صفحه 427 از 432 نخستنخست ... 327377417418419420421422423424425426427428429430431432 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,261 تا 4,270 , از مجموع 4312

موضوع: اقدام برای روادید دانشجویی کانادا از کشورهای به غیر از ترکیه

پیش فرض پاسخ : اقدام برای روادید دانشجویی کانادا از کشورهای به

نه دوست عزیز. مشکلی پیش نمیاد. گواهی عدم سو پیشینه مدرکیه که سفارت نوشته موقعی درخواست میشه که درواقع میخوان ویزا رو بدن! بعنی مرحله ی آخر. فقط روال اکثرا اینطوریه که همه همون اول ارائه میدن تا روند گرفتن ویزاشون سریعتر باشه. با اینحال به این مسئله هم دقت کنید که شاید خیلی زودتر از دو ماه این مدرکو ازتون خواستن، و یه ددلاین مثلا سی روزه خم براش گذاشتن.

نقل قول نوشته اصلی توسط salveshahab نمایش پست ها
    مرسی از راهنمایی شما دوستان.
    بله به نظر بنده هم همین سنگاپور بهتر و نهایتا بایو هم میشه خیلی راحت توی کوالا انجام داد (گرچه محلش فرقی نمیکنه). از اونجایی که امکان سفر به ترکیه رو در حال حاضر هم ندارم بهتر همین انلاین و سنگاپور بررسی بشه.
    دوستان اگر توی اپلود اولیه مدارک گواهی عدم سو پیشینه ایران نباشه و صرفا گواهی مالزی رو بزارم ممکنه موجب نقص پرونده بشه؟ از این رو میپرسم که داره وقت اقدام برای ویزا خیلی زود سپری میشه و من تا یکی دو ماه اینده نمیتونم به ایران برم.
    "Be the change,you wanna see in the world"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc in Mechanical Eng. @ UTP

پیش فرض پاسخ : اقدام برای روادید دانشجویی کانادا از کشورهای به

نقل قول نوشته اصلی توسط aidyour نمایش پست ها
    نه دوست عزیز. مشکلی پیش نمیاد. گواهی عدم سو پیشینه مدرکیه که سفارت نوشته موقعی درخواست میشه که درواقع میخوان ویزا رو بدن! بعنی مرحله ی آخر. فقط روال اکثرا اینطوریه که همه همون اول ارائه میدن تا روند گرفتن ویزاشون سریعتر باشه. با اینحال به این مسئله هم دقت کنید که شاید خیلی زودتر از دو ماه این مدرکو ازتون خواستن، و یه ددلاین مثلا سی روزه خم براش گذاشتن.
    اینطوری خیلی عالی. پس با همین گواهی مالزی میرم جلو. مرسی از راهنمایی شما.
    در مراحل بعدی سوالی پیش اومد مجدد میپرسم.
    Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. at Queen's University

پیش فرض پاسخ : اقدام برای روادید دانشجویی کانادا از کشورهای به غیر از ترکیه

سلام دوستان

من ۱۲ اکتبر مدارکم را به صورت آنلاین فرستادم و ۱۴ اکتبر هم مدیکال ازم خواستن. من ۱۶ اکتبر رفتم دوسلدورف برای انگشت نگاری و ۱۷ اکتبر هم رفتم فرانکفورت برای تست مدیکال
    پزشک مربوطه ۱۹ اکتبر بهم امیل زد که جواب مدیکال را برای سفارت فرستاده.
    پذیرش من برای دکتری با فاند کامل هست و یک بار هم دیفر کردم کلاس های ترم جدید هم ژانویه شروع میشه. یعنی من عملا دو ماه و نیم تقریبا فرصت دارم !
    میخواستم از حضور دوستان عزیزی که در این خصوص تجربه دارن بپرسم به نظر شما احتمال داره که با این روند بررسی مدارکم تا دو ماه دیگه حداکثر به مرحله ویزا برسم ؟

Junior Member

سلام دوستان. کسی بوده اخیرا از امریکا اقدام کرده باشه واسه ویزای تحصیلی کانادا؟؟

Senior Member armita67 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQAC-Material science and engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط vahiddd نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی بوده اخیرا از امریکا اقدام کرده باشه واسه ویزای تحصیلی کانادا؟؟
    سلام بله چند تا از بچه ها حدود 2 ماه پیش گرفتن ویزارو.از امریکا اقدام کرده بودن و از تحصیلشون در امریکا انصراف داده بودن.برای یکی از بچه ها یادمه چند ماه طول کشید تا موفق شد بگیره ویزارو.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط armita67 نمایش پست ها
    سلام بله چند تا از بچه ها حدود 2 ماه پیش گرفتن ویزارو.از امریکا اقدام کرده بودن و از تحصیلشون در امریکا انصراف داده بودن.برای یکی از بچه ها یادمه چند ماه طول کشید تا موفق شد بگیره ویزارو.

