صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 70

موضوع: رشته حقوق تجارت بین الملل

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق تجارت بین الملل

در پاسخ دوست عزیزی که علاقمند به فعالیت در حوزه حقوق بین الملل و شاخه تجارتی آن بودند :

حقوق تجارت بين‌الملل را مي‌توان مجموعه‌اي از قواعد حاكم بر مبادلات تجاري ميان اشخاص حقيقي و حقوقي دانست كه واجد خصيصه فرامرزي يا داراي عنصري خارجي است. موضوعاتي نظير بيع بين‌المللي كالاها، حقوق حمل و نقل‌هاي بين‌المللي، سازمان تجارت جهاني، شركتهاي چندمليتي، تجارت الكترونيك، تعارض قوانين، حقوق انرژي و داوريهاي بين‌المللي در اين رشته مورد مطالعه قرار مي‌گيرند. فقر شديد منابع مطالعاتي و نيروي انساني متخصص در اين زمينه عرصه را براي فعاليتهاي حرفه‌اي و پژوهشي دانشجويان اين رشته مهيا كرده است. تسلط به زبانهاي خارجي به ويژه زبان انگليسي، لازمه فعاليتهاي موثر علمي و شغلي در اين حيطه است.

در کشور ما برخلاف بعضی از کشورها، ‌درمیان گرایش های
    رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد، دو رشته با اقبال کمتری مواجه شده است، که عبارتند از حقوق اداری و حقوق بین الملل، که خود معلول عدم وجود زمینه های فعالیت آن ها در کشور است.
    به اعتقاد من ، مهم رشته نیست بلکه آنچه اهمیت دارد،‌این که انسان درهر رشته و جایی که است، اصطلاحا" نامبر وان و جزء برترین ها باشد. این اعتبار و موقعیت را بایدآفرید،‌ خلق و ایجاد کرد، مابقی چیزها متعاقب آنها می آید.
    ویرایش توسط mo_eini : September 4th, 2011 در ساعت 11:41 PM
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

اما شرائط موجودی که با آن مواجه هستیداین که، رشته حقوق بین الملل فی نفسه رشته جالب ومتنوعی است. تازه مسائل سیاسی هم با آن ‌عجین است – البته اگر علاقمند به آن باشید- دانش جهانی مارا نیز افزایش می دهد، قدرت درک و تحلیل ما را از رخدادهای سیاسی جهانی بیشترمی کند، اما این ها پول و نان زندگی که نمی شود، نه!!!!!!
    2014

شما باید با صداقت تام مشخص نمائید، که درآینده درکدام یک از زمینه های شغلی حقوقی موجود، قصد فعالیت دارید. منظورم : قضاوت، وکالت، سردفتری، مشاوره و کارشناس حقوقی و تدریس دانشگاه است. پاسخ بر حسب انتخاب هر یک متفاوت خواهد بود. چه آن که:قضاوت: اگر هدف شما قضاوت است،به جهت مسؤلیت سنگین و کاردشوار آن و...، توصیه می کنم دور آن را خط قرمز بکشید، اما اگر اصرار زیادی دارید. فرقی ندارد که فارغ التحصیل چه گرایشی باشید. البته اگر گرایش های جزا و خصوصی باشید، موفق ترید. زیرا عمده ترین مسائل مبتلا‌به دادگستری دردو زمینه فوق است.
    2014

وکالت: امروزه ‌باتوجه به تعدد و کثرت وکلا، تخصص درسطح بالا، حرف اول رامی زند. لذا اگر بخواهید درزمینه دعاوی ایرانیان مقیم خارج از کشور، اعم از مسائل تابعیت، جرائم ارتکابی آنان، اختلافات زناشویی و.... وکالت نمائید، حقوق بین الملل گزینه مناسبی است و الا مشمول قضاوت است، به همان علتی که بیان داشتم.
    2014

سردفتری: اساسا" من آن را درجا زدن یک فارغ التحصیل حقوق و به هرز رفتن داشن حقوقی وی می دانم. چه آن که، یک سری کارهای کلیشه ای و فرم گونه را بکرات انجام می دهید. کاری که یک فرد عادی بعد از چند سال تجربه می تواند، انجام دهد. مثلا" سر دفتر فوت می کند، پسرش که اساسا" دانش تخصصی حقوق ندارد، می شود جانشین پدر و سردفتر اسناد رسمی. به همین سادگی.؟؟!!!!!!!!!. البته سردفتر اسناد رسمی بخصوص درتهران، موسم بهاری خوبی داشت که چند سالی است، دچار خزان گردید. درهرحال، حقوق بین المل درآن کاربردی ندارد. اما حقوق خصوصی باز بهتر است.
    2014

مشاور و کارشناس حقوقی: مشمول قسمت اخیر مسائل قضاوت است، که پیشتر بیان شد.مدرس: به اعتقاد من بهترین گزینه برای شماست. بویژه که خانم نیزهستید. نمونه موفق آن را می توانم خانم دکتربهشید ارفع نیا مثال بزنم که درزمینه حقوق بین الملل دارای تألیفاتی نیز است. امیدوارم شما نفر دوم آن درکشور باشد.
    2014

