صفحه 12 از 32 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 320

موضوع: پزشکی در خارج از ایران

Member eajj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture

پیش فرض پاسخ : پزشکی در خارج از ایران

سلام دوستان
    در مورد تحصیل پزشکی در ایتالیا کسی اطلاعاتی نداره ؟
    میدونم که ربانشون ایتالیایی هستش و آزمون ورودی داره اما میخوام بدونم مثل سایر رشته ها شهریه نداره ؟ طول دورش چقدر هست ؟
    that which doesn't kill me can only make me stronger

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1361 نمایش پست ها
    من خودم الان در چین تحصیل می‌کنم و کاملا حرف شمارو رد می‌کنم،یادمه برای فوق لیسانس که می‌خواستم برم هند اون دلالی که کارای مارو میکرد میگفت هند اگه خوب درس بخونی‌ با تلاش زیاد به راحتی‌ دکترا میری آمریکا یا کانادا.حرفای شما منو یاد حرف اون دلال میندازه.وقتی‌ ما درسمون با معادله بالا تموم شد تنها جایی‌ که فوق مارو قبول کرد همین چین بود و این داستان واسه تمام دوستامم همین بود.فنلاند.نروژ،...همه گفتن باید دوباره بیایی فوق بخونی‌.آره عزیز،شمام نمیخواد بیخود بیایی اینجا هندو چینو به آمریکا و کانادا وصل کنی‌.در ضمن کی‌ گفت چین تو پزشکی‌ در حد هند هستش؟دیگه همه اینو می‌دونن که هند و اروپای شرقی‌ بسیار قویتر هستن.در ضمن تو چین به شدت مشکله زبان دارن اساتید،میای اینجا یه حرفو از رو نااا آگاهی‌ می‌زنی،خواهشاً اجازه بده کسایی که سطح آگاهی‌ بالاتری دارن نظر بدن اینجا.اگه شما میخوای دلالی کنی‌ این درست نیست که با اطلاعات غلط بیای دیگران منحرف کنی‌،زندگی‌ کجا تو هند سخته؟من و تمام دوستم که هند درس خوندیم همیشه آرزومون دوباره برگردیم تو هند دوباره زندگی‌ کنیم.نسبتی که الان تو چین هستیم و همچی‌ ماشینی بی‌ روح و گرونه،تو هند من خودم با کمترین هزینه بهترین زندگیو داشتم.الان تو چین با بالاترین هزینه بد‌ترین زندگیو دارم.
    ببخشید اطلاعات شما عموما مربوط به وضعیت خودتون میشه نه وضع کلی افراد
    بنده میتونم براتون صد نفر مثال بزنم از دانشگاههای معمولی هند رفتن الان کانادا دارن درسونو میخونن یا اینکه توی شرکتهای خوب نفتی دارند کار میکنند. با حقوق های بسیار خوب.
    اینکه امریکا یا کانادا شما رو قبول نکرده به دلیل عدم توانایی علمی . نداشتن مقاله. نداشتن رزومه قابل رقابت با سایر داوطلبان و ..... بوده نه اینکه توی هند بودید یا.... طرف از دانشگاه آزاد ایران واحدهای پرت و درو افتاده رفته از دانشگاهای امریکا فاند!!!! گرفته اون وقت دانشگاههای هند نمشه؟
    این بنده خدا کجاش دلالی کرده. داره میگه کمک میکنم. اشتباه کرده گفته کمک میکنم شما به بزرگی خودت ببخش! توی امضای یکی از بچه های تاپیک امریکا بود نوشته بود کمک به بچه هایی که مدرک از دانشگاهای خوب ایران دارن برای پذیرش آمریکا اونم دلاله لابد!!!!!
    سختی زندگی در هند هم والا بنده یه مدت کوتاه توی هند بودیم به اتفاق خانواده توی بهترین محله دهلی نو من فقط خوشم میومد از هند میتونستم تحمل کنم و برام خوب بود ولی تمام اطرافیان میگفتند کی از اینجا فرار کنیم! اون همه سگ و گراز!(بله گراز دقیقا در خیابان های فرعی میتونستید ببینید لم دادند! و دم تکون میدن!)و میمون!(شهردار دهلی در اثر درگیری با یک میمون از روی بالکن خونش افتاد پایین و مرد! )و راه به راه تف انداختن رو زمین کجاش آرزو داره برگردی. من به شخصه به خاطر چیزای دیگری هند رو دوست داشتم.
    در باره پزشکی هم هند جاهای خوب داره هم چین. باید دید کدام دانشگاه چین را با کدام دانشگاه هند میخوایید مقایسه کنید!.
    مثلا شما بیای یه وقت دانشگاه شریف رو با دانشگاه امیرکبیر مقایسه میکنی خب هر دو از یک سنخ هستند و میشه برتری های یکی رو به دیگری سنجید و ....
    اما یه وقت میای دانشگاه شریف رو با دانشگاه آزاد قوچان! مقایسه میکنی! خب این منطقش چی میشه؟
    مثلا دانشگاه جامیا همدرد در هند در داروسازی بسیار قوی هست. دانشگاه مانیپال در پزشکی خیلی خوب هست. خب دانشگاه فودان یا شانگهای یا پکن نیست؟ اصلا چنین چیزی منطقا قابل قبوله؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط eajj نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در مورد تحصیل پزشکی در ایتالیا کسی اطلاعاتی نداره ؟
    میدونم که ربانشون ایتالیایی هستش و آزمون ورودی داره اما میخوام بدونم مثل سایر رشته ها شهریه نداره ؟ طول دورش چقدر هست ؟
    شهریه داره کی گفته شهریه نداره!!!!!
    اگر اگر بورس بگیرید میتونه احتمالا شهریه رو پوشش بده یا شاید قسمتیشو بستی به نوع بورستون داره توی تاپیک ایتالیا باید کامل بخونید شرایطش رو.

