صفحه 2 از 32 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 320

موضوع: پزشکی در خارج از ایران

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پزشکی در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط shahryarfe نمایش پست ها
    سلام من تو zheijian university, cilinical medicine قبول شدم . این همون بزشکی هس یا با medical sciene فرق داره؟
    شما پزشکی قبول شدی. ممکنه در مورد مراحل کار و سوابق تحصیلی خودت برای ما بنویسی. و اینکه چطور این دانشگاه رو انتخاب کردی و پذیرش گرفتی؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    شما پزشکی قبول شدی. ممکنه در مورد مراحل کار و سوابق تحصیلی خودت برای ما بنویسی. و اینکه چطور این دانشگاه رو انتخاب کردی و پذیرش گرفتی؟
    بنده عید رفتم چین و beijing , shanghai ,hangzhou همه ی دانشگاه هارو چک کردم ولی هول هولکی ثبت نام کردم clinical medicine (mbbs) , و با یه دوست چینی رفتم . مدارک ترجمه شده با 2 ta recommendation letter لازم هست. بس clinical medicine (mbbs) بزشکی هس؟
    اگه کسی سوال داش در مورد چین mssg بزنه

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahryarfe نمایش پست ها
    بنده عید رفتم چین و beijing , shanghai ,hangzhou همه ی دانشگاه هارو چک کردم ولی هول هولکی ثبت نام کردم clinical medicine (mbbs) , و با یه دوست چینی رفتم . مدارک ترجمه شده با 2 ta recommendation letter لازم هست. بس clinical medicine (mbbs) بزشکی هس؟
    اگه کسی سوال داش در مورد چین mssg بزنه
    MBBS یا Bachelor of medicine,Bachelor of Surgery یا همون لیسانس پزشکی هست. گرچه تفاوت چندانی در ساختار و دروس این رشته با پزشکی ایران و سایر مناطق جهان وچود نداره، وزارت بهداشت ایران به اسم لیسانس پزشکی حساس هست. لطفا قبل از رفتن با وزارت بهداشت چک کنید که چه طور مدرک شما پس از بازگشت یه ایران ارزشیابی حواهد شد. و نتیجه رو هم اینجا در میون بگذارید.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Bachelo...lor_of_Surgery

Junior Member

سلام. دوستان من الان دانشجوی رشته کامپیوتر هستم داشگاه آزاد،میخوام برم جایی ک بتونم پزشکی بخونم، تا اونجایی ک دیدم همه کشور ها یا نمیشه پذیرش گرفت (یعنی با شرایط من سخته) یا خیلی گرونند!
    میمونه رومانی و مجارستان اگه ممکنه دوستان بین این دو راهنماییم کنند و ممنون میشم اگه کشور دیگه ای را میدونن ک شهریش کمه( کمتر از سالی 5000 دلار) و راحت میشه پذیرش گرفت و ایران هم مدرکش را قبول داشته باشه بهم معرفی کنید
    و این ک رومانی اسمش تو سایت وزارت علوم نبود. یعنی تایید نمیشه؟

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط buttinho نمایش پست ها
    سلام. دوستان من الان دانشجوی رشته کامپیوتر هستم داشگاه آزاد،میخوام برم جایی ک بتونم پزشکی بخونم، تا اونجایی ک دیدم همه کشور ها یا نمیشه پذیرش گرفت (یعنی با شرایط من سخته) یا خیلی گرونند!
    میمونه رومانی و مجارستان اگه ممکنه دوستان بین این دو راهنماییم کنند و ممنون میشم اگه کشور دیگه ای را میدونن ک شهریش کمه( کمتر از سالی 5000 دلار) و راحت میشه پذیرش گرفت و ایران هم مدرکش را قبول داشته باشه بهم معرفی کنید
    و این ک رومانی اسمش تو سایت وزارت علوم نبود. یعنی تایید نمیشه؟
    شما با این پول نمیتونید تو اروپا دانشگاه خوب پیدا کنید که اونم مورد تایید باشه ولی میتونید تو آسیا دانشگاههای فیلیپین یا مالزی رو یه سرچی بکنید.فکر کنم هزینه هاش پایین باشه بخصوص هند و فیلیپین.

