صفحه 28 از 32 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 320

موضوع: پزشکی در خارج از ایران

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : پزشکی در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra_DpdtR نمایش پست ها
    سلام
    من تازه عضو این سایت شدم و نمیدونستم کجا باید سوالم رو بپرسم,...
    من امسال کنکور دادم و زیست شناسی شهید بهشتی قبول شدم...معدل 3 سال دبیرستانم هم بالای 19 بود...پیش دانشگاهی هم 18 و خورده ای شدم(دقیق یادم نیست)
    ولی نمیتونم از فکر پزشکی بیرون بیام...
    به من گفتن این 4 سال رو بخونم و بعد برای پزشکی خارج ایران اقدام کنم...گفتن میشه واحد ها رو معادل سازی کرد و مثلا برم از سال 3 پزشکی بخونم...میشه؟؟؟؟
    گفتن بجز ترم اول کمک هزینه میدن و میشه با اون پول راحت زندگی کرد و درس خوند؟؟؟البته کشور المان رو معرفی کردن....
    همچین چیزی هست؟؟؟در کل چقدر هزینه داره؟؟هزینه برای من خیلی مهم هست...
    خواهش میکنم کمک کنید...من هیچ اطلاعتاتی در این زمینه ندارم
    در ضمن اینکه من محجبه هستم...
    چیزی به نام تطبیق واحد وجود نداره . در هر صورت شما نیاز دارید که حتما از ابتدا شروع کنید میتونید یه سری از درسهاتون رو که با سرفصل دروس کشوری که میخواید توش درس بخونید تطبیق بدید البته اگه قبول کنن که شانسش زیاد نیست. در مورد المان هم باید بگم در درجه اول شما نیاز به یادگیری زبان آلمانی و مدرک DSH2 دارید چون دانشگاه درس خوندید از کالج معاف میشید و معدل آخرین مقطع تحصیلیتون رو در نظر میگیرن که باید بالای 18 باشه واسه پزشکی(الان ممکنه یه سری از دوستان بیان بگن طرف با معدل 15 هم پذیرش گرفته ولی در هر صورت این چیزی هست که من از یکی از بستگانم که در آلمان دندون میخونه پرسیدم و این رو به من گفتن) . به هر حال اگه بتونید این شرایط رو برای خودتون فراهم کنید شانس دارید ولی بدونید که رقابت برای آلمان زیاد هست و ظرفیت ها هم کم. بورس هم همونطور که اشاره شد وجود نداره و باید با هزینه شخصی تحصیل کنید.
    ویرایش توسط erfan1985 : December 20th, 2014 در ساعت 10:44 AM

