صفحه 5 از 17 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 166

موضوع: نرم افزار ABAQUS

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نرم افزار ABAQUS

من میخواستم برای validate کردن جوابهام از یه نرم افزار استفاده کنم تا خیالم راحت بشه که تا الان همه چیز درست بوده.

مسئله چیه:
    حالت سادش اینه که یه annular در نظر بگیرید که جریان های مختلفی از داخل و خارجش میگذره. فعلا سیال رو میزارم کنار. فقط میخوام رو انتقال حرارت هدایت فوکوس کنم. مسئله Transient هست. و از همه مهمتر ضرایب انتقال غیر خطی اند که با دما تغییر میکنند. اگر ببینم درست جواب گرفتم porous هم اضافه میشه (فعلا نه). در تمام مرز ها radiation هم هست. مسئله دو بعد مکان و یک بعد زمان داره. یعنی با با تغییر زاوبه annular شرایط فرق میکنه. چشمه حرارتی که منشا الکتریکی داره با دما تغییر میکنه. بهتره که روش حل هم implicit باشه.

چی میخوام:
    نرم افزاری که وقتی جوابهامو باهاش مقایسه و validate میکنم، خیالم راحت بشه همه چیز درست بوده. با ANSYS کار کردم و بد نبود البته کل مسئله رو ندادم. الان میبینم ABAQUS ظاهرا چیز خوبیه. Fluent هم کلی وقت میگیره تا یادم بیاد دستوراتش و واقعا وقت خوندن کتاباشو ندارم. اگر بتونم از اون نرم افزار جواب ماتریس رو به صوت چیزی مثل یه فایل ASCII خروجی بگیرم عالیه. محیط نرم افزار خوش دست هم باشه (user friendly).

ممنون.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    من میخواستم برای validate کردن جوابهام از یه نرم افزار استفاده کنم تا خیالم راحت بشه که تا الان همه چیز درست بوده.

مسئله چیه:
    حالت سادش اینه که یه annular در نظر بگیرید که جریان های مختلفی از داخل و خارجش میگذره. فعلا سیال رو میزارم کنار. فقط میخوام رو انتقال حرارت هدایت فوکوس کنم. مسئله Transient هست. و از همه مهمتر ضرایب انتقال غیر خطی اند که با دما تغییر میکنند. اگر ببینم درست جواب گرفتم porous هم اضافه میشه (فعلا نه). در تمام مرز ها radiation هم هست. مسئله دو بعد مکان و یک بعد زمان داره. یعنی با با تغییر زاوبه annular شرایط فرق میکنه. چشمه حرارتی که منشا الکتریکی داره با دما تغییر میکنه. بهتره که روش حل هم implicit باشه.

چی میخوام:
    نرم افزاری که وقتی جوابهامو باهاش مقایسه و validate میکنم، خیالم راحت بشه همه چیز درست بوده. با ANSYS کار کردم و بد نبود البته کل مسئله رو ندادم. الان میبینم ABAQUS ظاهرا چیز خوبیه. Fluent هم کلی وقت میگیره تا یادم بیاد دستوراتش و واقعا وقت خوندن کتاباشو ندارم. اگر بتونم از اون نرم افزار جواب ماتریس رو به صوت چیزی مثل یه فایل ASCII خروجی بگیرم عالیه. محیط نرم افزار خوش دست هم باشه (user friendly).

ممنون.
    سلام بر دوست گل خودم،
    اولاً که تاجایی که من میدونم کسی با نرم افزار نمیتونه Validate کنه!
    بلکه معمولاً جواب های نرم افزار رو با تست تجربی و یا تئوری ریاضی Validate میکنن.

اما خوب بریم سر اصل مطلب، بابت ضریب انتقال که با این نرم افزار مشکلی نخواهید داشت، خودش این حالت رو داره. (ضریب بر حسب دما)
    در مورد زمان هم هیچ موردی نیست، حلگر برای حالت گذرا، همینه دیگه.
    بابت تغییر زاویه annular نظری ندارم چون نمیدونم دقیقاً چیه!

بازم نگفتین که خروجی هاتون چیه؟ دماست! شاره؟ یا چیزای دیگه ای هم میخوایید؟
    من جای شما باشم قطعاً میرم سراغ آباکوس چون بیشتر باهاش کار کردم،
    اینطور که فهمیدم مسئله شما خیلی پیچیده نیست و بهتره که شمام با هر نرم افزاری که راحت تری کار کنی.
    و این بود نظر من.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

مرسی. چقدر زود جواب میدی.

