صفحه 3 از 17 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 166

موضوع: نرم افزار ABAQUS

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

پیش فرض پاسخ : نرم افزار ABAQUS

نقل قول نوشته اصلی توسط sandbad
    مال انتشارات دیباگرانه؟
    کتاب انتشارات دیباگران از کیه؟
    حلیل اجزای محدود با کمک ABAQUS
    ابوالفضل خلخالی

قیمت پشت جلد: 42500 ریال

مشخصات کتاب

* تعداد صفحه: 388
    * نشر: دیباگران تهران (10 مهر، 1386)
    * شابک: 978-964-354-846-9
    * قطع کتاب: وزیری
    * وزن: 850 گرم

اگه دنبال ادامه تحصیل هستی‌ abaqus رو حتما یاد بگیرید الان همه دارن از ansys به Abaqus شیفت می‌کنن.
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

Junior Member

برای من هم این سوال وجود داره که ansys یا abaqus ???

رشتم هم مکانیک جامدات هست.

Member
    رشته و دانشگاه
    M. Eng. Oil and Gas, MUN

آقا من می خوام یاد بگیرم هیچی بلد نیستم از چی بخونم؟ در ضمن من catia کامل بلدم
    وقتی به بیشترین نا امیدی رسیدم ,به هدفم هم رسیده بودم
    t

Junior Member

با سلام خدمت دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط mores1365

این سوال من هم هست؟

من از یکی شنیدم که ansys برای محدوده خطی جواب میده
    و اون یکی برای زمانی که محاسبات وارد غیر خطی میشه خوبه؟
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

نقل قول نوشته اصلی توسط mores1365
    سلام
    کارایی این نرم افزارها بیشتر به هدفتون بستگی داره.
    ansys یه نرم افزار همه فن حریفه، یعنی شما با تسلط کافی به ماژولهای مختلفش میتونی انواع و اقسام قطعات رو تحلیل کنی (اگه اشتباه نکنم تو سیال هم یه کارایی میکرد) حتی تا حدی قابلیت تحلیل میکرو سیستم ها رو هم داره.
    abaqus یه نرم افزاری که در بعضی زمینه های جامداتی بهتر عمل میکنی، بازم اگه درست یادم باشه میگفتن که ansys تحلیل impact خوبی نداره!
    از نظر کاربر پسندی، من به شدت abaqus رو دوست داشتم، منوهای بسیار خوبی داشت و منوها به صورت منطقی از مراحل اولیه کار تا آخرین مرحله و بعد تحلیل چیده شده بودن (تو انسیس هر چیزی یه جاییه، که البته اون هم با منطق چینش خودش درسته).
    اینا بخشی از تجربه های خودم و شنیده ها بود. پیشنهاد من اینه که اگه میخواین کاری بکنین اول بگردید ببینین چطور المان هایی برای تحلیل به دردتون میخورن و کدوم نرم افزار اینا رو داره (مثلا یادمه abaqus المان تحلیل همزمان مکانیکی-الکتریکی و حرارتی نداشت و ansys داشت)

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2020
    آقا من می خوام یاد بگیرم هیچی بلد نیستم از چی بخونم؟ در ضمن من catia کامل بلدم
    اول از همه خوشحال باشید، چون محیط گرافیکی abaqus و catia یکیه (یه شرکت) و از طرف دیگه شما خیلی راحت میتونی مدلهای اون رو بیاری اینجا.
    پیشنهاد من برای شروع اینه که یه راست help نرم افزار رو باز کن، خیلی خوبه و همه چی رو به خوبی توضیح داده، من خودم از صفر شروع کردم سر دو ماه با یه تحلیل ضربه خوشگل پروژه کاراموزی تحویل دادم ;D
    «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

Junior Member F A T I آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

به کمک دوستان مکانیک نیاز دارم: من مشکلی توی یه قسمت مدلم دارم: یعنی Boundary Condition هام همه فنر در جهت X هست ولی میخوام که فنر با سختی متفاوت از سختی فنر در جهت X تعریف کنم برای جهات Y, Z. توی فایل INPUT، هر چی سعی میکنم برای تعریف فنر در دو جهت دیگه X,Y، همه اش خطا میده برنامه Abaqus.
    انقدر کلافه شدم که حد نداره، تقریباً بیشتر از نصف Manual Exmaple رو که شامل دستور spring باشه چک کردم ولی به نتیجه نرسیدم. تمام احتمالاتی که به نظرم می رسید که بتونم باهاش فایل تکست INPUT رو تغییر بدم امتحان کردم.
    بچه ها، این مدل برای تزم نیست بخدا! ولی حل کردن این مسئله برام خیلی مهمه ، تلاشی که برای حل این مسئله کردم، فراتر از تصوره بخدا.
    خط فرمان فایل Input اینه:

