صفحه 24 از 32 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 320

موضوع: پزشکی در خارج از ایران

پیش فرض پاسخ : پزشکی در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    حقیقتش اینو بهتون بگم که آزمون IMAT واقعا آزمون سختی هست سطح سوالات تقریبا مشابه کنکور ایران و علاوه بر دانش بالا در مباحث علمی نیاز به تسلط کامل بر زبان انگلیسی هست به خصوص واسه پارت اول که سولات استدلال منطقی هست. حالا این دوستمون یه جوری تبلیغ کرده اونم در مورد دانشگاه پاوبا که انگار دش بازه همینجوری دانشجو میگیره. پاویا بهترین دانشگاه پزشکی ایتالیا در کورسهای انگلیسی هست و تقریبا همه کسایی که اونجا قبول میشن نمره هاشون بالای 40 هست تو امتحان.خلاصه اینو بگم اگه تا به حال لای یه کتاب تکست انگلیسی و یا کتابهای علمی انگلیسی رو باز نکردید کلا قید امتحان رو بزنید.
    دقیقا!واقعا ادم سوالات رو میبینه سطحشون بویژه شیمی و فیزیک که چک کردم مثل آزمون سراسری خودمون هست بویژه اینکه به زبان فارسی هم نیست همچین سطحی از آزمون!منتها چیزی که نظرمو جلب کرد تعداد شرکت کنندها بود!چه سطحی از شرکت کنندگان و در مقابل ظرفیت های واقعا محدود(البته برای بچه های غیر اتحادیه)!همین رقابت رو تا این حد شدید میکنه و یه نگاه به نمرات گویای قضیه هست!گویا قرار هست از سال آینده سیستم آزمون IMAT حذف بشه و مشابه سیستم کنکوری فرانسه بشن دانشگاه های برگزار کننده IMAT.

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    دقیقا!واقعا ادم سوالات رو میبینه سطحشون بویژه شیمی و فیزیک که چک کردم مثل آزمون سراسری خودمون هست بویژه اینکه به زبان فارسی هم نیست همچین سطحی از آزمون!منتها چیزی که نظرمو جلب کرد تعداد شرکت کنندها بود!چه سطحی از شرکت کنندگان و در مقابل ظرفیت های واقعا محدود(البته برای بچه های غیر اتحادیه)!همین رقابت رو تا این حد شدید میکنه و یه نگاه به نمرات گویای قضیه هست!گویا قرار هست از سال آینده سیستم آزمون IMAT حذف بشه و مشابه سیستم کنکوری فرانسه بشن دانشگاه های برگزار کننده IMAT.
    واسه سال بعد به احتمال 100% آزمون برگزار میشه من همسرم میخواد دوباره امتحان بده واسه همین از دانشگاهمون سوال کردم و گفتن واسه امسال فرنچ استایل صورت نمیگیره.

سلام دوستان!
    راستش یه سوالی ذهنمو درگیر کرده:میخواستم بدونم وقتی از نظر وزارت بهداشت یک دانشگاه تایید قطعی باشه و طول دوره 5 سال و دانشگاه دیگه مثل روسیه تایید مشروط باشه و دوره 6 سال آیا برخوردی که وزارت بهداشت با این دو دانشجو میکنه تفاوتی داره؟!یعنی تایید قطعی ولو دوره ش 5ساله باشه دردسرش کمتر هست یا تایید مشروط با طول دوره بیشتر؟!
    واقعا ممنون از نظراتتون!

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

سلام دوستان!
    راستش یه سوالی ذهنمو درگیر کرده:میخواستم بدونم وقتی از نظر وزارت بهداشت یک دانشگاه تایید قطعی باشه و طول دوره 5 سال و دانشگاه دیگه مثل روسیه تایید مشروط باشه و دوره 6 سال آیا برخوردی که وزارت بهداشت با این دو دانشجو میکنه تفاوتی داره؟!یعنی تایید قطعی ولو دوره ش 5ساله باشه دردسرش کمتر هست یا تایید مشروط با طول دوره بیشتر؟!
    واقعا ممنون از نظراتتون!
    هیچ فرقی نمیکنن غیر از شرایط ارزشیابی مشروط با قطعی که همون شرط معدل هست. زمان دکتر لنکرانی گفته بودن اگر معدل خود دوره پزشکی بالاتر از 15 باشه که معدل حذف میشه برای مشروطها که زمان دکتر طریقت بخشنامه باز عوض شد و گفتن در هیچ صورتی شرط معدل برای مشروط ها از بین نمره منظور پیش و دیپلم هست. قطعی هم که خب دیگه معدل نداره. هردو هم باید در امتحان علوم پایه و ارزشیابی قبول بشن.و دوره 18 ماهه رو بگذرونن

