صفحه 9 از 32 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 320

موضوع: پزشکی در خارج از ایران

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : پزشکی در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    پول پارو كردن مال پزشكهاي نسل گذشته بود، نه الان كه بايد دنبال يه لقمه نون دويد. ما جزو نسلي هستيم كه از يه ديگ غذا به ته دگش هم نرسيديم. با اين مسخره بازيهاي طرح و امتحان تخصص و ضريب K، اگه كسي مي تونه بره از اول جاي ديگه اي بخونه و همونجا هم زندگي كنه براي چي وقتش رو اينجا تلف كنه؟ اينجا اگه عمومي رو هم ببتوني تو شهر خودت بخوني بايد چندين سال دربدر طرح عمومي و تخصص باشي. در ضمن اگه بخواي عمومي بموني از نظر مقام اجتماعي از بقال سر كوچه پايين تري. كي براي يه مريضي مي ره پيش عمومي؟ همه دنبال پزشك متخصص و فوق تخصصند. دست تو دست زياده و كار با درآمد خوب پيدا كردن سخته. درآمد خوب بخواي بايد پاشي بري دهات كوره كار كني. خلاصه اين كه به نظر من كسي كه مي تونه بره بايد بره.
    دوست عزیز بنده به عنوان کسی که 3 سال هست تو اروپا در این رشته درس میخونم و چند تا از اقوام درجه یک بنده تو اروپا مشغول به طبابت هستند این حرف رو زدم. مطمئن باشید هیچ جای دنیا درامد پزشکای ایران رو ندارند چون همه جای دنیا از پزشکان مالیات هنگفت میگرن در صورتی که تو ایران مالیات معنی نداره. عموهای من جفتشون تو انگلستان دکتر هستند و میگن که ماهی 50 درصد درآمدشون رو برای مالیات میدن و اصلا نمیتونن نفس بکشن. در کل اگه کسی هدفش برای تحصیل تو این رشته صرفا کسب درآمد بالاست بهترین کار اینه که تو همون ایران تحصیل و کار کنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

بنده هم به عنوان کسی که 5 ساله تو ایران پزشک عمومی هستم و تو خانواده و دوستانم هم تمام تخصص ها از جمله روان، چشم، زنان، اطفال، بیهوشی و ... هست این حرف رو می زنم. تو ایران یه تعدادی آدم هستن که درآمد نجومی دارن و این تعداد درصد کمی از کل پزشکان ایران رو تشکیل می دن، همونطور که تو هر حرفه دیگه ای یه تعدادی آدم با درآمد نجومی وجود داره. این دلیل نمی شه که ما بگیم همه پزشکا درآمدهای بالا دارن. اگه این جور بود این همه پزشک برای یه لقمه نون ویلون و سیلون در و دهات نمی شدن. شمام اگه همین درس رو تو ایران خونده بودین و با سیستم کاری اینجا آشنا بودین این حرف رو نمی زدین. تو همه جای دنیا پزشکا از حداقل درآمد مناسب و جایگاه اجتماعی مناسب برخوردارن ولی اینجا برای کسب درآمد حداقل باید خودت رو تیکه پاره کنی و هزار تا کار غیر علمی انجام بدی، مثالش اینه که بیمار برای شما تعیین تکلیف می کنه که الان پنی سیلین می خواد یا دگزا یا سرم یا سونو و MRI .... مثال دیگه اش اینه که وقتی مریض میاد اگه بهش بگن این پزشک عمومیه به تریژ قباش بر می خوره که چرا من رو باید عمومی ببینه! برای تشخیص یه دیابت ساده حتی متخصص داخلی رو هم قبول ندارن و باید حتما برن پیش فوق غدد! اگر کسی هم از دور بشینه و بگه اینجوری نیست، وقتی وارد سیستم بشه می بینه که خیلی هم اینجوری هست و هر پزشکی که بخواد این وسط ساز مخالف بزنه فقط نون خودش رو بریده.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    دوست عزیز بنده به عنوان کسی که 3 سال هست تو اروپا در این رشته درس میخونم و چند تا از اقوام درجه یک بنده تو اروپا مشغول به طبابت هستند این حرف رو زدم. مطمئن باشید هیچ جای دنیا درامد پزشکای ایران رو ندارند چون همه جای دنیا از پزشکان مالیات هنگفت میگرن در صورتی که تو ایران مالیات معنی نداره. عموهای من جفتشون تو انگلستان دکتر هستند و میگن که ماهی 50 درصد درآمدشون رو برای مالیات میدن و اصلا نمیتونن نفس بکشن. در کل اگه کسی هدفش برای تحصیل تو این رشته صرفا کسب درآمد بالاست بهترین کار اینه که تو همون ایران تحصیل و کار کنه.

