صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 70

موضوع: رشته حقوق تجارت بین الملل

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق تجارت بین الملل

با سلام خدمت دوستان عزیز

میخواستم لطف کنید بهم بگید ایا من با این شرایط امکان گرفتن فاند رو در رشته حوق تجارت و یا انرژی و یا مالی دارم و اینکه توی چه کشور اروپایی شانس گرفتن فاند رو در مقطع دکتری دارم؟

لیسانس حقوق از دانشگاه پیام نور با معدل 13/75

فوق لیسانس حقوق تجارت از دانشگاه ازاد 18

دوتا مقاله isi با ایمپکت 3.4 در رشته خودم

و تافل 85

ممنون میشم پاسخ بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyaarash نمایش پست ها
    با کمال احترام بنده با این مواردی که شما می فرمایید مخالف هستم و به نظر من صحیح نیستند. اینطور نیست که هرکس در فیلد بین الملل تحصیلات داشت بتواند لزوما داوری هم بکند مگر اینکه دروس تخصصی داوری تجاری بین المللی به عنوان قوانین شکلی حاکم بر دعاوی و دروس بیع بین المللی و غیره ( به عنوان مباحث ماهوی ) رو پشت سر گذاشته باشه یا حداقل دوران کارآموزی مجزا و اختصاصی ای رو پشت سر گذاشته باشه چون داوری تجاری بین المللی بدون دونستن مبحثی مانند حقوق بیع بین المللی مثل بدنی می مونه که روح نداشته باشه. به علاوه شما مطمئن باشید یک کسی که فقط حقوق بین الملل عمومی خونده نخواهد توانست در زمینه ی داوری تجاری بین المللی فعالیت کنه همونطور که کسی که فقط در مورد قرار دادهای تجاری بین المللی خونده نمی تونه در مورد پرونده های حقوق بین الملل عمومی نقش عمده ای ایفا کنه. امروز تمام شاخه های حقوق تخصصی شدن به دلیل ماهیت مجزا ای که پیدا کردند و تمام دفاتر حقوقی در خارج از کشور ( در کشور های اروپایی و آمریکای شمالی و اقیانوسیه مد نظرم هست) برای خودشون دپارتمان های مختلفی دارند که هر دپارتمان وکلای متخصص خودش رو داره و ذر همون شاخه فعالیت می کنن و پا در گلیم بقیه وکلا در حوزه های دیگر نمی ذارن. به طور مثال موسسه حقوقی Lalive سوییس که از معروفترین ها در این کشور هست که مقر اصلی اون در ژنو هست حداقل از 15 دپارتمان تشکیل شده , اون کسی که Commercial Arbitration در مورد پرونده های بیع بین المللی کار می کنه کازی با پرونده ی مربوط به Investment یا Public International law نداره زیرا هر کدام از این وکلا سال ها در این فیلد های تخصصی آموزشهای مرتبط و تخصصی دیده اند که نوع آموزش فراگرفته شده توسط اون ها با نوع آموزشی که سایر وکلا در سایر زمینه ها می بینند تفاوت داره. بنابراین به نظر بنده روا نیست که نام "پرطمطراق" بر رشته های تخصصی ای که ایجاد شدند بذاریم و معتقد باشیم که چه بسا این نام ها مصرف تبلیغاتی داشته باشند.

در خصوص جمله ی آخرتون باید عرض کنم که صد البته اساتید فرانسوی قوی ای در این رشته وجود دارند ولی امروزه دیگه ملیت ملاک برتری اساتید در رشته ای خاص نیست مخصوصا اونجایی که رشته ها نام "بین المللی" پشت سرشون هست و به حوزه ی جغرافیایی خاصی محدود نمی شن . بنابراین ذیل یک حکم کلی به اعتقاد من نمی توان ادعا کرد که شاید فرانسوی ها گوی سبقت رو از آمریکایی ها و کانادایی ها ربوده باشند چون هیچ خط کشی وجود نداره که معیار این "بهتر بودن" رو نشون بده . تنها ملاک و آنچه موضوعیت داره به نظر بنده میزان آثار علمی تولیدی از اساتید دانشگاه ها هست و اینکه چقدر اونها در پیشبرد مباحث نوین یک رشته ی خاص نقش داشته اند حالا از هر ملیتی که می خواهند باشند. موفق باشید .
    با سلام خدمت شما
    قبل از هر چیز باید از حضور، توجه و فروتنی شما و دوستان بزرگوار دیگه تشکر کنم، یکی از دلایلی که متاسفانه علوم انسانی در کشور ما مثل کشورهای پیشرفته در جایگاه اصلی و قله ی جامعه نیست کم توجهی فارغ التحصیلان خارج از کشور هست که حضور شما عزیزان در اینجا نشون دهنده ی ارزش کار شماست، از توجهتون بی نهایت سپاسگزارم