Junior Member

سلام
    من تازه عضو این سایت شدم و نمیدونستم کجا باید سوالم رو بپرسم,...
    من امسال کنکور دادم و زیست شناسی شهید بهشتی قبول شدم...معدل 3 سال دبیرستانم هم بالای 19 بود...پیش دانشگاهی هم 18 و خورده ای شدم(دقیق یادم نیست)
    ولی نمیتونم از فکر پزشکی بیرون بیام...
    به من گفتن این 4 سال رو بخونم و بعد برای پزشکی خارج ایران اقدام کنم...گفتن میشه واحد ها رو معادل سازی کرد و مثلا برم از سال 3 پزشکی بخونم...میشه؟؟؟؟
    گفتن بجز ترم اول کمک هزینه میدن و میشه با اون پول راحت زندگی کرد و درس خوند؟؟؟البته کشور المان رو معرفی کردن....
    همچین چیزی هست؟؟؟در کل چقدر هزینه داره؟؟هزینه برای من خیلی مهم هست...
    خواهش میکنم کمک کنید...من هیچ اطلاعتاتی در این زمینه ندارم
    در ضمن اینکه من محجبه هستم...
    مسیری که من از آلمن برای پزشکی پذیرش گرفتم اینطوری بود. همین کار رو بکنید و به راهنمایی های غلط صفحات قبل که پر از ایراد هستند گوش ندید.
    مدرک زبان آلمانی بگیرید B1 ...B2
    DSH بگیری. که در آلمان هم میشه گرفت
    کالج رو بگذرونید در آلمان و معدل بالا بگیری یعنی برای پزشکی حدودا 19 و برای دندانپزشکی هرچه بالاتر و برای دارو تا 17-18 هم کفایت میکنه(اینجا هستند افرادی با معدل های پایین تر هم پذیرش گرفتند و پس به معنی این نیست این معدلا نص قرآن هستند و غیر قابل بالا پایین شدن. بسته به شهر و دانشگاه همه چیز ممکنه. این اطلاعاتی هست که ما اینجا داریم میبینیم نه اینه با 10 واسطه بشنویم و بیخود دیگران رو نا امید کنیم. کاملا مسیر شدنی هست فقط تلاش میخواد . طبیعتا کسی تلاش نکنه نمیتونه.)
    از قبولی کنکورتون هم برای گرفتن پذیرش کالج استفاده کنید. (اصلا مهم نیست چه رشته ای قبول شده باشید. حتی با قبولی زبان هم میتونید برای کالج پزشکی ثبت نام کنید !) زیست که خیلی هم خوب.
    هزینه ماهیانه حدودا 500 یورو برای شهرهای معمولی و 600-700 برای شهرهای بزرگ. زندگی دانشجویی .
    حجاب شما هیچ مسئله ای نداره و مشکلی رو به وجود نمیاره.
    موفق باشید
    ضمنا اگر پول برای هزینه کردن دارید و نمیخواید ریسک کنید که ببینید آیا اینجا معدل بالای کالج رو میگیرید یا خیر میتونید به کشورهای دیگه هم فکر کنید.
    هندوستان سطح پزشکیش فوق العاده هست ولی شهریه بالا میگیره.
    روسیه هم سطح خوبی داره ما الان همکلاس داریم اینجا اومده کامل مسلط هست و تعریف میکنه. (توجه داشته باشید روسیه ! نه بلاروس و اکراین و رومانی و محارستان و لهستان و قبرس و .....اینا نه چون هستن اینجا بچه هاشون و وضعیت داغونی دارند.)
    فرانسه هم میتونید برید کنکور سال اول رو بدید که به نسبت خیلی بهتر از آلمان هست هم زبانش سختی های زبان آلمانی رو نداره هم وضعیت کشورش به نظر من بهتره. چون دیدم خودم. من خودم به شخصه آلمان نمیمونم برای تخصص. و اگر از اول میدونستم فرانسه روندش چطوریه اونجا میرفتم که متاسفانه توی همین فروم هم گشتم اون موقع پر بود از .......که فرانسه نمیشه و .... الان اینجا کلی آدم میشناسم رفتن فرانسه و دارن پزشکی میخونن.
    ضمنا در واحد های بین الملل داخلی هم میتونید در صورت قبولی البته چون دیگه الان قبولیش راحت نیست اصلا و من اطلاع دارم تقریبا رتبه های مشابه سراسری رو میگیره. تحصیل کنید با هزینه بسیار پایین تر. مثلا حدودا سالی 20 تومن در تهران و 15-16 در شهرستان ها. تاییدی مدرکتون هم تو جیبتونه چون برای تایید مدارک هر کشوری در ایران که حتما نیاز به تایید ایران دارید! باید یه چیزی بین 40 تا 80-90 میلیون و حدودا 18 ماه وقت صرف کنید. این رو مد نظر داشته باشید. + قبولی در امتحانات جامع داخلی همراه با دانشجویان پزشکی داخل.
    در باره تطیبق واحد هم پرسیده بودید لیساسن رو نمیدونم اما اینجا من د نفر دیدم دکترای علوم پایه بودن و توسنتن برخی واحداشونو تطبیق بدن! لیسانس رو نمیدونم.
    ویرایش توسط erwin : December 19th, 2014 در ساعت 04:07 PM