اطلاع دارید چقدر دقیقا طول کشیده تا ویزا گرفتن؟ من الان سه ماه و یک هفته گذشته و هنوز خبری نیست. میخوام ببینم چه کاری میتونم بکنم یا نرم زمانیش چقدره. خیلی ممنون میشم اگه یه راهنمایی بتونید بکنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. at Queen's University

سلام دوستان

من بالاخره بعد از ۵۳ روز پاس ریکوئست شدم
    درخواست من ویزای تحصیلی برای دکتری با بورس کامل بود

تاریخ ۱۲ اکتبر از آلمان اقدام کردم و همون روز درخواست بایو و تست مدیکال را از سفارت دریافت کردم

تاریخ ۱۶ اکتبر رفتم بایو در وک دوسلدرف

تاریخ ‍۱۷ اکتبر در فرانکفورت مدیکال دادم

تاریخ ۲۰ اکتبر تست مدیکالم توسط سفارت پذیرفته شد (با اینکه در سایت سفارت زده بررسی تست مدیکال حداقل یک ماه زمان میبره !)

تاریخ ۴ دسامبر پاس ریکوئست

چند تا نکته هست که فکر میکنم به درد دوستانی که در آینده میخوان اقدام کنن میخوره:

۱. اگه هنوز فارغ التحصیل نشدین ولی پذیرش گرفتین شما می تونید با همون مدارک پذیرش کاندیشنال (به شرط فارغ التحصیلی) برای ویزا اقدام کنید و نیاز نیست که حتما به صورت کامل مدراک فارغ التحصیلی را داشته باشید.

۲. به محض اینکه مدرک فارغ التحصیلی را گرفتین برای دانشگاه مورد نظرتون در کانادا ارسال کنید (یکی از اشتباه های من همین بود که هفته ها بعد از فارغ التحصیلی اون مدرکم را برای دانشگاه ارسال کردم ! در این مدت هر زمانی که از سفارت در مورد وضعیت پرونده ام سوال میپرسیدم همون جواب تکرای همیشگی را میدادن که پرونده شما در مرحله سکیورتی چک هست ! و اصلا نمی گفتن که فلان مدرک را زود تر ارسال کنید ! من دقیقا بعد از یک روز کاری از ارسال مدرک فارغ التحصیل به دانشگاه پاس ریکوئست شدم. ) پس دوستان سفارت به شما هیچ چیزی در مورد نقص مدارکتون نمیگه و شما خودتون موظف هستید که زودتر اون را تکمیل کنید.

امیدوارم تمام دوستان که منتظر هستن زودتر چشمشون به جمال نامه پاس ریکوئست روشن بشه

Junior Member

سلام دوستان
    بالاخره داستان ویزا گرفتن ما از سفارت کانادا در سنگاپور ما به کمک دوستان اینجا تموم شد. با جزییات اینجا مینویسم که اگر دوستان دیگه در شرایط مشابه بودند بتونند استفاده کنند. عذرخواهی میکنم از اینکه پیام طولانی خواهد بود.
    من و همسرم ساکن مالزی هستیم. خودم برای استادی و همسرم برای اپن‌ورک درخواست دادیم. آفرم برای ترم سپتامبر بود که ویزا نرسید و یک ترم دیفر کردم. کلا تصور خیلی بدی در مورد سفارت در سنگاپور وجود داره و اینکه به ایرانیها سخت ویزا میده.بر اساس همین تصویر ما هم تمایل داشتیم که از سفارت در ترکیه اقدام کنیم اما چون ساکن مالزی بودیم برای سابمیت هم باید به ترکیه سفر میکردیم و تا انجام شدن بایو اونجا میموندیم و البته برای پیکاپ هم باید به ایران یا ترکیه سفر میکردیم. هرچه‌قدر حساب کردیم دیدیم رفتن به ترکیه و درخواست، بایو و پیکاپ هزینه سرسام‌آوری داره و درنهایت تصمیم گرفتیم از همین‌جا اپلای کنیم.
    با خوندن پست‌های ویزای تحصیلی در اینجا با روند آشنا شدیم و مدارک مورد نیاز را جمع و آماده کردیم. مدارک درخواستی سنگاپور با ترکیه کمی تفاوت داره که اینجا مینویسم:
    اگر بیشتر از 6 ماه ساکن مالزی/سنگاپور و غیره هستید به مدرک عدم سوپیشینه نیاز دارید. سوپیشینه از ایران هم لازمه که باید از سفارت گرفت اما روند طولانی داره و با وجود اینکه خیلی پیگیری کردیم باز خیلی طولانی شد و ما بدون این مدرک و فقط با یک گواهی از سفارت که نشون میداد درخواست دادیم اپلای کردیم. بعدها که مدرک آماده شد ایمیل زدیم که نیاز به فرستادن هست که سفارت گفت نه.
    علاوه بر مدرک مالی منابع درآمد هم نیاز هست. مدارک مالی که ما گذاشتیم:
    1)نامه بورس خودم از دانشگاه(40k)+نامه پکیج مالی استاندارد دانشکده و توضیح استاد در مورد مبلغ (10k)
    2)پرینت 3 ماهه از حساب خودم به مبلغ 4000 دلار کانادا - نامه از محل کار که طول مدت همکاری و حقوق را نوشته بود
    3)سند منزل پدرم در ایران+سند investment bond به مبلغ 200 میلیون تومان به اسم پدرم در ایران - ترجمه فیش حقوقی ایشون
    4)برای همسرم: سند منزل پدری+ گردش سه ماهه حساب به مبلغ 50 میلیون به نام مادر+فیش حقوقی پدر
    مدارک جهت اثبات تای:
    جاب آفر از دانشگاه در ایران برای خودم
    جاب آفر در ایران برای همسرم
    در کاور لتر به وابستگی خانواده اشاره کردیم
    هیچ کدوم از مدارک به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه نرسیده بود
    تایم لاین:
    ۱۸۲ روز انتظار - ۶ ماه
    سابمیت ۲۳ می
    بایو ۲۵ می
    مدیکال ۱۴ جون

