نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: تحصيل در مقطع فوق ليسانس در خارج از كشور : اري يا خير

رأی دهندگان
86. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • اري

51 59.30%
  • خير

16 18.60%
  • بستگي دارد ( لطفا دليل خود را در مورد انتخاب اين گزينه توضيح دهيد )

19 22.09%
صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 77

موضوع: مستر در ایران یا خارج از ایران: کدام رو ترجیح میدین

Junior Member

پیش فرض مستر در ایران یا خارج از ایران: کدام رو ترجیح میدین

سلام.

ارزش فوق لیسانس یه دانشگاه سراسری ایرانی چقدره؟ یعنی می ارزه که آدم نصفه ول کنه و بره یا اینکه خوبه که ادامه بده و با فوق لیسانس بره؟

من از خیلی ها شنیدم که دانشگاه های امریکا و کانادا فوق لیسانس ایران رو قبول ندارن و بهتره که آدم اگه می خواد در نهایت بره زود تر بره....یعنی بعضی ها می گن که وضعیت دانشجو هایی که مدرک لیسانس دارن خیلی بهتره و شانس بیشتری در گرفتن پزیرش دارن و اونجا از دانشجو های فوق انتظار دارن که خیلی کار های بیشتری کرده باشن در دوران فوق لیسانس ( مقاله های متعدد و سابقه کار و تحصیل و معدل بالا) و در غیر این صورت دانشجوی تنبلی حساب می شی و اینکه با شرایط درسی دانشگاه های اینجا خیلی جای این وجود نداره که مقاله های زیادی بده و بهتره که آدم زود تر بره....از طرف دیگه خیلی ها می گن که این جوری ها هم نیست و حیفه که آدم وسط فوق لیسانس ( سال اول) ول کنه و بره ) و این مدرک فوق لیسانس ایران به خیلی درد ها هم می خوره ( البته من شخصا نمی دونم که به چه دردی می خوره!!!!!!!!!!! و اگه کسی می دونه خیلی خوشحال می شم که بگه ...)

ممنون می شم که دوستانی که تجربه بیشتری دارن در این زمینه راهنمایی کنن و اطلاعات بیشتری راجع به این مسئله در اختیار بگذارن.

مرسی

ApplyAbroad Champion
    Bita آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فوق لیسانس ایران!!!! لطفا راهنمایی کنید.......فوری

به نظر من مدرک فوق لیسانس ایران خیلی مهم نیست و هر چه زودتر آدم بیاد کمتر وقتش تلف شده. بخصوص اینکه تو ایران فوق لیسانس را خیلی جدی میگیرن! تو آمریکا فوق لیسانس خیلی جدی نیست. تنها مزیتی که فوق لیسانس ایران ممکنه داشته باشه اینه که ممکنه درسهایی که تو ایران pass کردین براتون قبول کنن. این ممکنه که یک 6 ماهی در وقتتون صرفه جویی کنه.
    اگر رزومه دوران لیسانستون خوب باشه و بتونین باهاش پذیرش بگیرین فوق لیسانس ایران مهم نیست. وگرنه، فوق لیسانس برای بهبود رزومه لازمه.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