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط erwin نمایش پست ها
    مسیری که من از آلمن برای پزشکی پذیرش گرفتم اینطوری بود. همین کار رو بکنید و به راهنمایی های غلط صفحات قبل که پر از ایراد هستند گوش ندید.
    مدرک زبان آلمانی بگیرید B1 ...B2
    DSH بگیری. که در آلمان هم میشه گرفت
    کالج رو بگذرونید در آلمان و معدل بالا بگیری یعنی برای پزشکی حدودا 19 و برای دندانپزشکی هرچه بالاتر و برای دارو تا 17-18 هم کفایت میکنه(اینجا هستند افرادی با معدل های پایین تر هم پذیرش گرفتند و پس به معنی این نیست این معدلا نص قرآن هستند و غیر قابل بالا پایین شدن. بسته به شهر و دانشگاه همه چیز ممکنه. این اطلاعاتی هست که ما اینجا داریم میبینیم نه اینه با 10 واسطه بشنویم و بیخود دیگران رو نا امید کنیم. کاملا مسیر شدنی هست فقط تلاش میخواد . طبیعتا کسی تلاش نکنه نمیتونه.)
    از قبولی کنکورتون هم برای گرفتن پذیرش کالج استفاده کنید. (اصلا مهم نیست چه رشته ای قبول شده باشید. حتی با قبولی زبان هم میتونید برای کالج پزشکی ثبت نام کنید !) زیست که خیلی هم خوب.
    هزینه ماهیانه حدودا 500 یورو برای شهرهای معمولی و 600-700 برای شهرهای بزرگ. زندگی دانشجویی .
    حجاب شما هیچ مسئله ای نداره و مشکلی رو به وجود نمیاره.
    موفق باشید
    ضمنا اگر پول برای هزینه کردن دارید و نمیخواید ریسک کنید که ببینید آیا اینجا معدل بالای کالج رو میگیرید یا خیر میتونید به کشورهای دیگه هم فکر کنید.
    هندوستان سطح پزشکیش فوق العاده هست ولی شهریه بالا میگیره.
    روسیه هم سطح خوبی داره ما الان همکلاس داریم اینجا اومده کامل مسلط هست و تعریف میکنه. (توجه داشته باشید روسیه ! نه بلاروس و اکراین و رومانی و محارستان و لهستان و قبرس و .....اینا نه چون هستن اینجا بچه هاشون و وضعیت داغونی دارند.)
    فرانسه هم میتونید برید کنکور سال اول رو بدید که به نسبت خیلی بهتر از آلمان هست هم زبانش سختی های زبان آلمانی رو نداره هم وضعیت کشورش به نظر من بهتره. چون دیدم خودم. من خودم به شخصه آلمان نمیمونم برای تخصص. و اگر از اول میدونستم فرانسه روندش چطوریه اونجا میرفتم که متاسفانه توی همین فروم هم گشتم اون موقع پر بود از .......که فرانسه نمیشه و .... الان اینجا کلی آدم میشناسم رفتن فرانسه و دارن پزشکی میخونن.
    ضمنا در واحد های بین الملل داخلی هم میتونید در صورت قبولی البته چون دیگه الان قبولیش راحت نیست اصلا و من اطلاع دارم تقریبا رتبه های مشابه سراسری رو میگیره. تحصیل کنید با هزینه بسیار پایین تر. مثلا حدودا سالی 20 تومن در تهران و 15-16 در شهرستان ها. تاییدی مدرکتون هم تو جیبتونه چون برای تایید مدارک هر کشوری در ایران که حتما نیاز به تایید ایران دارید! باید یه چیزی بین 40 تا 80-90 میلیون و حدودا 18 ماه وقت صرف کنید. این رو مد نظر داشته باشید. + قبولی در امتحانات جامع داخلی همراه با دانشجویان پزشکی داخل.
    جالبه یه سری از دوستان هنوز نمیدونن سیستم معدل آلمان 18-19 نیست و بهترین معدل 1 و کمترینش 5 هست بعد از راهنمایی های دیگران ایراد میگیرن.

یه چیز دیگه هم اینکه نمیدونن معدل کالج فقط تعیین کننده نیست و میانگین معدل نهایی کالج(اگه 1 باشه خیلی خوبه) و معدل پیش دانشگاهی (به سیستم آلمانی تبدیل میشه) تعیین کننده معدل نهایی شما خواهد بود. روش تبدیل معدل به سیستم آلمانی به اینصورت هست که:

معدل پیش دانشگاهیتون رو از 20 کم میکنید عدد حاصل رو تقسیم بر 10 میکنید و در 3 ضرب میکنید عدد حاصل رو با 1 جمع میکنید. حالا اگه این نمره با نمره کالج شما میانگین گرفته بشه نباید بیشتر از 1.4 بشه. دوستانی که ادعای اطلاعات دارن بهتر بود در درجه اول به این مسائل هم اشاره میکردن و بعد حرف از کالج میزدن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    جالبه یه سری از دوستان هنوز نمیدونن سیستم معدل آلمان 18-19 نیست و بهترین معدل 1 و کمترینش 5 هست بعد از راهنمایی های دیگران ایراد میگیرن.

