صفحه 19 از 32 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 320

موضوع: پزشکی در خارج از ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پزشکی در خارج از ایران

خوب با توجه به اینکه امتحانش توی دی برگزار میشه ت این مدت به نظرتون باید چه کارایی انجام بدم؟
    یعنی لارمه برم سفارت ......یا هر کار دیگه ای؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشک

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید سایت که در زمینه اقامت و ویزا اطلاع رسانی میکنند
    من دانشجوی ترم آخر پزشکی سراسری هستم و 26 سالمه و مجرد.بنابر موقعیتم از طرح معاف و نیز معافیت از خدمتم دارم
    میخواستم بدونم با این شرایط عجیب غریب مملکت که نمیشه روی هیچ چیز سرمایه گذاری یا برنامه ریزی کرد اقامت گزینه خوبیه؟
    کدوم کشور؟
    تحقیقات سطی انجام دادم بهم آلمان معرفی شده اما ازونجایی که توی شهرستانها کلاس اصلا نیست یا محدوده و با برنامه کشیکام تداخل داره هنوز اقدامی نکردم
    میگن زبونشونم سخته؟درسته؟8000 یورو داخل حساب با سطح زبانB2 حداقل میگن لازم دارم(میتونم تا 80 میلیونم پول جور کنم)
    آیا تحصیل در آلمان برای تخصص رایگانه؟میشه پوست خوند؟((من مشکل خوندن و امتحان تخصص در ایرانم ندارم.فقط فکر 20 سال آینده و کیفیت زندگی و میگن شایسته سالاریه اونجا!اینجا به وفور حقمون در حقوق.نمره و زندگی خورده شده و میشه))هزینه زندگی چطوره؟بلو کارت کی صادر میشه؟آیا دایمیه یا مدت دار؟
    امکان تحصیل بصورت انگلیسی و مجانی هم هستش؟
    ترجیح میدم جایی تحصیل کنم که زبانش انگلیسی باشه.بجز آلمان کدوم کشورا در حال حاضر پذیرش دارن؟
    کانادا؟استرالیا؟دانمارک؟س وئد؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hajar_ff نمایش پست ها
    خوب با توجه به اینکه امتحانش توی دی برگزار میشه ت این مدت به نظرتون باید چه کارایی انجام بدم؟
    یعنی لارمه برم سفارت ......یا هر کار دیگه ای؟
    سلام دوست عزیز ،منم تصمیمم برای رشته و کشور محل تحصیلم مث شماس ،براتون پی ام هم زدم ،لطفا چک کنید...

Junior Member

برای من پزشکی خوندن خیلی ارزش داره با اینکه 25 سالم هست
    حتی اگه از این رشته ای که دارم میخونم(مهندسی مکانیک پیام نور)انصراف بدم بازم واسم ارزش داره
    چون بینهایت مورد علاقم هست و بینهایت واسش تلاش میکنم و برای من شده هدف.
    من کتابهای آلفا تست پزشکی هم خریدم و دارم همزمان با زبان میخونم البته من سال از قبل کلاس زبان ایتالیایی رفته بودم و حدودا 50 درصدی بلدم.
    توکل برخدا قبول میشم
    در ایتالیا برای پزشکی عمومی که شرایط سنی نداره؟؟ تخصص چطور؟؟چون من تا 5 ماه دیگه 25 سالم میشه.
    فقط انشاالله اگه قبول بشم امتحان آلفا تست رو که به زبان ایتالیایی برگزار میکنن.اگه نمرات از ترم اول خوب بود بورس هم میدن توی این 6 سال؟؟؟چقدر؟؟
    من همین ایتالیا اقدام کنم خوبه با توجه به سنم(25 سالمه) یا دنبال آلمان باشم؟؟برای پزشکی عمومی.
    پزشکی ایتالیا چطوریه؟؟؟(کیفیت و غیره)
    در ایتالیا بعد تمام شدن درس(پزشکی عمومی و یا تخصص) بیمارستان استخدام میکنه و حقوق بگیر میشیم یا نه؟؟
    و من شنیدم که اگه مهندسی خونده باشی کار خیلی سخت گیر میاد ولی پزشکی چون سخته و قبول شدن و فارغ التحصیل شدن هم کار آسونی نیست،از یکی دوسال آخر درس که تو بیمارستان کار میکنی حقوق میدن تا بعد از درس که حقوقش بیشتر میشه.در هر صورت استخدام میشی.درسته و صحت داره؟؟
    اینطوری خوبه که من پزشکی عمومی رو تو ایتالیا بخونم و در طول دوره عمومی زبان آلمانیم رو خوب کنم و برای تخصص برم آلمان؟؟؟یا اینکه تخصص هم توی ایتالیا بخونم؟؟
    برای تخصص در آلمان که شرایط سنی نداره؟؟؟
    در ایتالیا در یک یا دو سال آخر درس که میریم توی بیمارستان آیا حقوق هم میدن؟؟چقدر؟؟
    آیا مثل ایران بعد از اتمام درس پزشکی عمومی باید 2 سال طرح بگذرونیم و حقوق هم میدن؟؟؟چقدر؟؟؟یا اینکه میشه پشت سر اینکه درس تمام شد واسه تخصص اقدام کرد؟؟
    خواهش میکنم راهنمایی کامل بفرمایید
    با تشکر خیلی فراوان
    ویرایش توسط domenikan : August 4th, 2014 در ساعت 01:25 AM