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    هیچ فرقی نمیکنن غیر از شرایط ارزشیابی مشروط با قطعی که همون شرط معدل هست. زمان دکتر لنکرانی گفته بودن اگر معدل خود دوره پزشکی بالاتر از 15 باشه که معدل حذف میشه برای مشروطها که زمان دکتر طریقت بخشنامه باز عوض شد و گفتن در هیچ صورتی شرط معدل برای مشروط ها از بین نمره منظور پیش و دیپلم هست. قطعی هم که خب دیگه معدل نداره. هردو هم باید در امتحان علوم پایه و ارزشیابی قبول بشن.و دوره 18 ماهه رو بگذرونن
    من همینجا از شما بخاطر تمام کمک ها و راهنمایی هاتون یه تشکر ویژه میکنم و احتمالا اگه با شما آشنا نشده بودم هیچوقت نمیتونستم انقدر با اطلاعات موثق و دقیق و انگیزه بالا دنبال هدفم برم و براش بجنگم!بازم ممنون دوست خوبم بخاطر وقتی که میزارین و راهنمایی های صادقانه ای که میکنین!

راستش دوستان من یه سوالی در مورد آزمون SAT داشتم ولی مطمئنم بخش مربوطه تا چند سال آینده به جوابش نخواهم رسید واسه همین گفتم اینجا مطرحش کنم:

1-بنظر شما بهتر هست یه کتاب کلی مثل The Official Study Guide for all SAT Subject Tests تهیه بشه یا کتب تک موضوعی مثل بیولوژی؟!یعنی بنظتون کتاب The Official Study Guide for all SAT Subject Tests کامل هست؟!و نیازی به کتاب های دیگه نیست؟!
    مثلا لینک کتاب اول به این صورت هستش:
    http://www.amazon.com/Official-Study...+subject+tests
    2-و بعد اینکه بنظرتون دروس دبیرستان خودمون رو بخونم و در کنارش اون قسمت هایی از آزمون SAT که به تقویت زبان مربوط میشه؟!یا نه مثلا رفرنس های انگلیسی شیمی,فیزیک و زیست رو بخونم؟!(اخه سرفصل ها تقریبا همین مال خودمونه)
    خیلی ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن!

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

راستش دوستان من یه سوالی در مورد آزمون SAT داشتم ولی مطمئنم بخش مربوطه تا چند سال آینده به جوابش نخواهم رسید واسه همین گفتم اینجا مطرحش کنم:

1-بنظر شما بهتر هست یه کتاب کلی مثل The Official Study Guide for all SAT Subject Tests تهیه بشه یا کتب تک موضوعی مثل بیولوژی؟!یعنی بنظتون کتاب The Official Study Guide for all SAT Subject Tests کامل هست؟!و نیازی به کتاب های دیگه نیست؟!
    مثلا لینک کتاب اول به این صورت هستش:
    http://www.amazon.com/Official-Study...+subject+tests
    2-و بعد اینکه بنظرتون دروس دبیرستان خودمون رو بخونم و در کنارش اون قسمت هایی از آزمون SAT که به تقویت زبان مربوط میشه؟!یا نه مثلا رفرنس های انگلیسی شیمی,فیزیک و زیست رو بخونم؟!(اخه سرفصل ها تقریبا همین مال خودمونه)
    خیلی ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن!
    از بین راههای که تا الان انتخاب کردی (اگر پوووووووووووووووووووووووو ول داری البته. پول نه ها پوووووووووووووووووووووووو وول که بعدا مثل من نشی . 200-300 میلیون پول هست ولی پووووول نیست) این عاقلانه ترینش هست.
    خروج از ایران برای پزشکی فقط برای همون چند کشوری که بارها گفتم بدرد میخوره بقیش چرت و وقت تلف کنی و سرمایه هدر ده.
    من سه سال پیش شرکت کردم . به عنوان کسی که هم در کنکور سراسری تجربی پزشکی قبول شدم هم در SAT هم General biology در یکی از دانشکاههای نسبتا خوب قبول شدم و بعد از یک ترم به علت آسانسوریسم دلار برگشتم و همین پزشکی رو ایران دارم میخونم میگم میگم منابع کلی به هیچ عنوان کفایت نمیکنه. من و خواهرم و دو تا از دوستانش و چند ایرانی دیگه با هم شرکت کردیم و جمعا حدودا 17 نفر من میشناختم شرکت کردند و 4 نفر قبول شدیم در یک دانشگاه نه ها کلا . از این گروه هم 15 نفرمان سمپادی بودیم. جالبه از دوستای مدارس عادی بعدا اونجا دیدم و با سابقه تر ها و خیلی افراد معمولی که قبول شده بودند.!!!! اینا چطور نشدن نمیدونم.
    یک سال وقت هم براش کاملا کافیه فقط اگر با برنامه بخونیدو. منابع الان نسبت به اون موقع چطور شده و .... نمیدونم. ولی سطح آزمون به صورت کلی شبیه همین کنکور خودمون هست. اگر هرجایی بخواید مطمئن باشید قبول میشید . هرجایی ها نه دانشگاههای خوب. ولی اون وقت برای ورود به خود دوره پزشکی به مشکل بر میخورید . من بررسی که میکردم کلا در امریکا هم حدودا 100 دانشگاه بدرد بخور بودند برای آینده و .. بقیش چیز جالبی نبود.

Junior Member

erfan1985 سلام من لیسانس اتاق عمل دارم و دنبال راهی هستم که بتونم تو کشوری مثل کانادا یا امریکا یا استرالیا پزشکی بخونم. زبان هم میتونم مدرک بگیرم و معدل لیسانسم هم بالای 17 بوده. چه راهی هست ؟ حتما باید هزینه پرداخت کنم؟ لطفا راهنماییم کنید.کمال سپاس رو دارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط znasiri71 نمایش پست ها
    erfan1985 سلام من لیسانس اتاق عمل دارم و دنبال راهی هستم که بتونم تو کشوری مثل کانادا یا امریکا یا استرالیا پزشکی بخونم. زبان هم میتونم مدرک بگیرم و معدل لیسانسم هم بالای 17 بوده. چه راهی هست ؟ حتما باید هزینه پرداخت کنم؟ لطفا راهنماییم کنید.کمال سپاس رو دارم.
    حتی اگه فرض بگیریم تمام واحدهای لیسانس شما 100% تطبیق داده بشن(که خودش هزارتا مصیبت داره) باید برای آزمون MCAT خودتون رو آماده کنید(برای ایالات متحده) و در صورت قبولی میتونید وارد دوره 4 ساله پزشکی بشید که تقریبا از سالی 40 هزاردلار به بالا فقط شهریه داره!کلا در این مورد توی این فروم زیاد بحث شده و در وضعیت فعلی و با توجه به نرخ ارز و هزار و یک مشکلی که این دو کشور برای ارزشیابی مدارک لیسانس خارجی ها دارن چیزی جز اتلاف وقت و هزینه نیست ولی بازم همه چیز وضع مالی شما هستش و اگه بتونید از پس هزینه های کمرشکنش بر بیاید گزینه های قابل تاملی هستن(من در مورد امریکا صحبت میکنم)!چون امکان دریافت وام دانشجویی برای خارجی ها نیست و حتی خودشونم حاضر نیستن زیربار همچین وام های سنگینی برن میان کارائیب و ..... تحصیل میکنن و بعد برای پروسه آزمون های USMLE میشن!(حالا ما ایرانی ها با این وضع ارزش پولی ملی دیگه بماند......)

Junior Member

با توجه به این موضوع خیلی خیلی سخته که بخوام پزشکی بخونم.از بین رشته های ارشد اگر بخوام ادامه بدم شما چه رشته ای رو پیشنهاد می کنید.تو کشورایی مثل امریکا کانادا استرالیا یا آلمان هم اینطوریه که مثل ایران یک سری رشته ها فقط می تونن ارشد رشته ی خاصی رو بخونن؟ یا هر رشته ی مرتبط علوم پزشکی ای میتونه رشته های دیگه رو بخونه؟ میشه راهنماییم کنید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)