صفحه 18 از 32 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 320

موضوع: پزشکی در خارج از ایران

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

پیش فرض پاسخ : پزشکی در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط Tmit نمایش پست ها
    سلام
    من ١٧ سال دارم و ديپلم دارم
    مي خوام كه براي ادامه تحصيل پزشكي رو در امريكا بخونم
    حالا چند تا سوال
    ١-مگر نبايد قبلش ليسانس زست گرفته باشم؟خوب اين مهمه كه واسه ليسانس تو چه دانشگاهي باشم؟منظورم اينه مه مثلا اگر قصد دارم پزشكي رو تو دانشگاه بركلي بخونم، اگر ليسانسم رو هم تو همون دانشگاه بگيرم بهتره؟يا فرقي نداره و فقط با نمره ازمون همه چيز مشخص ميشه؟؟
    ٢-من كه الان تو اين مرحله هستم و بايد براي ليسانس زيست شناسي اقدام كنم، چه ازمون هايي رو بايد بدم؟ACT يا AST؟؟ديگه چي؟ به غير از تافل كه البته خيلي لازمه...
    ٣-تو انتخاب رشته دو دلم، ايا رشته اي هست كه به اندازه پزشكي موقعيت اجتماعي و اقتصادي خوبي داشته باشه و راحت تر از پزشكي بشه پذيرش گرفت و درس خوند؟؟ مثلا بيوتكنولوژي يه رشته جديد در ايرانه،اونجا چه طوره؟؟
    ٤- اگر برم و يك سالي را در دانشگاه تهران پزشكب بخوانم ايا بعدا در پذيرش من كمكي مي كنه؟؟،، منظورم اينه كه اين كه تو رزومم بره كه يه ترم دانشگاه تهران درس خونده مفيده؟؟ يا خيلي فرقي نداره؟؟
    لیسانستون رو از آمریکا بگیرید
    امتحان روردی MCAT باید شرکت کنید که آسون نیست.
    رشته پزشکی یک رشته مثل بقیه رشته هاست و تحصیل درش برای کسی به خودی خود موفقیت و شان اجتماعی و ... نمی آورد! در همین فروم مهندسانی داریم که ده پزشک هم به پای اونها نمیرسه در موفقیت و شان اجتماعی و درامد! و وضعیت خیلی خوبی هم دارند . اطرافتون هم نگاه کنید همینطوره.
    زشته MBA و ...... اگر کسی بتونه موفقیت درش بدست بیاره هم میزان درآمدش هم خیلی چیزای دیگرش زودتر بازدهی داره تا پزشکی! پزشکی هم اگر موفق بشید براتون نتیجه میده نه اینکه همینطوری درست رو دست بگذارید. در هر رشته ای زحمت بکشید میتوند موفق بشید و شان اجتماعی داشته باشید. غیر از برخی رشته ها که خب محدود ترند و خاصیتشون همینه. مثل همین علوم پایه و انسانی و هنر و ... که عمدتا وضعیت های مناسبی نه از نظر بازار کار ونه ... ندارند. البته اونا هم تک و توک هستند.
    نخیر اصلا نمیدانند داتشگاه تهران کجاست!

Junior Member

سلام
    من 25 سالمه دارم لیسانس مهندسی مکانیک میگیرم،ولی علاقه خیلی زیادی به پزشکی دارم و میخوام اگه امتحان زبان و امتحان دانشگاه رو قبول شدم برم اروپا پزشکی بخونم.
    برای پزشکی عمومی فکر نکنم دانشگاه های دولتی آلمان قبول کنتد چون سنم تا چند ماه دیگه 25 میشه.آیا این صحت داره؟؟؟
    درآمد پزشکی عمومی در اروپا حالا آلمان یا ایتالیا چطوریه؟؟
    آیا سال آخر درس ،،بیمارستان استخدام میکنه؟؟حقوق میدن؟؟حدودا چقدر؟؟تا کی اینطوریه؟؟
    آیا ارزش داره این کار رو انجام بدم؟؟
    متشکرم