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط domenikan نمایش پست ها
    برای من پزشکی خوندن خیلی ارزش داره با اینکه 25 سالم هست
    حتی اگه از این رشته ای که دارم میخونم(مهندسی مکانیک پیام نور)انصراف بدم بازم واسم ارزش داره
    چون بینهایت مورد علاقم هست و بینهایت واسش تلاش میکنم و برای من شده هدف.
    من کتابهای آلفا تست پزشکی هم خریدم و دارم همزمان با زبان میخونم البته من سال از قبل کلاس زبان ایتالیایی رفته بودم و حدودا 50 درصدی بلدم.
    توکل برخدا قبول میشم
    در ایتالیا برای پزشکی عمومی که شرایط سنی نداره؟؟ تخصص چطور؟؟چون من تا 5 ماه دیگه 25 سالم میشه.
    فقط انشاالله اگه قبول بشم امتحان آلفا تست رو که به زبان ایتالیایی برگزار میکنن.اگه نمرات از ترم اول خوب بود بورس هم میدن توی این 6 سال؟؟؟چقدر؟؟
    من همین ایتالیا اقدام کنم خوبه با توجه به سنم(25 سالمه) یا دنبال آلمان باشم؟؟برای پزشکی عمومی.
    پزشکی ایتالیا چطوریه؟؟؟(کیفیت و غیره)
    در ایتالیا بعد تمام شدن درس(پزشکی عمومی و یا تخصص) بیمارستان استخدام میکنه و حقوق بگیر میشیم یا نه؟؟
    و من شنیدم که اگه مهندسی خونده باشی کار خیلی سخت گیر میاد ولی پزشکی چون سخته و قبول شدن و فارغ التحصیل شدن هم کار آسونی نیست،از یکی دوسال آخر درس که تو بیمارستان کار میکنی حقوق میدن تا بعد از درس که حقوقش بیشتر میشه.در هر صورت استخدام میشی.درسته و صحت داره؟؟
    اینطوری خوبه که من پزشکی عمومی رو تو ایتالیا بخونم و در طول دوره عمومی زبان آلمانیم رو خوب کنم و برای تخصص برم آلمان؟؟؟یا اینکه تخصص هم توی ایتالیا بخونم؟؟
    برای تخصص در آلمان که شرایط سنی نداره؟؟؟
    در ایتالیا در یک یا دو سال آخر درس که میریم توی بیمارستان آیا حقوق هم میدن؟؟چقدر؟؟
    آیا مثل ایران بعد از اتمام درس پزشکی عمومی باید 2 سال طرح بگذرونیم و حقوق هم میدن؟؟؟چقدر؟؟؟یا اینکه میشه پشت سر اینکه درس تمام شد واسه تخصص اقدام کرد؟؟
    خواهش میکنم راهنمایی کامل بفرمایید
    با تشکر خیلی فراوان
    دوست عزیز من فکر میکنم شما ذهنیت درستی راجع به رشته پزشکی ندارید. البته حق دارید چون پیشینه تحصیلیتون غیر مرتبط هست. به نظرم نسنجیده عمل نکنید. من جای شما بودم لیساسن مکانیکم رو میگرفتم و برای ارشد واسه آمریکا اقدام میکردم که اونجا شرایط کاری و تحصیلی برای رشته های مهندسی فوق العاده خوب هست. متاسفانه مشکل ما ایرانی ها اینه که میشینیم تو مطب متخصص ها تعداد مراجعه کننده هاشون رو میشمریم بعد حساب میکنیم چقدر در روز درآمد داره اونوقت هممون عاشق تحصیل تو رشته پزشکی میشم. منظورم خدای نکرده شما نیست. ولی بارها و بارها توی همین فروم دیدم که طرف بدون اینکه بدون پزشکی چی هست و چه شرایط تحصیلی داره بدون کوچکترین اطلاعی صرفا چون یه عده از پزشکها در ایران خوب پول درمیارن عاشق پزشکی شده. دوست عزیز حقیقتش اینه که این رشته از بیرون خیلی دهن پرکن و عالی به نظر میاد ولی مشکلات زیادی هم داره و به این صورت هم که شما فکر میکنید نیست. یکی از کاربران عزیز که اخیرا به بچه ها تو فروم کمک میکنن بارها به خیلی از دوستان این مطلب رو گفتن من هم میگم که اگه دارین تو یه رشته دانشگاهی تحصیل میکنید و مخصوصا اگه جز رشته های مهندسی هست بهترین کار ادامه تحصیل در همون رشته هست چون موفقیتتون تضمین شده تر هست.