مسئله حل معکوس هست! یعنی شار خروجی و دما در مزر باید بدست بیاد. منظور از validate این هست. نه اینکه مسئله ی مستقیم حل بشه و با تجربه یا در حالات خاص با فرمول آنالیتیک ارزشیابی بشه. کاش اونجوری بود. حالا باید همون شرط مرزی که خودم بدست آوردم رو به ABAQUS بدم ببینم آیا همون شرایط تست اول رو میگیرم یا نه. پس میرم ABAQUS رو گیر بیارم ببینم چطوره. گیر کردم ازت میپرسم.

باز هم ممنون از راهنماییت عزیز.
    ویرایش توسط Sunrise : April 16th, 2010 در ساعت 11:37 PM

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

مرسی. چقدر زود جواب میدی.

مسئله حل معکوس هست! یعنی شار خروجی و دما در مزر باید بدست بیاد. منظور از validate این هست. نه اینکه مسئله ی مستقیم حل بشه و با تجربه یا در حالات خاص با فرمول آنالیتیک ارزشیابی بشه. کاش اونجوری بود. حالا باید همون شرط مرزی که خودم بدست آوردم رو به ABAQUS بدم ببینم آیا همون شرایط تست اول رو میگیرم یا نه. پس میرم ABAQUS رو گیر بیارم ببینم چطوره. گیر کردم ازت میپرسم.

باز هم ممنون از راهنماییت عزیز.
    آقا من بعید میدونم که هیچ نرم افزاری بتونی این مهندسی معکوس رو انجام بدی!! "نگفته بودی کار معکوس حرارتی میخوای که!"

بزار سادش کنیم:
    یک ورق داریم با یه دمای اولیه، که به خاطر تشعش دماش بالا میر و چون فواصل نقاطش با چشمه تشعش متفاوته، یه شار گرمایی هم توش راه میوفته تا دما و شار پایا بشه. (البته چون شار دائمی داریم و کانوکشنی هم نیست، دما پایا نمیشه. "پس کانوکشن هم میدیم که دما هم پایا بشه. ")
    خوب حالا شما میای دمای پایا شده رو به عنوان دمای اولیه میدین، چطور میخوایین تاثیر کانوکشن و تشعش رو معکوس کنین؟؟

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam نمایش پست ها
    سلام . کسی درباره VUMAT یا UMAT در آباکوس اطلاعی داره یا باهاشون کار کرده؟ چطور میشه این کد ها رو نوشت ؟ سخته یا آسان ؟
    شما یه سوال خیلی حرفه ای پرسیدین، تا جایی که من میدونم اینا چیزایی که برای تعیین نوع و مشخصات متریال ازش استفاده میکنن، شما در چه زمینه ای میخوایید باهاش کار کنید؟ "اطلاعات زیادی در این زمینۀ کم کاربرد ندارم، اما شاید بتونم براتون پیدا کنم"

Junior Member

سلام، من در زمینه فشرده سازی پودر دارم کار میکنم، نیاز به یک کد دارم که چگالی نهایی رو به من بده. در موردش اطلاع دارم ولی یک سری سوالاتی داشم که با توجه به اینکه شما رو این زمینه کار نکردین نمیتونین جواب بدین. در کل ممنون میشم اگه اطلاعاتی رو در این زمینه پیدا کردید خبرم بدید.چون اگه یک کد مشابه داشته باشم مشکلاتم حل مشه!

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    آقا من بعید میدونم که هیچ نرم افزاری بتونی این مهندسی معکوس رو انجام بدی!! "نگفته بودی کار معکوس حرارتی میخوای که!"