خوب شکی نیست که آدم هر چی زودتر بره بهتره ولی من این حرفو که اونا مدرک فوق ما رو زیاد قبول ندارن و ... قبول ندارم. اگرم اینطور باشه اینو در نظر بگیر پذیرش و fund گرفتن واسه فوق هم چندان ساده نیست.به نظر من اگه شرایطت تو فوق خوبه دست نگه دار و واسه phd پذیرش بگیر. اگرم نیست چون هنوز وسط فوق هستی دیر نیست. سعی کن تو این مدت رزومت رو خوب کنی.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Bita
    به نظر من مدرک فوق لیسانس ایران خیلی مهم نیست و هر چه زودتر آدم بیاد کمتر وقتش تلف شده. بخصوص اینکه تو ایران فوق لیسانس را خیلی جدی میگیرن! تو آمریکا فوق لیسانس خیلی جدی نیست. تنها مزیتی که فوق لیسانس ایران ممکنه داشته باشه اینه که ممکنه درسهایی که تو ایران pass کردین براتون قبول کنن. این ممکنه که یک 6 ماهی در وقتتون صرفه جویی کنه.
    اگر رزومه دوران لیسانستون خوب باشه و بتونین باهاش پذیرش بگیرین فوق لیسانس ایران مهم نیست. وگرنه، فوق لیسانس برای بهبود رزومه لازمه.
    سلام
    شما گفتید که ممکنه بعضی از واحدها رو ازمون قبول کنند. میشه در این مورد توضیحی بدید و بگید که شرایط این کار چیه؟

ممنون
    حامد

Junior Member

سلام دوستان
    قضیه اینه که طبق چیز هایی که شندیم و از سایت دانشگاه های مختلف خوندم عموما apply کردن برای دانشگاه های امریکا برای Phd هست.
    در اصل من نمی دونم اینکه آدم با مدرک لیسانس برا phd دانشگاه های امریکا apply کنه چه فرقی با این داره که با فوق برای phd امریکا apply کنه.
    مثلا این قضیه در سنوات تحصیل تاثیر می گذاره؟ یا اینکه دو تاش یه اندازه طول می کشه و هیچ فرقی نمی کنه که ادم با فوق بره یا با لیسانس.
    و البته این قضیه در مورد کانادا چه فرقی می کنه؟

وحید: می شه گفت من شرایطم توی فوق خوبه. منظور شما رو از اینکه گفته بودی وسط فوق دیر نیست رو نمی دونم...یعنی می گی همین امسال apply کنم و تو این چند ماه سعی کنم رزومه ام رو خوب کنم؟

بیتا: من می تونم با رزومه ی لیسانسم برای جاهای معمولی پزیرش بگیرم. نمی دونم که اگه این یه ساله رو هم دندون رو جیگر بذارم می تونم جای بهتر و عالی تر بگیرم یا نه....یعنی از این می ترسم که یه وقت اینکه آدم فوق داشته باشه کلا یه چیزه منفی تلقی بشه و اونا ترجیه بدن که آدم هایی که با لیسانس میرن رو بگیرن...
    از بعضی ها شنیدم که کلا با فوقی ها بدتر برخورد می کنن و خوششون نمیاد...یعنی انتظار دارن که در دوران فوق تو ایران کارهایی مشابه با دانشجوی خودشون تو فوق اونجا کرده باشن و چون مسلما این طور نیست استاد ها بیشتر دوست دارن لیسانسی ها رو بگیرن، و از این جهت دانشجو های فوقی رو تنبل حساب می کنن.
    ممنون می شم که توضیح بدین و تجربیاتتون رو در این باره بگین...

غیر از اینها سوال حامد برای من هم مطرحه...ممنون می شم توضیح بدین....

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

من فکر کردم شما resume خوبی تو فوق نداری که میگی با لیسانس apply کنی و گفتم چون هنوز وسط فوق هستی وقت داری resume رو خوب کنی. اگه داری که به نظر من با فوق از همین الان اقدام کن چون گرفتن پذیرش phd راحت تره. امیدوارم موفق باشی.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion
    Bita آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط snowdrop

بیتا: من می تونم با رزومه ی لیسانسم برای جاهای معمولی پزیرش بگیرم. نمی دونم که اگه این یه ساله رو هم دندون رو جیگر بذارم می تونم جای بهتر و عالی تر بگیرم یا نه....یعنی از این می ترسم که یه وقت اینکه آدم فوق داشته باشه کلا یه چیزه منفی تلقی بشه و اونا ترجیه بدن که آدم هایی که با لیسانس میرن رو بگیرن...
    از بعضی ها شنیدم که کلا با فوقی ها بدتر برخورد می کنن و خوششون نمیاد...یعنی انتظار دارن که در دوران فوق تو ایران کارهایی مشابه با دانشجوی خودشون تو فوق اونجا کرده باشن و چون مسلما این طور نیست استاد ها بیشتر دوست دارن لیسانسی ها رو بگیرن، و از این جهت دانشجو های فوقی رو تنبل حساب می کنن.
    ممنون می شم که توضیح بدین و تجربیاتتون رو در این باره بگین...