Junior Member

البته ضرری نمیکنم حالا توی فروردین من امتحان پزشکی رو تو ایتالیا میدم حتی اگه قبول نشدم بهم اجازه میدن دوباره و سریع برای مهندسی اقدام کنم.
    نظر شما چیه؟؟
    من شنیدم برای آمریکا خیلی سخت پذیرش میدن و سخت بورس میکنن؟؟پزشکی یا مهندسی
    البته من دیپلم و پیش دانشگاهیم تجربی بوده.
    نظر شما اینه که من مهندسی مکانیک رو ادامه بدم؟؟
    با تشکر

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

البته ضرری نمیکنم حالا توی فروردین من امتحان پزشکی رو تو ایتالیا میدم حتی اگه قبول نشدم بهم اجازه میدن دوباره و سریع برای مهندسی اقدام کنم.
    نظر شما چیه؟؟
    من شنیدم برای آمریکا خیلی سخت پذیرش میدن و سخت بورس میکنن؟؟پزشکی یا مهندسی
    البته من دیپلم و پیش دانشگاهیم تجربی بوده.
    نظر شما اینه که من مهندسی مکانیک رو ادامه بدم؟؟
    با تشکر
    ببینید دوست عزیز این به خودتون برمیگرده. اگه واقعا علاقه دارید به پزشکی خوب میتونید استارت بزنید ولی باید در نظر بگیرید که شرایط تحصیل در رشته پزشکی خارج از کشور به مراتب از رشته های مهندسی سخت تر هست. چون نه فاندی وجود داره و نه کمک هزینه ای و شما باید از جیب خرج کنید. در مورد ایتالیا هم بله باید حتما آلفا تست رو پاس کنید و به احتمال زیاد میتونید کمک هزینه هم بگیرید تا سالی 4000 یورو که البته اون هم شرایط خاص خودش رو داره.