نقل قول نوشته اصلی توسط mo_eini نمایش پست ها
    اما شرائط موجودی که با آن مواجه هستیداین که، رشته حقوق بین الملل فی نفسه رشته جالب ومتنوعی است. تازه مسائل سیاسی هم با آن ‌عجین است – البته اگر علاقمند به آن باشید- دانش جهانی مارا نیز افزایش می دهد، قدرت درک و تحلیل ما را از رخدادهای سیاسی جهانی بیشترمی کند، اما این ها پول و نان زندگی که نمی شود، نه!!!!!!
    دوست عزیز از پاسخ ها و اطلاعات گرانبهایی که در اختیار دیگران می گذارید بی نهایت سپاسگذارم و امیدوارم بتوانم جبران این نیت خیرتون باشیم
    بنده هم چند تا سوال داشتم که ممنون میشم کمکم کنید : من هم دارم برای دوره دکترا حقوق تجارت بین الملل اقدام میکنم و با اطلاعاتی که درمورد تفاوت های گرایشهای آن و قابلیت های شغلی آن دادید تا حدی روشن شدم اما در مورد قابلیت شغلی این رشته در خارج از کشور نیز اگر اطلاعاتی داری بفرمائید که عمدتا فارغ التحصیلان این رشته در خارج از کشور به چه کاری مشغولند؟ و به نظر شما آیا امکان موفقیت شغلی بعد از فارغ التحصیلی در خارج از کشور وجود دارد؟و همچنین برای کدام گرایش این رشته امکان موفقیت بیشتری وجود دارد ؟
    سوال دوم اینکه ازچه دانشگاههایی را در این خصوص شناخت و اطلاعات دارید که به صلاح برای ادامه تحصیل هستند؟ من بسیار علاقه مند ادامه تحصیل و زندگی در آمریکا و یا کانادا و در صورتی که با توجه به هزینه های سنگین این 2کشور نتونم اینهارو انتخاب کنم یکی از کشورهای ار.پایی رو انتخاب خواهم کرد اما هیچ اطلاعاتی از دانشگاههای که این رشته رو دارن و همچنین اسکولارشیپ هایی که میدن ندارم
    من گرایش کارشناسی ارشدم حقوق بین الملل هست اما تازگیا علاقه مند به حقوق تجارت بین الملل شدم .
    پیشاپیش از راهنمائی هاتون سپاسگذارم

Junior Member

با عرض سلام فارق التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد در مقطع لیسانس و 27 سال سن می باشم.علاقه فراوانی به رشته حقوق دارم و اطلاعات زیادی از گرایشات این رشته ندارم ولی دوست دارم در مقطع فوق لیسانس روابط بین الملل یا یکی از گرایشات این رشته را ادامه دهم لذا از شما خواهشمندم که مرا راهنمایی فرماید که آیا میتوانم در ارشد این رشته ادامه دهم یا خیر اگر جواب مثبت است در کدام گرایش ادامه دهم.در ضمن آینده شغلی و درامد آن برایم مهم می باشد.آیا با مدرک فوق لیسانس یکی از این گرایشات حقوق با توجه به اینکه لیسانس مترجمی دارم میتوانم در امر وکالت و یا قضاوت شرکت کنم. با توجه به اینکه شما فرد مطلع ای هستید اگر شما بجای بنده بودید چه گزینه ای را انتخاب میکردید در ضمن شنیده ام که برای وکالت وقضاوت و سردفتری و... باید لیسانس هم حقوق باشد سپاسگزارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kubrick نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز:
    من قصد ادامه تحصیل برای رشته حقوق تجارت بین الملل برای کارشناسی ارشد رو دارم. همون طور که میدونید این رشته انواع گوناگونی داره:
    International Trade Law
    International Commercial Law
    International Business Law
    International Economic Law
    البته آخریه با بقیه فرق داره اما در یک گروه قرار میگیرن. دوستان کسی فرق این رشته ها رو میدونه با هم چیه؟ و چقدر واحد های مشترک دارن؟
    حقیقتش من یه تحقیقی کردم و این طور که من فهمیدم من به International Commercial Law علاقه دارم. اما متاسفانه این رشته رو این عنوان فقط در انگلیس و آمریکا پیدا کردم. دوستان در اروپا (غیر از انگلیس) یا کانادا دانشگاهی رو سراغ داره که این رشته رو ارائه کنه؟ اینطوری که من گشتم International Business Law و International Economic Law در اروپا هم پیدا میشه. آیا به نظر شما با توجه به اینکه من به International Commercial Law علاقه دارم، می ارزه که در این دو رشته تحصیل کنم و آیا شباهت هایی با International Commercial Law دارن؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

کسانی که علاقمند به رشته حقوق تجارت بین الملل هستند به این لینک مراجعه کنند تا اطلاعات کافی دریافت دارند
    http://teclaw.ir/58-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A2%DA%A9%D8%A7%D8%AF%D9%85%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82-%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84

یا به وب سایت www.teclaw.ir مراجعه فرمایند. من که اطلاعات خوبی از این وب سایت گرفته ام.

با سلام خدمت دوست عزیز
    اساسا تحصیل در این رشته به دلیل اینکه دانشجویان سایر رشته ها آشنایی قبلی با این علم ندارند دشوار است. به هر حال تحصیل در هر رشته ایی زمینه های خاص خودشو داره. اما بنده خودم دیدم که لیسانسهای زبان برای ارشد حقوق بین الملل قبول شدند، حتی خانمی میشناختم که با لیسانس زبان ایتالیایی در همین رشته قبول شده و ادامه دادند. البته درسابر گرایش ها بنده چنین موردی ندیده ام. اما در مورد اشتغال باید بگم که مقداری سخت گیری وجود داره و معیار برای قبولی در مشاغل حقوقی "لیسانس حقوق" هست نه فوق یا دکتری.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)