صفحه 9 از 90 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا وجود یک استاد در یک مقاله برای ارائه در کنفرانس الزامیست؟؟؟؟

تا اونجايي كه من مي دونم به طور كلي هيچ لزومي نداره اسم يه استاد جزو نويسندگاه مقاله باشه.
    ولي از انجايي كه ديده شده بعضي از كنفرانسها و ژورنالها هيچ وقتي براي بررسي علمي مقاله ها نمي ذارن، شايد كنفرانسي از اين مورد براي اطمينان از كيفيت علمي مقاله ها استفاده كنه!
    چون هيچ استادي اصولا حاضر نمي شه يه مقاله بي محتوي، شهرتشو زير سوال ببره، ممكنه كنفرانسها به اين طريق زحمت خودشونو در بررسي علمي مقاله گردن استاد بندازن.

پیش فرض پاسخ : آیا مقاله تک نفری( بدون نام استاد) در کنفرانس/جورنال پذیرفته است؟

هیچ نیازی به بودن اسم استاد نیست. بخصوص اگر استادتون تو scopus مقاله نداشته باشه زیاد. من خودم مقالات زیادی دادم و در همه آنها خودم correspond بودم و استادی هم نبود،

Junior Member

Post پاسخ : نكات مربوط به اسامي در مقاله

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی و تبریک عید قربان به همه عزیزان من دانشجوی ارشد حسابداری دانشگاه ازادم الان دارم با یکی از اساتیدم یک مقاله برای شرکت در یک کنفرانس خارجی اماده میکنم سوالی که برام پیش اومده اینه که امتیاز مقاله بین دو نویسنده چه جوری تقسیم میشه با توجه به اینکه استادم نویسنده اول و از همه مهمتر در صورت قبولی مقاله در کنفرانس ارائه دهنده اون هم هست خودم در این باره خیلی تحقیق کردم اما جوابهای مختلفی شنیدم که باعث سردرگمیم شده یک سری میگن امتیاز مساوی تقسیم میشه بقیه هم میگن فقط به ارائه دهنده مقاله امتیاز تعلق میگیره مدرک به نام اون نوشته میشه و اسم شما فقط تو دفترچه اطلاعات کنفرانس میاد که امتیاز چندانی نداره اگه میشه لطفا کسی در اینباره اطلاعاتی داره با توجه به بخشنامه های دانشگاه ازاد منو راهنمایی کنه که واقعا ببینم این همه وقت و پولی که گذاشتم ارزششو داشت؟ پیشاپیش از همه دوستان صمیمانه تشکر میکنم.

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نكات مربوط به اسامي در مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط Naim_edu نمایش پست ها
    در مجموع بهتره که استاد راهنمات Corresponding Author باشه ولی در مورد ترتیب اسامی به راحتی نگذر.
    در ضمن Corresponding Author میتواند نفر دوم یا حتی نفر آخر باشد! ;D
    در این مورد با شما موافقم. ترتیب اسامی تا حدی مهم هست و دانشجو بهتره کمی در این زمینه محتاط باشه.
    البته برخی جاها هم این نکته به خوبی رعایت میشه.
    در دانشکده ما، حداقل در گروه ما، در تمامی مقالاتی که دانشجو تهیه میکنه، چه از پایان نامه باشه و چه پروژه های درسی، اسم دانشجو به عنوان نوبسنده اول مقاله ذکر میشه و استاد راهنما هم corresponding author هست که فکر میکنم منصفانه باشه.
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

برا ما که کاملا بستگی به نحوه پرداخت هزینه رجیستر تو کنفرانس مهمه (در مورد ژورنالها بحث نمی کنم). هر کی پولشو بده اول مینویسیم! ولی اساتید با حال هم داریم که هم پولشو میده و هم دوم میشه