Junior Member

سلام دوستان .
    می شه منو راهنمایی کنید.
    من به رشته پزشکی علاقه دارم و نمی دونم کودوم کشورو باید انتخاب کنم.در فروم کلیاتی خوندم ولی متوجه نشدم که بعضی امتحانات برای پزشکی چیه؟یعنی همه جا پزشکی لیسانسه ؟؟

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط linda009 نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    می شه منو راهنمایی کنید.
    من به رشته پزشکی علاقه دارم و نمی دونم کودوم کشورو باید انتخاب کنم.در فروم کلیاتی خوندم ولی متوجه نشدم که بعضی امتحانات برای پزشکی چیه؟یعنی همه جا پزشکی لیسانسه ؟؟
    رشته پزشکی با متد های مختلفی در دنیا ارایه میشه و معمولا با توجه به استانداردها و نیازهای درمانی و بهداشتی همون کشور هماهنگ میشه. در بسیاری از کشورها مدرک پزشکی لیسانس هست اما برای ورود به یه سری کالج و دوره های pre-med نیاز هست. مثل انگلستان. در بعضی کشورها به همین دوره ها هم نیاز نیست مثل چین. بعضی جا مدرک پزشک دکتری حرفه ای هست که برای ورود بهش دارا بودن حد اقل یک لیسانس الزامی هست. مث امریکا و کانادا. بعضی جاها لیسانس نیاز نیست. مث ایران.
    در مورد انتخاب کشور همیشه جایی رو انتخاب کنید که قصد دارید توش زندگی کنید در اینده. رشته پزشکی مثل رشته های دیگه نیست که مدرکش همه جا قابل استفاده باشه. به عنوان مثال یه پزشک کانادایی نمیتونه در امریکا کار کنه مگه اینکه روال تایید مدرک و نظام پزشکی امریکا رو طی کنه که ساده نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    رشته پزشکی با متد های مختلفی در دنیا ارایه میشه و معمولا با توجه به استانداردها و نیازهای درمانی و بهداشتی همون کشور هماهنگ میشه. در بسیاری از کشورها مدرک پزشکی لیسانس هست اما برای ورود به یه سری کالج و دوره های pre-med نیاز هست. مثل انگلستان. در بعضی کشورها به همین دوره ها هم نیاز نیست مثل چین. بعضی جا مدرک پزشک دکتری حرفه ای هست که برای ورود بهش دارا بودن حد اقل یک لیسانس الزامی هست. مث امریکا و کانادا. بعضی جاها لیسانس نیاز نیست. مث ایران.
    در مورد انتخاب کشور همیشه جایی رو انتخاب کنید که قصد دارید توش زندگی کنید در اینده. رشته پزشکی مثل رشته های دیگه نیست که مدرکش همه جا قابل استفاده باشه. به عنوان مثال یه پزشک کانادایی نمیتونه در امریکا کار کنه مگه اینکه روال تایید مدرک و نظام پزشکی امریکا رو طی کنه که ساده نیست.
    این که خیلی سخت شد!!! چقدر تبصره داره!!!
    من اول می خام همه جا رو چک کنم. ولی اصلا معلوم نیست باید دنبال چه کلید وازه ای باشم.هر جا با جای دیگه فرق داره و پون تخصصیه من سر در نمی آرم کودوم برای اون هاییه که می خان از لیسانسش شروع کنن!!!یعنی از صفر.
    بعضی کشور ها هم که شکر خدا سایتشون یک صفحه درمیون انگلیسی نداره.(نمونش اسپانیا)
    الان شما به من چه راهیو پیشنهاد می کنین؟
    یعنی من دنبال چه کلید وازه هایی باشم ؟
    بعد اگه هر لیسانسی داشته باشم می شه برم پزشکی تخصصی بخونم و دیگه به اون دوره ها نیاز نباشه؟!!
    حتی اگر به پزشکی هم مرتبط نباشه؟مثلا تو ایران لیسانس بخونم؟
    یا حتما باید دوره ی خودشونو بگذرونم؟
    ویرایش توسط erfan1985 : June 2nd, 2013 در ساعت 07:43 PM