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط domenikan نمایش پست ها
    سلام
    من 25 سالمه دارم لیسانس مهندسی مکانیک میگیرم،ولی علاقه خیلی زیادی به پزشکی دارم و میخوام اگه امتحان زبان و امتحان دانشگاه رو قبول شدم برم اروپا پزشکی بخونم.
    برای پزشکی عمومی فکر نکنم دانشگاه های دولتی آلمان قبول کنتد چون سنم تا چند ماه دیگه 25 میشه.آیا این صحت داره؟؟؟
    درآمد پزشکی عمومی در اروپا حالا آلمان یا ایتالیا چطوریه؟؟
    آیا سال آخر درس ،،بیمارستان استخدام میکنه؟؟حقوق میدن؟؟حدودا چقدر؟؟تا کی اینطوریه؟؟
    آیا ارزش داره این کار رو انجام بدم؟؟
    متشکرم
    احتمال برای آلمان با سن شما کمه! البته ممکنه بتونید توجیه کنید تا الان درس میخوندید ولی بالاخره بحث سفارت هم هست. اما چون از زمان دیپلم گرفتنتوت توی دانشگاه بودید ممکنه براشون قابل قبول باشه.
    در آلمان توی فرومش توضیح داده شده بخونید. اما به صورت کلی تفاوتش با سایر رشته ها کمه از نظر درآمدی مگر تخصص های پر متقاضی و به اصطلاح عامه لوکس.
    اگر منظورت اون لینکی هست که خودم قرار دادم توضیح دادم که یک موسسه خصوصی هست و دانشگاه نیست باید بیشتر بررسی بشه.
    آیا برای خودتون ارزش داره؟ جواب این سوالو فقط خودتون میتونید بدید.

Junior Member

دوستا عزیز سلام......
    به نظرتون واسه تحصیل رایگان در رشته پزشکی سراغ کدوم کشورا بری شرایطش بهتره و گرفتن مدرک زبانش راحتره؟

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط hajar_ff نمایش پست ها
    دوستا عزیز سلام......
    به نظرتون واسه تحصیل رایگان در رشته پزشکی سراغ کدوم کشورا بری شرایطش بهتره و گرفتن مدرک زبانش راحتره؟
    به نظر من ایتالیا میتونه گزینه مناسبی باشه. هم زبانش راحتتر هست و هم اینکه راحت میتونید تو آلفا تست قبول بشید و وارد دانشگاه پزشکی بشید.

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    به نظر من ایتالیا میتونه گزینه مناسبی باشه. هم زبانش راحتتر هست و هم اینکه راحت میتونید تو آلفا تست قبول بشید و وارد دانشگاه پزشکی بشید.
    من معمولا اهل فاز منفی و اینها نیستم (: ولی امتحانش به شدت سخته و داوطلبان هم زیاد و ورود به ایتالیا هم آسون و امکان بورس داشتن و خیلی چیزای دیگه امکان قبولی رو آورده پایین برای ایتالیا. ولی طبق روال معمولم اگر کسی زحمت بکشه شدنی هست.
    توی رم البته به درد ایشون نمیخوره ولی یه دانشگاهی هست با شهریه و امتحان ورودی راحت خصوصیه ظاهرا خوب پذیرش میده (سوالاتو رسما میده به متقاضی!!!!! در چارچوب آموزش البته من دوستم یکیشون اونجاست میگفت اینطور بوده و همون سوالات کلاس آموزشی رو واسه امتحان اوردن)