Member eajj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture

بنده راجع به ایتالیا اطلاع دارم که اکثر شهرها شما شهریه ای نمیپردازی و اگر هم بپردازی در حد 200 ، 300 یورو هست ، من راجع به پزشکیش اطلاعات میخواستم .
    راستی تو خیلی از شهر ها نه تنها از شهریه معاف میشید خوابگاه هم ( حداقل مدتی از چند سال تحصیلتون ) رایگان بهتون تعلق میگیره

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط eajj نمایش پست ها
    بنده راجع به ایتالیا اطلاع دارم که اکثر شهرها شما شهریه ای نمیپردازی و اگر هم بپردازی در حد 200 ، 300 یورو هست ، من راجع به پزشکیش اطلاعات میخواستم .
    راستی تو خیلی از شهر ها نه تنها از شهریه معاف میشید خوابگاه هم ( حداقل مدتی از چند سال تحصیلتون ) رایگان بهتون تعلق میگیره
    توی اروپا تنها کشورهایی که در حال حاضر شهریه پایین دارند آلمان و اتریش هستند اونم نه 200 یورو بلکه حدودا 750 !
    تاپیک ایتالیا رو خوندید اصلا؟!
    بورس به هیچ وجه 100 % نیست و نباید روش حساب کرد. بستگی به میزان درامد والدین شما. کسب نمره زبان. رزومه و .... داره که هر کدام از بورس ها چه گلد و چه انواع دیگرش که استانی هستند شرایط خودشونو دارند . عمدتا هم بچه ها کامل توضیح دادند
    مثلا بورس آی اس یو
    . یک ماه بعد از ورود به ایتالیا مشخص میشه اصلا تعلق میگیره یا نه؟
    . هر سال هم زمزمه حذفش هست.

. هر سال باید 50 واحد پاس کنی تا برای سال بعد هم بهت تعلق بگیره در ضمن اگر کسی ترم دوم بره باید 30 واحد توی همون ترم پاس کنه وگرنه برای سال بعد بهش تعلق نمیگیره.
    . تا میشه باید فیش حقوقی رو مبلغ خالص رو محاسبه کرد تا میزان حقوق و درامد بیاد پایین
    . گرفتن بورس آی اس یو راحتتر از بورس دانشگاهه ولی امکان گرفتن هردو تاش همراه هم هست
    .سقف درآمد پدر باید سالی کمتر از 4000 یورو باشه.
    . درآمد رو تا میتونی باید کم کنی چون رقابتی هست
    . از جون تا سپتامبر وقت داره
    . در هر صورت برای ماههای اول به 4000 یورو نیاز هست
    از همه مهمتر امتحان ورود به رشته پزشکی اصلا امتحان راحتی نیست در ایتالیا و افراد زیادی هستند که نمیتونند قبول بشن میرن رشته هایی مثل صنایع غذایی و ......... سطحش همین سطح ریاضی و فیزک و زیست و شیمی ایران هست تقریبا و طالبش هم زیادتر.
    متاسفانه بعضا راجع به پزشکی در خارج از کشور طوری صحبت میشه آدم فکر میکنه از این راحتتر هیچ کاری نیست.

