صفحه 31 از 32 نخستنخست ... 212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 320

موضوع: پزشکی در خارج از ایران

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : امتحان IMAT ایتالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط taghi_buffon نمایش پست ها
    ممنون بابت جواب. ببینید حرفتون درسته. اما واسه کسی که صرفا میخواد * پزشک * شه و بهش بگن دکتر و.... اما من واقعا میخوام یه چیزی فراتر از این حرفا یاد بگیرم، اصلا هم هدفم گرفتن یه مدرک و پول پارو کردن نیست ، درسته که حقوق و وضعیت کارش هم جزئی از فاکتور ها میتونه باشه، اما واسه منی که عاشق زبان انگلیسی ، شیمی و زیست هستم خوندن اینا خسته کننده و طاقت فرسا نیست! من متوسط روزی 10 ساعت اینا رو با هم میخونم پس پای همه چیش وایسادم . ولی گفتم..دوست دارم یه چیز اضافی یاد بگیرم نه این که فقط بم بگن * دکتر *.. تا آخرم پای سختیاش وایمیسم چون هدفم بوده و هست . نه مثل اینایی که دو روزه دیدن وضع پزشکا خوبه تصمیم میگیرن برن کنکور تجربی و بعدشم بگن من از 2 سالگی تیغ جراحی دستم بوده از بس عاشق پزشکی بود :l .
    .
    .
    .
    .
    برای ثبت نام آزمون آیمت ، جز مدرک زبان آیلتس ، مدرک پیش دانشگاهی هم لازمه ؟
    دوست عزیز شما سنتون کمه و ممکنه تا حدودی احساسی تصممی بگیرید ولی حقیقتش اینه که دشواری نحصیل در خارج از کشور خیلی خیلی بیشتر از چیزیه که شما تصور میکنید. در هر صورت امیدورام همه جوانب رو در نظر بگیری. اگه میخواید سال بعد واسه ایتالیا اقدام کنید این رو باید بگم که ممکنه از سال بعد شیوه پذیرش دانشجو عوض بشه و مشابه سیستمی بشه که در فرانسه اعمال میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما سنتون کمه و ممکنه تا حدودی احساسی تصممی بگیرید ولی حقیقتش اینه که دشواری نحصیل در خارج از کشور خیلی خیلی بیشتر از چیزیه که شما تصور میکنید. در هر صورت امیدورام همه جوانب رو در نظر بگیری. اگه میخواید سال بعد واسه ایتالیا اقدام کنید این رو باید بگم که ممکنه از سال بعد شیوه پذیرش دانشجو عوض بشه و مشابه سیستمی بشه که در فرانسه اعمال میشه.
    بازم ممنون از جوابتون. درسته، اما اگه نمیخواستم جنبه * عقل * که مقابل احساس هست رو در نظر بگیریم پام رو هم توی این فروم نمیگذاشتم، اگه نمیخواستم نظرات دیگران و با تجربه ها رو در نظر بگیریم هرگز اینجا نمیومدم ، البته با توجه با اکثریت شور های که گرفتم به این نتیجه رسیدم و با در نظر گرفتن تمام جوانب این تصمیم رو اتخاذ کردم. من نمیدونم تحصیل پزشکی تو ایران چه پوئن مثبتی در مقابل ایتالیا داره؟ نمیخوام منفی گرا باشم به شرایط ایران ، و همچنین زیادی هم مثبت گرا به شرایط کشور های غیر از ایران ، تنها نکته جالب توجه ** راحتی ** کار تو ایران هست که این معیار جالبی برای من نیست . ممکنه استاندارد ها متفاوت باشه ، ممکن شما که الان دارید تو ایتالیا پزشکی رو میخونید به راحتی کار فکر کنید ، اما برای من راحتی معیار نیست. برای من تحصیل به زبانی که علم مدرن از اون نشات گرفته هست ، برای من خوندن علمی که به دردم بخوره معیار نه امثال دروس انسانی اینجا... برای من درس خوندن تو دانشگاه رنک 250 جهان معیاره نه در بهترین صورت ایران رنک 600... و... فکر نمیکنم این فاکتور ها رسیدن بهشون به سن و احساس ربطی داشته باشه چون به نظر من ( البته شاید 100 درصد غلط باشه چون هنوز پخته نیستم ) این ها معیار هایی هست که با عقل و تفکر و مشورت از بیش از 30 نفر که پزشکی رو در اقصا نقاط مختلف جهان ، به زبان های مختلف و در دوره های مختلف بدست اومده. البته امیدورام به قول شما این * احساس * و عدم تامل گرایی از بین بره و خدا راه درست رو نشون بده بهم. اما در آخر با یه حساب دو دو تا چارتا و مقایسه شرایط میشه فهمید که ایران فقط و فقط شرایط ****** احساسی ******* بهتری نسبت به ایتالیا داره در زمینه پزشکی نه شرایط **** عقلی **** مناسب تر....
    بازم ممنون از جوابتون و اختصاص وقتتون.