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    من معمولا اهل فاز منفی و اینها نیستم (: ولی امتحانش به شدت سخته و داوطلبان هم زیاد و ورود به ایتالیا هم آسون و امکان بورس داشتن و خیلی چیزای دیگه امکان قبولی رو آورده پایین برای ایتالیا. ولی طبق روال معمولم اگر کسی زحمت بکشه شدنی هست.
    توی رم البته به درد ایشون نمیخوره ولی یه دانشگاهی هست با شهریه و امتحان ورودی راحت خصوصیه ظاهرا خوب پذیرش میده (سوالاتو رسما میده به متقاضی!!!!! در چارچوب آموزش البته من دوستم یکیشون اونجاست میگفت اینطور بوده و همون سوالات کلاس آموزشی رو واسه امتحان اوردن)
    دوست عزیز فکر کنم منظورتون امتحان IMAT هست واسه کورس انگلیسی. آلفا تست واسه کورسهای ایتالیاییی هست و تعداد زیادی دانشگاه در ایتالیا با ظرفیت های خوب هستند واسه کورسهای ایتالیایی. اما بحث سر راحتی زبانشون هست که با یه دوره 6 ماه فشرده خیلی راحت میشه از پسش بر اومد.

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    دوست عزیز فکر کنم منظورتون امتحان IMAT هست واسه کورس انگلیسی. آلفا تست واسه کورسهای ایتالیاییی هست و تعداد زیادی دانشگاه در ایتالیا با ظرفیت های خوب هستند واسه کورسهای ایتالیایی. اما بحث سر راحتی زبانشون هست که با یه دوره 6 ماه فشرده خیلی راحت میشه از پسش بر اومد.
    زبان که بله به نسبت زبان های دیگر ساده هست. 6 ماه هم این دوستم که میگفت اونم توی همون 6 ماه رسونده خودشو. ظرفیت ها اما پایینه خوب نیست. یه سایتی بود لیست نمرات افراد پذیرفته شده رو زده بود دقیق یادم نیست بتونم پیدا میکنیم لینک میگذارم اما تا اونجا که یادکمه از نمره کل اکثرا 10 تا 15 نمره رو فقط نگرفته بودند و خب همین مسئله سطح رقابتو بالا میبره.
    اما آلفا تست واقعا سخته ها! نمیدونم من که سطحش سوالاتو با سوالای ایران بررسی میکردیم به نظرم در سرفصل های زیست شناسی و شیمی سطحش سوالات بالاتر ا زکنکور داخل ما بود.

Junior Member

سلام و ممنون از راهنماییاتون ...
    راستش منم راجع ایتالیا یه کم تحقیق کردم ......گویا زبانش نسبتا راحته ...امیدوارم تا دی ماه بتونم به امتحانش برسم...به نظرتون با وکیل به عنوان مشاور در ارتباط باشم یا نه؟ فعلا چیزیکه که تو ذهنم هست اینه که مدارکم رو بدم ترجمه اما نمیدونم مدرک کارشناسی ارشدم(رشته تربیت بدنی گرایش فیزیولوژی ورزش)و مدارک مربیگریمو بدم ترجمه؟یا نه؟اما من واسه پزشکی میخوام اقدام کنم....
    از این نظر میگم مدارکمو بدم یا نا که اگه ازم پرسیدن تو این مدت چیکار میکردین بگم که درس میخوندم دیگه
    به نظرتون مدرک دبیرستان هم باید بدیم واسه ترجمه؟/

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hajar_ff نمایش پست ها
    سلام و ممنون از راهنماییاتون ...
    راستش منم راجع ایتالیا یه کم تحقیق کردم ......گویا زبانش نسبتا راحته ...امیدوارم تا دی ماه بتونم به امتحانش برسم...به نظرتون با وکیل به عنوان مشاور در ارتباط باشم یا نه؟ فعلا چیزیکه که تو ذهنم هست اینه که مدارکم رو بدم ترجمه اما نمیدونم مدرک کارشناسی ارشدم(رشته تربیت بدنی گرایش فیزیولوژی ورزش)و مدارک مربیگریمو بدم ترجمه؟یا نه؟اما من واسه پزشکی میخوام اقدام کنم....
    از این نظر میگم مدارکمو بدم یا نا که اگه ازم پرسیدن تو این مدت چیکار میکردین بگم که درس میخوندم دیگه
    به نظرتون مدرک دبیرستان هم باید بدیم واسه ترجمه؟/
    معمولا همه مدارک باید ترجمه بشن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)