صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 70

موضوع: رشته حقوق تجارت بین الملل

پیش فرض رشته حقوق تجارت بین الملل

سلام به دوستان عزیز:
    من قصد ادامه تحصیل برای رشته حقوق تجارت بین الملل برای کارشناسی ارشد رو دارم. همون طور که میدونید این رشته انواع گوناگونی داره:
    International Trade Law
    International Commercial Law
    International Business Law
    International Economic Law
    البته آخریه با بقیه فرق داره اما در یک گروه قرار میگیرن. دوستان کسی فرق این رشته ها رو میدونه با هم چیه؟ و چقدر واحد های مشترک دارن؟
    حقیقتش من یه تحقیقی کردم و این طور که من فهمیدم من به International Commercial Law علاقه دارم. اما متاسفانه این رشته رو این عنوان فقط در انگلیس و آمریکا پیدا کردم. دوستان در اروپا (غیر از انگلیس) یا کانادا دانشگاهی رو سراغ داره که این رشته رو ارائه کنه؟ اینطوری که من گشتم International Business Law و International Economic Law در اروپا هم پیدا میشه. آیا به نظر شما با توجه به اینکه من به International Commercial Law علاقه دارم، می ارزه که در این دو رشته تحصیل کنم و آیا شباهت هایی با International Commercial Law دارن؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    در کوچه باد می اید <br />این ابتدای ویرانیست <br />آن روز هم که دست های تو ویران شدند باد می آمد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق تجارت بین الملل

سلام دوست عزيز
    اگه ميتو ني سري به دانشگاه شهيد بهشتي بزني من ميتونم برات يه قرار با يكي ، دوتا از استاداي خوب كه تخصص تجارت بين المل دارن ترتيب بدم ، از دانشجو هاهم امكمانش هست
    اگرهم نميتوني بياي باهاشو هماهنگ ميكنم بهشون زنگ بزني

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of IP Law - Beheshti Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط kubrick نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز:
    من قصد ادامه تحصیل برای رشته حقوق تجارت بین الملل برای کارشناسی ارشد رو دارم. همون طور که میدونید این رشته انواع گوناگونی داره:
    International Trade Law
    International Commercial Law
    International Business Law
    International Economic Law
    البته آخریه با بقیه فرق داره اما در یک گروه قرار میگیرن. دوستان کسی فرق این رشته ها رو میدونه با هم چیه؟ و چقدر واحد های مشترک دارن؟
    حقیقتش من یه تحقیقی کردم و این طور که من فهمیدم من به International Commercial Law علاقه دارم. اما متاسفانه این رشته رو این عنوان فقط در انگلیس و آمریکا پیدا کردم. دوستان در اروپا (غیر از انگلیس) یا کانادا دانشگاهی رو سراغ داره که این رشته رو ارائه کنه؟ اینطوری که من گشتم International Business Law و International Economic Law در اروپا هم پیدا میشه. آیا به نظر شما با توجه به اینکه من به International Commercial Law علاقه دارم، می ارزه که در این دو رشته تحصیل کنم و آیا شباهت هایی با International Commercial Law دارن؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    ممنون میشم اگه نتیجه تحقیقاتتون رو در مورد تفاوت رشته های بالا بنویسین که همه استفاده کنیم.....

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in International Business Law - Australia