Member eajj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture

دوست عزیز بنده راجع به ایتالیا اطلاعاتم کامله . بورس استانی هیچ ربطی به نمره زبان (!) شما و یا رزومه تون نداره بلکه فقط به درآمد شما بستگی داره که بچه های ایرانی تقریبا همه اون رو میگیرن و اگر شاملتون نشه هم تخفیف های شهریه که تقریبا شهریه دانشگاه رو براتون مجانی میکنه بدون هیچ رقابتی به ما ایرانی ها تعلق میگیره ، این ها رو دارم با اطمینان میگم چرا که چندین وقته دارم زبان ایتالیایی درس میدم و خیلی از شاگردام که با هم در ارتباط هستیم دارن اونجا میخونن . فقط عزیزی از من راجع به پزشکی در ایتالیا خوند و من چون راجع بهش اطلاعاتی نداشتم اومدم اینجا پرسیدم که ظاهرا کسی نمیدونه !
    این تایپیک رو به دقت بخون دوست من
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1557596
    ضمنا فنلاند هم فعلا تحصیل توی اکثر دانشگاهاش مجانیه ( پزشکیش رو نمیدونم ) اون تایپیک رو هم بخونید !

Junior Member

این چین که دوستان میگن ارزونه در چه حد ارزونه ؟
    من الان هیچی پول ندارم و یه لیسانس پرستاری دارم فقط . کشوری هست که آدم بتونه با حدود 20K دلار بره اونجا شروع به تحصیل کنه و در کنارش کار هم بکنه تا خرج تحصیلشو بده ؟

بعد یه چیز دیگه . انتقال چجوریه ؟ این که میگن 2 سال یه کشور دیگه درس بخونیم بعد برگردیم ایران بقیه اش ایران .
    اگه انتقال قطعا انجام پذیر باشه من شده برای 2 سال بیشتر از 20-30 K هم میتونم هزینه کنم .

نقل قول نوشته اصلی توسط R3SA نمایش پست ها
    این چین که دوستان میگن ارزونه در چه حد ارزونه ؟
    من الان هیچی پول ندارم و یه لیسانس پرستاری دارم فقط . کشوری هست که آدم بتونه با حدود 20K دلار بره اونجا شروع به تحصیل کنه و در کنارش کار هم بکنه تا خرج تحصیلشو بده ؟

بعد یه چیز دیگه . انتقال چجوریه ؟ این که میگن 2 سال یه کشور دیگه درس بخونیم بعد برگردیم ایران بقیه اش ایران .
    اگه انتقال قطعا انجام پذیر باشه من شده برای 2 سال بیشتر از 20-30 K هم میتونم هزینه کنم .
    سلام دوست عزیز تا اونجایی که من میدونم هزینه ی تحصیل در چین سالیانه حدود 6000 دلار میشه بعد اجازه های کار وجود نداره ولی شما اگه زبانتون خوب باشه میتونید زبان درس بدید چین دانشگاه هاش خوبه مدت تحصیل پزشکی در چین هم 6 سال هست

اینم بگم که احتمال داره واحد هاتو تطبیق بدن ولی باز با دانشگاه ها مکاتبه کنید بهتره

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : بهترین کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط R3SA نمایش پست ها
    کسی که پول زیاد نداره و کارشناسی پرستاری داره چجوری و کجا میتونه پزشکی بخونه ؟
    چقدر پول میخواد ؟ میشه 2 سال خوند و انتقالی گرفت به ایران ؟ این انتقالی چیه دقیقا یعنی میاید ایران تو یه دانشگاه روزانه ادامه تحصیل میدید ؟ بصورت رایگان ؟
    دوست عزیز اگه واقعا مشکل مالی داری خیلی دوستانه بهتون بگم حداقل واسه این رشته پاتون رو از ایران بیرون مزارید چون بدجور به مشکل میخورید. این تجربه شخصی بنده هست و خیلی ها رو دیدم که با این شرایط دارن برمیگردن ایران. شما اگه دوسال هم چین بخونید و بخواید برگردید ایران باید باز هم تو دانشگاههای بین الملل تحصیل کنید که سالی بین 15 تا 20 میلیون هزینش هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)