صفحه 29 از 32 نخستنخست ... 1920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 320

موضوع: پزشکی در خارج از ایران

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : پزشکی در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط danial1992 نمایش پست ها
    سلام من دانشجوي دكتري حرفه اي دامپزشكي هستم ميخواستم بدونم چطوري ميتونم پزشكي بخونم؟اگه ميشه چه كشوري پيشنهاد ميكنين
    اگه اين مدركمو بگيرم برام تطبيق واحد ميدن يا بايد از صفر شروع كنم مقاله isi هم دارم آيا تاثيري در پذيرش داره
    دوست عزیز به خیلی مسائل برمیگرده. شما دوست دارید به انگلیسی درس بخونید یا اینکه زبان خاصی رو میتونید یاد بگیرید مثل آلمانی یا فرانسه؟ در مورد تطبیق طیاد نمیتونی بهش امیدوار بشی مثلا در مورد خود من همه درسهام رو با اینکه دانشگاه قبلیم تو اروپا بود نتونستم تطبیق بدم معمولا سخت گیری میکنن و شانسش کم هست. به میزان بودجتون هم خیلی بستگی داره. شما اگه جواب این سوالات من رو بدید من کاملا راهنماییتون میکنم.

رشته و دانشگاه
    medicine

اول اينكه نميخوام از صفر شروع كنم
    ١-برام تطبيق واحد ميدن؟. ٢-ميتونم تخصص بخونم؟ ٣-اگر نميشه بايد از كجا شروع كنم از وسطش يا از اولش؟
    معدلم ١٦ -كشور مهم نيست ولي دانشگاهش هزينه كمتري بخواد(اگر بشه كمك هزينه بگيرم)-زبانم هم ايلتس ٧
    زیاد به تطبیق فکر نکنین احتملا از اول باید بخونید. یکی از دوستان خود من دکترای دامپزشکی از دانشگاه تهران داشت ولی درسهاش رو قبول نکردن متاسفانه مجبور شد از اول شروع کنه. اگه کم هزینه بخواید آلمان وایتالیاوفرانسه رو میتونید انتخاب کنید که هرکدوم شرایط خودش رو داره. البته جمهوری چک هم کشور خیلی خوبیه و شدیدا کمبود پزشک داره ولی پذیرش من به یا داشتن زبان چکی هست

Junior Member

اول اينكه نميخوام از صفر شروع كنم
    ١-برام تطبيق واحد ميدن؟. ٢-ميتونم تخصص بخونم؟ ٣-اگر نميشه بايد از كجا شروع كنم از وسطش يا از اولش؟
    معدلم ١٦ -كشور مهم نيست ولي دانشگاهش هزينه كمتري بخواد(اگر بشه كمك هزينه بگيرم)-زبانم هم ايلتس ٧
    اینجا من میشناسم دکترای علوم پایه هستند تونستن تطبیق بدن!
    رشته خودتون میتونید ولی باید برای تخصص پزشکی اول عمومیشو بخونید!
    معدلت واسه پزشکی در املان پایینه شاسنتم خیلی کمه ولی دارو شانس داری.
    دانشگاههای المان حدودا 750 یورو شهریه دارند.
    احتمالا شما نیازی به کالج ندارید و میتونید با همین اخرین مدرکتون وارد بشید ولی بازم میگم معدل 16 پزشکی خیییییییلی شانس پاین ولی دارو میتونید احتمالش بالاست.
    ویرایش توسط erfan1985 : December 20th, 2014 در ساعت 10:58 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Civil-Environmental engineering-SBU

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    دوست عزیز به خیلی مسائل برمیگرده. شما دوست دارید به انگلیسی درس بخونید یا اینکه زبان خاصی رو میتونید یاد بگیرید مثل آلمانی یا فرانسه؟ در مورد تطبیق طیاد نمیتونی بهش امیدوار بشی مثلا در مورد خود من همه درسهام رو با اینکه دانشگاه قبلیم تو اروپا بود نتونستم تطبیق بدم معمولا سخت گیری میکنن و شانسش کم هست. به میزان بودجتون هم خیلی بستگی داره. شما اگه جواب این سوالات من رو بدید من کاملا راهنماییتون میکنم.
    اگه زبان انگليسي باشه بهتره بودجم زياد نيست(ميشه فاند گرفت؟) اگه بهتره زبان ديگري ياد بگيرم پيشنهادتون چيه(شنيدم آلمان مجاني نظرتون چيه؟)