Junior Member bide_majnon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد میکروبیولوژی-علوم و تحقیقات

من ارشد میکروبیولوژی میخونم..مهر میرم ترم سوم..اما نمیتونم از فکر پزشکی بیرون بیام..به نظر شما می تونم کنکور سراسری شرکت کنم؟پذیرش برای خارج از ایران برای این رشته چطوره؟کدوم کشورها میشه با هزینه کم پذیرش گرفت؟راهنماییم کنین لطفا

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط bide_majnon نمایش پست ها
    من ارشد میکروبیولوژی میخونم..مهر میرم ترم سوم..اما نمیتونم از فکر پزشکی بیرون بیام..به نظر شما می تونم کنکور سراسری شرکت کنم؟پذیرش برای خارج از ایران برای این رشته چطوره؟کدوم کشورها میشه با هزینه کم پذیرش گرفت؟راهنماییم کنین لطفا
    شمااگه دانشگاه سراسری مدرکتون رو گرفته باشین نمیتونین دوباره کنکور شرکت کنین ولی اگه دانشگاه آزاد خونده باشید میتونید شرکت کنید. به نظر من هند میتونه با توجه به اینکه هزینه پایین مد نظر شماست گزینه خوبی باشه.

Junior Member bide_majnon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد میکروبیولوژی-علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    شمااگه دانشگاه سراسری مدرکتون رو گرفته باشین نمیتونین دوباره کنکور شرکت کنین ولی اگه دانشگاه آزاد خونده باشید میتونید شرکت کنید. به نظر من هند میتونه با توجه به اینکه هزینه پایین مد نظر شماست گزینه خوبی باشه.
    من لیسانسم و دولتی ولی شبانه گرفتم..فوق و علوم و تحقیقات هستم...بازم نمیتونم؟

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط bide_majnon نمایش پست ها
    من لیسانسم و دولتی ولی شبانه گرفتم..فوق و علوم و تحقیقات هستم...بازم نمیتونم؟
    چون لیسانستون از سراسری هست ولی فوقتون از آزاد هست میتونید فکر کنم. ولی واسه مطمئن شدن یه استعلام از سازمان سنجش بگیرید.

سلام دوستای عزیز امیدوارم اینجا کسی بیادو جواب منو بده ... من لیسانس تغذیه دارم و می خوام برای پزشکی خارج از کشور اقدام کنم اگه در مورد کشورها با هزینه ی متوسط راهنمایی ام کنین ممنون میشم...

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط fs_nutrition نمایش پست ها
    سلام دوستای عزیز امیدوارم اینجا کسی بیادو جواب منو بده ... من لیسانس تغذیه دارم و می خوام برای پزشکی خارج از کشور اقدام کنم اگه در مورد کشورها با هزینه ی متوسط راهنمایی ام کنین ممنون میشم...
    من به شما هند و فیلیپین رو پیشنهاد میکنم اگه هزینه براتون مهمه.

سلام دوستان چند سوال فقط کسی که میدونه جواب بده
    1.اگر کسی کارشناسی اتاق عمل داشته باشه میتونه پزشکی بخونه؟البته نه از اول.میخوام واحد هامو تطبیق بدن اگه اره چه کشور هایی رو پیشنهاد میدید؟فقط از اروپا باشه
    2.با داشتن لیسانس یکی از این دو رشته ها در مقطع فوق میتونم چه رشته هایی رو بخونم؟

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط javad04 نمایش پست ها
    سلام دوستان چند سوال فقط کسی که میدونه جواب بده
    1.اگر کسی کارشناسی اتاق عمل داشته باشه میتونه پزشکی بخونه؟البته نه از اول.میخوام واحد هامو تطبیق بدن اگه اره چه کشور هایی رو پیشنهاد میدید؟فقط از اروپا باشه
    2.با داشتن لیسانس یکی از این دو رشته ها در مقطع فوق میتونم چه رشته هایی رو بخونم؟
    ببینید دوست عزیز شما چند بار این سوال رو مطرح کردید و منم چند بار جوابتون رو دادم. ببینید احتمال اینکه واحداتون رو تطبیق بدن خیلی کمه از طرفی هزینه های تحصیل کمر شکن در اروپا تحصیل در کشورهای اروپایی رو سخت کرده. من به شما پیشنهاد میکنم برای رشته هایی مثل پرستاری که جز رشته های پرطرفدار هستند در اروپا (سوئد و دانمارک کلا کشورهای اسکاندیناوی ) اقدام کنید که بازار کاری خیلی خوبی هم داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)