صفحه 7 از 17 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 166

موضوع: نرم افزار ABAQUS

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پزشکی امیرکبیر

پیش فرض پاسخ : نرم افزار ABAQUS

سلام به دوستان( به خصوص halandoon)
    من مي خوام ي تحليل ديناميك براي مدلي كه داراي خواص ويسكوالاستيك هست(خاصيت وابسته به زمان) انجام بدم. اگه از dynamic explicit استفاده كنم، مي تونم اثر خاصيت ويسكوالستيك رو ببينم . ولي زمان حل خيلي خيلي طولاني ميشه. مي خاستم به جاي explicit از implicit با increment دلخواه خودم مسئله رو حل كنم.
    حالا سوال اينجاس آيا تو حالت implicit خاصيت وابسته به زمان من ميتونه اثرشو نشون بده يا نه؟
    پيش پيش ممنون از كمكتون.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط freemailhamid نمایش پست ها
    سلام به دوستان( به خصوص halandoon)
    من مي خوام ي تحليل ديناميك براي مدلي كه داراي خواص ويسكوالاستيك هست(خاصيت وابسته به زمان) انجام بدم. اگه از dynamic explicit استفاده كنم، مي تونم اثر خاصيت ويسكوالستيك رو ببينم . ولي زمان حل خيلي خيلي طولاني ميشه. مي خاستم به جاي explicit از implicit با increment دلخواه خودم مسئله رو حل كنم.
    حالا سوال اينجاس آيا تو حالت implicit خاصيت وابسته به زمان من ميتونه اثرشو نشون بده يا نه؟
    پيش پيش ممنون از كمكتون.
    چرا نتونه؟ فقط از حلگر استاتیک استفاده نکنید که خودتون میدونید دیگه، استاتیک یعنی تعادل در لحظه تعادل.
    فقط مشکل شما در تعیین Increment ها خواهد بود برای همگرا سازی نتایج است. اگه نتونید همگرا کنید زحمتتون بی ثمر خواهد بود.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پزشکی امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    چرا نتونه؟ فقط از حلگر استاتیک استفاده نکنید که خودتون میدونید دیگه، استاتیک یعنی تعادل در لحظه تعادل.
    فقط مشکل شما در تعیین Increment ها خواهد بود برای همگرا سازی نتایج است. اگه نتونید همگرا کنید زحمتتون بی ثمر خواهد بود.
    1: شما رفرنسي داريد كه بگه implicit aproach براي خواص time depend قابل استفاده است؟
    2: حالا اگه بخام دليلي واسه implicit استفاده كردن بيارم. همين رو بگم كه runing cost كمتري داشت؟!؟
    3:در مورد همگرايي بايد معيار خاصي استفاده كنم؟ (مثلا ي درصد تفاوتي كه فلان مقاله گفته رفرنس بدم) يا خودم قضاوت كنم كه مثلا به ازاي fix increment هاي متفاوتي كه قرار دادم جواب ها تغيير محسوس نداشتن؟يا هرچي شما بگي؟

ممنون از جوابتون

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط freemailhamid نمایش پست ها
    1: شما رفرنسي داريد كه بگه implicit aproach براي خواص time depend قابل استفاده است؟
    2: حالا اگه بخام دليلي واسه implicit استفاده كردن بيارم. همين رو بگم كه runing cost كمتري داشت؟!؟
    3:در مورد همگرايي بايد معيار خاصي استفاده كنم؟ (مثلا ي درصد تفاوتي كه فلان مقاله گفته رفرنس بدم) يا خودم قضاوت كنم كه مثلا به ازاي fix increment هاي متفاوتي كه قرار دادم جواب ها تغيير محسوس نداشتن؟يا هرچي شما بگي؟

