صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 70

موضوع: رشته حقوق تجارت بین الملل

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق تجارت بین الملل

درود بر دوستان گرامی!
    گویا متخصصین حقوق تجارت بین الملل و شاخه های مشابه می توانند به داوری حقوقی بین المللی بپردازند. یعنی به نوعی حل و فصل اختلافات تجاری بین المللی بدون رجوع به دادگاه ها. به نظر می آید که دستمزد های بسیار کلانی این اشخاص بابت داوری دریافت می کنند. از جمله ایرانیانی که به این حرفه مبادرت می کنند می توان دکتر ربیعا اسکینی، دکتر بهروز اخلاقی و ... را نام برد.

من اطلاعات بسیار کمی دارم. اگر دوستی اطلاعات بیشتری دارد و با ما سهیم شود، سپاسگزار او خواهیم شد. ارادت

Junior Member

سلام به اپلای ابراد خوش آمدید!
    تا جایی که من اطلاع دارم داوری دعاوی تجاری بین المللی خودش یه رشته اختصاصی در مقطع llm هست که خب البته کورس دیتیل این رشته رو که نگاه کردم بیشتر دروسش با تجارت بین الملل یکسان بود.
    international commercial arbitration law هستش که مثلا در دانشگاه استکهلم ارائه میشه ومیتونید تو سایتش ببینید که بسیار زیاد هم رقابتیه
    ویرایش توسط alonzy : October 27th, 2015 در ساعت 09:12 PM دلیل: غلط املای