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط taghi_buffon نمایش پست ها
    بازم ممنون از جوابتون. درسته، اما اگه نمیخواستم جنبه * عقل * که مقابل احساس هست رو در نظر بگیریم پام رو هم توی این فروم نمیگذاشتم، اگه نمیخواستم نظرات دیگران و با تجربه ها رو در نظر بگیریم هرگز اینجا نمیومدم ، البته با توجه با اکثریت شور های که گرفتم به این نتیجه رسیدم و با در نظر گرفتن تمام جوانب این تصمیم رو اتخاذ کردم. من نمیدونم تحصیل پزشکی تو ایران چه پوئن مثبتی در مقابل ایتالیا داره؟ نمیخوام منفی گرا باشم به شرایط ایران ، و همچنین زیادی هم مثبت گرا به شرایط کشور های غیر از ایران ، تنها نکته جالب توجه ** راحتی ** کار تو ایران هست که این معیار جالبی برای من نیست . ممکنه استاندارد ها متفاوت باشه ، ممکن شما که الان دارید تو ایتالیا پزشکی رو میخونید به راحتی کار فکر کنید ، اما برای من راحتی معیار نیست. برای من تحصیل به زبانی که علم مدرن از اون نشات گرفته هست ، برای من خوندن علمی که به دردم بخوره معیار نه امثال دروس انسانی اینجا... برای من درس خوندن تو دانشگاه رنک 250 جهان معیاره نه در بهترین صورت ایران رنک 600... و... فکر نمیکنم این فاکتور ها رسیدن بهشون به سن و احساس ربطی داشته باشه چون به نظر من ( البته شاید 100 درصد غلط باشه چون هنوز پخته نیستم ) این ها معیار هایی هست که با عقل و تفکر و مشورت از بیش از 30 نفر که پزشکی رو در اقصا نقاط مختلف جهان ، به زبان های مختلف و در دوره های مختلف بدست اومده. البته امیدورام به قول شما این * احساس * و عدم تامل گرایی از بین بره و خدا راه درست رو نشون بده بهم. اما در آخر با یه حساب دو دو تا چارتا و مقایسه شرایط میشه فهمید که ایران فقط و فقط شرایط ****** احساسی ******* بهتری نسبت به ایتالیا داره در زمینه پزشکی نه شرایط **** عقلی **** مناسب تر....
    بازم ممنون از جوابتون و اختصاص وقتتون.
    در هر صورت موفق باشی دوست عزیز. من تجربه 5 سال تحصیل در این رشته در خارج از ایران رو به شمت تو چند جمله گفتم. اینجا هم واسه کسی فرش قرمز پهن نکردن و اینکه بخواین تصور کنین رنکینگ تاثیری در آموزش پزشکی داره به نظر من کوچکترین ارتباطی بینشون وجود نداره. اصولا به نظر من تحصیل در رشته پزشکی خارج از ایران اشتباهه چون خودم تجربش کردم و به سختیهاش واقفم. امیدورام که موفق باشی.