دوست عزیز من یکسری واحدهای پیش نیاز اجباری قبل از دکتری در دانشگاه UNSW در سیدنی گذروندم اینجا این واحد هارو تحت مستری با نام International Business and economics Law ارایه میکنند و دکتری من در رشته International Investment Law هست که فعلا یک ترمش با سلام و صلوات تموم شد. بطور کلی تا اونجایی که من میدونم در دوره مستر هیچ تفاوتی بین این رشته هایی که نام بردید نیست و فقط تفاوت در نامی هست که کردینیتور رشته برای اون اختصاص میده. وگرنه قبل از اینکه به من یه سری پیش نیاز بدن من واحدها رو در دانشگاه UTS, Sydney and UNSW چک کردم و هرکدوم یه عنوان برا مسترشون گذاشتن ولی واحدها یکی هست. ولی در دکتری این داستان فرق میکنه. من موضوعم The Resolution of investment Dispute in International Oil and Gas Business هست پس رشته ام متمایل هست به International Economic Law ولی اگر UCP رو انتخاب میکردم میشد International Trade Law. من بخوام تفاوت این دو تا رو بگم باید با مصداق بگم و خیلی طولانی میشه ولی کلا شما اصلا خودت رو درگیر نام نکن چون واحد های ارائه شده اکثرا یکی هستند حداقل در استرالیا اینطوریه. و من شدیدا استرالیا رو پیشنهاد میکنم اونم فقط دو دانشگاه که تخصص دارن در این رشته و در هرکدومشون هم یکی از معروفترین اساتید تجارت بین الملل هستند که نامشون خیلی در دنیا معتبره
    UNSW= Professor Leon Trakman
    Maquarie Uni.= Professor Peter Gillies

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of IP Law - Beheshti Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط Sabokkbal نمایش پست ها
    دوست عزیز من یکسری واحدهای پیش نیاز اجباری قبل از دکتری در دانشگاه UNSW در سیدنی گذروندم اینجا این واحد هارو تحت مستری با نام International Business and economics Law ارایه میکنند و دکتری من در رشته International Investment Law هست که فعلا یک ترمش با سلام و صلوات تموم شد. بطور کلی تا اونجایی که من میدونم در دوره مستر هیچ تفاوتی بین این رشته هایی که نام بردید نیست و فقط تفاوت در نامی هست که کردینیتور رشته برای اون اختصاص میده. وگرنه قبل از اینکه به من یه سری پیش نیاز بدن من واحدها رو در دانشگاه UTS, Sydney and UNSW چک کردم و هرکدوم یه عنوان برا مسترشون گذاشتن ولی واحدها یکی هست. ولی در دکتری این داستان فرق میکنه. من موضوعم The Resolution of investment Dispute in International Oil and Gas Business هست پس رشته ام متمایل هست به International Economic Law ولی اگر UCP رو انتخاب میکردم میشد International Trade Law. من بخوام تفاوت این دو تا رو بگم باید با مصداق بگم و خیلی طولانی میشه ولی کلا شما اصلا خودت رو درگیر نام نکن چون واحد های ارائه شده اکثرا یکی هستند حداقل در استرالیا اینطوریه. و من شدیدا استرالیا رو پیشنهاد میکنم اونم فقط دو دانشگاه که تخصص دارن در این رشته و در هرکدومشون هم یکی از معروفترین اساتید تجارت بین الملل هستند که نامشون خیلی در دنیا معتبره
    سلام میشه راجع به دکتری تون بیشتر توضیح بدین که مستر رو کجا گذروندین و اینکه واسه دکتری فاند دارین یا نه؟ مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط Sabokkbal نمایش پست ها

دوست عزیز من در برخی دانشگاه های خارجی بررسی کردم دیدم که این 4 عنوان درس رو برخی با هم و برخی به طور مجزا داشتند و در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دادند پس قطعا نمی تونه ماهیت این درس ها یکی باشه و تفاوت ها فقط در نام باشه .

اگر کسی اطلاعات بیشتری در مورد این 4 رشته ( International trade law - International Commercial law - International business law - International economic law ) در دوره ی مستر داره و وجوه اشتراک و افتراق این ها رو می دونه و اطلاعاتی در مورد موقعیت های شغلی بعد از فراغت از تحصیل در این رشته ها داره ما رو لطفا بی نصیب نگذاره که خیلی به درد اینده مون در انتخاب رشته ی دوره ی مستر می خوره.