نقل قول نوشته اصلی توسط alonzy نمایش پست ها
    سلام به اپلای ابراد خوش آمدید!
    تا جایی که من اطلاع دارم داوری دعاوی تجاری بین المللی خودش یه رشته اختصاصی در مقطع llm هست که خب البته کورس دیتیل این رشته رو که نگاه کردم بیشتر دروسش با تجارت بین الملل یکسان بود.
    international commercial arbitration law هستش که مثلا در دانشگاه استکهلم ارائه میشه ومیتونید تو سایتش ببینید که بسیار زیاد هم رقابتیه
    ممنون از شما!
    البته شما می دانید داوری یک شغل هست و تمامی حقوقدانانی که تحصیلاتی در فیلد بین الملل دارند، می توانند به این کار مبادرت ورزند. چرا که ملاک انتخاب یک شرکت برای سپردن امور داوری به یک حقوقدان شهرت و آوازه ی وی است نه "نامِ مدرک کارشناسی ارشد" ! وانگهی رشته ی مذکور شما چه بسا جنبه ی تبلیغاتی برای دانشگاه هم داشته باشد وگرنه به قول شما وقتی دروس ارائه شده همان دروس حقوق تجارت است، چه حاجت به نام های پر طمطرق!
    به هر روی من متوجه شدم که فرانسه و اساتید فرانسوی در این زمینه بهترین ها هستند و شاید حتا گوی رقابت را از امریکا و کانادا ربوده باشند... ارادت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kiarash_97 نمایش پست ها
    ممنون از شما!
    البته شما می دانید داوری یک شغل هست و تمامی حقوقدانانی که تحصیلاتی در فیلد بین الملل دارند، می توانند به این کار مبادرت ورزند. چرا که ملاک انتخاب یک شرکت برای سپردن امور داوری به یک حقوقدان شهرت و آوازه ی وی است نه "نامِ مدرک کارشناسی ارشد" ! وانگهی رشته ی مذکور شما چه بسا جنبه ی تبلیغاتی برای دانشگاه هم داشته باشد وگرنه به قول شما وقتی دروس ارائه شده همان دروس حقوق تجارت است، چه حاجت به نام های پر طمطرق!
    به هر روی من متوجه شدم که فرانسه و اساتید فرانسوی در این زمینه بهترین ها هستند و شاید حتا گوی رقابت را از امریکا و کانادا ربوده باشند... ارادت
    فرمایش شما درسته البته این را هم باید مد نظر قرار بدهید که رشته هایی که به تازگی مطرح شده اند جای خودشان را به دلیل تخصصی بودنشان در آینده نه چندان دور باز خواهند کرد و آن زمان است که تفاوت بین آنها با رشته. های مشابهی مثل تجارت بین الملل اشکارتر خواهد شد. در ایران هم تاا همین چند سال قبل این فارغ التحصیلان رشته مدیریت بازرگانی بودندکه در زمینه های نفت وگاز وسایر معاملات تجاری بین المللی فعالیت میکردند ولی با تخصصی شدن امور وورود رشته های حقوقی جدید کار به کاردان سپرده شد(هنوز نه کاملا) لذا هیچ تضمینی نیس که در آینده نزدیک این اتفاق با رشته تجارت و داوری تجاری نیفتد.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط kiarash_97 نمایش پست ها
    ممنون از شما!
    با کمال احترام بنده با این مواردی که شما می فرمایید مخالف هستم و به نظر من صحیح نیستند. اینطور نیست که هرکس در فیلد بین الملل تحصیلات داشت بتواند لزوما داوری هم بکند مگر اینکه دروس تخصصی داوری تجاری بین المللی به عنوان قوانین شکلی حاکم بر دعاوی و دروس بیع بین المللی و غیره ( به عنوان مباحث ماهوی ) رو پشت سر گذاشته باشه یا حداقل دوران کارآموزی مجزا و اختصاصی ای رو پشت سر گذاشته باشه چون داوری تجاری بین المللی بدون دونستن مبحثی مانند حقوق بیع بین المللی مثل بدنی می مونه که روح نداشته باشه. به علاوه شما مطمئن باشید یک کسی که فقط حقوق بین الملل عمومی خونده نخواهد توانست در زمینه ی داوری تجاری بین المللی فعالیت کنه همونطور که کسی که فقط در مورد قرار دادهای تجاری بین المللی خونده نمی تونه در مورد پرونده های حقوق بین الملل عمومی نقش عمده ای ایفا کنه. امروز تمام شاخه های حقوق تخصصی شدن به دلیل ماهیت مجزا ای که پیدا کردند و تمام دفاتر حقوقی در خارج از کشور ( در کشور های اروپایی و آمریکای شمالی و اقیانوسیه مد نظرم هست) برای خودشون دپارتمان های مختلفی دارند که هر دپارتمان وکلای متخصص خودش رو داره و ذر همون شاخه فعالیت می کنن و پا در گلیم بقیه وکلا در حوزه های دیگر نمی ذارن. به طور مثال موسسه حقوقی Lalive سوییس که از معروفترین ها در این کشور هست که مقر اصلی اون در ژنو هست حداقل از 15 دپارتمان تشکیل شده , اون کسی که Commercial Arbitration در مورد پرونده های بیع بین المللی کار می کنه کازی با پرونده ی مربوط به Investment یا Public International law نداره زیرا هر کدام از این وکلا سال ها در این فیلد های تخصصی آموزشهای مرتبط و تخصصی دیده اند که نوع آموزش فراگرفته شده توسط اون ها با نوع آموزشی که سایر وکلا در سایر زمینه ها می بینند تفاوت داره. بنابراین به نظر بنده روا نیست که نام "پرطمطراق" بر رشته های تخصصی ای که ایجاد شدند بذاریم و معتقد باشیم که چه بسا این نام ها مصرف تبلیغاتی داشته باشند.