یه چیز دیگه هم اینکه نمیدونن معدل کالج فقط تعیین کننده نیست و میانگین معدل نهایی کالج(اگه 1 باشه خیلی خوبه) و معدل پیش دانشگاهی (به سیستم آلمانی تبدیل میشه) تعیین کننده معدل نهایی شما خواهد بود. روش تبدیل معدل به سیستم آلمانی به اینصورت هست که:

معدل پیش دانشگاهیتون رو از 20 کم میکنید عدد حاصل رو تقسیم بر 10 میکنید و در 3 ضرب میکنید عدد حاصل رو با 1 جمع میکنید. حالا اگه این نمره با نمره کالج شما میانگین گرفته بشه نباید بیشتر از 1.4 بشه. دوستانی که ادعای اطلاعات دارن بهتر بود در درجه اول به این مسائل هم اشاره میکردن و بعد حرف از کالج میزدن.
    چه ربطی به معدل 1 و 5 داشت داریم در باره 18-19 صحبت میکنیم.این بنده خدا از کجا بشینه الان 1 و5 حساب کنه بهتره با همین معیار ایران گفته بشه چه معیاری هست.
    معدل پیش و دیپلم و کالج برای من اینطوری محسوب شد!
    از اول نوشتم معدل دیپلم /پیش کالج.

در مورد تطبیق واحد هم اشتباه نوشتی.
    ویرایش توسط erfan1985 : December 20th, 2014 در ساعت 10:48 AM

خيلي خيلي ممنون كه جواب داديد...!!! دوستان يه سوال ديگه...من نميدونم اونجا هزينه ها رو هر ترم ميگيرن يا ماهانه؟؟ بعد اگر پشتوانه مالي نداشته باشيم ميتونيم اونجا خودمون كار كنيم و هزينه تحصيل و زندگي رو در بياريم؟؟ چيز ديگه اي كه شنيدم اينكه اونجا با توجه به معدل توي هزينه ها كمك ميكنن..درسته؟؟ شرمنده اگر اين سوال هاي ابتدايي رو ميپرسم...من هر چيزي كه ميدونم از اين اون شنيدم و دقيق نميدونم چي به چيه

رشته و دانشگاه
    medicine

!!!!!!!!!
    چه ربطی به معدل 1 و 5 داشت داریم در باره 18-19 صحبت میکنیم.این بنده خدا از کجا بشینه الان 1 و5 حساب کنه بهتره با همین معیار ایران گفته بشه چه معیاری هست.
    معدل پیش و دیپلم و کالج برای من اینطوری محسوب شد!
    از اول نوشتم معدل دیپلم /پیش کالج.

در مورد تطبیق واحد هم اشتباه نوشتی
    .
    میگم اطلاعات نداری دیگه . اولا که من روش محاسبه معدل رو در سیستم آلمانی گفتم. در ضمن تطبیق واحد معمولا ممکن نیست به خاطر اینکه سیستم واحدی در آلمان ‌ECST هست که با سیستم واحدی ایران کاملا فرق داره. من همون اول گفتم لطفا در مورد چیزی که اطلاعات نداری اظهار نظر نکن و بچه ها رو به اشتباه ننداز. در هرصورت به نظر من برای این دوست عزیزمون بهترین راه همون کالج هست روش کار هم به این صورت هست
    یادگیری زبان آلمانی تا مقطع B2(چون اکثر کالجهای آلمان از پاسال مدرک B2 رو قبول درن حتی کالجی مثل گرایسوالد)> گرفتن مدرک B2 از گوته > تهیه گواهی قبولی کنکور> اپلای برای یه رشته ای به غیر از پزشکی مثل زیست شناسی(چون پزشکی رقابتی هست بهتون در وهله اول پذیرش نمیدن و شما باید یه جوری وارد M-Kurse بشید پس بهترین راه اپلای برای رشته های Zullasungfrei هست مثل زیست و چون شما مدرک دانشگاهی ندارین یا نمیخواین نشون بدین میفرسنتون کالج)> بهتره که کالجهای خیلی رقابتی مثل هانوفر رو انتخاب نکنید و میتونید کالجهای بهتری رو انتخاب کنید > اقدام برای ویزای آلمان با داشتن پذیرش و ترجمه آلمانی مدارکتون> پاس کردن امتحان ورودی کالج یا Aufnahmntest> ورود به کالج و تحصیل به مدت 1 سال در کالج و گرفتن نمره پایانی عالی یعنی همون 1> با توجه به معدل پیشتون که 18 هست در صورت اخذ نمره 1 معدل نهاییتون میشه 1.3 که خیلی خوب هست و شانس خواهید داشت> برخلاف اظهار نظر عجیب این دوست بی ادبمون اگه کالج برید دیگه نیاز به مدرک DSH2 ندارید چون انگار شما با به پایان رساندن کالج خود به خود مدرک زبان آلمانی هم میگیرید> درخواست برای دانشگاه مدنظر> انشائ الله اخد پذیرش از یک دانشگاه خوب

