نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: تحصيل در مقطع فوق ليسانس در خارج از كشور : اري يا خير

رأی دهندگان
86. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • اري

51 59.30%
  • خير

16 18.60%
  • بستگي دارد ( لطفا دليل خود را در مورد انتخاب اين گزينه توضيح دهيد )

19 22.09%
صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 77

موضوع: مستر در ایران یا خارج از ایران: کدام رو ترجیح میدین

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

Talking پاسخ : مستر در ایران یا خارج از ایران: کدام رو ترجیح میدین

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    به نظر من اگر کسی به فکر گرفتن فاند است و نمیخواد با هزینه ی شخصی ادامه تحصیل بده بهتره ارشد رو ایران بخونه و بعدش واسه دکترا و فاند خوب اقدام کنه.
    مگر اینکه کسی دیگه حوصله ی شرکت دوباره تو کنکور و دردسراشو نداشته باشه و هدفش فقط رفتن باشه و مشکل مالی هم نداشته باشه،اونوقت مسلما ترجیح میده ارشد رو هم خارج از ایران بخونه.

ولی اینطور که من می بینمم بچه ها از ایران معدل های بالاتری در ارشد میگیرن و این واسه اپلای برای دکترا بهتره ! حالا دیگه نمی دونم یعنی استادا ایران راحتتر نمره میدن یا ......
    درصورتیکه در خارج از ایران به راحتی نمیشه با معدل بالا در مقطع فوق فارغ التحصیل شد.
    من با شما موافقم.....فعلا با اين گروني ارز براي من ارزش نداره كه بخوام يه كشور اروپايي درجه دوم يا سوم درس بخونم...براي همين دارم براي فوق ميخونم...انشاالله هدفم در آينده دكترا در دانشگاههاي محبوبم يعني ليورپول و بيرمينگهام و كارديف و دوبلين هست....
    کربلایم آرزوست...

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

پیش فرض پاسخ : فوق لیسانس ایران!!!! لطفا راهنمایی کنید.......فوری

سلام دوستان، خیلی بحث جالبی است، من لیسانس مهندسی شیمی با معدل 13 از دانشگاه آزاد دارم، دو مقاله مرتبط با فیلد تحقیقاتی ام دارم و تسلط به مباحث و نرم افزارهای پالایشگاهی و دارایIELTS7 و بدون سابقه کار. میخوام برای مستر (هنوز کشور خاصی پیدا نکردم) اقدام کنم، به نظر شما با این شرایط میتونم از یه دانشگاه خوب (نه عالی) پذیرش بگیرم؟ (با توجه به اینکه برای مستر فاند گرفتن سخته، هزینه تحصیل را خودم پرداخت میکنم )
    دوستان بین کشورهای (کانادا فدرال - استرلیا - اسکاندیناوی مخصوصا سوییس - فرانسه - آلمان و بریتانیا) کدامیک از نظر تکنولوژی نفت و گاز وضعیت بهتری دارد؟ (واسه کار)
    ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علمی کاربردی

پیش فرض پاسخ : مستر در ایران یا خارج از ایران: کدام رو ترجیح میدین

واسه نفت فکر کنم ایتالیا قوی تره

پیش فرض پاسخ : فوق لیسانس ایران!!!! لطفا راهنمایی کنید.......فوری

با سلام
    در رابطه با معافیت اعصاب و روان آیا در پذیرش دانشگاه تاثیری دارد یا نه؟
    آیا مشکلی در دوره تحصیل یا گرفتن پذیرش پیش نمی آید؟

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط nazanin5555555 نمایش پست ها
    واسه نفت فکر کنم ایتالیا قوی تره
    دوست عزيز با اينكه پستتان ربطي به تاپيك نداشت اما دانشگاه لئوبن اتريش يكي از بهترين ها در زمينه نفت و مهندسي حفاري هست.
    کربلایم آرزوست...