Junior Member

اگه زبان انگليسي باشه بهتره بودجم زياد نيست(ميشه فاند گرفت؟) اگه بهتره زبان ديگري ياد بگيرم پيشنهادتون چيه(شنيدم آلمان مجاني نظرتون چيه؟)
    آلمان مجانی نیست دوست عزیز 750 یورو حدودا شهریه دارید و ماهی 500 یورو. به نظرم برای دارو درخواست بده و البته قبلش مدارک و پیشنیازهای رو بگیر تیو صفحات قبل نوشتم چیکار کنی.
    ویرایش توسط erfan1985 : December 20th, 2014 در ساعت 11:00 AM

رشته و دانشگاه
    medicine

دوست عزیزم متاسفانه آلمان باید زبان آلمانی بلد باشید. من به شما پیشنهاد میکنم امسال آزمون IMAT بدین میتونی مجانی به انگلیسی تحصیل کنید در ایتالیا.
    ویرایش توسط erfan1985 : December 20th, 2014 در ساعت 11:00 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Civil-Environmental engineering-SBU

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    دوست عزیزم متاسفانه آلمان باید زبان آلمانی بلد باشید. من به شما پیشنهاد میکنم امسال آزمون IMAT بدین میتونی مجانی به انگلیسی تحصیل کنید در ایتالیا.
    خب حالا اين امتحان دادم بايد از اول شروع كنم؟
    ویرایش توسط erfan1985 : December 20th, 2014 در ساعت 11:01 AM

رشته و دانشگاه
    medicine

خب حالا اين امتحان دادم بايد از اول شروع كنم؟
    ببینید دوست عزیز همه چیز به دانشگاه برمیگرده ممکنه یک سری دروس رو ازتون قبول کنن ولی عملا نمیتونین ترم های بالاتر بشینید. بحث سر سیستم واحدی اروپا و ایران هست که کار رو سخت میکنه. من دوره لیسانسم و 2 سالی که مجارستان بودم کلی درس پاس کردم ولی بیشار درسهای مجارستان رو ازم قبول کردن ولی درسهای ایرانم رو نه قبول نکردن متاسفانه . این قضیه تا حدودی سلیقه ای هست ولی به قطع بهتون بگم اینجوری نیست که مثلا 2 سال شما رو قبول کنن و بزارن از سال 3 بشینید.

سلام دوستان عزيز
    دوستان شما كه وقت ميذارين و نسبت به مشاور أني كه تو ايران از بجه ها هزينه دريافت ميكنن بهتر راهنمايي ميكنيد جرا در كنار هم بجه ها رو كمك نميكنيد،جرا كار رو به اين الفاظ،،،،، ميكشونيد

