صفحه 27 از 32 نخستنخست ... 17181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 320

موضوع: پزشکی در خارج از ایران

پیش فرض پاسخ : پزشکی در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    چرا 8 سال؟ در امریکا چهار سال اول که لیسانس عادی است و شهریه اش خیلی پایینتره.
    درست میگین منتها بستگی داره از چه نوع دانشگاهی بتونین پذیرش بگیرین ایالتی باشه,خصوصی باشه,کجا باشه؟ که معمولا همون لیسانس هم یه چیزی بین سالی 14000 تا 20000 میشه (اگه بیشتر نباشه نمیدونم دقیقش رو)اینارو بزارین کنار هم با هزینه های زندگی همون 4 سال لیسانس اولیه هم واقعا رقم سنگینی در میاد!کلا هر جور به آمریکا نگاه کنی گرون هستش تفاوت ها زیاد نیست چون چیزی که ثابت هست هزینه زندگی هست الان اقوام بنده دالاس(تگزاس) زندگی میکنن دوست خودم هم 9 ماه پیش رفت نیویورک و بعد از چند وقت سکیوریتی کارتش رو هم گرفت تماس که داشتیم میگفت باورت نمیشه 2جا کار میکنم انصافا هم درآمدم بد نیست ولی باید از نیویورک فرار کنم هزینه ها بخصوص اجاره خونه وحشتناکن!کل روز هم تقریبا کار میکرد هم در شرکت مرتبط با IT هم یه جای دیگه که الان حضور ذهن ندارم حالا این دوستمون که شهریه دانشگاه نمیده و تازه شاغلم هست ولی بازم هزینه های زندگی فشار میاره!
    والا با توجه به وضعیت کشورهای مهاجر پذیر خیلی تحقیق کردم از بین آمریکا,کانادا,بریتانیا,است الیا و نیوزلند واقعا بصرفه ترینش در حال حاضر و گزینه ای که اگه بخاطر تمام این فشارهای عصبی بخوام انتخاب کنم همین دانشگاه اتاگو در نیوزلند هست(بهترین گزینه) هم کشور خوبیه و آینده دار و هم شهریه ش نسبت به انگلستان و آمریکا ناچیز و هم آزمون ورودی وحشتناک با ظرفیت های پذیرش پایین کانادا و طول دوره 2 سال بیشتر رو نداره بنظرم معقول ترین گزینه با توجه به وضع موجود فعلی هست!بعدش میشه بلاروس و روسیه(اگه وضعیت خوابگاه پاولف بهتر بود)!
    ویرایش توسط MEHRAN120 : December 9th, 2014 در ساعت 11:48 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دیپلم ریاضی و تجربی و مدرک پیش تجربی

سلام بچه هذ من میخوام پزشکی بخونم.
    کدوم کشور کم هزینه تره
    ایتالیا خیلی شرایطش خوبه ولی باید ازمون زبان ایتایا رو قبول شیم و از طرفی هم قبولی توی دانشگاه پزشکی سخته
    از بچه ها شنیدم ازمونش سخت تره کنکور ایرانه....

نقل قول نوشته اصلی توسط whiteangels نمایش پست ها
    سلام بچه هذ من میخوام پزشکی بخونم.
    کدوم کشور کم هزینه تره
    ایتالیا خیلی شرایطش خوبه ولی باید ازمون زبان ایتایا رو قبول شیم و از طرفی هم قبولی توی دانشگاه پزشکی سخته
    از بچه ها شنیدم ازمونش سخت تره کنکور ایرانه....
    سلام!
    شما مطالب همین تاپیک رو از اول بخونید مطمئنا ماه ها مکاتبه و تحقیق دوستان بهترین راهنمایی براتون خواهد بود!
    ولی مهمترین پارامتر هزینه هست دیگه باید ببینید چجور جایی مد نظرتون هست کدوم قاره!اصلا تایید مدرک و بازگشت به ایران براتون مهمه یا نه؟!خوابگاه داشته باشه یا نه؟!انگلیسی زبان باشه یا نه؟!تایید باشه یا تایید مشروط؟!طول دوره چندساله باشه؟!
    کلا اول باید بشینید از خودتون تمام این سوالات رو بپرسید اونوقت میتونید با چشم بازتری انتخاب کنید!
    موفق باشید!