در هر صورت موفق باشی دوست عزیز. من تجربه 5 سال تحصیل در این رشته در خارج از ایران رو به شمت تو چند جمله گفتم. اینجا هم واسه کسی فرش قرمز پهن نکردن و اینکه بخواین تصور کنین رنکینگ تاثیری در آموزش پزشکی داره به نظر من کوچکترین ارتباطی بینشون وجود نداره. اصولا به نظر من تحصیل در رشته پزشکی خارج از ایران اشتباهه چون خودم تجربش کردم و به سختیهاش واقفم. امیدورام که موفق باشی.
    نه منظور من این نیست که اینجا فرش قرمز پهن کردن و میگن بیا برو تهران بشین پزشکی بخون و من نه بیارم...منظور من اینه که اگه کسی تونست قبولی آیمت رو بیاره قاعدتا صلاحیت ورود به دوره پزشکی رو داره...به هر حال .. باز هم مدت زمان زیادی مونده تا آیمت 2016 ، باز هم تحقیقات بیشتری میشه انجام داد. ممنون از اینکه تجاربتون رو صادقانه گفتین و کمک میکنین...

Junior Member megadreamer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine,IAUTMU

دوست عزیز تجربه شما مربوط به داخل ایران هست و شرایط تحصیل در رشته پزشکی در خارج از ایران به کل متفاوته. هیچ جای دنیا مثل ایران برای کار در زمینه پزشکی مناسب نیست. شما تو ایران اگه به عنوان یه متخصص بخوای کار کنی 100 برابر کشوری مثل آلمان درآمد داری. اصلا هم فکر نکنید که گرفتن پوزیشن رزیدنتی کار آسونی هست اصالا از این خبرها نیست. من به همه بچه ها میگم اگه میخواین پزشکی بخونین همون ایران بمونین و وقت و هزینتون رو هدر ندین. بحث پزشکی به سایر رشته ها متفاوت هست.
    بستگی به هدف هر شخصی داره یکی میخواد حقوقش متوسط باشه ولی جایی مثل المان یا یه کشور دیگه زندگی کنه یکی هم هست میخواد پولدار بشه میمونه ایران پول پارو کنه.هر کسی دنبال یه هدف و مناسب با اون چیزی که تو ذهنشه حرکت میکنه و اگر بخواد سختیشو قبول میکنه و زحمت بیشتر میکشه

نقل قول نوشته اصلی توسط megadreamer نمایش پست ها
    بستگی به هدف هر شخصی داره یکی میخواد حقوقش متوسط باشه ولی جایی مثل المان یا یه کشور دیگه زندگی کنه یکی هم هست میخواد پولدار بشه میمونه ایران پول پارو کنه.هر کسی دنبال یه هدف و مناسب با اون چیزی که تو ذهنشه حرکت میکنه و اگر بخواد سختیشو قبول میکنه و زحمت بیشتر میکشه
    احسنت.دقیقا . برای هر کسی یه معیاری هست...شاید یه نفر علاقه به کار راحت و بی دغدغه تر و حقوق بالاتر ولی با کیفیت کمتر داشته باشه میمونه همینجا ولی یه کی هست که از حقوق و کار راحت میخواد بزنه ولی به جاش به زندگی آروم و پیشرفته تر و توانایی بالارفتن از پله های ترقی برسه... البته که هر شخصی یه استاندارد ها و رویاهایی داره و * باید * خودش رو با اون تطبیق بده و به اون مقدار تلاش کنه.!

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آلمان

سلام دوستان ، متاسفانه نتایج کنکور اعلام شد و من هیچ چیز در خوری قبول نشدم ، دارم از غصه می میرم ...
    19 سال سن ، سربازی هم نرفتم !
    رشته تجربی
    معدل کل دیپلم : 18.25
    معدل کل پیش دانشگاهی : 16.04
    معدل کتبی سال سوم ( امتحانات کشوری ) : 17.44

جایی هست بتونم پزشکی بخونم ؟ ترجیحا" با هزینه پایین و مدرک معتبر !
    واقعا به پزشکی علاقه دارم ولی خب نتونستم قبول شم ، از دوستان اگه کسی بتونه راهنمایی م کنه خیلی ممنونم ازش .
    سایت ها هزار جور مطلب متناقض می نویسن ، آدم گیج میشه واقعا !
    پیشاپیش از کمک شما ممنونم .