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    تا اونجاييكه من اطلاع دارم تو ايران امتيازهاي پژوهشي مقالات با اين ترتيب هست:
    مقاله كنفرانسي داخلي-خارجي-بين 2 تا 3 امتياز پژوهشي
    مقاله ژورنال علمي-ترويجي 3 امتياز پژوهشي
    مقاله ژورنال علمي-پژوهشي 5 تا 6 امتياز
    مقاله ISI بين 6 تا 7 امتياز دارند.البته تو مقالات خارجي چيزي به اسم علمي ترويجي نداريم! يا مقاله ISI هست و يا صرفا شماره بين المللي ISSN داره و هنوز ISI نشده، ISI بودنش رو از سايت www.isinet.com ميشه چك كرد كه مثلا با داشتن ISSN و سرچ توي مستر ژورنال ليست از اينكه ژورنال ISI هست يا نه مطمئن شد.IFيا همون Impact Factor ضريبي هست كه ميزان استفاده از مقالات اون ژورنال رو تو مقالات ديگه نشون ميده و به نوعي اعتبار ژورنال هست كه طبيعتا هرچه اين عدد بيشتر باشه بهتره مثلا تو گرايش عمران-خاك و پي اين ضريب يه عددي بين 0.2 تا 1.4 هست ولي تو شيمي تا اونجاييكه شنيدم تا 3 هم هست.اين ضريب هم تو صفحه Home ژورنال پيدا ميشه(البته اگه داشته باشه!!!اگه نداشته باشه حتي اگه ايميل هم بزنيد خزئبل جوابتون رو ميدن).
    اينكه ميزان مشاركت هر نويسنده چقدره بستگي به اون ژورنال و ضوابط submit كردن مقاله داره.از يكي شنيدم كه كسي كه corresponding author ميشه امتيازش با نفر اول يكيه ولي بعيد ميدونم درست باشه.از طرفي نويسنده اول امتياز بيشتري داره و تفاوتي بين نويسنده هاي دوم و سوم نيست.اينكه چقدر سهم هر كدوم هستش هيچ جا مطلبي موثق پيدا نميشه در همين حد بگم كه وقتي اساتيد رو ميخوان ارتقا درجه بدن مثلا از استادياري به دانشياري و الي آخر اون طرفيكه ارزيابي ميكنه ممكنه دهنشو كج كنه بگه مثلا اينجا كه نفر دومين و فلان و چنان!!!!! البته ميشه تو رزومه بگين كه مسئوليت نوشتن و انتشار و همه چيه مقاله با من بوده و ايشون(آقاي دكتر ... كه نفر اول هستن) ايده اين كار رو دادن و چك نهايي مقاله رو انجام دادن و با توجه به اينكه ايده ماله ايشون بوده لذا من اسم ايشون رو اول آوردم.اينكه مقاله ارزش علمي داشته باشه بيشتر از اينكه نفر اول و دوم باشين ارزش داره.ولي حدودا ميزان تقسيم امتيازها 60 تا 70 براي نويسنده اول و 30 تا 40 براي نويسنده دوم هستش يعني نويسنده اول بودن مهمه!

دوستان مشکله بنده اینه:
    من حدود یک سال روی پایان نامه ام کار کردم (در مقطع ارشد) در مورد پروژه اصلاً استاد راهنما و مشاور همکاری نداشتن (حتی 1 دقیقه) و دو هفته پیش بردم پیششون و برگه آمادگی برای دفاع رو امضا کردن. یه مقاله هم در همایش داخلی دادم و چاپ شده.
    استاد راهنما خیلی تاکید داشت که باید تا روز دفاع حتماً مقاله انگلیسی بنویسی و برای یه مجله بفرستی(20 روزه). وقتی گفتم سابمیت اش به این زودی تا دفاع نمی یاد گفت بنویس بده به من (با پروئی تمام!).
    حالا من چیکار کنم؟ تکلیف من به نظر شما که تجربه دارین چیه؟
    آیا اگه روز دفاع بهش ندم چی میشه؟
    راهنمایی کنید

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

دوست عزیز همه جا اینجوریه که دانشجو خیلی بیشتر از استاد وقت میذاره شما هم باید کاری بکنید که استاد از شما راضی باشه بعدا که کارتون افتاد مچتون رو میگیره و اذیت میکنه. شما یه مقاله بنویسید و همونطور که استاد خواسته بدید به استاد بعد از دفاع می تونید کارتون رو تکمیل کنید و برای خودتون کار کنید.