در رابطه با موضوعی که فرمودید نکته ای که برام جالبه بدونم اینه که آیا کسی که در این موسسات کار می کنه به عنوان یک وکیل حقوق کارمند حقوقی بودن، دریافت می کنه یا براساس کاری که انجام میده از یک درصدی به موسسه و درصدی هم به این ها میرسه ؟

منظورم اینه که بطور کلی روال موسسات حقوقی خارج از کشور که بر خلاف کشور ما فراگیر و اصل هم هستند، در استخدامشون به چه صورت هست، آیا دریافتی ها عادلانه هست یا یک حقوق کارمندی خوب به وکیل میدند و اصل درآمد برای مدیران موسسه هست ؟

ممنون میشم دوستان تجربیاتشون رو بفرمایند
    سطح هر جامعه نتیجه کیفیت پیش دبستانی و دبستان آن است ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    رشته روابط بین الملل

سلام. کارشناسی علوم سیاسی و کارشناسی ارشد روابط بین الملل دارم. قصد ادامه تحصیل در رشته حقوق خصوصی و جزا در مقطع دکتری در آمریکا رو دارم. سوالم اینه که اگر دکتری حقوق در آمریکا یا کشورهای اروپایی بگیرم با توجه اینکه مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشدم، رشته حقوق نبوده (البته در لیسانس حدود 70 واحد حقوق پاس کردم)، آیا می تونم با مدرک دکتری حقوق در کانون وکلا آمریکا امتحان بدم؟
    تا اونجایی که مطلعم در ایران برای آزمون کانون وکلا باید لیسانس حقوق داشته باشیم و چنانچه لیسانس، رشته ای غیر مرتبط باشه و شما ارشد حقوق بگیرید با مدرک ارشدتون نمیتونید در آزمون کانون وکلا در ایران شرکت کنید؛ آیا چنین چیزی در آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی مصداق پیدا می کنه؟
    منتظر راهنمایی هاتون خواهم بود. سپاس
    ویرایش توسط miladsh : June 23rd, 2018 در ساعت 06:31 PM دلیل: تنظیم فونت

Junior Member

با عرض سلام
    کارشناس حقوق و کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل International Trade Law خوندم در حال حاضر در حال یادگیری زبان آلمانی هستم در یک شرکت پیمانکاری به مدت ۵ سال مشاور حقوقی امور قراردادها بودم
    قصد مهاجرت دارم خواستم سوال کنم تو کدوم کشورها این رشته مورد پذیرش هست ایا میتونم از طریق ویزای کار اقدام کنم و یا از طریق ویزای تحصیلی راحت تر و سریع تر است .ممنون میشم راهنمایی کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط miladsh نمایش پست ها
    سلام. کارشناسی علوم سیاسی و کارشناسی ارشد روابط بین الملل دارم. قصد ادامه تحصیل در رشته حقوق خصوصی و جزا در مقطع دکتری در آمریکا رو دارم. سوالم اینه که اگر دکتری حقوق در آمریکا یا کشورهای اروپایی بگیرم با توجه اینکه مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشدم، رشته حقوق نبوده (البته در لیسانس حدود 70 واحد حقوق پاس کردم)، آیا می تونم با مدرک دکتری حقوق در کانون وکلا آمریکا امتحان بدم؟
    تا اونجایی که مطلعم در ایران برای آزمون کانون وکلا باید لیسانس حقوق داشته باشیم و چنانچه لیسانس، رشته ای غیر مرتبط باشه و شما ارشد حقوق بگیرید با مدرک ارشدتون نمیتونید در آزمون کانون وکلا در ایران شرکت کنید؛ آیا چنین چیزی در آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی مصداق پیدا می کنه؟
    منتظر راهنمایی هاتون خواهم بود. سپاس
    پاسخ سوال اول:‌ خیر
    پاسخ سوال دوم: تا جایی که می دانم در برخی ایالات آمریکا شما با داشتن LLM که همون Master of Laws میشه می تونید در امتحان کانون وکلا شرکت کنید، برای اطلاعات دقیق تر موضوع رو از کسی بپرسید که شخصا در آمریکا تحصیل کرده باشه.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra05 نمایش پست ها
    با عرض سلام
    کارشناس حقوق و کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل International Trade Law خوندم در حال حاضر در حال یادگیری زبان آلمانی هستم در یک شرکت پیمانکاری به مدت ۵ سال مشاور حقوقی امور قراردادها بودم
    قصد مهاجرت دارم خواستم سوال کنم تو کدوم کشورها این رشته مورد پذیرش هست ایا میتونم از طریق ویزای کار اقدام کنم و یا از طریق ویزای تحصیلی راحت تر و سریع تر است .ممنون میشم راهنمایی کنید ������
    دوست عزیز هیچ گونه منبع آماری ای وجود نداره که لیست کرده باشه توضیح بده مثلا کدوم کشورها تجارت بین الملل بهتره و کدوم کشورها جزا بهتره، ملازمه ای بین رشته و کشور در دنیای امروز نمی توان پیدا کرد. اینکه ویزای تحصیلی بهتره یا کاری هم بستگی داره کدوم کشور منظور شما باشه، هر کشوری قوانین خودش رو داره حکم واحدی نمی توان داد.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان گرامی
    در صورت فارغ التحصیلی با معدل 17 در مقطع لیسانس از دانشگاه ازاد و ایلتس 7
    ایا در سوید نروژ یا امثالهم میشه در یکی از شاخه های بین الملل ادامه تحصیل داد ؟ و پس از پایان تحصیل شرایط کار به چه صورت است ؟
    الیته سوال ممکنه کلی باشه ولی ممنون میشم توضیح بدید