با سلام .من پزشکی خوندم و فارغ التحصیل شدم می خواستم ببینم می تونم پزشکی مو به اون چهارسال اول پزشکی و دندانپزشکی تو کانادا یا آمریکا تبدیل کنم و برای چهارسال دنداپزشکی پذیرش بگیرم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_loghm نمایش پست ها
    با سلام .من پزشکی خوندم و فارغ التحصیل شدم می خواستم ببینم می تونم پزشکی مو به اون چهارسال اول پزشکی و دندانپزشکی تو کانادا یا آمریکا تبدیل کنم و برای چهارسال دنداپزشکی پذیرش بگیرم ؟
    سلام به شما!
    توی تاپیکش جواب دادم ولی اینجا هم تا جایی که میدونم راهنمایی میکنم!راستش دوست عزیز مسیری که انتخاب کردین معقول نیست زیاد چرا میخواید همچین کاری بکنید؟!شما میتونید بجای همچین کاری برای شرکت در آزمون های USMLE خودتون رو آماده کنید که در حال حاضر هم رفرنس های کاپلان در تهران قابل دسترسیه یا آمازون اینجوری مدرکتون هم بصورت کامل ارزشیابی میشه و نیازی نیست خودتون رو چند سال عقب بندازید و شهریه های سنگین پزشکی رو متقبل بشید!البته توضیح ندادین اقامت دارین و میخواید همچین کاری بکنید یا خیر ولی تابحال ندیدم کسی همچین راهی رو بره معمولا دوستان در آزمون ها شرکت میکنن تا بتونن اجازه ورود به دوره های بالینی رو با کسب نمره های قابل قبول بدست بیارن!بازم دوستان میتونن بهتر راهنمایی کنن!
    موفق باشید!

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    درست میگین منتها بستگی داره از چه نوع دانشگاهی بتونین پذیرش بگیرین ایالتی باشه,خصوصی باشه,کجا باشه؟ که معمولا همون لیسانس هم یه چیزی بین سالی 14000 تا 20000 میشه (اگه بیشتر نباشه نمیدونم دقیقش رو)اینارو بزارین کنار هم با هزینه های زندگی همون 4 سال لیسانس اولیه هم واقعا رقم سنگینی در میاد!کلا هر جور به آمریکا نگاه کنی گرون هستش تفاوت ها زیاد نیست چون چیزی که ثابت هست هزینه زندگی هست الان اقوام بنده دالاس(تگزاس) زندگی میکنن دوست خودم هم 9 ماه پیش رفت نیویورک و بعد از چند وقت سکیوریتی کارتش رو هم گرفت تماس که داشتیم میگفت باورت نمیشه 2جا کار میکنم انصافا هم درآمدم بد نیست ولی باید از نیویورک فرار کنم هزینه ها بخصوص اجاره خونه وحشتناکن!کل روز هم تقریبا کار میکرد هم در شرکت مرتبط با IT هم یه جای دیگه که الان حضور ذهن ندارم حالا این دوستمون که شهریه دانشگاه نمیده و تازه شاغلم هست ولی بازم هزینه های زندگی فشار میاره!
    والا با توجه به وضعیت کشورهای مهاجر پذیر خیلی تحقیق کردم از بین آمریکا,کانادا,بریتانیا,است الیا و نیوزلند واقعا بصرفه ترینش در حال حاضر و گزینه ای که اگه بخاطر تمام این فشارهای عصبی بخوام انتخاب کنم همین دانشگاه اتاگو در نیوزلند هست(بهترین گزینه) هم کشور خوبیه و آینده دار و هم شهریه ش نسبت به انگلستان و آمریکا ناچیز و هم آزمون ورودی وحشتناک با ظرفیت های پذیرش پایین کانادا و طول دوره 2 سال بیشتر رو نداره بنظرم معقول ترین گزینه با توجه به وضع موجود فعلی هست!بعدش میشه بلاروس و روسیه(اگه وضعیت خوابگاه پاولف بهتر بود)!
    دوست عزیز میتونم بپرسم این دانشگاهی که در نیوزلند اسمش رو بردید چقدر شهریه داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    دوست عزیز میتونم بپرسم این دانشگاهی که در نیوزلند اسمش رو بردید چقدر شهریه داره؟
    اینو دو صفحه قبل هم گذاشته بودم که مقایسه دو دانشگاه Auckland و Otago رو نشون میداد منتها شهریه اوتاگو بمراتب پایینتر بود:
    http://www.otago.ac.nz/study/fees/
    این هم لینک دانشگاه Auckland ولی شهریه هاش بدجور بالاس:
    https://www.auckland.ac.nz/en/for/in...-students.html
    برای پزشکی و دندان میشه سالی 14000 دلار نیوزلند که نسبت به level این کشور واقعا رقم قابل قبولی هست بنظرم البته دیگه نمیدونم برای 2015 افزایش دارن ارقام یا نه ولی خودش که نوشته برای 2015 و دلار نیوزلند هم که 700-800 تومن ارزونتر هست فقط میمونه امکانات هاستل به چه صورت هست و اصلی ترین مشکل یعنی خوابگاه رو شامل میشه یا نه(چون با فرض داشتن خوابگاه واقعا گزینه خوبیه بنظرم)!همین تحصیل و محیط انگلیسی زبان بخدا یه دنیا ارزش داره تا مثلا آلمانی یا ........ وقتی میرم آلدنبورگ به خونواده سر بزنم حتی از شنیدن لحجه آلمانی سردرد میگیرم!