در خصوص جمله ی آخرتون باید عرض کنم که صد البته اساتید فرانسوی قوی ای در این رشته وجود دارند ولی امروزه دیگه ملیت ملاک برتری اساتید در رشته ای خاص نیست مخصوصا اونجایی که رشته ها نام "بین المللی" پشت سرشون هست و به حوزه ی جغرافیایی خاصی محدود نمی شن . بنابراین ذیل یک حکم کلی به اعتقاد من نمی توان ادعا کرد که شاید فرانسوی ها گوی سبقت رو از آمریکایی ها و کانادایی ها ربوده باشند چون هیچ خط کشی وجود نداره که معیار این "بهتر بودن" رو نشون بده . تنها ملاک و آنچه موضوعیت داره به نظر بنده میزان آثار علمی تولیدی از اساتید دانشگاه ها هست و اینکه چقدر اونها در پیشبرد مباحث نوین یک رشته ی خاص نقش داشته اند حالا از هر ملیتی که می خواهند باشند. موفق باشید .
    ویرایش توسط Kiyaarash : November 2nd, 2015 در ساعت 01:24 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyaarash نمایش پست ها
    با کمال احترام بنده با این مواردی که شما می فرمایید مخالف هستم و به نظر من صحیح نیستند. اینطور نیست که هرکس در فیلد بین الملل تحصیلات داشت بتواند لزوما داوری هم بکند مگر اینکه دروس تخصصی داوری تجاری بین المللی به عنوان قوانین شکلی حاکم بر دعاوی و دروس بیع بین المللی و غیره ( به عنوان مباحث ماهوی ) رو پشت سر گذاشته باشه یا حداقل دوران کارآموزی مجزا و اختصاصی ای رو پشت سر گذاشته باشه چون داوری تجاری بین المللی بدون دونستن مبحثی مانند حقوق بیع بین المللی مثل بدنی می مونه که روح نداشته باشه. به علاوه شما مطمئن باشید یک کسی که فقط حقوق بین الملل عمومی خونده نخواهد توانست در زمینه ی داوری تجاری بین المللی فعالیت کنه همونطور که کسی که فقط در مورد قرار دادهای تجاری بین المللی خونده نمی تونه در مورد پرونده های حقوق بین الملل عمومی نقش عمده ای ایفا کنه. امروز تمام شاخه های حقوق تخصصی شدن به دلیل ماهیت مجزا ای که پیدا کردند و تمام دفاتر حقوقی در خارج از کشور ( در کشور های اروپایی و آمریکای شمالی و اقیانوسیه مد نظرم هست) برای خودشون دپارتمان های مختلفی دارند که هر دپارتمان وکلای متخصص خودش رو داره و ذر همون شاخه فعالیت می کنن و پا در گلیم بقیه وکلا در حوزه های دیگر نمی ذارن. به طور مثال موسسه حقوقی Lalive سوییس که از معروفترین ها در این کشور هست که مقر اصلی اون در ژنو هست حداقل از 15 دپارتمان تشکیل شده , اون کسی که Commercial Arbitration در مورد پرونده های بیع بین المللی کار می کنه کازی با پرونده ی مربوط به Investment یا Public International law نداره زیرا هر کدام از این وکلا سال ها در این فیلد های تخصصی آموزشهای مرتبط و تخصصی دیده اند که نوع آموزش فراگرفته شده توسط اون ها با نوع آموزشی که سایر وکلا در سایر زمینه ها می بینند تفاوت داره. بنابراین به نظر بنده روا نیست که نام "پرطمطراق" بر رشته های تخصصی ای که ایجاد شدند بذاریم و معتقد باشیم که چه بسا این نام ها مصرف تبلیغاتی داشته باشند.