ممنون از جوابتون
    سوال اول: رفرنس نمیخواد! واضحه! همین الان ANSYS کار ها با همین حلگر حل میکنن.
    سوال دوم: اگه دلیلتون اینه، حتماً همین رو بگید، البته اگه تعداد المان هاتون زیاد باشه که همون Explicit سریعتره
    سوال سوم: من توصیه میکنم اول با سعی و خطا برید جلو، اگه Iteration همگرا نشه Job شما Complete نخواهد شد. با Error خارج میشه/ اگه نتونستین حل رو با سعی و خطا کامل کنید اونوقت برید سر به Help قطور Abaqus بزنید تا راهکار بتونید پیدا کنید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پزشکی امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    سوال اول: رفرنس نمیخواد! واضحه! همین الان ANSYS کار ها با همین حلگر حل میکنن.
    سوال دوم: اگه دلیلتون اینه، حتماً همین رو بگید، البته اگه تعداد المان هاتون زیاد باشه که همون Explicit سریعتره
    سوال سوم: من توصیه میکنم اول با سعی و خطا برید جلو، اگه Iteration همگرا نشه Job شما Complete نخواهد شد. با Error خارج میشه/ اگه نتونستین حل رو با سعی و خطا کامل کنید اونوقت برید سر به Help قطور Abaqus بزنید تا راهکار بتونید پیدا کنید!
    بازم ممنون که جواب دادین،
    1:من با چند تا iteration امتحان کردم، کرش نکرد. اینجوری خوبه ادامه بدم تا هر وقت نتونس حل کنه؟!
    2:منظورتون از زیاد (گفتین explicit بهتره)چندتاس؟و اینکه چه دلایل دیگه واسه expli یا impli استفاده کردن می شه اورد؟( من contact تو مدل ندارم همه cell merge شدس)
    3: حالا چون کارت خیلی درسته اینم بگو: اگه بخام بار متمرکز مثلا 400 نیوتن بزارم و amp اون را instantanous در نظر بگیرم و step دینامیک(چه expli یا impli) باشه؛ اونوقت آیا بارگذاری حالت ضربه پیدا میکنه؟ یا خود به خود توی یه زمان کوچک از صفر به 400 می رسه؟(می خوام بگم لازمه من ملاحظات فرکانس طبیعی رو برای بار گذاری در نظر بگیرم؟ مثلا tabular amp وارد کنم و در اون مقدار بار در زمان صفر، صفر باشه و بعد یه زمان کوچک مناسب مقدار بار را به 400 برسونم تا شوک یا ضربه یا مثلا تشدید پیش نیاد؟)
    4اینم بگو!) توی تنظیمات حل implicit اگه half step resudal رو بالاتر بگیرم؛آیا زمان iteration مناسب برای حل بزرگتر می شه و زمان حل مسئله کم میشه؟ یا چطو تاثیر می زاره ؟(البته اینو میدونم که این مقدار half رو با توجه به مقدار نیرو میزاریم و میشه چند دهم نیرو یا چند ده برابر نیرو باشه و روی دقت تاثیر می زاره)

سلام محمد جون، ما هنوز منتظر یاری سبزتون هستیما
    چند روزه خیلی دارم با اباکوس کلنجار می رم. امروز تونستم مقداری حرارت بین دوسطح تولید کنم. ولی یه سری مشکلات هنوز هست
    اولا اون نکته ای که گفته بودی در مورد finite sliding و ،Small sliding امتحانشون کردم. وقتی این ایتم رو تیک می زنم در مقدار حرارت تولیدی تاثیر می ذارند. مثلا finite sliding گرما رو موضعی تر و نتیجتا بالاتر بدست می اره. در حالی small sliding گرما رو با توزیع بیشتر و مقدار کمتر حساب می کنه. دلیلش رو می دونید؟
    هر کاری کردم در اثر چرخش گرما تولید بشه نشد . نهایتا گفتم بذار یا جابجایی محوری به قطعه بدم . در اثر جابجایی محوری بر روی یکدیگر (نه چرخشی) مقداری گرما تولید شد. در حد 5 درجه
    فکر کنم مشکلم با این اوصاف توی کانتکت حله، ولی توی باندری کاندیشن گیره.
    اکسی سیمتریک اینجا لازمه استفاده کنم؟
    ممنون از راهنمایی های قبلی و آینده تون

سلام محمد آقا،
    می خواستم بپرسم برای این مدل خاص که براتون فرستادم آیا نیاز به تعریف reference point هست؟ برای یادآوری هر دو قطعه باید شکلپذیر باشند. یعنی نباید بصورت rigid در نظر گرفته بشند.
    یه نکته دیگه در قسمت assemble دو گزینه independent و dependent وجود داره. کاربرد این دو گزینه چیه؟

ممنون
    درسته که نیستم ولی دلم همیشه پیش همه شماست.

در تکمیل عرایض بنده، در انتخاب reference point در یک پارت باید به چه نکاتی توجه کرد؟ مثلا در کجای پارت، باید این نقطه رو در نظر بگیریم؟ وسط، بالا پایین؟
    درسته که نیستم ولی دلم همیشه پیش همه شماست.

Junior Member

یه سوال از مهندسان عزیز داشتم. من میخام یه تیر یک سرگیر دار معمولی با سطح مقطع مثلا دایره ای رو که یه ممان خالص در انتهای تیر بهش وارد می شه رو توی Abaqus تحلیل کنم. فقط تیر باید حتما سه بعدی باشه یعنی المان Beam نباشه. همه ی کاراشو انجام میدم ولی یه Error میده که یکی از نودها dof غیر فعال داره. چه طور می تونم این Error رو برطرف کنم؟

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط TTKH نمایش پست ها
    یه سوال از مهندسان عزیز داشتم. من میخام یه تیر یک سرگیر دار معمولی با سطح مقطع مثلا دایره ای رو که یه ممان خالص در انتهای تیر بهش وارد می شه رو توی Abaqus تحلیل کنم. فقط تیر باید حتما سه بعدی باشه یعنی المان Beam نباشه. همه ی کاراشو انجام میدم ولی یه Error میده که یکی از نودها dof غیر فعال داره. چه طور می تونم این Error رو برطرف کنم؟
    این Error مربوط به نقطه ای هست که شما ممان منفرد گذاشتین. اون ممان رو بردارید و بجاش از زوج نیرو استفاده کنید. ترجیحاً با Surface traction اثر ممان رو ایجاد کنید که Deformation Nodal عجیب غریب تو نتایج نیاد. موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)