استادی پرمیت-رشته خیلی حساس
    12 آگست اسک سی‌وی و 2 سوال شامل سابقه تحقیقاتی+شرح پروژه آینده
    ۲۵ آگست آپدیت
    15 نوامبر درخواست آفرلتر جدید
    ۲۰ نوامبر پاس ریکوئست
    اپن‌ورک پرمیت: سابقه غیرحساس اما به خاطر مالتیپل اپلیکیشن حساسیت‌برانگیز
    20 سپتامبر اسک برای سی‌وی
    ۸ نوامبر آپدیت
    ۲۰ نوامبر پاس ریکوئست
    ۳۰ نوامبر پاسپورت‌ها را به وک مالزی سابمیت کردیم و فرداش ۱ دسامبر پاسپورت‌ها پیش سفارت بود.2 و ۳ دسامبر آخر هفته بود و ۴ام پروفایل‌ها آپدیت شد و approved شد. امروز ۵ دسامبر هم correspondence letter اومد و سفارت ایمیل زد که ۱ روز طول میکشه تا پاسپورت‌ها به دستمون برسه.
    به نظر میرسه که خودم با آپدیت در ۱۵ آگست از سکیورتی چک خارج شدم و بررسی پرونده همسرم شروع شد.
    اشتباهی که ما کردیم این بود که در مورد همسرم خیلی مدارک اضافی تحصیلی و شغلی گذاشتیم که شاید نیاز نبود و ایشون با وجود اینکه اپن‌ورک بودند به سکیورتی چک طولانی خوردند.
    به نظر ما سفارت در سنگاپور در مجموع از نظر زمانی که طی شد و با توجه به حساسیت رشته‌ها و سوابق، پرونده را خیلی خوب و راحت و بدون سخت‌گیری که اغلب میشنیدیم در مورد ایرانیها دارن پیش برد و برای کسی که ساکن جنوب‌شرق آسیاست از لحاظ هزینه هم خیلی به‌صرفه هست.
    باز از دوستانی که در طول سالیان با اضافه کردن تجربیات خودشون دیتابیس به این خوبی را برای بقیه به وجود آوردند تشکر میکنم.

Junior Member

سلام دوستان

من از دانشگاه کلگر ی پذبرش گرفتم و برای استادیپرمیت اقدام کردم وپاس رکویستت شدم. و الان منتظرم که پاسمم را برگردونند. یه سوال داشتم. روی نامه ای که سفارت فرسستاده نوشته که به من یه استادی پرمیت تا تاریخ اعتتبارپاسپورتم که نوامبر 2020 هست داده میشه درصورتی که تحصیلات من 4 سال طول خواهدکشید (مقطع دکتری). به نظر شما من میتونم قبل از اینکه اعتبار استادی پرمیت تمامبشه پاسپورت جدید بگیرم؟ اگه پلسپورت را عوض کنم باید یه استادی پرمیت جدید درخواست بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheh87 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من از دانشگاه کلگر ی پذبرش گرفتم و برای استادیپرمیت اقدام کردم وپاس رکویستت شدم. و الان منتظرم که پاسمم را برگردونند. یه سوال داشتم. روی نامه ای که سفارت فرسستاده نوشته که به من یه استادی پرمیت تا تاریخ اعتتبارپاسپورتم که نوامبر 2020 هست داده میشه درصورتی که تحصیلات من 4 سال طول خواهدکشید (مقطع دکتری). به نظر شما من میتونم قبل از اینکه اعتبار استادی پرمیت تمامبشه پاسپورت جدید بگیرم؟ اگه پلسپورت را عوض کنم باید یه استادی پرمیت جدید درخواست بدم؟

بستگی داره روابط ایران و کانادا اون موقع چه جور باشه و اونجا سفارت داشته باشیم یا نه ولی به هر حال برای تمدید میتونید پاسپورتتون رو بفرستید ایران اقوام یا دوستان در وزارت خارجه تمدید کنند. جواب سوال دومتون هم اینه که صرف اینکه پاسپورت عوض میکنید لازم به تجدید پرمیت نیست ولی چون اعتبار پرمیت تموم میشه باید عوض کنید. نکته دیگه اینکه علاوه بر پرمیت، ویزای داخل پاسپورت شما هم منقضی میشه که اگه قصد خارج شدن و دوباره ورود به کانادا طی تحصیل رو دارید اون رو هم باید بعد از پرمیت تمدید کنید.