توضیح بدهم که روال مقاله در ایران چنین است چون بیشترین امتیاز برای نفر اول است و متاسفانه اسم من به عنوان نفر دوم نوشته شده.چه راهکاری پیشنهاد میکنین؟چطور این موضوع را بعدا در رزومه توضیح بدهم؟
    سلام
    به نظر من سره این ترتیب اسامی خیلی خودتون را درگیر نکنید! حقیقتش خیلی چیزه مهمی نیست. شما میتونید در پایین اسم نویسنده ها بنویسید که هر دو نویسنده به یک اندازه در این تحقیق مشارکت داشته اند (من برای مقاله آخرم که با یک خارجی بود همین کار را کردم). در چنین حالتی دیگه ترتیب اسامی به معنای این نیست که نفر اول بیشتر از نفر دوم کار کرده.
    در رزومه هم هیچ اشاره ای نباید به این موضوع کنید. وقتی که شما در رزومه مینویسید مثلا فولان شخص استاد راهنمای من بوده، اون کسی که رزومه شما را بررسی میکنه میدونه که نویسنده اول مقاله کی هست و خودش تا ته خطو میره.
    کلا در هیچ قسمت از رزومه یا SOP یا ... هیچ چیز منفی از گذشته نباید بنویسید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    با استاد راهنماتون در این مورد مشورت کنید. اگر آنها در پژوهش سهمی داشته اند باید اسمشون باشه وگرنه نیازی نیست.
    سلام دوست عزیز. از پیامتون ممنونم. فکر می کنم سوالم رو زیاد واضح نپرسیدم. من منظورم این نیست که چه اساتیدی باید اسمشون باشه. منظورم اینه که اگه اسم بعضی از اساتید رو نذارم برای پذیرش به مشکل نمی خورم؟ نمی پرسن چرا اسمشون نیست؟ من نظرم برای نذاشتن اسمشون قطعیه. ولی دوس دارم این بدونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط fate01 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. از پیامتون ممنونم. فکر می کنم سوالم رو زیاد واضح نپرسیدم. من منظورم این نیست که چه اساتیدی باید اسمشون باشه. منظورم اینه که اگه اسم بعضی از اساتید رو نذارم برای پذیرش به مشکل نمی خورم؟ نمی پرسن چرا اسمشون نیست؟ من نظرم برای نذاشتن اسمشون قطعیه. ولی دوس دارم این بدونم.
    آقای قلوب درست گفتن

شما نگرانی تونو باید بچرخونید روی اینکه کسی بعد چاپ مقاله شاخ نشه واست

اینکه چرا اسم مشاور رو نذاشتی هیییییییچ مشکلی نداره توی پذیرشت

نقل قول نوشته اصلی توسط rana1370 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر

بهش گیر بده
    چالنج کن باهاش محترمانه
    راحت زیر بار نرو

این که استاد، حکم خدا رو داره رو فقط اینجا داریم، نه اون ور

Junior Member

سلام دوستان من يك سوال داشتم من ميخوام براي دكتري اقدام كنم و يك مقاله از پايان نامه ام دارم كه scopus است و براي پذيرش ميگن بايد تعداد مقاله ام بيشتر باشه و isi باشه يكسري از دوستان پيشنهاد دادن كه بخرم و پول بدم اسمم رو بنويسن . نظر شما چي هست آيا مشكلي پيش مياد يا نه ؟ و آيا در پذيرش و فاند تاثير گذاره؟ سپاس ار راهنماييتون
    ویرایش توسط nesta : January 31st, 2018 در ساعت 12:47 AM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)