نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: تحصيل در مقطع فوق ليسانس در خارج از كشور : اري يا خير

رأی دهندگان
86. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • اري

51 59.30%
  • خير

16 18.60%
  • بستگي دارد ( لطفا دليل خود را در مورد انتخاب اين گزينه توضيح دهيد )

19 22.09%
صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 77 , از مجموع 77

موضوع: مستر در ایران یا خارج از ایران: کدام رو ترجیح میدین

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

پیش فرض پاسخ : مستر در ایران یا خارج از ایران: کدام رو ترجیح میدین

نقل قول نوشته اصلی توسط snowdrop نمایش پست ها
    سلام.

ارزش فوق لیسانس یه دانشگاه سراسری ایرانی چقدره؟ یعنی می ارزه که آدم نصفه ول کنه و بره یا اینکه خوبه که ادامه بده و با فوق لیسانس بره؟

من از خیلی ها شنیدم که دانشگاه های امریکا و کانادا فوق لیسانس ایران رو قبول ندارن و بهتره که آدم اگه می خواد در نهایت بره زود تر بره....یعنی بعضی ها می گن که وضعیت دانشجو هایی که مدرک لیسانس دارن خیلی بهتره و شانس بیشتری در گرفتن پزیرش دارن و اونجا از دانشجو های فوق انتظار دارن که خیلی کار های بیشتری کرده باشن در دوران فوق لیسانس ( مقاله های متعدد و سابقه کار و تحصیل و معدل بالا) و در غیر این صورت دانشجوی تنبلی حساب می شی و اینکه با شرایط درسی دانشگاه های اینجا خیلی جای این وجود نداره که مقاله های زیادی بده و بهتره که آدم زود تر بره....از طرف دیگه خیلی ها می گن که این جوری ها هم نیست و حیفه که آدم وسط فوق لیسانس ( سال اول) ول کنه و بره ) و این مدرک فوق لیسانس ایران به خیلی درد ها هم می خوره ( البته من شخصا نمی دونم که به چه دردی می خوره!!!!!!!!!!! و اگه کسی می دونه خیلی خوشحال می شم که بگه ...)

ممنون می شم که دوستانی که تجربه بیشتری دارن در این زمینه راهنمایی کنن و اطلاعات بیشتری راجع به این مسئله در اختیار بگذارن.

مرسی
    درود
    شاید تا حدودی این حرفها (نوع اول) صحت داشته باشه ولی باید به این نکته ها توجه کرد:
    کسی که از لیسانس اپلای می کنه با کسی که از فوق اپلای میکنه تفاوتی با هم ندارن از نظر اونها ولی باید اینو مد نظر داشته باشیم که کسی که فوق می خونه فرصت برای سابقه کار و مقاله داره و اگر نتونست این شرایط رو در فوق ایجاد کنه نه تنها تفاوتی با کسی که از لیسانس اپلای می کنه نداره بلکه ممکنه اینطور تعبیر بشه که اون فرد فرد تنبل و یا ناکارامدی بوده (البته نمیدونم به واقع اینطور تعبیر میشه یا نه)
    درباره ی رها کردن فوق و اپلای کردن هم با توجه به صحبتها میشه اینطور گفت که:
    اگه تا به الان سابقه کار فراهم نکردی و رزومتو در پایان ارشد از اینی که هست بهتر نخواهی کرد پس بهتره هر چه زودتر از لیسانست اپلای کنی.
    اینو هم یاد آور بشم که هنر نیست معدل ارشد از کارشناسی بالاتر باشه چون همین انتظار رو دانشگاه ها دارن.
    بدرود
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    صحبت دوستمون dexoey کاملا صحیحه.

دکترا مقطعی نیست که همه برن بخونن و اصلا هم اینطور نیست که هر کس درسش قوی تره یا رزومه بهتری داره بره دکترا بگیره. معمولا در خارج از کشور می بینید تواناترین افراد بعد از Undergrad دیگه ادامه تحصیل نمی دن، تاپ ترین ها معمولا دنبال راه اندازی بیزنس خودشون و گرفتن سرمایه از سرمایه گذارها و ... میرن و قشر کثیری هم دنبال کار و همیشه اون قشری دکترا می گیرن که عموما علاقه دارن به این کار و ازش لذت می برن. برای همینه که در Grad School ها این همه خارجی و عموما آسیایی می بینید. مدرک دکترا یا کار در دانشگاه هم نه مزایای خاصی در اروپا و آمریکا داره نه موقعیت اونچنانی خاصی به حساب میاد نه عنوان دکترا اونطوری که توی ایرانه عزت و احترام و دهن پر کنه و نه مسابقه ای برای بالاتر بودن مدرک بین افراد و خانواده هاست! از نظر درآمد هم تفاوتی نیست. در ایران متاسفانه همه به فکر خروج از کشور هستن و دکترا گرفتن در خارج شده راهی کم خرج و سریع برای مهاجرت و خروج از کشور و برای همین همه تاپ ها اپلای می کنند و میرن دنبال دکترا گرفتن.

