صفحه 17 از 17 نخستنخست ... 7891011121314151617
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 166 , از مجموع 166

موضوع: نرم افزار ABAQUS

پیش فرض یادگیری نرم افزار آباکوس

سلام . من میخوام آباکوس رو یاد بگیرم . منتها نمیدونم از کجا شروع کنم . کتاب بخرم ؟ کلاسشو برم ؟ یا فیلم بخرم ؟ نمیدونم تو کدوم یک از این راهها آباکوس بهتر آموزش داده میشه ؟ یکی از سال بالایی ها میگفت که چون آباکوس خیلی نرم افزار قوی و پیچیده ای هست ، استفاده از کتاب خیلی بهت کمک نمیکنه و کتاب ها نمیتونن با جزییات لازم توضیح بدن . می خواستم نظر سایر دوستان رو بدونم که قدم درست رو بردارم .

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک دانشگاه مریلند کالج پارک

پیش فرض پاسخ : یادگیری نرم افزار آباکوس

نقل قول نوشته اصلی توسط onlinehazard نمایش پست ها
    سلام . من میخوام آباکوس رو یاد بگیرم . منتها نمیدونم از کجا شروع کنم . کتاب بخرم ؟ کلاسشو برم ؟ یا فیلم بخرم ؟ نمیدونم تو کدوم یک از این راهها آباکوس بهتر آموزش داده میشه ؟ یکی از سال بالایی ها میگفت که چون آباکوس خیلی نرم افزار قوی و پیچیده ای هست ، استفاده از کتاب خیلی بهت کمک نمیکنه و کتاب ها نمیتونن با جزییات لازم توضیح بدن . می خواستم نظر سایر دوستان رو بدونم که قدم درست رو بردارم .

پنج سال پیش که من خواستم با کتاب یاد بگیرم راستش کتاب خیلی مناسبی پیدا نکردم و در نهایت کتابی که داشتم در واقع حل یه سری مثال خاص بدون توضیح چندان در مورد سایر موارد و گزینه ها بود. بعدش به دلیل درس المان محدود در کلاسش شرکت کردم و واقعا راضی بودم. الان از اوضاع کتابها خبر ندارم اما تجربه شخصی خودم این بود که اگر کلاس خوبی باشه خیلی مفیدتر خواهد بود. در کل نرم افزار بسیار گسترده ای هستش و پوشش همه نکاتش خیلی زمان بر هستش.
    موفق باشید

Junior Member

سلام . توصیه سال بالایی تون نه کاملا درسته و نه کاملا غلط . شکی نیست که اباکوس یکی از پیچیده ترین نرم افزار هایی است که از المان محدود برای حل مسایل استفاده میکنه که البته جدیدا حلگر cfd هم به مجموعه حلگرهاش اضافه شده . اما در حال حاضر کتاب های مناسب هم تو بازار وجود داره . تو بحث آموزش اباکوس ، اولین چیز اینه که شما با کلیت اباکوس و سلسله مراتب انجام کارها در اون آشنا بشی . اگر خوب اینو درک کنی دیگه بقیش میشه کسب تجربه و یه سری مطالعات جانبی .

Junior Member

درود.بنظرم کتاب های اباکوس حامد معیری با 25 مثال صنعتی جالب خیلی خوبه.
    البته این کتابو من خوندم خیلی باهاش اخت نشدم و بعدش رفتم کتاب اباکوس کارو صدیقیانی رو خریدم که فوق العاده بود و بعد برگشتم کتاب معیری رو خوندم که بهتر بفهمم.
    بعد خوندن این دو کتاب حدود ۵۰ تا مسله رو یاد میگیرید.بعدش برید یوتوب یه ۳۰ ۴۰ تا اموزش هم اونجاست اونارو هم کار کنید. بعدش دیگه میتونید تو انجمن های علمی برای مسایل بیشتر جستجو کنید.
    ببینید اباکوس رو از شرکت های مرتبط با حوزه های نفتی ، مرتبط با زمین شناسی ، مرتبط با سیالات و...بگیرید تا شرکت هایی مثل bmw که 70 درصد مراحل ایمنی و بررسی خودرو رو با اباکوس انجام میدن و....
    منظور اینکه تکلیف خودتون رو مشخص کنید که تو کدوم بخشش میخواید کار کنید.مثلا من خودم بیشتر شکل دهی (که از مباحث تقریبا پیچیده اشم هم هست به علت فراوانی المان ها و متغیر ها تو این بخش) کار میکنم پس سراغ این بخش از نرم افزار میرم.
    نمیشه کسی بگه من اباکوس مسلطم ، معمولا اساتید هم روی بخش کوچیکی که مرتبط با رشته خودشون هست تسلط پیدا میکنن.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نرم افزار ABAQUS

سلام دوستان

نیروی پیشتنیدگی در کابلهای پل بتنی را چه طوری باید تعریف کنم؟

آیا با تغییر نیروی پیشتنیدگی در کابلها، فرکانسهای سازه تغییر میکنه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نرم افزار ABAQUS

سلاو دوستان
    چطری در آباکوس فقط فنر فشاری میشه تعریف کرد؟ آبا امانش هست فنری تعریف کرد که در کشش سختی پایینی داشته باشه و در فشار سختی بیشتر؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)