اقاي erwinشما راهنمايي هاي درست و خوبي داري ،بذار دوستمون هم راهنمايي هاشو انجام بدن،هر إنساني نظرات متفاوتي داره،بجه ها خودشون بايد انقدر بزرك شده باشن كه بتونن تصميم بكيرن و اكه حوصله ندارن كل فروم رو بخونن بهتر اصلا خارج نيان
    اقاي sss666شما كه خودتون زحمت كشيدين و با تلاش امتحان IMAT قبول شدين و به زبان انكليسي تحصيل ميكنين،بهتر به اين خانم بكين كه بجاي اينكه بره دست كم ٢سال زبان الماني بخونه و بعد بكه سر كلاس ها هيجي نميفهمم،بياد همين امتحان IMAT بده و به زبان انكليسي تو ايتاليا بزشكي ،دندون يا دارو بخونه و بعد واسه كار يا تخصص بره كشور ديكه،بخصوص كه اين خانم ميكن كمك هزينه واسشون مهمه،درسته المان رايكان،الان ما شهريه نميديم اما ١ريال كمك هزينه نميكيريم،اما ايتاليا همونطور كه تو بست ايتاليا بجه ها نوشتين واسه ٥ترم به تمام ايراني ها با هر معدلي كمك هزينه ماهي ٦٠٠تا تعلق ميكيره كه بجه ها كافي در موردي توضيح دادن
    خانم محترم ،دوست عزيز من جاي شما باشم كل اين فروم رو زير رو ميكنم و بعد با توجه به شرايط شما از سفارت ايتاليا تو تهران يه سري اطلاعات ميكيرم،دوست من شما خانمي مثل من ،ديكه دوران بزشكي و عشقا واسه خانما تموم شد به خصوص وقتي كسي بخواد خارج از ايران با اين أرز درس بخونه ،برو دندون يا دارو،اينا واسه خانما بهتره،بعد هر كشور ديكه اي كه خواستي بري راحتر واسه كار تطبيق داده ميشه
    تبصره:اشخاصي كه ميكن با ٦ماه يا ١ سال زبان خوندن كارشون راه افتاده از نواد كان انيشتين هستن و اين حرف عموميات نداره،من نوعي فردي هستم كه حافظه كلماتي بالأيي دارم و ١.٥طول كشيد تا زبان الماني ياد بكيرم و الان هم تو دانشكاه مدام بايد ياد بكيرم و بقيه خارجي هاي دانشكاه بعضا سابقه ٤سال زبان خوندن دارن
    منطقا بررسيش ميكنيم،شما ١سالتون بوده بابي ماما ميكفتيم با أنواع معلم خصوص ٦سالتون كه شد رفتن كلاس اول تازه بابا رو نوشتين،اخر مدرسه راهنمايي كه بودين أشعار حافظ نميتونست يد ترجمه كنيد ،اخر دبيرستان كه بودين أشعار خيام رو معلم واستون ترجمه ميكرد و متون سطح بالا رو همجين ميخوندين،يعني با حساب دوران طلائي حافظه كودكي و أقسام معلم خصوصي شما ١٨ سال طول كشيد تا زبان فارسي رو بتونيد در حد دانشكاهي تسلط بيدا كنيد و متون رو بخونيد حالا الماني حسابش با شما
    تبصره
    به جه دليل الماني،يه كشور خالي از نفت،بايد كمك هزينه بده وقتي بيشتر دانشكاهاش رايكان،مكه شما شهروند شي؟!
    شما مثل من يه شهروند ايراني هستي،مملكتمون كه سر شار از منابع،جه تسهيلاته واسه تحصيل به شما ميده؟
    اينجا المان به يه الماني اكه خونوادش اوضاع مالي توبي ندارن ماهي ٦٥٠ميده كه بعد از إتمام تحصيل بايد هر ماه ٣٠٠تا دانشجو بس بده،ايران من يادم نيست اما واسه ليسانس ترمي ٥٠٠تومن كويا وأم ميدادن كه بعد از إتمام تحصيل همونو بايد بس ميدادين
    اينجا هر موقع يه الماني أراده كنه بدون برداخت هزينه مداركشو از دانشكاه ميكيره،ايران من جون از تحصيل رايكان برخورد آر بودم ١ميليون دادم و ليسانسمو ازاد كردم
    حالا كه يا أمام حسين،تو يه بست خوندم الان هزينه رو افزايش دادن بدجور،من درس خوندم ،من كنكور قبول شدم،من ٤سال واسه ليسانس خوندم حالا وقتي ميخوام مدرك بكيرم بايد هزينه بدم!تازه طرح هم بايد برم!
    تبصره
    دوست عزيز اينجا ايران با عراق اشتباه ميكيرن،دوران إمبراطوري ايران تموم شد كه بيان ٣سال زيست شما رو قبول كنن و بكن بزشكي بخون،اينجا ما تو دانشكاه يه الماني فوق ليسانس زيست داره،بعد ترم ٢دوباره بهش زيست كياهي دادن!
    نهايتا بايد مدارك بفرستين فرانكفورت ،نهايتا امكانش هست از ترم ٢بشينين يا يه سري از درس ها رو ازتون قبول كنن،مثلا از من ميكروبيولوزي و فيزيولوجي رو قبول ككردن
    يه اقا داريم دكتر اي شيمي داشته از ايران ،دوباره از ترم ٢واسه دارو نشوندن،يه خانم داريم ليسانس شيمي داشته از ايران ٩تا درسشو قبول كردن
    دوست عزيز اكه معدل ديبلم شما اينه ،اينجا أنجنان مهم نيست،منم معدل ديبلمم ١٩،٣٤بود،بيش١٨.٣٤،تمام رياضي ،فيزيك،شيمي هام ٢٠،معدل ليسانسم ١٥.١٧ بود علت درس هاي عمومي، و اينا توجيه منو قبول نمي كردن ،معدل ليسانس با معدل ديبلم يه فلسطيني مقايسه ميكردن
    جالبه يه فلسطيني با ديبلم ميتونه مستقيم وارد دانشكاه اينجا شه ،اما ايراني با كواهي كنكور بايد بره كالج
    تبصره