*Element, type=Spring1, elset=SPRING4-spring
    1832, 2985
    *Spring, elset=SPRING4-spring
    1
    1e+20

این برای یکی از 64 تا المان مربوط به boundaries ام هست، ولی بقیه هاشون هم مثل همینه. الان این خطه میگه: فنر در جهت X با سختی 1e+20 ، من میخوام فنر در جهت Y, Z با دو تا سختی متفاوت از این تعریف کنم. برای فهمیدنش هم خیلی تلاش کردم ولی همه اش خطا میده.
    Trust your emotions, Believe in your dreams

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alex_mb2001ir@yahoo.com نمایش پست ها
    اگه دنبال ادامه تحصیل هستی‌ abaqus رو حتما یاد بگیرید الان همه دارن از ansys به Abaqus شیفت می‌کنن.
    آیا این نرم‌افزار ABAQUS حل سیال و حرارت هم داره؟ دنبال چیزی مثل Fluent برای جریانهای توربولنس هستم. Fluent که دیگه حمایت نمیشه و شرکت ANSYS خریدش!

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

خوبه من اینجارو ندیده بودم! حالا دونه دونه جواب میدم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash نمایش پست ها
    سلام
    کارایی این نرم افزارها بیشتر به هدفتون بستگی داره.
    ansys یه نرم افزار همه فن حریفه، یعنی شما با تسلط کافی به ماژولهای مختلفش میتونی انواع و اقسام قطعات رو تحلیل کنی (اگه اشتباه نکنم تو سیال هم یه کارایی میکرد) حتی تا حدی قابلیت تحلیل میکرو سیستم ها رو هم داره.
    abaqus یه نرم افزاری که در بعضی زمینه های جامداتی بهتر عمل میکنی، بازم اگه درست یادم باشه میگفتن که ansys تحلیل impact خوبی نداره!
    از نظر کاربر پسندی، من به شدت abaqus رو دوست داشتم، منوهای بسیار خوبی داشت و منوها به صورت منطقی از مراحل اولیه کار تا آخرین مرحله و بعد تحلیل چیده شده بودن (تو انسیس هر چیزی یه جاییه، که البته اون هم با منطق چینش خودش درسته).
    اینا بخشی از تجربه های خودم و شنیده ها بود. پیشنهاد من اینه که اگه میخواین کاری بکنین اول بگردید ببینین چطور المان هایی برای تحلیل به دردتون میخورن و کدوم نرم افزار اینا رو داره (مثلا یادمه abaqus المان تحلیل همزمان مکانیکی-الکتریکی و حرارتی نداشت و ansys داشت)
    اول از همه خوشحال باشید، چون محیط گرافیکی abaqus و catia یکیه (یه شرکت) و از طرف دیگه شما خیلی راحت میتونی مدلهای اون رو بیاری اینجا.
    پیشنهاد من برای شروع اینه که یه راست help نرم افزار رو باز کن، خیلی خوبه و همه چی رو به خوبی توضیح داده، من خودم از صفر شروع کردم سر دو ماه با یه تحلیل ضربه خوشگل پروژه کاراموزی تحویل دادم ;D
    Impact نیست، Implicit هست و Explicit! که اتفاقاً ANSYS از لحاظ حل های Imp واقعاً خوبه (البته آباکوس هم خوبه)، اما اصلاً حل Explict رو انجام نمیده، حالا این کجاها به چشم میاد؟ اونجا هایی که تغییر فرم ماده داریم، یا ضربه داریم، مثل عنواع فرمینگ ها.
    واقعاً محیط آباکوس یه سرو گردن بهتر از انسیس هست، اما یادمون نره که به هر حال نرم افزار CAE هستش و نباید توقع یک نرم افزار CAD رو در مدلینگ ازش داشت.
    آباکوس و Catia هر دو از کمپانی Dassualt system هستن.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط attarr نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    این سوال من هم هست؟
    من از یکی شنیدم که ansys برای محدوده خطی جواب میده
    و اون یکی برای زمانی که محاسبات وارد غیر خطی میشه خوبه؟
    هر دو، در هردو موردی که گفتین جواب میدن، اما در مورد مسائل با زمان، من شدیداً Abaqus رو توصیه میکنم.
    اینم بگم که مدل کردن در Abaqus خیلی کمتر زمان میبره.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)