من تا انجایی که شنیدم انگلستان بهترین جا برای رشته ی International commercial law هستش به خاطر غنای علمی که در این زمینه در این کشور وجود داره . ایا کشور دیگه ای هست که از نظر علمی در این رشته ی خاص هم پایه یا بهتر از انگلیس باشه ؟

دوستان سلام
    من هم قصد ادامه تحصیل برای حقوق تجارت بین الملل در مقطع دکترا دارم ووگرایش ارشدم هم کارشناسی بود
    و با توجه به اطلاعاتی که بدست آوردم ظاهرا تو کشورهای انگلیس استرالیا و آمریکا این رشته رو دارن. اما بخاطر هزینه های سنگین این 3تا کشور نمیتونم اونارو انتخاب کنم
    کسی در مورد کشورهای اروپایی بجز انگلیس اطلاعی داره ؟

Junior Member

دوست عزيز حقوق تجارت بين الملل international commercial law قواعد حاكم بر عقد بيع بين الملل يا معاملات فروش بين الملل هست كه در اون عنصري بيش از يك كشور دخيل ميشه..يعني مثلا معامله بين دو كشور صورت مي گيره..اما حقوق تجارت جهانيglobal business law كه يك شاخه بسيار جديد هست مياد به تبيين معاملاتي ميپردازه كه مثلا كمپاني ايكس با دفاتري و شاخه هايي در سراسر جهان بيش از چندين كشور..اقدام به انجام اونه معاملات ميكنه..شركتهايي كه محصولاتي رو توليد ميكنن كه در سراسر جهان توزيع ميشه و وسعتي به قولي به پهناي جهاني دارن..در حاليكه در تجارت بين الملل نهايتا دو يا سه كشور اقدام به معامله ميكنن و قواعد حاكم بر اين معامله تبيين ميشه.

Junior Member

در صورتیکه قصد ادامه تحصیل در یکی از این دو رشته را دارید توصیه میکنم به لیست دروسی که در طی این دوره ها ارایه خواهند شد نگاه کنید. معذلک، international commercial law عمدتا همان حقوق تجارت بین الملل می باشد ولی رویکرد global B L ضمن پرداختن به موضوعات حقوق تجارت بین المللی کمی متفاوت و بیشتر به مباحث حقوق سازمان تجارت جهانی، چند جانبه گرایی تجاری ، دوجانبه گرایی تجاری و منطقه گرایی تجاری و شاید کمی هم به موضوعات مرتبط با lex mercatoria که همان حقوق بازرگانی فراملی می باشد،میپردازد. در یک نگاه کلی تر، قواعد و مقررات تجاری و اقتصادی بین المللی به دو دسته عمده Macro-Regulations و Micro-Regulations یا مقررات تجاری کلان و مقررات تجاری خرد تقسیم میشوند. بر اساس این نوع تقسیم بندی global Business Law در زمره پرداختن به موضوعات کلان اقتصادی و تجاری بین المللی است در حالیکه I Commercial L به روابط خرد یا در سطوح پایین روابط تجاری بین المللی می پردازد. قابل ذکر است که ملاک و معیار مورد اشاره درفوق نظریه ایی است که توسط پروفسور دومینیک کارو حقوقدان و متخصص برجسته فرانسوی در حوزه حقوق تجارت بین المللی مطرح شده است.

Junior Member

تجربه این رشته در سایر دانشگاه ها خود مؤید آن است که دو روش جاری در این زمینه وجود دارد که با توجه به نیازهای منطقه ای و توان علمی هر دانشگاه انتخاب می گردد . در بعضی دانشگاه های خارجی حقوق اقتصادی بین المللی و حقوق تجارت بین الملل به عنوان دو رشته مستقل مطرح و ارائه می گردند در روش دیگر که با توجه به رشد اجتماعی و اقتصادی کشور از یک طرف و سطح نیاز جامعه و نو بودن آن از طرف دیگر توصیه می گردد در مرحله اولیه و فعلی ، این رشته واحد تحت نام «حقوق تجاری اقتصادی بین المللی »به صورت ترکیبی ارائه می شود تا دانشجویان بتوانند با امکان انتخاب واحدهای تجاری و یا اقتصادی دور نمای آینده علمی و حرفه ای خود را ترسیم نمایند راهکاری که با توجه به نیاز های جامعه در این مرحله می تواند به عنوان گزینه بهتر محسوب گردد .

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)