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gelcan.bala نمایش پست ها
    دوستان مشکله بنده اینه:
    من حدود یک سال روی پایان نامه ام کار کردم (در مقطع ارشد) در مورد پروژه اصلاً استاد راهنما و مشاور همکاری نداشتن (حتی 1 دقیقه) و دو هفته پیش بردم پیششون و برگه آمادگی برای دفاع رو امضا کردن. یه مقاله هم در همایش داخلی دادم و چاپ شده.
    استاد راهنما خیلی تاکید داشت که باید تا روز دفاع حتماً مقاله انگلیسی بنویسی و برای یه مجله بفرستی(20 روزه). وقتی گفتم سابمیت اش به این زودی تا دفاع نمی یاد گفت بنویس بده به من (با پروئی تمام!).
    حالا من چیکار کنم؟ تکلیف من به نظر شما که تجربه دارین چیه؟
    آیا اگه روز دفاع بهش ندم چی میشه؟
    راهنمایی کنید
    سلام
    من نمیدونم چرا سوالتون رو تو این تاپیک مطرح کردید، احتمالا خودتون هم این رو در ذهنتون پذیرفتید که جز اینکه مقاله رو به استادتون بدید، چاره ای ندارید در واقع. تنها چیزی که باقی میمونه اینه که اسم کی رو اول بنویسه استادتون.
    ببینید شما اگر هدفتون اپلای باشه، احتمالا به گرفتن توصیه نامه از اون استاد نیاز خواهید داشت. همینطور موقع دفاع. حتما میدونید که زمان دفاع، وزن نمره ای که استاد راهنماتون بهتون میده بیشتر از نمره ی سایر اساتید هست. پس بهترین کار اینه که راضی باشه از شما.
    گذشته از اینها، درخواست استادتون کاملا طبیعی بوده. ایشون استاد راهنمای شما بوده و حداقل هزینه ی پایان نامه ی شما توسط ایشون تامین شده. اینم بگم که من به شخصه تا حالا ندیدم که استادی در زمینه پایان نامه کمک خاصی به دانشجو بکنه. دانشجوی ارشد، خودش به تنهایی کارشو انجام میده.
    در ضمن، اینکه اس استادتون تو مقاله باشه، به اعتبار مقاله تون کمک میکنه و احتمال پذیرش اون بالا میره. میخواستید اسم خودتون تنها رو در مقاله بنویسید؟
    تنها چیزی که میمونه، ترتیب اسامی هست که به نظرم تلاش کنید اسم خودتون اول باشه.
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

نقل قول نوشته اصلی توسط zari نمایش پست ها
    سلام
    من نمیدونم چرا سوالتون رو تو این تاپیک مطرح کردید، احتمالا خودتون هم این رو در ذهنتون پذیرفتید که جز اینکه مقاله رو به استادتون بدید، چاره ای ندارید در واقع. تنها چیزی که باقی میمونه اینه که اسم کی رو اول بنویسه استادتون.
    ببینید شما اگر هدفتون اپلای باشه، احتمالا به گرفتن توصیه نامه از اون استاد نیاز خواهید داشت. همینطور موقع دفاع. حتما میدونید که زمان دفاع، وزن نمره ای که استاد راهنماتون بهتون میده بیشتر از نمره ی سایر اساتید هست. پس بهترین کار اینه که راضی باشه از شما.
    گذشته از اینها، درخواست استادتون کاملا طبیعی بوده. ایشون استاد راهنمای شما بوده و حداقل هزینه ی پایان نامه ی شما توسط ایشون تامین شده. اینم بگم که من به شخصه تا حالا ندیدم که استادی در زمینه پایان نامه کمک خاصی به دانشجو بکنه. دانشجوی ارشد، خودش به تنهایی کارشو انجام میده.
    در ضمن، اینکه اس استادتون تو مقاله باشه، به اعتبار مقاله تون کمک میکنه و احتمال پذیرش اون بالا میره. میخواستید اسم خودتون تنها رو در مقاله بنویسید؟
    تنها چیزی که میمونه، ترتیب اسامی هست که به نظرم تلاش کنید اسم خودتون اول باشه.
    نه دوست عزیز مطلب اینجاست که کل هزینه آزمایش ها که مبلغ سنگینی هم میشه توسط بنده پرداخت شده نه استاد راهنما، فقط ایشون اسمش که استاد راهنمای من بوده فقط همین،دل من هم از این میسوزه .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)