فوق منفی تلقی نمیشه و به نظر من استادها دانشجویی که فوق داره را ترجیح میدن. چون معمولا تجربه دانشجوهایی که فوق لیسانس دارن بیشتره و کمتر برای استاد کار میبرن و معمولا publication هم دارن. بعضی استادها هم که کارشون عملیه ترجیح میدن کسی را بگیرن که در همون زمینه تجربه کاری داشته باشه. کلا داشتن تجربه در زمینه مربوط به کار استادها مثبت محسوب میشه. حالا دیگه خیلی مهم نیست که شما این تجربه را سر کار کسب کردین یا توی دانشگاه.

ApplyAbroad Champion
    Bita آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed1361h
    نقل قول نوشته اصلی توسط Bita
    سلام
    شما گفتید که ممکنه بعضی از واحدها رو ازمون قبول کنند. میشه در این مورد توضیحی بدید و بگید که شرایط این کار چیه؟

ممنون
    حامد
    هر دانشگاهی یک قانونی برای خودش داره. ولی معمولا اگر استادتون بگه که شما لازم نیست درسهای فوق لیسانس را بگذرونید، دانشکده آنها را براتون قبول میکنه. شرایطش مثلا اینه که توی کارنامه رسمی که با خودتون آوردین، نمره آن درس باشه و نمرتون A شده باشه.

چرا فكر مي كني كه داشتن فوق نكته منفي حساب ميشه؟ از بين دوستاي خودمون كه ميرن اكثرا بچه ها از فوق واسه Phd پذيرش ميگيرن. در ضمن شما field كاري كه مي خواي بكني مشخص شده و مسلما يه ٢-٣ تا پروژه با يكي از استاداتون انجام دادي كه ميتوني توي رزومه تون بياري. ولي بازم من اگه جاي شما بودم چون هيچي تو ايران معلوم نيست و هر لحظه ممكنه كه آمريكا رو از لحاظ علمي تحريم كنيم و ديگه دانشجو نفرستيم ، هرچي زودتر ميرفتم و قيد ١ سال فوق رو ميزدم.

Junior Member

بیتا، مهدی، وحید مرسی از راهنمایی ها.

یه چیز دیگه هم خیلی برام سواله! که ممنون می شم راهنمایی کنین:
    اینکه استادی که آدم قراره باهاش کار کنه کی معلوم می شه؟

من دوستام همشون با لیسانس رفتن و ازشون شنیدم که ترم اول ( بعضی ها هم سال اول) استاد موقتی دارن وبعدش بسته به علاقه اشون و فیلد کاریشون معلوم می شه که
    استاد اصلیشون کیه.

این قضیه ی استاد موقت همیشه درسته یا اینکه چون اونا با لیسانس رفتن این جوری بوده؟! یعنی اگه که آدم از ابتدا علاقه مندیش رو مشخص کرده باشه و به استاد خاصی email زده باشه و اون قبول کرده باشه که دانشجوش بشی باز هم وضع به همین منواله یا اینکه اون استاده می شه همون استاد اصلیه که تا آخر باهاش کار می کنه؟ در صورتی که این حالت پیش بیاد، یعنی با یه استاد در ارتباط باشی و اون قبولت کنه و استاد اصلیت بشه، می شه اگه که بعدا از کارش خوشت نیومد استادت رو عوض کنی؟ چه مشکلاتی ممکنه از لحاظ fund پیش بیاد؟

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)