Junior Member

ممنونم از راهنماییتون
    خیلی به پزشکی علاقه دارم البته نه به خاطر پولش چون روزی رو خدا میرسونه و اینکه فقط به خاطر ارتباط مستقیم با مردم و کمک بهشون.خالصانه نه با ریا
    خیلی عالیه وقتی به یکی کمک میکنی و مشکلش و مریضیش برطرف میشه و آدم لذت میبره از لبخندشون و دعای خیری که واسه آدم میکنن حتی اگه پولی نداشته باشن.
    اگه آلفا تست رو قبول بشم و برم ایتالیا بهم بورس و خوابگاه میدن تا آخر درسم؟؟؟(البته اگه تا آخر اون تعداد واحدی که هر سال میگن رو پاس کنم)
    چون اگه بورس بهت تعلق بگیره که شنیدم برای پزشکی به احتمال خیلی زیاد میدن به خاطر اون ورودیه سختی که داره و ظرفیت کمش،،شهریه صفر میشه و یه وعده غذا و جدا از اینها سالی 4000 تا 5000 هزار یورو(بستگی به شهرش داره) میدن که اگه خوایگاه بگیری که باز برای بچه های پزشکی چون ظرفیتش کمه خوابگاه میدن،نصف پول کم میشه و مابقی میره تو جیب دانشجو.
    البته این رو هم شنیدم که اگه اون تعداد واحد رو پاس نکنی اون پولی که بهت دادن رو ازت میگیرن.اینهایی که گفتم کاملا درست بود؟؟؟؟
    اگه خوابگاه داشته باشی دو وعده دیگه غذا رو نمیدن؟؟؟
    متشکرم و خیلی ممنونم که اهمیت میدین

سلام
    دوست من لیسانس پرستاری از یکی از دانشگاه های آمریکا داره میخواد پزشکی بخونه
    حالا یه جایی میخواد بره که اولا واحداشو تطبیق بدن و خرجش هم خیلی بالا نباشه
    شما کدوم کشور رو بهش پیشنهاد میکنید؟

Junior Member

ممنونم از راهنماییتون
    خیلی به پزشکی علاقه دارم البته نه به خاطر پولش چون روزی رو خدا میرسونه و اینکه فقط به خاطر ارتباط مستقیم با مردم و کمک بهشون.خالصانه نه با ریا
    خیلی عالیه وقتی به یکی کمک میکنی و مشکلش و مریضیش برطرف میشه و آدم لذت میبره از لبخندشون و دعای خیری که واسه آدم میکنن حتی اگه پولی نداشته باشن.
    اگه آلفا تست رو قبول بشم و برم ایتالیا بهم بورس و خوابگاه میدن تا آخر درسم؟؟؟(البته اگه تا آخر اون تعداد واحدی که هر سال میگن رو پاس کنم)
    چون اگه بورس بهت تعلق بگیره که شنیدم برای پزشکی به احتمال خیلی زیاد میدن به خاطر اون ورودیه سختی که داره و ظرفیت کمش،،شهریه صفر میشه و یه وعده غذا و جدا از اینها سالی 4000 تا 5000 هزار یورو(بستگی به شهرش داره) میدن که اگه خوایگاه بگیری که باز برای بچه های پزشکی چون ظرفیتش کمه خوابگاه میدن،نصف پول کم میشه و مابقی میره تو جیب دانشجو.
    البته این رو هم شنیدم که اگه اون تعداد واحد رو پاس نکنی اون پولی که بهت دادن رو ازت میگیرن.اینهایی که گفتم کاملا درست بود؟؟؟؟
    اگه خوابگاه داشته باشی دو وعده دیگه غذا رو نمیدن؟؟؟
    متشکرم و خیلی ممنونم که اهمیت میدین
    سلام دوست من ....منم روحیه ی شما رو دارم الان 24 سالمه مدیر یه شرکت نرم افزاری هستم ...برنامه نویسی هم بلدم ولی دیپلم ریاضی دارم(کنکور دادم رتبم 3 رقمی شد ولی نرفتم بحثش خیلی طولانیه)....منم خیلی به پزشکی علاقه دارم همین حسی که میگی میشه به مردم کمک کرد ادمو خوب ارضا میکنه منم این حسو خیلی دوست دارم . ...حالا یه کمک از همه بچه ها میخوام ... من سربازی هم نرفتم. میخوام پزشکی بخونم .... 1- من بخوام درس بخونم واسه دانشگاه راه فراری از خدمت هست یا نه ؟2- از ریاضی چه جوری باید کنکور تجربی بدم؟ 3- عمومی رو توی ایران بگیرم برای تخصص میتونم کشور های دیگه برم؟ میدونم بدجا پست زدم من تازه با فروم اشنا شدم اگه یه مشاوره بهم بدید ممنون میشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)