الان دوست بلغاري من تو يه بست فود كار ميكنه،شما بعدا حاضر به اينكار ها نميشي،واقعا واسه يه خانم كار با تحصيل سخت،الان ميكي،ولي بعد كه اومدي اينجا خوش كذرونن جون هاي اينجا رو ديدي بعد اون موقع مثل بعضي از دوستان با قرص خواب ميخوابي

در مورد اعتقاد هم كسي كاري به كار شما نداره،مكر اينكه شما بخواين هي مطرح كنين روزه ميكيرين يا نه ،مثل دوستان عرب ما
    ویرایش توسط erfan1985 : December 20th, 2014 در ساعت 11:21 AM

پیش فرض پاسخ : امتحان IMAT ایتالیا

سلام و مرسی از دوستان خوبی که با پستهای خوبشون به این انجمن و افراد علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور کمک می کنند. من امروز عضو این انجمن شدم و چندتا تاپیک رو هم جستجو کردم ولی به پاسخ سوالم نرسیدم...
    من 20 سالمه (متولد 73) و واقعا به پزشکی و فیزیولوژی علاقه دارم... منتها مشکل من اینه که با وجود تعریف اساتید و معلمها و اینکه همیشه در مدارس جزو شاگردان باهوش بودم، 2 بار کنکور شرکت کردم و هر دوبار هم رتبه ام حدود 10هزار شد که همونطور که خودتون واقفید در ایران باید رتبه منطقه ای زیر 2000 باشی که بتونی به زحمت یه گوشه از کشور شروع به تحصیل پزشکی کنی... من امسال برای سربازی نرفتن به رشته مهندسی نرم افزار دانشگاه آزاد رفتم و خب علاقه ای ندارم... چند ماهی هست که دارم برای کنکور 95 به امید پزشکی می خونم ولی واقعا هیچ چیز معلوم نیست که آیا بشه این رتبه رو به زیر 2000 رسوند یا خیر؟... آنهم با مطالعه چندین و چندباره دروس مزخرفی مثل عربی که به هیچ درد احدی نمی خوره یا زیست شناسی ای که باید خودت رو غرق قیدها و مزخرفات دیگه کنی... الان هم می ترسم که من هم با وجود این همه مطالعه مثل باقی دوستان که رتبشون کمی تا پزشکی فاصله داشت و آخرسر مجبور به تحصیل در یه رشته تحمیلی شدن، بشم آنهم بعد از 3 سال طاقت فرسا... و آینده و جوانی ام تباه بشه... تازه به فرض که قبول هم شدم... امکانات آموزشی دانشگاه های ایران و کیفیت تدریسشون چطور؟!
    نمی دونم باید چه راهی رو پیش برم... چون چندان امیدی به کنکور ندارم و واقعا مثل یک قماره!
    بودجه کافی رو برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا و اروپا رو ندارم... و به مالزی و چین و هند هم اصلا راضی نیستم... نمی دونم کجا می تونم برم؟! ایتالیا هم خوبه... البته اگر گیر مافیا نیفتیم!
    اصلا شما چه پیشنهادی دارین؟
    زبانم خیلی خوبه و حتی اساتید زبانم هم اقرار کردن که من لازم نیست زبان رو مثل سایر دروس بخونم! چون اون رو درک می کنم و نه حفظ... زبان های دیگه رو هم می تونم سریع یاد بگیرم...
    یه آگهی درباره اتریش دیدم که نوشته بود برای تحصیل در دانشگاه های دولتی در اتریش شهریه لازم نیست... درسته؟
    در کل شما چه کشوری رو پیشنهاد می دین که هزینه اش برای قشر متوسط جامعه قابل تحمل باشه؟
    لطفا راهنمائیم کنید.
    با تشکر.
    پی نوشت: ممنون میشم اگر دوستان با تجربه ای مثل جناب sss666 عزیز هم من رو راهنمائی کنن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)