رشته و دانشگاه
    medicine

QUOTE=SilentSnow;2087434]سلام دوستان ، متاسفانه نتایج کنکور اعلام شد و من هیچ چیز در خوری قبول نشدم ، دارم از غصه می میرم ...
    رشته تجربی

واقعا به پزشکی علاقه دارم ولی خب نتونستم قبول شم ، از دوستان اگه کسی بتونه راهنمایی م کنه خیلی ممنونم ازش .
    پیشاپیش از کمک شما ممنونم .[ QUOTE]
    اگه توان مالی خوبی دارید خیلی جاها میتونید تحصیل کنید ولی اگه از نظر مالی تمکن کافی ندارید به نظر من به فکر تحصیل در ایران باشید.

QUOTE=SilentSnow;2087434]سلام دوستان ، متاسفانه نتایج کنکور اعلام شد و من هیچ چیز در خوری قبول نشدم ، دارم از غصه می میرم ...
    رشته تجربی

پیشاپیش از کمک شما ممنونم .[ QUOTE]
    اگه توان مالی خوبی دارید خیلی جاها میتونید تحصیل کنید ولی اگه از نظر مالی تمکن کافی ندارید به نظر من به فکر تحصیل در ایران باشید.

هدفم اینه فعلا علی الحساب برای اینکه سرباز نشم یه رشته پیام نور بدون آزمون یا آزاد ثبت نام کنم تا بتونم اقدامات رفتن رو انجام بدم .
    میتونم مثلا یه رشته ای رو برای لیسانس وارد شم بعد تا حد فوق دیپلم که رسیدم تقاضای مدرک معادل کنم و از دانشگاه بیام بیرون و در فرصت 6 ماهه ای که دارم تا دفترچه خدمت رو بفرستم ، وثیقه بذارم و از کشور خارج شم ؟
    در مورد پول هم در حال حاضر 100 میلیون تومن کلا" پول داریم ، ولی تا 3 سال دیگه پول بیشتری دستمون میاد ( در حال ساخت یه خونه هستیم )

اگه میشه شرایط چند تا کشور رو که مناسب میدونید ، بفرمایید
    هر کشوری که فکر می کنید بهتره ، اگه میشه راهنماییم کنید ، ممنونم .

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط SilentSnow نمایش پست ها
    هدفم اینه فعلا علی الحساب برای اینکه سرباز نشم یه رشته پیام نور بدون آزمون یا آزاد ثبت نام کنم تا بتونم اقدامات رفتن رو انجام بدم .
    میتونم مثلا یه رشته ای رو برای لیسانس وارد شم بعد تا حد فوق دیپلم که رسیدم تقاضای مدرک معادل کنم و از دانشگاه بیام بیرون و در فرصت 6 ماهه ای که دارم تا دفترچه خدمت رو بفرستم ، وثیقه بذارم و از کشور خارج شم ؟
    در مورد پول هم در حال حاضر 100 میلیون تومن کلا" پول داریم ، ولی تا 3 سال دیگه پول بیشتری دستمون میاد ( در حال ساخت یه خونه هستیم )

اگه میشه شرایط چند تا کشور رو که مناسب میدونید ، بفرمایید
    هر کشوری که فکر می کنید بهتره ، اگه میشه راهنماییم کنید ، ممنونم .
    خوب با این شرایط میتونی ر پزشکی بلاروس فکر کنی. مجارستان هم خوبه. البته هزینش سالی بین 80 تا 100 میلیون هست. بلاروس کمتره هزینش ماکس سالی 30 تا 40 میلیونه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)