برای همینه که من به اکثر افراد توصیه می کنم در صورتی که می تونن فوقشون رو خارج بخونن تا اگه دیدن این علاقه به کار تحقیقاتی و پژوهشی/آکادمیک در اونها نیست ادامه ندن ولی زمینه مهاجرت و کار پیدا کردن براشون فراهم شده باشه تا به دلیل مهاجرت خودشون رو متعهد به یک دکترای اجباری نکنند. همه افراد برای دکترا گرفتن ساخته نشدن و دکترا گرفتن هم تنها راه موفقیت نیست.
    سلام بر شما
    من تازه اومدم امریکا واسه ارشد. راستش اولای کار هستش و نمیدونم که هدف واقعیم در نهایت چیه؟ اولش فکر میکردم که دکترا و ... رو میخونم ولی الان میبینم حرف شما هم خیلی منطقی هستش. هر چیزی جای خودش رو داره. پس به نظر شما فقط کسی دکترا بخونه که علم رو دوست داره شدید وگرنه مستر رو خوب تموم کنه میتونه بره سر کار همین امریکا، و فرد موفقی هم بود درسته؟

سلام بچه ها
    من دانشجوی ترم 7 مهندسی کامپیوتر فناوری اطلاعات یک دانشگاه دولتی در ایران هستم
    در دوران دبیرستان همیشه هدفم این بود که مدرک کارشناسی تو ایران بگیرم و برای ارشد و دکتری به خارج از کشور برم
    اما یه مدتیه که احساس سردرگمی میکنم و نمیدونم واسه ارشد ایران بمونم یا برم خارج از کشور
    لازم به ذکر است که من میخوام لیسانسمو 5 ساله بگیرم و حسابی روی معدلم کار کنم
    البته میدونم ممکنه حرف ارشد و اپلای کمی واسم زود باشه اما گفتم این موضوع رو با شما در میان بزارم و ممنون میشم منو راهنمایی کنید چون بالاخره کمتر از 2 سال دیگ من فارغ التحصیل میشم و بهتره از حالا کم کم به فکر ارشد باشم چه اینور چه اونور
    سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط MonsieurArian نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من دانشجوی ترم 7 مهندسی کامپیوتر فناوری اطلاعات یک دانشگاه دولتی در ایران هستم
    در دوران دبیرستان همیشه هدفم این بود که مدرک کارشناسی تو ایران بگیرم و برای ارشد و دکتری به خارج از کشور برم
    اما یه مدتیه که احساس سردرگمی میکنم و نمیدونم واسه ارشد ایران بمونم یا برم خارج از کشور
    لازم به ذکر است که من میخوام لیسانسمو 5 ساله بگیرم و حسابی روی معدلم کار کنم
    البته میدونم ممکنه حرف ارشد و اپلای کمی واسم زود باشه اما گفتم این موضوع رو با شما در میان بزارم و ممنون میشم منو راهنمایی کنید چون بالاخره کمتر از 2 سال دیگ من فارغ التحصیل میشم و بهتره از حالا کم کم به فکر ارشد باشم چه اینور چه اونور
    سپاس
    اگر معدل بالایی دارین و میتونین نمره زبان خوبی بگیرین حتما برای خارج از ایران اقدام کنید. وقتی هدفتون تحصیل در خارج از ایران هستش از مقطع ارشد برین خیلی بهتره چون دو سال خارج از ایران میتونین در سطح بین اللملی کار کنید و کانکشن هایی پیدا کنین که در پذیرش برای دکترا خیلی کمک خواهند کرد. اما معدل و نمره زبان بالا برای دریافت فاند در مقطع ارشد خیلی مهم هستن، چون معمولا بچه های کارشناسی مقاله ISI ازشون انتظار نمیره. پس روی این دو فاکتور کار کنین. موفق باشین.

ببین
    سلام
    من بعد سربازی اپلای میکنم شد که میرم فوق خارج نشد هم
    با یه وکیل همزمان کار مهاجرت انجام میدم
    هم فوق اینجا میگرم حتی دانشگاه آزاد
    بعدش هر چی میخواهد بشه بزار بشه

Junior Member

سلام، من یه سوالی دارم که هرچقدر هم مطالعه کردم جواب مشخصی براش پیدا نکردم، راستش میخواستم بپرسم که میشه بدون مستر بعد از لیسانس مستقیم برای دکترا اقدام‌کرد برای امریکا؟؟
    من رشته ام اقتصاد هست با معدل ۱۵/۵ و تافل و ازمون جی ار ای هم میدم تا ۶ ماه دیگه. ممنون میشم اگر جواب بدین.
    و این که شانسی برای گرفتن فاند وجود داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Niloooo_k نمایش پست ها
    سلام، من یه سوالی دارم که هرچقدر هم مطالعه کردم جواب مشخصی براش پیدا نکردم، راستش میخواستم بپرسم که میشه بدون مستر بعد از لیسانس مستقیم برای دکترا اقدام‌کرد برای امریکا؟؟
    من رشته ام اقتصاد هست با معدل ۱۵/۵ و تافل و ازمون جی ار ای هم میدم تا ۶ ماه دیگه. ممنون میشم اگر جواب بدین.
    و این که شانسی برای گرفتن فاند وجود داره؟
    سلام بله میشه مستقیم برای دکترا اقدام کرد ولی ریسکش بالاس تا جایی که اطلاع دارم .

صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)