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Gostaham نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گرامی
    در صورت فارغ التحصیلی با معدل 17 در مقطع لیسانس از دانشگاه ازاد و ایلتس 7
    ایا در سوید نروژ یا امثالهم میشه در یکی از شاخه های بین الملل ادامه تحصیل داد ؟ و پس از پایان تحصیل شرایط کار به چه صورت است ؟
    الیته سوال ممکنه کلی باشه ولی ممنون میشم توضیح بدید
    شدن که می شه، دانشگاه اسلو می تونه گزینه خوبی باشه (به تاپیک معرفی دانشکده های حقوق کشورهای اسکاندیناوی که قبلا ایجاد کرده بودم مراجعه کنید). در مورد شرایط کار من بارها در تاپیک های مختلف این فروم توضیح دادم که اینگونه سوال های کلی (مثلا: کدوم کشور بهتره؟ کدوم رشته بهتره؟ شرایط کار تو کدوم کشور خوبه؟ و غیره) هیچ جواب مشخصی ندارند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyaarash نمایش پست ها
    شدن که می شه، دانشگاه اسلو می تونه گزینه خوبی باشه (به تاپیک معرفی دانشکده های حقوق کشورهای اسکاندیناوی که قبلا ایجاد کرده بودم مراجعه کنید). در مورد شرایط کار من بارها در تاپیک های مختلف این فروم توضیح دادم که اینگونه سوال های کلی (مثلا: کدوم کشور بهتره؟ کدوم رشته بهتره؟ شرایط کار تو کدوم کشور خوبه؟ و غیره) هیچ جواب مشخصی ندارند.
    بسیار متشکرم
    اخه بعضی ها گقتن اوندری پیدا کردن شفل سخت هست که احتمال برگشتش زیاده؟
    بعد من خواهرم بعد از لیسانس رسته مکانیک ارشد و دکترا رو امریکا فول فاند تموم کرد. میگه تقریبا واسه این رشته شانسی نیست . چقدر درسته ؟

سلام دوستان
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    رزومه:
    ۲۴ سالمه ترم ۲ کارشناسی علوم قضایی مجردم معدل ۱۹.۵۰
    دارم خودم رو برای مدرک زبان سال بعد آماده میکنم و براوردم نمره بالای ۱۰۰ تافل هست
    مقاله ندارم (ولی میتونم روش کار کنم)
    ..
    من بین ۲ راهی هستم دوستان لطفا راهنمایی کنید..
    👇
    ۱- برای ارشد بخونم و رتبه خوب بیارم و یه دانشگاه خوب مثل تهران یا بهشتی تجارت بین الملل بخونم و این رتبه و دانشگاه رزومه م بشه برای اپلای آمریکا (پلن بعدی کانادا)
    ۲_ از الان رو مقاله کار‌کنم و در ژورنال های مختلف مقالات خوبی ارائه بدم و رزومه‌مقالمو خوب کنم و بعد از کارشناسی اقدام به اپلای آمریکا (کانادا) کنم

من با مدیر ایزی اپلای مشورت کردم در این مورد ایشون گزینه ۲ رو‌ پیشنهاد دادن، نظر شما چیه دوستان؟

صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)