بزار سادش کنیم:
    یک ورق داریم با یه دمای اولیه، که به خاطر تشعش دماش بالا میر و چون فواصل نقاطش با چشمه تشعش متفاوته، یه شار گرمایی هم توش راه میوفته تا دما و شار پایا بشه. (البته چون شار دائمی داریم و کانوکشنی هم نیست، دما پایا نمیشه. "پس کانوکشن هم میدیم که دما هم پایا بشه. ")
    خوب حالا شما میای دمای پایا شده رو به عنوان دمای اولیه میدین، چطور میخوایین تاثیر کانوکشن و تشعش رو معکوس کنین؟؟
    ممنون از همفکریت.
    از نرم افزار فقط برای validate کردن میشه استفاده کرد که همون صورت مسئله مستقیم هست. من جوابمو ازت گرفتم که گفتی abaqus تو این کار انتقال حرارت به صورت معمول (نه معکوس) توانایی خوبی داره همون طور که گفتی. ولی خود حل معکوس هیچ نرم‌افزاری نیست. از نرم‌افزار هم نمیخوام این کار رو کنه. چیزی که گفتی کاملا درسته، نمیشه. ولی اصلا هدف اون نیست. مسئله معکوس هم به مهندسی معکوس ارتباط نداره.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

ممنون از همفکریت.
    از نرم افزار فقط برای validate کردن میشه استفاده کرد که همون صورت مسئله مستقیم هست. من جوابمو ازت گرفتم که گفتی abaqus تو این کار انتقال حرارت به صورت معمول (نه معکوس) توانایی خوبی داره همون طور که گفتی. ولی خود حل معکوس هیچ نرم‌افزاری نیست. از نرم‌افزار هم نمیخوام این کار رو کنه. چیزی که گفتی کاملا درسته، نمیشه. ولی اصلا هدف اون نیست. مسئله معکوس هم به مهندسی معکوس ارتباط نداره.
    خوبه، پس با این وجود برای حل مسئله به روش مستقیم، نباید مشکل خاصی پیدا کنی با این نرم افزار، بازم مشکلی داشتی بیا اینجا سر به ما بزن. شاید تونستیم کمکی کنیم.

Junior Member F A T I آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    inp فایل شما بدون هیچ مشکلی Run شد!
    الان هم مد شیپ ها هستن و هم فرکانس های طبیعی در بازه (تعیین شده توسط شما) هستند.
    ممنون از اینکه فایل رو برام چک کردین، ولی مشکل من همچنان پابرجاست به قوت خودش، لطفاً به من بگید که می بایست هر بار که job رو submit می کنیم قبل data check اسم job رو عوض کنم؟ چون این اتفاق توی DIANA می افته، یعنی هر بار که میخواهیم فایل BATCH رو run کنیم باید یه FEMGEN جدید براش تعریف کنیم، وگرنه همون اول خوندن Batch file خطا میده؟

سوال دومم اگه لطف کنید جواب بدین: برای کاهش مقادیر فرکانس، توی همون INP فایل، اگه که مدول یانگ رو کم کنم مثلاً به 20 برسونمش، فرکانس هام کمتر میشن؟ (البته اگه که خودم بدون خطا میتونستم INP رو run کنم شاید با تغییر مدول الاستیسیته میتونستم جواب سوالم رو پیدا کنم، ولی همونطور که گفتم فایل موقع چک دیتا خطا میده)
    Trust your emotions, Believe in your dreams

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام،
    اولاً که چرا قبل از Submit خودتون Data check جدا میکنید؟! بزارید موقع حل خودش بکنه.
    من جای شما باشم، اسم Job رو عوض نمیکنم، بلکه پاکش میکنم، دوباره با اسم جدید میسازمش! خیلی فرق میکنه. "توضیحش از توان من خارجه، اما قبول کنید"
    Batch file دیگه کجا بود! شما آباکوس رو باز کنید، از منو فالیش بخش Import، از Model فایل Inp رو وارد کنید. برید یه job تعریف کنید Submit و بعد خلاص!
    بابت مدول یانگ من چون جدیداً کاری با ارتعاش نداشتم یادم نیست زاما تا جایی که میدونم
    فرکانس طبیعی در هر سیستمی رابطه مستقیم با رادیکاله ضریب سختی سیستم داره، خوب رابطۀ K با E هم مستقیمه. پس میشه تقریباً گفت (سیستمتون مرکبه) که شما هرچه کم کنید مدول یانگ رو فرکانس های طبیعی سیستم با نسبت رادیکالی با E کم میشه.

پ.ن:حتماً میدونین که هر سیستمی بی نهایت فرکانس طبیعی داره.
    از اونجایی که شما نیروی تحریک وارد نکردید و آنالیزتون برای فرکانس های طبیعی هست، این فرکانس ها در راستای خمش، پیچش، محوری و.... خواهند بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)