erfan1985 آواتار ها

این که خیلی سخت شد!!! چقدر تبصره داره!!!
    من اول می خام همه جا رو چک کنم. ولی اصلا معلوم نیست باید دنبال چه کلید وازه ای باشم.هر جا با جای دیگه فرق داره و پون تخصصیه من سر در نمی آرم کودوم برای اون هاییه که می خان از لیسانسش شروع کنن!!!یعنی از صفر.
    بعضی کشور ها هم که شکر خدا سایتشون یک صفحه درمیون انگلیسی نداره.(نمونش اسپانیا)
    الان شما به من چه راهیو پیشنهاد می کنین؟
    یعنی من دنبال چه کلید وازه هایی باشم ؟
    بعد اگه هر لیسانسی داشته باشم می شه برم پزشکی تخصصی بخونم و دیگه به اون دوره ها نیاز نباشه؟!!
    حتی اگر به پزشکی هم مرتبط نباشه؟مثلا تو ایران لیسانس بخونم؟
    یا حتما باید دوره ی خودشونو بگذرونم؟
    همونطور که گفتم ابتدا بهتره کشور رو انتخاب کنی بعد بری سراغ دانشگاه.مثلا الان که شما اسپانیایی بلد نیستی نمیتونی تو اسپانیا پزشکی بخونی. پزشکی هر کشوری به زبان بومی خودش هست. اگر شما زبان دیگه ای به جز انگلیسی بلد نیستی بهتره به فکر کشورهای انگلیسی زبان باشی. (در موارد نادری ممکنه بعضی دانشگاههای کشورهای غیر انگلیسی زبان پزشکی برای خارجی ها به زبان انگلیسی داشته باشن که باید بگردی پیداش کنی مثل لینک زیر که مربوط به دانشگاهی در ترکیه هست:http://www.bachelorsportal.eu/studie...ab:description)
    شما دنبال کلماتی مثل medical degree, medical program, MD program, MBBS program, Medical education, Medicine, clinical Medicine, Medical education for international students , ...... بگردید.
    دقت کنید که الزاما هر چیزی که اسمش لیسلانس پزشکی باشه بالینی نیست. گاهی لیسانس های علوم پایه پزشکی هم اسامی مشابه دارند.
    برای ورود به تخصص پزشکی باید شما حتما پزشک بوده باشی. و با رشته های دیگه نمیشه وارد تخصص هیچ کشوری شد.

Junior Member

سلام دوستان .
    می شه منو راهنمایی کنید.
    سلام...بنظر من اولین چیزی که مهمه هزینه های تحصیل هست.بعضی کشورا هستن که ما نمیتونیم اونجا پزشکی بخونیم در صورت نداشتن اقامت.بعضیا شرایط خاصی دارن.اسپانیا آزمون ورودی داره و زبان هم اسپانیایی هست.فرانسه هم بعد از ی سال پزشکی خوندن کنکور داره که خیلی هم رقابت بالاست.آلمان باید قبولی کنکور سراسری رو داشته باشی و با معدل خوب 1 سال کالج بخونی و بعد دانشگاه به زبان آلمانی که اونم شرایط خاص خودشو داره میتونید تو قسمت آلمان بخونین.چین هم هست دانشگاه های معتبری داره و تازگیا مورد تایید وزارت بهداشت هستن به زبان انگلیسی ولی باید تا قبل از سال آخر زبان چینی رو یاد بگیرین.ترکیه دانشگاه های دولتی هم زبان ترکی و هم انگلیسی دارن که آزمون ورودی دارن و دانشگاه خصوصی بدون آزمون هم داره.برزیل هم هست که بازم دانشگاه دولتی آزمون دارن ولی دانشگاه خصوصی کنکور نداره و بعد از یادگیری زبان درسا شروع میشه و انگلیسی نیست.آمریکا هم که توضیحاتشو میتونین بخونین.رومانی هست به زبان انگلیسی ولی مورد تایید ایران نیست.روسیه و بلاروس به زبان انگلیسی که مورد تایید ایران هستن.مجارستان و جمهوری چک هم به زبان انگلیسی و مورد تایید ایران.انگلیس .ایتالیا به زبان ایتالیایی مورد تایید و لی آزمون ورودی دارن.استرالیا که انگلیسی هست و معتبر.قبرس که یکی از دانشگاه هاش مورد تایید ایران هست و به زبان انگلیسی.گرجستان و ارمنستان به زبان انگلیسی ولی مورد تایید نیستن.هند به زبان انگلیسی و مورد تایید (بعضی از دانشگاهاش).کره جنوبی به زبان انگلیسی و مورد تایید ایران.مالزی دانشگاه های خصوصی که مورد تایید نیستن و به زبان انگلیسی.پاکستان و مورد تایید ایران.فیلیپین ..انگلیسی ولی مورد تایید نیستن....این همه جا هست...فقط مهم ترین چیز زبان و هزینه تحصیله...اول این دوتا رو مشخص کنین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)