در خصوص جمله ی آخرتون باید عرض کنم که صد البته اساتید فرانسوی قوی ای در این رشته وجود دارند ولی امروزه دیگه ملیت ملاک برتری اساتید در رشته ای خاص نیست مخصوصا اونجایی که رشته ها نام "بین المللی" پشت سرشون هست و به حوزه ی جغرافیایی خاصی محدود نمی شن . بنابراین ذیل یک حکم کلی به اعتقاد من نمی توان ادعا کرد که شاید فرانسوی ها گوی سبقت رو از آمریکایی ها و کانادایی ها ربوده باشند چون هیچ خط کشی وجود نداره که معیار این "بهتر بودن" رو نشون بده . تنها ملاک و آنچه موضوعیت داره به نظر بنده میزان آثار علمی تولیدی از اساتید دانشگاه ها هست و اینکه چقدر اونها در پیشبرد مباحث نوین یک رشته ی خاص نقش داشته اند حالا از هر ملیتی که می خواهند باشند. موفق باشید .
    من از داوری به طور خاص "داوری دعاوی تجاری بین المللی" مد نظر داشتم. در یک دعوای تجاری بین المللی فارغ از اینکه طرفین خصوصی یا دولتی باشند، یک فارغ التحصیل "حقوق تجارت بین الملل" که با اصول داوری هم آشنا باشد، صلاخیت داوری را به حتم دارد. لازم نیست کسی "داوری دعاوی بین المللی" نام رشته ی تحصیلی اش باشد تا ما او را برای داوری صالح بدانیم. اما بدون تردید کسی که حقوق تجارت بین الملل می داند، نباید در مسائل حقوق بین الملل عمومی و ... دخالت کند و بلعکس.
    البته که ما خط کش و معیاری برای سنجش برتری در یک زمینه ی علمی داریم. وقتی می بینیم که در مسائل تجارت بین الملل مقالات و دکترین های فرانسوی ها بیشتر و غنی تر است و در دعاوی بین المللی نظرات متخصصین فرانسوی بیش از سایر ملل مد نظر است، می توانیم بگوییم که فرانسوی ها در این زمینه پیشتازند. ارادت

Junior Member

سلام دوستان، ببخشید یه سوال داشتم
    من دختر داییم داره تعیین رشته میکنه و خیلی براش مهمه بعد 4 سال بتونه کار خوبی داشته باشه (بیشتر بتونه پذیرش بگیره با فاند کامل)
    سوالش اینه آیا حقوق رشته خوبی هستش بر اساس هدفهاش؟ کدوم گرایشش؟
    میتونه از با حقوق دانشگاه تهران، آیلتس خوب و معدل خوب فول فاند برای مستر پذیرش بگیره؟ اگه نشد ایران کار هست؟

اگر حقوق رو خیلی توصیه نمیکنید تو رشته های انسانی کدوم رشته رو توصیه میکنید؟

ممنونم واقعا

Junior Member

با سلام. بنده لیسانس حقوق از دانشگاه تبریز با معدل 16.72 اخذ نموده و فوق لیسانس را در رشته حقوق تجارت بین الملل از دانشگاه شهید بهشتی با معدل 17 اخذ نموده ام و دارای مدرک زبان تافل می باشم. حال سوال بنده این است که با توجه به سوابق مذکور کدام دانشگاه های آمریکا، کانادا و استرالیا می توانم پذیرش بگیرم؟ و اگر پیشنهادی یا راهنمایی برای اینجانب دارید سپاسگزار می شوم که با بنده در جریان بگذارید. با تشکر

Junior Member Lonaaa آواتار ها

لام دوستان .
    امیدوارم منومتهم به احساسات زیادنکنیدچون خودم اینکاروزیادانجام میدم هرروز!
    قصدمهاحرت دارم ...هنوزنفهمیدم کجامناسب شرایط منه
    وچون دیپلمم تجربی ، وازحقوق خسته ، علاقمندبه ادامه تحصیل دراین تیپ رشته ها...سن بالای 30 ،چندسال !
    دوست دارم ازاینده مسترحقوق دراروپاوکانادابدونم ...
    استادشدن رودوست دارم برای حقوق وقضاوت ، وکالت روزیادنه .
    شماهمرشته های خوب ، چی فکرمیکنید؟
    ممنونم که به فکراینده یک دوست هستید
    ضمناازارشدپردیس تهران تجارت بین انصراف دادم

سلام ممنون از توضیحاتتون
    میشه راجع به مقاله و ژورنال معتبر در این گرایش جنابعالی یا سایر دوستان اگر اطلاعاتی دارید بفرمایید.
    خیلی ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)