Junior Member omidr1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

با سلام خدمت دوستان

راستش حدود6ماه هست که ذهنم مشغول به اپلای کردن یا نکردن برای مقطع ارشد هست

تو این مدت خیلی از فروم ها رو گشتم و خیلی تحقیق کردم سوال پرسیدم و کلا اطلاعاتم الان در مورد اپلای خیلی زیاده اوایل یک سوال پرسیدم در مورد اینکه از ارشد به خارج برم یا نه ارشد رو داخل بگیرم و دکترا رو خارج بگیرم ودوستان اکثرا گفتن هر چی زودتر بری بهتره البته باید توانایی مالیتم در نظر بگیری

حالا به این نتیجه رسیدم که برم وبه صورت غیر مستقیم هم با خانوادم مطرح کردم اونها هم گفتن خیلی خوبه و خداییش حرفی نداشتن وگفتن از نظر مالی تامینم می کنند اما گفتن دیگه بعد از ارشد باید روی پای خودت بایستی و به طورغیرمستقیم گفتن ما دوسال ارشدت رو تامینت می کنیم ولی دیگه بعداز اون باید خودت ،خودت رو تامین بکنی

از اونجایی که معدل لیسانسم هم خیلی بالا نیست(حول وحوش15هست) یه چند تا کشور رو هم اولویت بندی کردم رشتم هم مکانیکه وفارغ التحصیل نشدم)

1.ایتالیا2.اتریش3.آلمان4.اسپا نیا
    حالا سوالم اینه که آیا می تونم روی پای خودم بمونم بعد از ارشد یانه؟آیا ارزشش رو داره؟

لطفا دوستان نظر بدید چون موندم ببینم به طور مستقیم با خانواده ام مطرح کنم یا نه

Member Pahlavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master Of Highway-UPM

امید جان نظرم شخصیه اما من جای شما بودم اگر فقط همین چهارتا کشور رو مد نظر داری 2یا3 رو انتخاب میکردم و به فکر مقطع phd نبودم,یه نصیحت برادرانه: تنها در دو حالت برای phd هزینه مادی و معنوی بزار, یا فرصت شغلی براش داشته باشی و یا واقعا عاشق درس باشی و کشوری هم انتخاب کن که مهاجر دوست باشه.

Junior Member omidr1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Pahlavi نمایش پست ها
    امید جان نظرم شخصیه اما من جای شما بودم اگر فقط همین چهارتا کشور رو مد نظر داری 2یا3 رو انتخاب میکردم و به فکر مقطع phd نبودم,یه نصیحت برادرانه: تنها در دو حالت برای phd هزینه مادی و معنوی بزار, یا فرصت شغلی براش داشته باشی و یا واقعا عاشق درس باشی و کشوری هم انتخاب کن که مهاجر دوست باشه.
    خیلی ممنون دوست عزیز که سریع راهنمایی می کنی ولی من منظورم این بود که اگه ارشد رو خارج بخونم می تونم بعد از فارغ التحصیلیم بدون کمک مالی از خانواده روی پای خودم بایستم؟ (می دونم بستگی به کشورش داره ولی به طور نسبی)

Member Pahlavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master Of Highway-UPM

صد البته اگر جای مناسبی باشی! و زبان اون کشور رو بخوبی فرا گرفته باشی(مثلا آلمانی) و رزومه درسیت خوب باشه دیگه ایران لازم نیست برگردی و میتونی ویزای کاری بگیری,باز هم تاکید میکنم باید جای مناسبی رو انتخاب کنید.

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط Pahlavi نمایش پست ها
    . . . . تنها در دو حالت برای phd هزینه مادی و معنوی بزار, یا فرصت شغلی براش داشته باشی و یا واقعا عاشق درس باشی و کشوری هم انتخاب کن که مهاجر دوست باشه.
    موافقم . قسمت آخرش را اگر حذف کنی برای خوندن دکتر در ایران هم حرف درستیه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)