در پایان هم باید بگم که این جناب erwin معلومه که اصلا اطلاعات کافی نداره کسی که در مورد 18-19 و دادن DSH در آلمان با وجود رفتن به کالج حرف میزنه نشون دهنده اینه که شاید خلاف چیزی که میخواد نشون بده ست.
    در هر صورت آرزو بر جوانان عیب نیست
    ویرایش توسط erfan1985 : December 20th, 2014 در ساعت 10:51 AM

Junior Member

خيلي خيلي ممنون كه جواب داديد...!!! دوستان يه سوال ديگه...من نميدونم اونجا هزينه ها رو هر ترم ميگيرن يا ماهانه؟؟ بعد اگر پشتوانه مالي نداشته باشيم ميتونيم اونجا خودمون كار كنيم و هزينه تحصيل و زندگي رو در بياريم؟؟ چيز ديگه اي كه شنيدم اينكه اونجا با توجه به معدل توي هزينه ها كمك ميكنن..درسته؟؟ شرمنده اگر اين سوال هاي ابتدايي رو ميپرسم...من هر چيزي كه ميدونم از اين اون شنيدم و دقيق نميدونم چي به چيه
    هزینه ترم رو ترمی میگیرن دیگه!
    هزینه ماهیانتون هم برای خودتونه دیگه ماهیانه خرج میکنید. کار میتونید ولی بستگی به سطح زبانتون داره
    برای پزشکی خوندن همزمان کار کردن مشکل به وحود میاره اینجا درسها سنگین هستند و بهتره با پشتوانه مالی بیایید.
    نه من ندیدم کمک اگر به معنای فاند هست باشه.
    ویرایش توسط erfan1985 : December 20th, 2014 در ساعت 10:53 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Civil-Environmental engineering-SBU

سلام من دانشجوي دكتري حرفه اي دامپزشكي هستم ميخواستم بدونم چطوري ميتونم پزشكي بخونم؟اگه ميشه چه كشوري پيشنهاد ميكنين
    اگه اين مدركمو بگيرم برام تطبيق واحد ميدن يا بايد از صفر شروع كنم مقاله isi هم دارم آيا تاثيري در پذيرش داره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط danial1992 نمایش پست ها
    سلام من دانشجوي دكتري حرفه اي دامپزشكي هستم ميخواستم بدونم چطوري ميتونم پزشكي بخونم؟اگه ميشه چه كشوري پيشنهاد ميكنين
    اگه اين مدركمو بگيرم برام تطبيق واحد ميدن يا بايد از صفر شروع كنم مقاله isi هم دارم آيا تاثيري در پذيرش داره
    اگر احتمالا من نمینوشتم و تذکر نمیدادم الان یه بنده خدایی میومد میگفت پزشکی اینقدر هزینه داره نمیشه اصلا نمیشه و ....
    ولی جواب اصلیتون اینه که بودجتون چقدره؟ معدلاتون؟ کشورهای مدنظر؟ زبان؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Civil-Environmental engineering-SBU

اگر احتمالا من نمینوشتم و تذکر نمیدادم الان یه بنده خدایی میومد میگفت پزشکی اینقدر هزینه داره نمیشه اصلا نمیشه و ....
    ولی جواب اصلیتون اینه که بودجتون چقدره؟ معدلاتون؟ کشورهای مدنظر؟ زبان؟
    اول اينكه نميخوام از صفر شروع كنم
    ١-برام تطبيق واحد ميدن؟. ٢-ميتونم تخصص بخونم؟ ٣-اگر نميشه بايد از كجا شروع كنم از وسطش يا از اولش؟
    معدلم ١٦ -كشور مهم نيست ولي دانشگاهش هزينه كمتري بخواد(اگر بشه كمك هزينه بگيرم)-زبانم هم ايلتس ٧

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)