من نمیدونم چرا از دیشب کلا گزینه ویرایش ندارم!
    دوست گلم کلا دانشگاه های نیوزلند دو نوع شهریه دارن ولی معمولا توی سایتشون یکیش رو مینویسن که همین باعث اشتباه میشه!یکیش برای سیتیزن هاشون هست و دیگری برای اینترنشنال ها ولی توی قسمت Tuition درست تفکیک نکرده و همین باعث اشتباه میشه!منم یه لحظه چشمم به واژه سیتیزن افتاد فهمیدم قضیه چیه چون تیتر مطلب میزان شهریه برای کتگوری های مختلف سال 2015 بود و بعدش سرچ زدم تا متوجه شدم شهریه بین الملل ها متفاوته!و اون رقم بالایی که گفتم مربوط به شهروندان خودشون هست!

دوستان یه سوال:آیا رفرنس خاصی برای لغات پیشنهاد میکنید که قبل از ورود به رشته های پزشکی در کورس های انگلیسی مطالعه بشه؟!
    در حال حاضر دارم روی اینها کار میکنم:
    واژگان آکادمیک و لغات پایه/New Bridging Gap/واژگان آزمون SAT/چهار جلدی آیلتس آکادمیک و جنرال/1100 واژه/504 واژه/لغات GRE/افعال دو کلمه ای/ اصطلاحات روزمره!
    آیا بنظرتون رفرنس خاصی هست که از قلم انداخته باشم؟!واقعا ممنون میشم راهنمایی کنن دوستان چون میخوام با آمادگی کامل قدم بردارم!

سلام
    من تازه عضو این سایت شدم و نمیدونستم کجا باید سوالم رو بپرسم,...
    من امسال کنکور دادم و زیست شناسی شهید بهشتی قبول شدم...معدل 3 سال دبیرستانم هم بالای 19 بود...پیش دانشگاهی هم 18 و خورده ای شدم(دقیق یادم نیست)
    ولی نمیتونم از فکر پزشکی بیرون بیام...
    به من گفتن این 4 سال رو بخونم و بعد برای پزشکی خارج ایران اقدام کنم...گفتن میشه واحد ها رو معادل سازی کرد و مثلا برم از سال 3 پزشکی بخونم...میشه؟؟؟؟
    گفتن بجز ترم اول کمک هزینه میدن و میشه با اون پول راحت زندگی کرد و درس خوند؟؟؟البته کشور المان رو معرفی کردن....
    همچین چیزی هست؟؟؟در کل چقدر هزینه داره؟؟هزینه برای من خیلی مهم هست...
    خواهش میکنم کمک کنید...من هیچ اطلاعتاتی در این زمینه ندارم
    در ضمن اینکه من محجبه هستم...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)